Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Recko-predvolani obvineneho

Poslední aktualizace před 6 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

marianNB napsal:

Ďakujem.Budem pozdravovať.V prípade problemov s volným státim na Peloponeze/chceme ho obísť dookola proti smeru hodinových ručičiek/ do Patrasu a skončiť v Igoumenitsi sú tam po ceste nejaké kempy?Je lepšie vylodť sa v Patrase a nalodiť sa v Igoumeitsi alebo naopak, Ďakujem. Marián



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My jsme jeli celou cestu po ose sk, h, srb, mk a gr. Lodní cestu neporadím. Objezd ostrova jsme začali směrem na Epidaurus a Nafplio.
Kempy tam cestou jsou, na jaké úrovni nevím. Informace pro cestu jsme z části čerpali od karavanistů Jardy a Ivety z jejich stránek.
http://cesty-kara...m.wgz.cz/.
Doporučuji si cestu naplánovat tak aby jste na samotný Pelopones měli alespoň čistých 14 dnů.
Trošku hendykep budeš asi mít s velikostí auta, ke krásným divokým plážím se často jede přes olivové sady kde se špatně vyhýbá a ostré větve odírají auto. Bacha také na zajetí do malých přímořských městeček. Obchodníci i hospodský sice odsunují stolky a smotávají markýzy ochotně, ale zaparkovaná auta jsou celkem problém. [img][/img]
JiPe Highlanders Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
marianNBmarianNBČlen
Přidáno před 10 let
JiPe. Dakujem za informácie.Co sa týka veľkosti ,s tym mám už problém od puberty::D.Ak by si mal nejaké detaily,kde si myslíš ,že sa nevojdeme,a zbytočne tam budeme vchádzať,tak mi prosím Ťa napíš.Marian
Helenka+Marián+Mariánko+Kristiánko
G
golemNováček
Přidáno před 10 let
my jedeme letos poprvé tímto směrem na 3 týdny s odjezdem do 20.6..tak doufám, že to bude na pohodu..pokud máte někdo cestu tímto směrem ve stejném termínu, dejte vědět. golem:_
L
lada721Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

golem napsal:

my jedeme letos poprvé tímto směrem na 3 týdny s odjezdem do 20.6..tak doufám, že to bude na pohodu..pokud máte někdo cestu tímto směrem ve stejném termínu, dejte vědět. golem:_


Tebe také předvolali?
M
MakrelkaNováček
Přidáno před 10 let
Protože se také chystáme letos do Řecka, tak mi to nedalo a pracně luštím řecké stránky, abych zjistila jak to ted je se stáním "na divoko". Samozřejmě, že je tento typ kempování zakázaný, ale co je povolené je mít na těchto "volných místech" PIKNIK, to je přímo řeckým zákonem povolené, protože jinak to omezuje osobní svobodu. Piknik je možné zde pořádat v krátkodobém časovém horizontu tj. v max. délce trvání do 24hodin. Takže kdyby za námi dorazila tur. policie budu asi tvrdit, že máme piknik :) Jinak co se týče postihů předvolaných k soudu tak jsem vyčetla, že hrozí odnětí svobody max. na 3 měsíce, ale myslím si, že to takto určitě hrotit nebudou! Dále razítko do pasu v Řecku nežádoucí a max. pokuta na osobu ve výši 150Euro. Což není zase tak šílené. Samozřejmě to nikomu nepřeji a je mi moc líto, že to některé kolegy potkalo, ale věřím, že to nebude mít tak závažné následky!
Všem svobodným cestovatelským duším přeji mnoho nespoutaných a neomezených zážitků a držím palce ať natrefíme na svých cestách na ty správné lidi at už z řad policie nebo podobně naladěných posádek.
!y
F
ferdasanČlen
Přidáno před 10 let
Okolí Nikity,Vurvuru ,Panagias přístav-.1.7. projížděla policie a turist.policie okolní pláže a "vyháněla " bydlíky a karavany.
CharlieCharlieČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

ferdasan napsal:

Okolí Nikity,Vurvuru ,Panagias přístav-.1.7. projížděla policie a turist.policie okolní pláže a "vyháněla " bydlíky a karavany.


A ako to nakoniec dopadlo? Išli ste do kempu alebo ste sa len presunuli?
K
komirichNováček
Přidáno před 10 let
V sobotu se chystám do Řecka a také by mě zajímalo jak je to tam letos s vyháněním a kontrolami stání "na divoko". Tak pokud máte někdo čerstvé letošní zkušenosti, tak je prosím napište. Díky.
Hobby OPTIMA ONTOUR, T65 HKM
Ssangyong Korando + Knaus Südwind 500
marianNBmarianNBČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj.Pred týždńom sme sa vrátili z Peloponézu,obišli sme ho celý, v smere hodinových ručičiek,spravili sme na Pelopenéze cez 1200km,problém svoľným staním sme nemali nikde,všade stálo viac obyťakov,policajtov sme nikde nevideli, akurát v Kalo Nero,kde už bolo viac obyťakov ako na výstave v Dusseldorfe,prišiel nejaký domáci a hovoril,že ráno môže prísť policia a zriediť to.My sme ráno odchádzali ďalej, tak neviem či došla či nie.Stáli sme aj na pláži v Killini,kde majiteľ bufetu tvrdil že chodí policia každý deň vyháńať, ale rozprával som sa zo dvoma Švedmi,ktprý tam stáli už 4 dni, a vraj nikto nechodil.Keď som rozprával s Nemcami v Diakofte, tak mi potvrdili,že cez´deńsa tvária že sa len kúpu a parkujú a grily vyberajú večer.Stoličky a lehátka sme mali vačšinou pri vode, a markízu málokedy vytiahnutú aby sme nedráždili.Keď sme stáli v Githiu,tak sme mali markýzu, stoličky stol,stále vonku a bez problémov.Nafta stála od 1,295 do 1,39 Eura, s vodou nebol problém nikde, či už na pumpách alebo v reštauráciach,všade po opýtani zadarmo.Ľudia velmi priateľský,milý aj napriek kríze, ktorú je cítiť,kedď necháte 0,50 Eura tringelt, donesú tašky až do karavanu,detom stále pribalia nejakú sladkosť, po večeri v taverne,kde sme nocovali vedĺa nám doniesli ráno zdarma obrovskú tašku pomarančov a citronov.Keď vedĺa pláže zbierali melony, tak nám doniesli len tak jeden na komzumáciu a to všetkým cca7-8 posádkam obyťakov.Peloponéz je zasľubený raj pre karavanistov.Užite si to, aj keď možno cez hlavnú sezonu to bude horšie z voľným stánim.Marián
Helenka+Marián+Mariánko+Kristiánko
CharlieCharlieČlen
Přidáno před 10 let
Marian, dik za správu. My ideme zajtra poobede.
P
Pegaso 2010Člen
Přidáno před 10 let
My jsme se vrátili z Řecka v úterý a taky nás během 14 dnů co jsme v řecku letos byli 2x vyháněli policajti. 1.Lefkáda 2. Pelopones. Na Chalkidiki je to běžný tam už ani nejezdíme v loni jsem tam zaplatil 180€ pokutu - Nikitas. Začíná to být horší a horší a asi nezbyde než vyzkoušet Turecko.
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 10 let
Asi pomalu končí časy kempování zadara.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

tuareg napsal:

Asi pomalu končí časy kempování zadara.


´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´

Tady zrejme nejde o to jestli zadara. Tady jde o nezavislost. Za kterou se asi bude muset v nekterych zemich priplacet, protoze velkou radu karavanistu stabilne do oplocenych kempovych koncentraku proste nenazenes. A k tomu to asi po vzoru treba Kanady smeruje.
H
HabasekČlen
Přidáno před 10 let
při naší poslední návštěvě na Peloponézu, jsme i marně hledali nějaký obstojný kemp.Ono tam těchto zařízení je hodně poskromnu a když tak u většiny standart pokulhává.Myslim,že to Řekové vzali za špatný konec.(mám tim na mysli turistická policie a podobné nesmysly).Vždyť tato země má co nabídnout,tak proč se nebudují nové kempy,STLP atd...Určitě by nebyli škodní.
T
TompetrČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

komirich napsal:

V sobotu se chystám do Řecka a také by mě zajímalo jak je to tam letos s vyháněním a kontrolami stání "na divoko". Tak pokud máte někdo čerstvé letošní zkušenosti, tak je prosím napište. Díky.


Včera jsme se vrátili z dvoutýdenní cesty po Chalkidiki. Situace jak jsme ji zažili je taková, že policie je aktivní a kempování hlídá, a to zejména v místech kde je v blízkosti pláže hotel nebo nějaké komerční středisko. Zřejmě dostávají echo od místních.

Byl jsem svědkem dvou zásahů, kdy si policie opisovala doklady od kempujících a následoval samozřejmě řízený odjezd. Ale i řecká policie rozlišuje mezi kempováním a parkováním. Pokud tedy pouze u pláže stojíte (a máte třeba i otevřená okna), není žádný problém. Ten nastane až v případě, kdy vytáhnete markýzu, židličky, koberec atd... A rozhodně policie nedělala rozdíly mezi národnostmi.

Nutno ovšem dodat, že někteří kempisti to nemají v hlavě v pořádku a jsou neskutečně ofrklí. Například v Nikiti a nebo třeba v Sarti zabrali 1/2 pláže takovým způsobem, že to vypadalo jako kemp a místní se pak oprávněně zlobí, že nemají přístup ke svému moři a provozovatelé lehátek nemají kšeft....

Já jsem byl předem poučen a pečlivě jsem vždy promyslel, kde se "vybalit" vyplatí, a kde si říkám o jednu do držky. Policie vždy náš obytňák minula bez povšimnutí. Naopak jsem se setkal se vstřícností od místních pokud jsem se ocitnul v nouzi a třeba v přeplněné Soluni mi ochotně jeden místní uvolnil místo které měl zabráno pro parkování svého kamionu, který byl kdesi na cestách.

Divokému kempování se asi blíží konec, ale můžeme si za to sami, když bez kousku studu děláme z každé pláže kemp.
P
panselNováček
Přidáno před 10 let
Tompetr.Synku mluvíš mi z duše.
CharlieCharlieČlen
Přidáno před 10 let
Vrátili sme sa včera po troch týždňoch z dovolenky na Chakidiki. Nemali sme žiadny problém. Boli sme ale sami a nesnažili sme sa stat čo najviac na pláži. Stali sme skôr ďalej na parkovisku a pod stromami. Bola to krásna dovolenka.
DaMiTrDaMiTrČlen
Přidáno před 10 let
Tak já už to mám za sebou a tady je pár informací, které se vám mohou hodit. Zapsali si mě na pláži u Nikity 11.9.2013. Předvolání poslal náčelník policie v Polygiru (řádně přeložené do češtiny) Chrudimskému soudu, který pověřil doručením Policii ČR. Hledal jsem pomoc kde se dalo ale prakticky nikdo mě nebyl schopen dát kvalifikované odpovědi na mé dotazy. Nejvíce mě dostala odpověď Českého velvyslanectví v Athenach ze které v podstatě vyplývalo, že tam nejsou od toho aby někomu pomáhali a doporučili mně řeckého právníka, který částečně mluví česky.
Na internetu jsem vyhledal příslušné paragrafy řeckých zákonů, které jsem podle předvolání porušil, a pečlivě prostudoval trochu zmatený překlad z Googlu. Pak jsem sestavil své vyjádření k celému případu a vytiskl řecký překlad i když mě právníci ujištovali, že soudy v rámci EU automaticky zajišťují tlumočníka. Takto vybaven jsem odjel k soud, který zasedal 23.9.2014 v Polygiru.
Budova soudu je výstavní. V soudní síni zasedá tříčlenný tribunál pod obrazem svatého, ale zasedání je veřejné a řeší se přes deset případů a všichni jsou stále přítomni a v pohybu. Soudkyně se podivila, že neumím řecky, překlad mého vyjádření označila za nejednoznačný, anglicky to moc nešlo. Nakonec jednání odročila na 14.10.2014 a na mé tvrzení, že se nemohu v Řecku tak dlouho zdržet odpověděla, že si mám najmout místního právníka, který mě bude zastupovat. Jinak, pokud se nedostavím dá policii za pravdu. Byl jsem však obviněn ze "stanování a instace karavanu na pláži" a to je zde dost přísně postihováno i když podle vyjádření soudkyně by šlo jen o pokutu v řádu stovek EUR.
Nakonec jsme se rozhodli protáhnout si dovolenou a bojovat. K odročenému soudu jsem pak přijel se svým tlumočíkem (naštěstí, protože soud ho opět nezajistil), s fotografiemi z "místa čínu" a se svědkem celé události. Soudkyni i přísedící jsme v této sestavě přesvědčili, že nešlo o stanování či instalaci karavanu, ale pouze o parkování osobního obytného automobilu po dobu odpočinku u moře. Verdikt zněl nevinen, ale nebylo to vůbec jednoduché a pomohla mě řada náhod.
Dája a Míra
H
hymer662Člen
Přidáno před 10 let
Případ DaMiTr
1. jsem velice rád, že vám to vše vyšlo, pro ty, kteří si to nikdy neprožili je to nepředstsavitelné.
2. chtěl jsem o tom napsat již dříve, ale nyní to má ještě silnější význam: Všichni co jste psali, že ono, takto, v pohodě a že jste projeli, spali atd., je hezké, ale celá podstata je jen jedna.

A) každá země má své specifika
B) pokud dojde ze strany státní moci k oprávněnému nebo neoprávněnému zásahu, jednání a má to již status jakékoliv výzvy už to není sranda a nezbývá než to řešit. Nečinností se to jen zostřuje.
C) tristní je, že občan se obrátí na velvyslanectví v dané zemi a " nic" , to se stává abude stávat, co mě osobně na tom nejvíce mrzí, že to doma (ČR) nikdo nikdy nevyřeší a to důsledně a neodškodní občana
D) jakékoliv free cestování je hezké, každý si musí své riziko uvědomit, že vždy padne na jednotlivce a nedá se jinak než říci, měl jsi smůlu, byl jsi v daném čase na špatném místě.

Obdivuji DaMiTr, že do toho šli a zvolili nejlepší cestu, jinak se z toho také nemuseli dostat.

Přeji všem, aby nikoho takováto věc nepostihla..., ale na druhé straně asi ve většině tomu dáme ten první impuls....
T
TompetrČlen
Přidáno před 10 let
DaMiTr,
gratuluju, s napětím jsem čekal jak se z toho dostanete.
Díky za informace, jeden nikdy neví, kdy se mu něco podobného přihodí...

Jenom nechápu tu buzeraci, honit lidi sem a tam "kvůli pár stovkám eur".
Každý by raději zaplatil na místě, než se vracel k soudu půl roku poté, o nákladech okolo nemluvě.
Ale holt jiný kraj, jiný mrav.
Všude dobře, tak co doma?

www.mahari.cz - Indické nástěnné dekorace
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 11
Členové online 0

Celkem členů: 15,971
Nejnovější člen: lisky
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,464,293 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26509 sekund | Průměrně za: 0.26509 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB