Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

JAK NA VESTAVBU ??? Rady a nápady při realizaci.

Poslední aktualizace před 11 let
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 13 let
Přidány další fotky. A i fotky z prvního výjezdu s hrubou stavbou. Manželka řekla jedem. A já musel !!!

http://signboss.rajce.idnes.cz/Obytna...O_2,8_iDTD
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
ajfelaciajfelaciČlen
Přidáno před 13 let
Musim říct jen klobouk smekám.Moc se ti to povedlo.Snad tě i někdy potkám abych ti to prohlíd a zkritizoval v realu. Čau Jirka
T
tom74Člen
Přidáno před 13 let
vážně bomba, pěkně udělaný

dotaz - jak jsi očalounil ty desky ? lepidlo nebo jinak ?
- tu mont. pěnu máš na stěnách na pevno ? nebude se na plechu srážet voda ?
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 13 let
Na čalounění, jak koberce, tak dekorační látky jsem použil lepidlo na koberce Den Braven http://www.me-stavebniny.cz/cz-detail...ytiny.html. Něco podobného tomuto.
Ta montážní pěna snad ani není přímo na plechu, jsou to PU proklady z takových kotoučů. Jsou profilovaný, takže se ani neobávám nějaké korozi. Ano, někde jsem pěnu stříkal. Působí hlavně proti rezonanci.

Teď mně čeká elektro, vodo, topo plynění. Vyměnit zadní vrata + dodělat. A to samé s bočními, kde již mám okno.
Okno byl super kup na Aukru. 1100 x 500 mm v al rámu nepočkozené za 4 kila. Vy snad nikdo nenakupujete na Aukru. Jak našetřím na plyn, tak ten nechám odborníkům.

Jirko ( aifel ) - plast super, jinak na vestavby opět nemůžu. Musím podržet fabriku nad vodou, mám prostě víkendové 12-ky.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 13 let
Ty jsi ale tééééén...hmmmm... šikula přeceee, moooc pěkná práce za tebou i před tebou a až ho doděláš bude starej a okoukanej, tak ho prodáš za polovic a uděláš si novýho, mladýho, a až ho doděláš bude starej a tak pořád dokola a až budeš starej ty koupíš hotovýho novýho...!) už se taky těším na shledání:^
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 13 let
Člověče, jsi dobrý. Příští rok dej rozpis šichet a termín bude podle Tebe....:^
Radek
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 13 let
SignBoss: Mas to moc hezke - zachod neplanuejs ?

Na aukru nakupuju, ale okna sem tam nenasel - nejsou tam jeste nekde ?
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

p0l0us napsal:

SignBoss: Mas to moc hezke - zachod neplanuejs ?

Na aukru nakupuju, ale okna sem tam nenasel - nejsou tam jeste nekde ?


Na záchod zatím nemám žaludek.
Poslal jsem ti SZ ohledně oken.

Me2de - Víš, že máš asi pravdu. !)

Automatické sloučení 16.01.2012 02:51:
Čas se sešel s časem. Zima přeje. Tak něco nového porobit. Stále je to zatím hrubá stavba. ALE !!!. Nábytek opět předělávám.
Kam plyn ? Nádrž pod auto, to mně bylo rozumně vyvráceno. Takže bomba. Ale kam sní. Takže linku ven, rozpůlit, odřezat střední díl. A spojit část linky se skříňkou na ledničku. Nahoru novou desku se sporákem i dřezem. Vše v jednom. Má to výhodu v tom, že linka je kratší, a já můžu se sedačkou dozadu, což jsem před tím nemohl. Zbylou část rozřezané linky s novou deskou jsem dal za spolujezdce. Foto dodám v brzké době.

A teď opět Vaše podněty - jak na vodu ?

1. Tlakové čerpadlo, nebo senzorové čerpadlo.
2. Je možné použít baterie klasické, co se používají v bytech. Nebo jsou ty do karavanu rapidně odlišné. Pokud mají menší průměr kohoutku. Tak je-li možno použit bytovou baterii. A upravit průměr vyústění ( proudu vody ).
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Upravil Franta REZAC dne 16.01.2012 03:51, před 12 let
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let
Me ted typek radil, ze na plyn je lepsi si sehnat starsi LPG nadrz (nakou valcovitou nebo jaky tvar se hodi), nechat ji uriznout nasavani aby brala plynnou fazi a nechat si udelat plneni pistoli - nemusi byt ani pod autem. Ze zejmena v cizine je to pak prej neocenitelne + cena prej o 40% nizsi.
RobertRobertČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj.
Nádrž LPG jsem do karavanu montoval vloni. Nasávání není třeba uříznout, trubka se pouze ohne tak, aby ústila úplně nahoře.
Výhoda tankovat v zahraničí tu je, možná i levněji, ale jelikož existují v Evropě 4 typy plnících pistolí (a zavádí se pátá, nějaká Eurospolečná), asi je třeba mít redukci, alespoň na holandský typ. Já ji nemám, zatím jsem venku netankoval a doufám, že by ji pumpař měl.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let
S tou LPG nádrží, jsem si to rozmyslel. Z důvodu papírování a revizí, kvůli STK. Nevím jak to přesně je - ale zbytečná starost. Takhle to je vše v jedné skříňce a hotovo. Na STK vyndám bombu a je to.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
L
LakyČlen
Přidáno před 12 let
Už to máš hotové . Petr mne odradil od přestavby na plyn dokonce u nafty to nejde a ta cena jen motoru šílená. Moc se s tím netrap koupíš časem větší. VITA. :_:i
Žijeme jen jednou.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let
Hermane, jedná se o plyn pro ledničku a vaření. Na pohon - ani náhodou.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
L
LakyČlen
Přidáno před 12 let
SIgn-klobouk dolu viděl jsem tvé foto je to kumšt nacpat vše do malého prostoru musím to vidět v reálu už jsi umístil odpadní nádrž? čim jsi ji svařoval -lepil .BERU zpět muj žert že jen sedíš a cpeš se , ta PB láhev uvnitř vozu bude nebezpečná a bude cítit . co tak dát to do nafty vše jeto menší na zimu pro tebe lepší kombinovat vaření s ele.220V v kempu . :x :^
Žijeme jen jednou.
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let
Odpadní nádrž je ze dvouch metrových odpadních 20-tek rour. Mezi nima jsou 10-ky na propojení. Slepeno klasickým lepidlem na novodur. A dolepeno nějakou chemickou gumou. Staženo " motexpáskou" Výpusti jsou na obouch stranách, vždy u jedné roury na hrdle. Přepadová trubka je zakončena cca 2 cm nad horní hladinou.
Teď řeším čistou vodu. Bude tlaková. V týdnu mně přišlo čerpadlo SHURFO, expanze a pár věcí. Původně jsem myslel, že nechám svařit ( nebo si svařím ) nádrž taky pod auto. Jenže čerpadlo musí být ve výšce jako nádrž, nebo pod ní. Toť píše manuál. Takže: buďto vymyslím i uložení čerpadla pod autem. Nebo bude změna a někde v autě udělám místo cca na 70 - 100 litrů.
PB láhev uvnitř vozu je nebezpečná. Ale mají to tak i profi. Během jízdy bude zavřená. A na plyn je jen vařič a lednice. A hlásič plynu bude určitě. Pač plyn je tichá sviňa. Bohužel na naftový sporák nemám many. To samé platí o ohřevu vody. Karel P. mně navedl na kombinované topení + boiler na naftu. Ale zase ty peníze. Topení ještě nemám, chtěl bych naftu + vzduch + rozfuk. V zimě nejezdíme, tak to bude stačit.
Jen ten boiler. Nějaké myšlenky a nápady mám. Zatím jsem nikde takové realizace neviděl. Tak uvidím jak moje pokusy dopadnou. Samozřejmě se objevují řeči, jako nevymýšlet vymyšlené. Ale vše někdo někdy musel vymyslet. A vovovotom to jé.

Žerty zpět neber: Cpu se rád, taky je to na mně vidět. !)
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
A co ten boiler Elgena kde ti ohřívá vodu oběh vody z motoru + el. cena cca 14.000,-
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let
Me napadlo nechat foukat bufika skrz krabici s chladicem (nejaky mensi z auta, treba klimy myslim takovy maji). A chladicem cirkulovat cerpadylkem vodu do nejakyho zasobniku (treba kanystr v polystyrenovy krabici).

Ale cerpadylko by zralo nejakej ten watt, tak by to chtelo vymyslet aby voda cirkulovala samovolne nebo aby horky vzduch prochazel nejakym snekem rovnou v tom bojleru.
ficcusficcusČlen
Přidáno před 12 let
Nádrže z rour jsem taky zvažoval ... než vyhrála suchá varianta VagaBonda (bez vody).
Sice je máš stažené páskou, ale stejně bych se obával povolení lepených spojů. Vibrace a kvalita silnic:x Nebo máš vymyšlené nějaké "pružné" uchycení/zavěšení?
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 12 let
Odpadní nádrž jde mezi příčka skoro na fest. A k auto bude chycena třmeny s půlkruhovými vybráním.
Dávat za boiler x desítek tisíc se mně nechce dávat, protože auto nebude až tak ve velké míře používáno pro delší pobyty. A auto bude denně jezdit ( na výjezdech ) tak je i možnost ohřevu z motorové chladící soustavy.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 12 let
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 19
Členové online 0

Celkem členů: 15,971
Nejnovější člen: lisky
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,459,825 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17105 sekund | Průměrně za: 0.17105 (0) sekund | Dotazy: 124 | Použitá paměť: 2.17MB/4MB