Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Recko-predvolani obvineneho

Poslední aktualizace před 6 let
M
muvNováček
Přidáno před 10 let
Jak jsem uz jednou psal s obytnym autem
MuV
S
SeamanČlen
Přidáno před 10 let
Omlouvám se,nějak mi to uniklo.
LojzoveLojzoveČlen
Přidáno před 10 let
Dobrý večer ,
také bych měla dotaz -sepsali s vámi řečtí policisté nějaký záznam ,který jste podepsal ? - např. o udělené pokutě , kterou máte zaplatit apod.!/to je důležité, tím podpisem jim v podstatě dáváte za pravdu ,že jste něco udělal.../ .Pokud ano ,pokutu jste předpokládám nezaplatili, ale i tak bych nejdřív očekávala soudní obsílku s vyzváním k uhrazení pokuty... Docela by mne to zajímalo ... děkuji za info Lenka /Lojzové/

Automatické sloučení 15.01.2014 23:23:
PS ještě jeden dotaz --mají nějakou fotodokumentaci jak už tu někdo psal - tedy viděli jste, že by si dělali fotky auta se židličkami a stolečkem venku apod.? díky Lenka
Upravil Lojzove dne 16.01.2014 00:23, před 10 let
M
muvNováček
Přidáno před 10 let
Koukam,ze uz v tom neni zadny prehled.
V Elea jsme stali par dni ,prisli policajti,podle obcanky si opsali
jmeno a adresu,pokutu zadnou nechteli,pouze nas upozornili,ze mame odjet.Domluvili jsme se ze hded pristi den rano odjedeme.
Tak se i stalo.Fotografovat jsem je nevidel.Zacatkem ledna jsem
obdrzel (samozrejme proti podpisu) predvolani k soudu jako obvineny cituji:" z nedovoleneho stanovani ve stanu podle §§"
Ty jsem psal myslim na strane 2,tam je i postih az 1/2 roku
vezeni nebo az 3000,-€).
To je ve skarceni vse.
MuV
priborjpriborjČlen
Přidáno před 10 let
Zatím to jsou vše jen názory a dohady. Ale muv by se měl poradit s právníkem, ten bude vědět jak teď zareagovat.
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

priborj napsal:

Zatím to jsou vše jen názory a dohady. Ale muv by se měl poradit s právníkem, ten bude vědět jak teď zareagovat.


No nevím na kolik přijde právník se znalostí řečtiny a specializací na tenhle druh práva. Já bych udělal asi toto:

1. Soudu v řecku bych se přeuctivě omluvil z jednání i za ono kempování, vyjádřil upřímnou lítost a poslal stručný popis co se ve skutečnosti stalo. Napsal bych to v češtině, nechal ověřeně podepsat všechny ucastniky (na Czechpointu za 30,-) a nechat úředně přeložit do řečtiny a to poslal.

2. Kontaktoval řeckou ambasádu v ČR s tím, že mne celá věc mrzí a že jsem soudu k dispozici na uvedené adrese, telefonu a emailu, případně požádal o radu jak dále postupovat

Netuším co víc by vám právník poradil, možná že nejlepší ho bude vozit do Řecka pravidelně k soudu na jednání. ;-)
M
muvNováček
Přidáno před 10 let
Martin 75 mate pravdu zkusim ty velvyslanectvi
Dekuji za rady.
V
VladimirČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj,bohuzel tady je opravdu každa rada draha,musi se zkusit vsechno,bohužel jsem očekaval že tak začnou v řecku reagovat,peněz nemaji,byli zvykli že meli peněz dost bez prace a z ruznych zdroju z evropy a ted jim to tipli tak hledaji zdroje příjmů bez prace jinde-je to celkem logické vyustěni situace s pěnězma v řecku,to že žili na ukor jinych dlouha leta to už si nevzpomenou.Chceš mět pohodu?tak zaplat!To se samozdřejmě netyka muv ale všech. Všude je napsano že je volne kempovani v řecku zakazané,to že to doted šlo bylo jenom dobře ale bohužel.....určitě budou čimdal otravnější a důkladnější a dopadne to jak v chorvatsku.Tak se mějte pěkně Vladimir
copycopyČlen
Přidáno před 10 let
Vladimir: už som sem dával jeden link na nemeckú diskusiu. Ono to nešlo ani doteraz. stačí ti prečítať si prvý príspevok napr. tu: http://forum.womo...amp;t=7164

správa z roku 2007, pokuta 150 €, Elea
Upravil copy dne 18.01.2014 18:58, před 10 let
M
muvNováček
Přidáno před 10 let
nevim jak jak jste cetl nemecky prispevek,ale Sep pise,ze dostal pokutu.
Ja jsem zadnou pokutu nedostal,ale predvolani k soudu a to myslim je rozdil dost velky.
MuV
copycopyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

muv napsal:

nevim jak jak jste cetl nemecky prispevek,ale Sep pise,ze dostal pokutu.
Ja jsem zadnou pokutu nedostal,ale predvolani k soudu a to myslim je rozdil dost velky.
MuV


ja som len odpovedal na Vladimirov prispevok "doted to slo". neslo, pokuty sa tam rozdavaju davno. Najstarsie prispevky co som k tomu nasiel, boli z roku 2004 - uz vtedy tam policajti pokutovali kempujucich.
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let
Dovolím si osobní spekulaci.
Poslední dobou trávím více času na německých karavanistických fórech, protože se tam jednak víc dozvím a taky se tam debatuje slušněji. To ale jen tak naokraj.
Zajímavé je, že největší problémy s volným stáním měli němci před cca 5-6, v současné době se v diskusích toto téma příliš nediskutuje. Vysvětluji si to tím, že po vlně problémů s policií se Němci zkultivovali a začali rozlišovat mezi " kempováním" a " parkováním" . Bohužel, našinci se to rozlišovat zatím nenaučili a proto nás čekají výchovné lekce ze strany policií ve všech turisticky zajímavých destinacích. Pokud jezdilo po Evropě 500 českých obytek, brali nás všude jako exoty a leccos nám promíjeli.
Penetrace českých obytek se však v poslední době prudce zvýšila a tak místní orgány v Řecku vymýšlí způsoby, jak příliv Čechů regulovat a zároveň je zcela nevypudit. Na rozdíl od Chorvatska nemají vybudovanou infrastrukturu kempů, do kterých by všechny obytky natlačili. Proto nebudou pokutovat všechny ale budou páchat takové odstrašující akce. Ty získají publicitu a tím část českých karavanistů odradí a zbytek časem donutí "pouze parkovat".
Je mi samozřejmě moc líto kolegy MUV, že zrovna on byl takto exemplárně postižen a držím mu palce, aby to nakonec dobře dopadlo.
Jak jsem však uvedl, jedná se pouze o mou spekulaci a mohu se mýlit.
R
realistaČlen
Přidáno před 10 let
Veľmi nepríjemná skúsenosť. A ešte podivnejší /keď sa to odohralo tak, ako to čo o tom píše muv/ je postup gréckej polície. Hlavne čo sa týka údajneho stanovania na zakázanom mieste. Keď to bolo inak, teda, že "páchateľ" parkoval obytným autom a nie stanoval, tak tento fakt nezodpovedá danej skutkovej podstate uvádzanej políciou /musí byť o tom dôkazový materiál - fotodokumentácia/.
Myslím si, že v prvej etape je vhodné obrátiť sa na Ministerstvo zahraničných vecí ČR.
Grécke veľvyslanectvo totiž zastupuje krajinu a občanov svojho štátu a nebude konať proti vlastným záujmom.
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 10 let
Rudy..Vysvětluji si to tím, že po vlně problémů s policií se Němci zkultivovali a začali rozlišovat mezi " kempováním" a " parkováním" . Bohužel, našinci se to rozlišovat zatím nenaučili a proto nás čekají výchovné lekce ze strany policií ve všech turisticky zajímavých destinacích. Pokud jezdilo po Evropě 500 českých obytek, brali nás všude jako exoty a leccos nám promíjeli.
Penetrace českých obytek se však v poslední době prudce zvýšila a tak místní orgány v Řecku vymýšlí způsoby, jak příliv Čechů regulovat a zároveň je zcela nevypudit. Na rozdíl od Chorvatska nemají vybudovanou infrastrukturu kempů, do kterých by všechny obytky natlačili. Proto nebudou pokutovat všechny ale budou páchat takové odstrašující akce. Ty získají publicitu a tím část českých karavanistů odradí a zbytek časem donutí "pouze parkovat"

Myslím, že se nemýlíš a ještě bych dodal..všichni kempaři budou využívat kempy tak jak to má být a je obvyklé, tedy zásadně do kempu a ne žádná divočina :_
copycopyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat



Myslím, že se nemýlíš a ještě bych dodal..všichni kempaři budou využívat kempy tak jak to má být a je obvyklé, tedy zásadně do kempu a ne žádná divočina :_


a s tymto ja teda suhlasit nemozem.
Naco ti je potom obytne auto? To si objednaj pred sezonou mobilny dom v kempe, a dovez sa tam osobakom.
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 10 let
Jezdi do kempů, využívej stelplatzů a míst k tomu určených, všude tam kde je kempování vysloveně povoleno :r
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let
Než se zde znovu rozproudí diskuse, chtěl bych ještě neco dodat. SteMi napsal, že všichni kempaři budou využívat kempy a s tím musím i já souhlasit. Zkrátka žádný stát nebude dlouhodobě tolerovat karavanistu, který najede na pláž, vyroluje markýzu, vytáhne nábytek a gril a do pozdních nočních hodin vyučuje blbé Řeky, jak se baví našinci. WC kazetu vylije do blízkého křoví a odpad vypustí přímo na pláž. Oadky nechá při odjezdu na místě, neb je stejně všude kolem bordel.
Zkrátka kempovat se má v kempu a i tam je třeba dodržovat daná pravidla.
Já jen doufám, že zůstane možnost parkování v místech, kde obytky nepřekážejí. Tedy možnost cestovatelů přijet na parkoviště u pláže, tam zaparkovat, vzít si potřebné věci a odejít na pláž. Večer zajít do taverny na večeři a po ní v tichosti přespat do rána. Po dnu, dvou popojet zase o kus dál, cestou na povoleném místě udělat servis ( nejspíš za poplatek).
Takto si já představuji cestování OA a popravdě řečeno, bez této možnosti nedává skutečně obytka žádný smysl.
Autorovi vlákna se omlouvám za off topic příspěvek.
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

SteMi napsal:

Jezdi do kempů, využívej stelplatzů a míst k tomu určených, všude tam kde je kempování vysloveně povoleno :r



:( :(
ipyipyČlen
Přidáno před 10 let
Nezabúdajme že každý podzemok má majitela nie je všetko všetkých ako tvrdili komunisti..
No postup Grekov v tomto prípade je chrý ako celá ich ekonomika.
Upravil ipy dne 19.01.2014 21:02, před 10 let
R
RenoČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, To Rudy těch kempů je v Řecku dost. Jezdím tam osm let a navštívil jsem jich dost. Ale problém je také v něčem jiném. Byl jsem jednou k večeru u kláštera v Kastraki a přijelo tam pět obytek. Byl tam zákaz parkování. Jeden říká, kde budeme na noc, tady se nesmí stát? Druhý povídá ta značka není napevno je jen na stojanu, tak ji hodíme tamhle za tu boudu a zůstaneme tady. Když jsem to slyšel, tak mi z nich bylo zle.Dole je přitom několik kempů. Tam co jsem byl já byl i bazén, vše čisté, pro dva + karavan za 23E a ještě jsme dostali na cestu suvenýry. Když jsem na návštěvě, tak bych se měl chovat slušně a dodržovat místní pravidla. To ale mnozí nedělají a kazí to tak i těm slušným.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 13
Členové online 1
OndraS1

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,535,187 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.30906 sekund | Průměrně za: 0.30906 (0) sekund | Dotazy: 129 | Použitá paměť: 2.2MB/4MB