Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Vysílačka Do našeho Obytňáčku - karavanu

Poslední aktualizace před 8 let
BukerBukerČlen
Přidáno před 11 let
Proto jsem tady založil toto téma aby jsme se domluvili a hlavně věděli na jakém kanále budeme... je mi jasné že každej je na 10 kanále kvůli informácím... ale když vidím okolo jet kolegu,tak ladím 18 kanál a hulákám... Takhle by jsme se mohli domluvit a nebo je u vysílačky možnost hlídání dvou kanálů... že si můžete navolit 10 a 18 kanál...

Automatické sloučení 30.10.2013 09:58:

Citovat

mirekpakr napsal:

Ahoj, takze mam vzdy nastavit kanal 18? Jsem vetsinou an 10 kvuli kamionum. A jak je to s tim ladenim? Mam dojem, ze slysim jen nejblizsi okoli a nebo silne vzdalenejsi vysilacky



Anténa se ladí pomocí PSV měřáku... když máš anténu vyladěnou,pak je anténa citlivější... slyšíš lépe a lépe ti i vysílá.... Záleží také pak na umístění antény a taky zrouna kde se nacházíš... jestli jsi někde v doliku nebo někde na kopečku... je to různé...
Upravil Buker dne 30.10.2013 10:58, před 11 let
G
GSmanČlen
Přidáno před 11 let
[quote]Buker napsal:

Proto jsem tady založil toto téma aby jsme se domluvili a hlavně věděli na jakém kanále budeme... je mi jasné že každej je na 10 kanále kvůli informácím... ale když vidím okolo jet kolegu,tak ladím 18 kanál a hulákám... Takhle by jsme se mohli domluvit a nebo je u vysílačky možnost hlídání dvou kanálů... že si můžete navolit 10 a 18 kanál...

Čau, tak jakou vysílačku by jsi doporučil do dodávky? Nejlépe do 1 DINové pozice, s hlídáním 2 kanálů.

Díky
99lojza99lojzaČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Buker napsal:


Anténa se ladí pomocí PSV měřáku... když máš anténu vyladěnou,pak je anténa citlivější... slyšíš lépe a lépe ti i vysílá.... Záleží také pak na umístění antény a taky zrouna kde se nacházíš... jestli jsi někde v doliku nebo někde na kopečku... je to různé...

Nastavení antény je důležité jen pro vysílání z hlediska přílmu je zanedbatelné.

Vysílačky jsou určitě dobré z řady presidentů např.Harry ,ale i tyto https://www.googl...mp;bih=946
mají automatický squelch ,vestavěný reproduktor a nastavení pro různé evropské státy.Její rozměr 1 DIN a tím i jednoduše zabudovatelná stanička.
GardaGardaČlen
Přidáno před 10 let
Prosim jen ne dalsi kanal :-) na silnici je to 10k a pokud na nekoho volam a chci si povidat, tak se dohodneme na ktery kanal se presuneme. To je slusnost radioamatera.
Pokud si budeme kazdy vymyslet kanal, tak se asi nikdy nesejdeme na vlnach :-)
Neco jineho je kdyz se spolu jedouci skupina aut dohodne na nejakem kanalu aby neobtezovali svym hovorem druhe. To je opet slusnost.
Miloš
K
kocourlukNováček
Přidáno před 10 let
Dávno pryč jsou doby co jsme běhaly po kopcích stavěli stožáry a poslouchaly do noci šumění . Prolít sem zběžně tohle vláknu a jedna podstatná věc tu asi nepadla . Nechávat mezery mezi vysíláním. Drobné stačí aby se případně mohl někdo připojit . Jinak na držáku zrcátka to fachčilo taky docela obstojně než se ulámal kabel .
BukerBukerČlen
Přidáno před 10 let
Já třeba používám tutu... nebohu si na ní stěžovat... http://vysilackym...-asc_1603/

Automatické sloučení 20.01.2014 14:56:

Citovat

Garda napsal:

Prosim jen ne dalsi kanal :-) na silnici je to 10k a pokud na nekoho volam a chci si povidat, tak se dohodneme na ktery kanal se presuneme. To je slusnost radioamatera.
Pokud si budeme kazdy vymyslet kanal, tak se asi nikdy nesejdeme na vlnach :-)
Neco jineho je kdyz se spolu jedouci skupina aut dohodne na nejakem kanalu aby neobtezovali svym hovorem druhe. To je opet slusnost.



Karavany a obytky jsou na 18 kanále... ale je taky možnost být na 10k a pak přejít na 18... aby jsme tam mrektáním nerušili kamiony...
Upravil Buker dne 20.01.2014 15:56, před 10 let
P
pave753Člen
Přidáno před 10 let
Zaujímavá téma, zaujímavé názory.

Podľa mňa vysielačka je veľmi dobrá vec, ak sa vie správne nastaviť a používať .
Neraz my veľmi pomohla v ošemetných situáciach.
Nikdy nebudem riešiť či ju mať, alebo nie. Ja skôr riešim, aby dobré slúžila.
sroubeksroubekČlen
Přidáno před 10 let
Tuším, že 18ku používají poláci co přejíždějí přes ČR do němec.
Petr
SlawczoSlawczoČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

sroubek napsal:

Tuším, že 18ku používají poláci co přejíždějí přes ČR do němec.
Petr


Poliaci obycajne pouzivaju pasmo AM aj v zahranici /mimo PL/ su na kanale 28 a doma /v PL/ su na kanale 19. Pripadne na inom ak sa dohodnu medzi sebou. V PL ak ich pocuvas a si na nejakej frekfentovanej trase, tak to nemusis mat ani zapnute radio, pretoze v PL CB funguje, nie ako u nas.
Slawczo, Tina, Zuzka, Vilko - Burstner Viseo
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
Presne tak, Polaci maji i malicko posunuty kmitocet, takze se s nimi nedomluvis a oni s tebou na beznem CB standardu.
Samozrejme jsou stanice ktere umi evropskou a polskou normu prepinat, ovsem je treba o tom vedet ...

Staci se podivat na kmitocty viz. odkaz a bude ti to jasne .... stejne tak tam mas i obecna pravidla pro komunikaci a zvyklosti CB pouzivani v nam nejblizsich statech ...

http://www.cbmoni...p?c=Polsko
Upravil sipadan dne 21.01.2014 19:30, před 10 let
S
SaturninČlen
Přidáno před 10 let
Také jsem se také přidal ke karavanistům vybaveným CB radiem. Mám nově Allamat 409 s anténou Sirio Turbo. Takže 73 všem "síbíčkářům" za volantem :)
Jirka a JarkaJirka a JarkaČlen
Přidáno před 10 let
CB už používám na autě 3 roky a nemá to chybu. Po cestě odchytnout kolegu na 10 kan.domluvit kanál,přepnout a žvatlat :t!)dokud nás nepřeruší vzdálenost nebo kopec a také nechat mezeru pro ostatní kolegy kteří chtějí brejknout.:)
Pro Kocourluk po těch kopečkách se běhá pořád projeď si kanály v pátek nebo sobotu. Zdraví Jirka a také 73 :_
Jirka
BukerBukerČlen
Přidáno před 10 let
Také 73 všem co používaj CB... Asi bude fakt nejlepší být na 10 kanále a houknout na sebe a domluvit jinej kanál kde si domluvíme,třeba společnou cestu atd...
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj kucí, nějak jsem sem zabloudil a musím se přiznat, že o CB vysílačkách nic nevím. Mám jen ty přenosné. Ale chtěl bych se zeptat. Když už vyrazím z domova, jedu do ciziny. Jak to funguje v cizině? Jasně,že nemůžu mluvit česky třeba ve Francii, ale dají se v cizině naladit jejich kanály? A má vysílačka vůbec smysl, když bych jí používal jen na hranice a z hranic domů? Díky !)
Jirka a JarkaJirka a JarkaČlen
Přidáno před 10 let
[quote]Sapuki napsal:

Ahoj kucí, nějak jsem sem zabloudil a musím se přiznat, že o CB vysílačkách nic nevím. Mám jen ty přenosné. Ale chtěl bych se zeptat. Když už vyrazím z domova, jedu do ciziny. Jak to funguje v cizině? Jasně,že nemůžu mluvit česky třeba ve Francii, ale dají se v cizině naladit jejich kanály? A má vysílačka vůbec smysl, když bych jí používal jen na hranice a z hranic domů? Díky !)[/

Dal jsem Ti odkaz,nebyl to ten pravý,napravím to.:v
Jirka
Upravil Jirka a Jarka dne 27.01.2014 11:28, před 10 let
S
SaturninČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Sapuki napsal:

Ahoj kucí, nějak jsem sem zabloudil a musím se přiznat, že o CB vysílačkách nic nevím. Mám jen ty přenosné. Ale chtěl bych se zeptat. Když už vyrazím z domova, jedu do ciziny. Jak to funguje v cizině? Jasně,že nemůžu mluvit česky třeba ve Francii, ale dají se v cizině naladit jejich kanály? A má vysílačka vůbec smysl, když bych jí používal jen na hranice a z hranic domů? Díky !)


O síbíčku toho bylo už napsáno dost, třeba tady http://www.cbmonitor.cz/
Jirka a JarkaJirka a JarkaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Sapuki napsal:

Ahoj kucí, nějak jsem sem zabloudil a musím se přiznat, že o CB vysílačkách nic nevím. Mám jen ty přenosné. Ale chtěl bych se zeptat. Když už vyrazím z domova, jedu do ciziny. Jak to funguje v cizině? Jasně,že nemůžu mluvit česky třeba ve Francii, ale dají se v cizině naladit jejich kanály? A má vysílačka vůbec smysl, když bych jí používal jen na hranice a z hranic domů? Díky !)


http://www.adamek.../cb-radio/ Doufám,že se povedlo. Otevři si-občanské vysílačky pro dobrodruhy. pro začátek je tam vše. ahoj Jirka

Automatické sloučení 27.01.2014 10:49:
Od Saturnin odkaz je lepší-přehlednější:)
Jirka
Upravil Jirka a Jarka dne 27.01.2014 11:49, před 10 let
GardaGardaČlen
Přidáno před 10 let
Polaci pouzivaji AM modulaci my FM. Podle Generalniho povoleni lze u nas pouzivat k vysilani jen FM. Vysilacku s AM muzes vlastnit ale pouzivat jen k poslechu.
Pro EU by mela mit homologaci CEPT. Znamena to strucne vykon 4W a 40 kanalu. Jakou reci do vysilacky hovoris je lhostejne hlavne, ze ti protistrana rozumi :-)
Na webu CTU je k CB dost informaci.
Miloš
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 10 let
Díky za info a odkazy, jdu to studovat. !)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Sapuki napsal:

Ahoj kucí, nějak jsem sem zabloudil a musím se přiznat, že o CB vysílačkách nic nevím. Mám jen ty přenosné. Ale chtěl bych se zeptat. Když už vyrazím z domova, jedu do ciziny. Jak to funguje v cizině? Jasně,že nemůžu mluvit česky třeba ve Francii, ale dají se v cizině naladit jejich kanály? A má vysílačka vůbec smysl, když bych jí používal jen na hranice a z hranic domů? Díky !)


V praxi bych rekl, ze budes mit nejvetsi uspech prave s cestinou a to temer vsude po Evrope na 10. kanale (v relaci s ceskymi TIR).
V nekterych castech Nemecka na nasi 10 vysilaji dokonce automaty a hlasi upozorneni na nebezpeci na silnici - to se hodi.
Jinak v okolnich statech bych rekl ze vedeme ve frekvenci vysilani prave my a Polaci.
Treba v Rakousku se nebavi z domacich temer nikdo .... Italie je lepsi, Slovinsko jak kdy .....

U nas jiste samozrejme vyuzijes maximalne jak pri odjezdu, tak pri prijezdu do zeme, jak das vyzvu, temer vzdy se nekdo ozve ....
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 15
Členové online 0

Celkem členů: 15,971
Nejnovější člen: lisky
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,486,110 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24982 sekund | Průměrně za: 0.24982 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.26MB/4MB