Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

speciální obytný automobil

Poslední aktualizace před 6 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Filas1 napsal:

Citovat

Discoverfun napsal:

Nazdar, tento typ vozu je volne prelozeny od nemeckych vyrobcu a sice u nas jsou mozne 2 varianty prihlasenych vozu :
za 1.) Solo - Kfz Wohnmobil - to bych prelozil jako -samostatne pojizdny obytny vuz
za 2.) Sonder-Kfz Wohnmobil - to znamena : zvlastni vuz obytny,u vas pisi- specialni coz neni doslova korektni, ale je to prakticky jedno a totez,
v nemecku je to absolutne jedno- tam plati jako u vas do 3,5 T-2 roky technicka a pres 3.5 tun 1 rok technicka
Obe tyto pojmenovani je jedno a totez, divim se ktery blbec (asi na ministerstvu dopravy) si vymyslel ze ob. vozy s oznacenim-"Specialni" musi kazdym
rokem k technicke kontrole (pod 3,5T), to je absolutni blbost a doporucoval bych aby jste napr. jmenem tohoto fora podepsali petici a poslali to na
ministerstvo dopravy aby konecne zkorigovali takovehle nesmysly, vzdyt se muze stat, ze 2 absolutne indenticke ob.vozy,ale kazdy s tim jinym oznacenim v papirech musi potom rozdilne na technickou kontrolu a to je absolutni nesmysl !Kdyby se tohle stalo v nemecku, dal bych tu Instituci
k soudu a zaplatili by me vsechny technicke kontroly od prihlaseni toho ob.vozu, ktere jsem zaplatil navic !

s pozdravem, Honza/Discoverfun


S tím souhlasím, mělo by se s tím dělat. Moje auto jezdilo 10 let na stejnou technickou, vždy byla na 2 roky, teď jsem jel na jinou a dali mi jí jen na jeden rok, že prý je tam to slovo "speciální" :@



Několik fakt:
- MDČR nedávno zmastilo překlad novely o skupinách řp, tím že tam uvedlo slovo nepřevyšující 750kg místo převyšující. Reakce karavanistické obce byla, že si šli rozšiřovat řidičák o další skupinu...
- blábol MDČR o emisích, kdy požadovali na stanicích měření emisí emisní předpis od výrobce - od posledního výrobce, tj od výrobce nástavby. Ti co měli problém sháněli emise tam, kde zůstala špetka zdravého rozumu..
- můj osobní případ, kdy mě MDČR sdělilo, že originál dovezená WESTFALIE je černá nehomologovaná stavba a tudíž takové vozidlo nelze u nás registrovat..
..to bych mohl pokračovat do nekonečna...

A teď mě řekni, co s tím chceš dělat ? Jediné co mě napadá, je vyházet všechny, co tam sedí, čím dříve tím lépe, než napáchají ještě víc škody. Jen nevím jak no to :x
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 8 let
Nazdar, Podle EU jsou vsechny obytne vozy pres 3,5T c.vahy prvnich 7let od prihlaseni(nove) osvobozeny od rocni technicke prohlidky(2 roky) az od 8 roku potom musi absolvovat t-prohlidku rocne, jako specialni vozidla se rozumi : Hasici,Sanitky,Autojeraby,cisterny, cirkusove vozy, ktere maji vahu vetsinou
nad 3,5 T, jedinne Sanitky, protoze prevazeji osoby, musi kazdy rok k technicke kontrole i kdyz jsou pod 3,5 T !
To si zase nejaky uredni siml na ministerstvu spatne okopiroval EU-vyhlasky a vylozil si to po svem a ted musi stovky caravanistu za to trpet !

s pozdravem, Honza/Discoverfun
G
gutČlen
Přidáno před 8 let
Autopůjčovny také každý rok a jeden a púlnásobek zakonného pojičtění. Nemá to nakonec taky vyšší zákonnou pojistku když je to speciální.
M
milanpČlen
Přidáno před 8 let
Neviem ako sme na tom Slováci? ale ja mám v techničaku Specialne vozidlo .Podla vyhlasky 169/2010 mame vozidlá špecialne s vyhotovením karoserie obytne....gulas je to poriadny
RIVARIVAČlen
Přidáno před 8 let
To co mám v TP já jsem v zajímavé diskuzi nenašel.

Druh-vozidlo zvláštního určení SA obytný automobil. M1.
Typ-MCRHYB, Vohnmobil. STK na 2 roky od 12/15.
Nevím tedy,jaký předpis se na takové vozidlo vstahuje? Možná, že nemusím platit dálniční poplatky?:r
Z Nového Jičína zdraví Milan
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

RIVA napsal:

To co mám v TP já jsem v zajímavé diskuzi nenašel.

Druh-vozidlo zvláštního určení SA obytný automobil. M1.
Typ-MCRHYB, Vohnmobil. STK na 2 roky od 12/15.
Nevím tedy,jaký předpis se na takové vozidlo vstahuje? Možná, že nemusím platit dálniční poplatky?:r


Vozidlo zvláštního určení je kategorie platná jako definice obytných vozidel, jinými slovy od minulého roku mají být všechna nově registrovaná obytná vozidla do 3.5t deklarována jako " Vozidlo zvláštního určení SA "

Stk pro danou kategorii do 3.5t je na 2 roky, byť už byli i tací střelci, co tvrdili, že vozidlo zvláštního určení je stejné jako speciální vozidlo, není ( hodinky jako holínky ) .

Pokud by s tím měl někdo problém, stačí se obrátit na MDČR a tam mu to objasní ( jmeno nevím, odbor Stk ).
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
pbrpbrČlen
Přidáno před 8 let
Kdyz uz tedy je (doufejme, ze na vsech odborech dopravy) sjednocena kategorie pro obytne automobily M1 - nove registrace, je mozne nejakym zpusobem provest zmenu kategorie i pro starsi vozidla? A napravit tak ten strasny administrativni bordel, ktery v tech nazvech panuje?
Respektive nezkousel to nekdo?
Concorde Sport TS
RIVARIVAČlen
Přidáno před 8 let
Děkuji za vysvětlení pojmu "vozidlo zvláštního určení SA". Tak jsem v klidu.
S
Standa1Člen
Přidáno před 8 let
Protože mám také "Vozidlo zvláštního určení SA - obytný automobil" kat.M1 mám dotaz jak se na cestě třeba ve Vídni prokážu, že je to kat. M1, když v malém techničáku je jen vozidlo zvláštního určení nic víc.
Martin MrakMartin MrakČlen
Přidáno před 8 let
Já plánuji kvůli tomuto vozit kopii velkého techničáku.
Martin
Facebook- Martin Havelka
dlesekdlesekČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Standa1 napsal:

Protože mám také "Vozidlo zvláštního určení SA - obytný automobil" kat.M1 mám dotaz jak se na cestě třeba ve Vídni prokážu, že je to kat. M1, když v malém techničáku je jen vozidlo zvláštního určení nic víc.


Když jsem dělal změnu z ,, speciální automobil '' na ,, vozidlo zvláštního určení '' měnily mě i malý TP a zapsali osobní automobil M 1 .
Slávek + Jára
vlk-czvlk-czČlen
Přidáno před 8 let
A co máš napsané na zelné kartě od pojišťovny. Já tam mám kolonku typ vozidla a v ní buď C u N1 nebo A u M1.
ivan64ivan64Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

dlesek napsal:

Citovat

Standa1 napsal:

Protože mám také "Vozidlo zvláštního určení SA - obytný automobil" kat.M1 mám dotaz jak se na cestě třeba ve Vídni prokážu, že je to kat. M1, když v malém techničáku je jen vozidlo zvláštního určení nic víc.


Když jsem dělal změnu z ,, speciální automobil '' na ,, vozidlo zvláštního určení '' měnily mě i malý TP a zapsali osobní automobil M 1 .


Ahoj, můžeš mě popsat jak ta změna ze ,, speciální automobil '' na ,, vozidlo zvláštního určení '' probíhá a co vše je k tomu potřeba ? Díky Ivan
GardaGardaČlen
Přidáno před 8 let
Mel jsem specialni nakladni obytne. Po trech TP jsem take narazil na to ze musim po roce. Je tim sluvkem specialni a pote co se pohrabali v registru. Po nic nerikajici odpovedi od pana Toka jsem vzal fotku ofoceny nemecky tp kde bylo wohnmobil dosel na registr. Kupodivu konstatovali ze to bylo spatne tenkrat a vyrobili mi zcela zdarma auto zvlastniho urceni obytne.
Jo a soupravu do 4250kg cili auto 3.5t a prives do 750kg mohu ridit dal protoze mam tp vystaveny pred 18.1.2013. Neni nutne E ani BE. Jo nasi zakonodarci to je sila.
Miloš
S
Standa1Člen
Přidáno před 8 let
Na pojistce mám A jinak v malém TP Vozidlo zvláštního určení. Obytný automobil a kategorie M1 jako je ve velkém TP se tam prý nevejde. Tak budu vozit kopii velkého TP.
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Standa1 napsal:

Na pojistce mám A jinak v malém TP Vozidlo zvláštního určení. Obytný automobil a kategorie M1 jako je ve velkém TP se tam prý nevejde. Tak budu vozit kopii velkého TP.


Že bych se na ně nevysr...l. To je jejich problém, že se to tam nevejde, vymysleli kokotinu a my se z toho poto... pochybuji, že u tovární obytky bude v zahraničí vůbec někdo takovou kravinu řešit no a u nás ať si to zjistí, co je mě po tom.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
S
Standa1Člen
Přidáno před 8 let
Máš pravdu v tom, že u nás to opravdu a s chutí řešit nebudu, ať si to najdou. Ovšem při průjezdu Rakouskem tenhle přístup asi neprojde.
Standa2Standa2Člen
Přidáno před 8 let
To jsou nerváky. Nemohou se náhodou v EU podívat do registru? Teda pokud jak se správně píše, pokud by někdo takovou kravinu vůbec řešil. To je ten registr jak ze začátku pořád padal. Tak že kopie velkého Tp je určitě v EU zbytečná..
Standa2
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Standa1 napsal:

Máš pravdu v tom, že u nás to opravdu a s chutí řešit nebudu, ať si to najdou. Ovšem při průjezdu Rakouskem tenhle přístup asi neprojde.


Osobně nevěřím tomu, že by to v Rakousku někdo řešil, možná u samodomo vestavby, ale u tovární obytky ?? Pokud nebudeš přeloženej nebo stát v Tirolsku na volno, není se čeho bát. Kategorie M1 se mě do OTP také nevešla, loni jsem Rakousko v pohodě několikrát přejel a kopii TP si ani příště brát nebudu ...
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
pbrpbrČlen
Přidáno před 8 let
Koukal jsem do puvodniho nemeckeho TP a mam tam napsano doslova "SO. KFZ Wohnmobil".
A ted znamena SO. "Solo" nebo "Sonder"? :D To me fakt bavi!
Asi se pujdu opravdu poptat na ten registr, co mi k tomu reknou, budu-li trvat na zmene kategorie na "Vozidlo zvlastniho urceni" :D
Nemate prosim nekdo po ruce tu aktualne platnou kategorizaci vozidel z MD - myslim nejake oficialni vyjadreni, at nersim neco uz vyreseneho? Jinak vznesu dotaz sam. Diky!

Automatické sloučení 11.05.2016 12:23:
Kategorizace je ve vyhlasce 343/2014 (viz. priloha) vcetne presneho popisu, kterak vyplnovat TP. Proc je tam ale opet "SPECIÁLNÍ AUTOMOBIL", kdyz nikde jinde (krome 56/2001) se tato definice uz nevyskytuje?
Jak tak prochazim zakon, jednotlive vyhlasky a EU smernice, tak v tom mam porad vetsi zmatek. Spousta tech veci si vzajemne odporuje a ten vyklad neni vubec jednoznacny.
Napriklad zakon 56/2001 rika v §40, ze:
"(1) Provozovatel silničního vozidla přistaví k technické prohlídce
a ) osobní automobil, -------- a potom pravidelně nejpozději ve lhůtách dvou let,
b ) ------------, speciální automobil, ------------ a potom pravidelně nejpozději v jednoro
čních lhůtách,"

Nikde, opravdu nikde, jsem v techto predpisech ale nenalezl definici pojmu "osobni automobil" :o Je to snad vozidlo kategorie M? Ktere je definovano jako "Motorová vozidla konstruovaná a vyrobená především pro dopravu osob a jejich zavazadel." Je to ono? Neni? Nevim. Je tim myslena kategorie vozidla nebo jeho druh? Je kategorie vozidla urcujici a nadrazena druhu vozidla? Nebo je to naopak? Opet nevim.
A to neni zdaleka vsechno... :o:@
Concorde Sport TS
Upravil pbr dne 11.05.2016 12:23, před 8 let
pbr Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 19
Členové online 2
dalibor70, Standa1

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,499,535 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24195 sekund | Průměrně za: 0.24195 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.28MB/2MB