Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Recko-predvolani obvineneho

Poslední aktualizace před 6 let
L
lada12Člen
Přidáno před 10 let
Rudy, plně s Tebou souhlasím, možnost Parkování, jak jsi popsal, doufám zůstane opravdu dál, jinak OA nemá žádný smysl.
Pepa z PlznePepa z PlzneČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

SteMi napsal:

Jezdi do kempů, využívej stelplatzů a míst k tomu určených, všude tam kde je kempování vysloveně povoleno :r


Jsem karavanista, který rád využívá obě možnosti. Jak v kempu, tak i volně. S výše uvedeným nemohu souhlasit. Je spousta míst po Evropě, která nemají označení s povoleným kempováním. To ovšem neznamená, že se tam kempovat nesmí. Jsou státy, kde není celostátní zákaz volného kempování. (nepleťme si zde parkování a kempování). Navíc, co není zakázáno, je povoleno. (alespoň v civilizovaných zemích)

A také nejsou jen tací, kteří vylévají WC, či vypouští odpad na místě, kde parkují nebo kempují. Je spousta kempařů, kteří když odjedou z takového místa, nikdo nepozná, že tam karavan stál několik dní.
Také bychom neměli zapomínat na dvě kategorie kempařů. Jedna skupina se možná odrodila z trampů a jsou v ním lidé, kteří nade vše milují volný pobyt v přírodě, pokud možno sami a třeba už jsou v takových letech, pro které již není nejvhodnější spát pod širákem.
Druhá skupina jsou prostě lidé jejichž příjem je takový, že položka za noci v kempu mohou být dírou do rozpočtu rodiny.

Dělali jsme před lety okruh po Turecku a byli jsme až v Kurdistánu. Kdybychom měli spát jen v kempech, nebo na stellplatzech, asi bychom se mnohokrát nevyspali. Na druhou stranu ve Skandinávii je to kolikrát hřích spát v kempu, když je tam tak krásná příroda. V Rumunsku je, mimo pobřeží, stav většiny kempů hodně špatný, v Moldávii jsme neviděli ani jeden. V Irsku a ve Skotsku jsme často večer přijeli na parkoviště k nějaké památce, přespali, dopoledné ji prohlédli a pokračovali dál. A mohl bych pokračovat dál.

Asi bych nedokázal někomu něco nařizovat ve smyslu "jezdi tam a tam a dělej tohle a tohle". Je to každého věc, zda bude něco porušovat a bude-li chycen, riskuje potíže.

Myslím si, že ke karavaninku svoboda prostě patří. A není to jen svoboda pohybu, ale i svoboda pobytu. Pro mne je to ten nejvážnější důvod, proč již 25 let brádím Evropu s obytnými přívěsy a s obytnými auty.
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Pepa z Plzne napsal:

Jsem karavanista, který rád využívá obě možnosti. Jak v kempu, tak i volně. S výše uvedeným nemohu souhlasit. Je spousta míst po Evropě, která nemají označení s povoleným kempováním. To ovšem neznamená, že se tam kempovat nesmí. Jsou státy, kde není celostátní zákaz volného kempování. (nepleťme si zde parkování a kempování). Navíc, co není zakázáno, je povoleno. (alespoň v civilizovaných zemích)



Utíkáme sice od tématu vlákna, ale nedá mi to reagovat. Píšete, že jsou státy, kde není celostátní zákaz volného kempování. Dovolím si oponovat - států, kde by bylo takovéto kempování (tím rozumím židličky, stolečky, gril, pergolka,...) ze zákona možné bude v Evropě naprosté minimum. Je pravda, že co není zakázáno je povoleno, ale věc se má tak, že při respektu k soukromému vlastnictví (a každý kus země prostě někomu patří) se těžko můžete někomu utábořit bez jeho souhlasu na pozemku a trávit tam tímto stylem dovolenou. Nebo dokonce tam vjet vozidlem a budovat svůj soukromý kemping...

Ano - bez povolení můžete parkovat na veřejné komunikaci, neboť ta slouží všem a právě tomuto účelu (provoz vozidel, parkování). Beru to tak, že co dělám v autě, které je zaparkované tam kde smí být, je už moje věc - jestli si uvnitř vařím, sprchuji se, nebo spím.

To ale neznamená, že se na takovém parkovišti mohu tímto stylem utábořit a zabírat další místo pro aktivity typu "kempování". Podle našeho práva by se jednalo o nedovolený zábor veřejného prostranství. Myslím, že byste pro jednotlivé země dohledal podobnou právní úpravu.

Pro mne osobně je obytka svoboda pohybu - jedu a nocuji podle potřeby a to stylem nočního parkování. Případné příslušenství (židličky a spol.) vyndavám pouze v kempu a nebo tam, kde jsem si zcela jist, že v žádném případě nemohou být někomu na obtíž (Skandinávie, pusté Rumunské hory apod.). 95% noclehů je mimo kempy a nikdy si nikdo nestěžoval. Pokud chci jet s rodinou na týden k moři, kempovat, grilovat apod., tak jedu do kempu...
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let
Myslím, že původní téma je vyčerpané tak si dovolím reagovat na aktuální příspěvky.
Podle mne neexistuje žádná definice pro volné kempování. Je to jen o citu a o vhodném vyhodnocení co si můžu na daném místě dovolit. Kde nemůžu vytáhnout nic, kde dvě židličky
a kde markízu s grilem a stůl. Dodržení základních pravidel čistoty a chování je samozřejmé.
Ještě k Řecku, které jsme párkrát absolvovali, naposledy Pelopones 2013. Krásné divoké pláže s množstvím cedulí o zákazu kempování, byly plné odpadků a nepořádku od místních.
Naproti tomu tam kde se na divoko kempovalo byl pořádek vzorný. Můžete hádat proč.
A co se týká policejní šikany Čechů v Řecku, tak mám opačnou zkušenost. Za přejetí dvou plných čar na jedné rozbité okresce /při vyhýbání se dírám/ jsem byl policií zastaven. Předemnou už kasírovali několik aut místních, mezitím zastavili další. Nechali mne počkat až vyřídili ostatní hříšníky, pak mi bez pokuty vrátili doklady a popřáli šťastnou cestu .
S
SeamanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

muv napsal:

Martin 75 mate pravdu zkusim ty velvyslanectvi
Dekuji za rady.


Ahoj muv, celou záležitost jsem konzultoval se známým, který pracuje pro DAS / a ten to zase postoupil svému šéfovi /, poněvadž mě zajímalo, jak by se k tomuto problému postavili, měl li bych sjednáno právní pojištění vozidla. Bylo mi odpovězeno, že ano a prý už hned v první fázi, tedy při eventuelním rozhovoru s policajty či jiným kontrolním orgánem, čili z toho mi vyplívá že si to asi na další sezónu uzavřu a budu doufat, že jen nemlží. No ale jelikož Ty toto nemáš a zpětně to nejde, padl tento návrh - cituji: "... pokud si sepíše balík (maximální rodinu) a samozřejmě zaplatí, jako právní pomoc mu na dotaz doporučíme tamního právníka, který pro DAS dělá, aby ho zastupoval, ušetří tím značné množství peněz, i když samozřejmě si ho ale bude muset zaplatit. Žádost na právní mu pak v rámci servisu můžeme pomoct sepsat.
Pokud by Tě tato varianta blíže zajímala, napiš mi SZ a já Ti pošlu kontakt na mého známého, se kterým můžeš dále věc konzultovat.
SteMiSteMiČlen
Přidáno před 10 let
Martin75..Více srozumitelněji a polopaticky to už snad ani napsat nejde :_

"Je pravda, že co není zakázáno je povoleno, ale věc se má tak, že při respektu k soukromému vlastnictví (a každý kus země prostě někomu patří) se těžko můžete někomu utábořit bez jeho souhlasu na pozemku a trávit tam tímto stylem dovolenou. Nebo dokonce tam vjet vozidlem a budovat svůj soukromý kemping..Myslím, že byste pro jednotlivé země dohledal podobnou právní úpravu."
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 10 let
myslim ze rozdil mezi parkovanim a kempovanim je velky, viz napriklad jedna tabule v itali na parkovisti u plaze kousek od benatek
www.caravan24.cz/images/photoalbum/useralbum_7300/p8033401_t2.jpg
L
lada12Člen
Přidáno před 10 let
Tak ta tabule je hodně jasná. Ještě, že mám termomaty, které se dávají zevnitř :)
copycopyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

PetrK napsal:

myslim ze rozdil mezi parkovanim a kempovanim je velky, viz napriklad jedna tabule v itali na parkovisti u plaze kousek od benatek
www.caravan24.cz/images/photoalbum/useralbum_7300/p8033401_t2.jpg


podla tej tabule, rozdiel medzi parkovanim a kempovanim je aj v tom, ci mas alebo nemas na aute otvorene dvere, alebo okno.
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

copy napsal:

Citovat

PetrK napsal:

myslim ze rozdil mezi parkovanim a kempovanim je velky, viz napriklad jedna tabule v itali na parkovisti u plaze kousek od benatek
www.caravan24.cz/images/photoalbum/useralbum_7300/p8033401_t2.jpg


podla tej tabule, rozdiel medzi parkovanim a kempovanim je aj v tom, ci mas alebo nemas na aute otvorene dvere, alebo okno.

Ano, je tomu skutečně tak. Můžeš mít otevřeny střešní okna ale ne boční okna a dveře. Taky nesmíš mít na autě žádné sušáky prádla a vyjetý schůdek. Zkrátka nesmíš ničím přesahovat standardní půdorys auta. Auto se musí dotýkat země pouze koly a nesmí z něj nic vytékat.
Definice parkování (respektive kempování) tak jak je na té tabuli platí v podstatě v celé Itálii.
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

copy napsal:

podla tej tabule, rozdiel medzi parkovanim a kempovanim je aj v tom, ci mas alebo nemas na aute otvorene dvere, alebo okno.


To není docela přesné. Horní poklopy jsou OK, dtto okna, které se otevírají posuvem do stran, nebo dolů (např. klasická okna na kličku u řidiče a spolujezdce). U mého auta by neměl být problém otevřít i zadní výklopné okénko, jehož otevřením se nezvětší zabíraný prostor pokud je rozložený nosič a na něm kola - okno je na nimi a nosič je zapsán v TP. :-))))))

Jinak samozřejmě žertuji a vítám, pokud někde napíšou v několika jazycích přesná pravidla, každý ví na čem je a nikdo nemůže být nemile překvapen jako zakladatel tohoto vlákna...
PepiPepiČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Vrata-Lenka napsal:

Dobrý den, reaguji na Váš příspěvek - takže stalo se to samé i na tom samém místě i nám, ale v říjnu též kolem 19.00 hodiny, zrovna jsme se chystali do restaurace na večeři. Přijeli 3 policajti - 2 mladý /muž, žena/ a jeden starší. Starší šel dále a ty dva zůstali u nás a chtěli pas. Ptali se jestli mluvíme anglicky, na to jsme odpověděli, že nikoli jen německy. Opsali si údaje z pasu a mezitím přišel ten starší a povidal OK - žádný problém. Jak jsme vyrozuměli. Tudíž ani neříkali nic o zákazu, ani že máme odjet. Kolem bylo tak 10-15 obytňaků, buď jsou všichni naučeni, že zmizí a nebo teď po přečtení Vašeho příspěvku jim vadí češi. Nevím, měli jsme venku jen židle a malý stolek, kola na autě. Tak uvidíme, Řecko bylo jedním z mala míst v Evropě, kde se člověk mohl svobodně pohybovat, když chce cestovat a ne honem shánět camp. Toto místo je uvedeno i v knižce, kde měli němci vytypovaný místa, kde se dá stát, ještě v době, kdy my seděli za železnou oponou a cestovali leda tak prstem po mapě. Dopis z Řecka si máme vyzvednout až 14. 1., takže budeme ještě informovat.
Ahoj,jak to dopadlo,po převzetí dopisu?:_
V
Vrata-LenkaNováček
Přidáno před 10 let
Dobrý večer, trochu jsme se odmlčeli, byli jsme z toho popravdě řečeno dost otrávený a nasr....
Máme to asi stejné jako vy - nepovolené stanování v obytném voze. Pozvánka je na 19. 11. 2014.
Zatím nás nenapadá jak dál. Když jsme šli ten den na večeři do blízké
taverny tak opravdu tam o cca 200 m bylo postaveno několik stanů s německou omladinou. Tak nevím
jestli je také zatkli... Bylo jich fakt dost asi 30 lidí a v taverně to nezvládali, jelikož v tuhle dobu už
nebyli připravený na takový nápor. My si na to dáváme pozor jak jsem teď četla, rozdíl mezi parkováním
a kempováním. Jenom židle venku, kola na autě zakrytý, poblíž byl němec s přívesem a panelama, který
otáčel podle slunce, kus dál u pláže dokonce Holanďan, byl napojený na místní zdroj elektřiny
ze sportovního hřiště atd. Co k tomu dodat. Snad dáme dohromady společně s karavinisty nějaké řešení.
Ale i tak, jak jsme Řecko radi navštěvovali, tak teď už asi musíme hledat něco jiného.
M
muvNováček
Přidáno před 10 let
Hallo
Vrata - Lenka
Takto mame ve stejny den.
Mohli by jsme se prez SZ domluvit jak dal.
Zdraim
MuV
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 10 let
Muv nechci dýt indiskrétní ale jak to dopadlo ? ať vím co mě čeká a nemine. Doufám že dobře.čau.
M
muvNováček
Přidáno před 10 let
Zatim nijak,soud mame mit az 19.11.2014.
Na kdy mate predvolani?
Jak budu vedet neco noveho dam vedet.
MuV
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 10 let
Špatně jsi mne pochopil jezdíme do Řecka hodně a na divoko takže si myslím že nàs může potkat to co tebe a pak tvoje i když nepříjemná zkušenost může být pro mne ale jistě i pro ostatní poučná.Bohužel nemohu dělat nic vìc než držet palce.Nevím zda nějaká forma veřejné podpory organizovaná třeba na těchto stránkách by měla nějaký význam ale nepřipadá mě normální aby jste byli souzeni za takovou prkotinu.Ahoj.
marianNBmarianNBČlen
Přidáno před 10 let
Chystáme sa na Pelopenéz koncom mája,nemáte niekto aktuálne informácie ako to tam vyzerá v súčastnosti s voĺným stánim? Ďakujem.Marián
Helenka+Marián+Mariánko+Kristiánko
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

marianNB napsal:

Chystáme sa na Pelopenéz koncom mája,nemáte niekto aktuálne informácie ako to tam vyzerá v súčastnosti s voĺným stánim? Ďakujem.Marián



Pelopones jsme vloni objeli témeř celý. V kempu jsme nebyli ani jednou. Kempovali, někdy jen parkovali jsme asi na 8mi různých místech. Mnohdy na pláži. Vše absolutně bez problému a v souladu s domorodci. Je třeba ale říci, že jsme respektovali všechny zákazy kempování a že jich tam pár bylo.
Někdy člověk narazí na krásné odlehlé místečko na romantické pláži, kde se někde v rohu krčí rezavá cedule se zákazem kempování. Pak je dobré pokušení odolat a odjet i když tam již bude někdo stát.
Policajti nás kontrolovali jen jednou na pevnině při přestupku na silnici. Pokutu nám na rozdíl od domácích prominuli.
Tak tam pozdravuj a šťastnou cestu.
marianNBmarianNBČlen
Přidáno před 10 let
Ďakujem.Budem pozdravovať.V prípade problemov s volným státim na Peloponeze/chceme ho obísť dookola proti smeru hodinových ručičiek/ do Patrasu a skončiť v Igoumenitsi sú tam po ceste nejaké kempy?Je lepšie vylodť sa v Patrase a nalodiť sa v Igoumeitsi alebo naopak, Ďakujem. Marián
Helenka+Marián+Mariánko+Kristiánko
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 21
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,527,857 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23447 sekund | Průměrně za: 0.23447 (0) sekund | Dotazy: 136 | Použitá paměť: 2.29MB/2MB