Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Solární panely - montáž

Poslední aktualizace před 3 roky
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
Ivano,

to je prave ono.
Jak jsem jiz psal, mam 200 W monokrystal SPR a kdyz je zatazeno, tzn. sedivo, mam tam cca 1,5 - 1,8 A.

Tve panely maji cca. 3,3 x vetsi vykon oproti mym.
Pokud vynasobis 1,5 A x 3,3 dostanes prakticky stejny vysledek okolo 5 A.
Samozrejme nestojime vedle sebe, nicmene z tohoto pokusu pak vyplyva, ze monokrystalicka soustava muze dat i ve stinu prakticky to same co polykrystalicka.

Otazkou pak zustava investicni rozdil takovych soustav a samozrejme jak velka je odchylka zpusobena nestejnymi podminkami ....
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 10 let
Mohu poprosit o detailnější foto,jak máte instalovány panely.Způsob uchycení...Někoho,kdo to dělal svépomocí,prosím.
ivanoivanoČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

sipadan napsal:

Ivano,

to je prave ono.
Jak jsem jiz psal, mam 200 W monokrystal SPR a kdyz je zatazeno, tzn. sedivo, mam tam cca 1,5 - 1,8 A.

Tve panely maji cca. 3,3 x vetsi vykon oproti mym.
Pokud vynasobis 1,5 A x 3,3 dostanes prakticky stejny vysledek okolo 5 A.
Samozrejme nestojime vedle sebe, nicmene z tohoto pokusu pak vyplyva, ze monokrystalicka soustava muze dat i ve stinu prakticky to same co polykrystalicka.

Otazkou pak zustava investicni rozdil takovych soustav a samozrejme jak velka je odchylka zpusobena nestejnymi podminkami ....


No, je možné, že tie monokryštalycké panely, ktoré som mal, sú predsa len 5 rokov staré a tie dnešné sú už o niečom inom.
Ja som pri rozhodovaní vychádzal len z oficiálnych údajov, bežne dostupných, kde všade uvádzajú, že polykrystal dá viac pri horších podmienkach. Ale možnože to nie je až taký rozdiel.
Ak by sme to mali porovnať, museli by sme stáť vedľa seba. Každý deň je iný. Aj hrúbka mrakov, rozptyl svetla, poloha slnka a pod.
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 10 let
Může někdo poradit jak výkonný regulátor k solárním panelům 160w?
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 10 let
10A je víc než na hraně, tak bych volil rezervu a dal silnější třeba 20A.
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 10 let
Myslel jsem si cca 10A. Jde o dva panely 80W,špičkový výkon panelu je 4,4 ovšem naležato nedá ani 3A. Beru to podle svého panelu 100W,zněj je reálných 4A. Teoreticky by mělo jít?
Roman235Roman235Člen
Přidáno před 10 let
Poradíte někoho na Moravě?? Zlín Uh.Hradiště
díky
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Roman235 napsal:

Poradíte někoho na Moravě?? Zlín Uh.Hradiště
díky


doporučuji tohle: http://eshop.kara...z/kontakty
:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Pavka01 napsal:

Myslel jsem si cca 10A. Jde o dva panely 80W,špičkový výkon panelu je 4,4 ovšem naležato nedá ani 3A. Beru to podle svého panelu 100W,zněj je reálných 4A. Teoreticky by mělo jít?


Pokud koupis slusnejsi regulator, tak je v manualu vzdy napsano pro jaky maximalni vykon panelu je urceny .... a take samozrejme jak co a kam zapojit.
Tim padem mas po starostech.
Staci se pred koupi podivat na stranky vyrobce a malicko pocist, nebo se zeptat pripadne nejakeho ochotneho prodejce.
Pokud vyrobce regulatoru neposkytuje patricne technicke informace, tak bych od nej nenakupoval.
Regulator je v podstate nejdulezitejsi casti systemu ...
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Pavka01 napsal:

Myslel jsem si cca 10A. Jde o dva panely 80W,špičkový výkon panelu je 4,4 ovšem naležato nedá ani 3A. Beru to podle svého panelu 100W,zněj je reálných 4A. Teoreticky by mělo jít?


Můj 100Wp monokrystal, které i dodávám a montuji dává v létě 5.6A.
GardaGardaČlen
Přidáno před 10 let
Leto je idealni situace. Pokud se jezdi i v jine rocni obdobi pocitej cca o polovinu mensi prumerny vykon. :v
Miloš
JardaklidekJardaklidekČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

jarda77 napsal:

Citovat

Pavka01 napsal:

Myslel jsem si cca 10A. Jde o dva panely 80W,špičkový výkon panelu je 4,4 ovšem naležato nedá ani 3A. Beru to podle svého panelu 100W,zněj je reálných 4A. Teoreticky by mělo jít?


Můj 100Wp monokrystal, které i dodávám a montuji dává v létě 5.6A.

Mám od jardy77 solár druhou sezonu a funguje, jak píše- spokojenost :^
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 10 let
na 160W desítka regl stačí, ideálně kvalitní s chladičem aby zbytkový výkon bylo kam vyzářit
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 10 let
Díky všem za rady.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 10 let
Tak jsem zcela náhodou zachránil před popelnicí 4 plastové úchyty z nějaké palety.Myslím,že na montáž panelu by se daly použít.Každý má plochu 15x15cm.Na panel 50W by měly stačit.Držáky budou přilepeny ke střeše(vhodné lepidlo mám)a do něj bude panel přišroubovám.

Automatické sloučení 07.02.2014 08:16:
Držák

Automatické sloučení 07.02.2014 08:16:
.
Upravil bleriot11 dne 07.02.2014 09:16, před 10 let
bleriot11 Připojili následující obrazek:
002_31.jpg 001_43.jpg 003_24.jpg
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
Drzaky z popelnice budou drzet v pohode, ale 50 W bych zdvojnasobil pokud je misto .... tot ma rada
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 10 let
Mě těch 50W stačí,baterka 27Ah Nicd.Na divoko nebydlím.Měl jsem tam tu baterku loni bez dobíjení(radio a pár led světel,čerpalo).Jednou za cca měsíc jsem jí dobil nabíječkou.Vestavěnou nabíječku nemám,tak jsem musel vyždy tahat kabel.Karavan mám na zahradě,a nechci ho mít stále na 23OV(trafo tam mám,tak 12V samozřejmě chodí).Ten panel mi mojí spotřebu pokreje a když je zaparkován na zahradě,tak si to bude žít vlastním životem i bez 230V.

PS:Ani nevím přesně z čeho ty držáky jsou,ale je to přesně co jsem potřeboval.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
Ok, proti gustu zadny disputat :)

252i prilepi temer cokoliv, toho bych se nebal, zvlast na karavanu, ktery se moc rychle pohybovat nemuze ...
M
matusČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

bleriot11 napsal:

Mě těch 50W stačí,baterka 27Ah Nicd.Na divoko nebydlím.Měl jsem tam tu baterku loni bez dobíjení(radio a pár led světel,čerpalo).Jednou za cca měsíc jsem jí dobil nabíječkou.Vestavěnou nabíječku nemám,tak jsem musel vyždy tahat kabel.Karavan mám na zahradě,a nechci ho mít stále na 23OV(trafo tam mám,tak 12V samozřejmě chodí).Ten panel mi mojí spotřebu pokreje a když je zaparkován na zahradě,tak si to bude žít vlastním životem i bez 230V.

PS:Ani nevím přesně z čeho ty držáky jsou,ale je to přesně co jsem potřeboval.


Je to tak. Ja mám 40 W solár, 60 Ah trakčnú batériu Wartu. Táto zostava v pohode stačí zvládať led osvetlenie v karavane, čerpadlo a LED tv Huynday, ktorá ide večer cca 2 - 3 hod. Karavan využívame od 4 - 10 mesiaca v roku. Keď je jasno tak už predpoludním regulátor hlási plné nabitie. Keď je zamračené, tak je to okolo 16 - 17 hod.
transit-obytkatransit-obytkaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

jarda77 napsal:

Vím, bohužel je to v Praze, ale zase dobrá cena, komplet s montáží 9 500,-


Nazdárek a kde to v Praze je, asi bych se nechal překecat a dal bych solár taky, díky
p)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: mtruelle, Karel Prokop, Karlos_Brno, Lotr, Pavla a Vlastik, Me2d, pekarna, Jarda a Maru, Dudla, Tomas Brabec, magnum30, jarda77, Tomi166, Daniel Trochta, mengic333, Honza Palasek, Kapitank1400, ivano, sipadan, RIVA, Lubino, Rudy, JiPe Highlanders, milosduris, jardaso, Vasu, bleriot11, Radek Sladky, Pavka01, Roman235, Zdenek a Alena, Garda, Jardaklidek, matus, transit-obytka, parag, Roman ST1, Robert, koval, mekie, jesterka, floridan79, Peterb, mb, jirkaj, kutil1, Dzoska, hasic, Grabici, Hans, Franta REZAC, p0l0us, Michal, Dunn, Seberap, Jarek Dominika, operativec, kitemonkee, Pavel77, Praga, karelH, Robca, TomTP, Cibi, rexi, Sisatej, severaci, vaclav horky, maria, Pivna, Laky, cigi, simcha, allfa, supertom, Ivan a Hanka, Tomas17, MonikaT, bigman, CuCuN, Kulisak, Piff66, Pirat z Ruzyne, hamlet, groula, surfici, GSman, Tomycar, Jarda_1, standa a renata, Michalll, maregree, eblazek, bar, _P_H_, bob7373, Barys, madmax1200, IVRI, ViTaSeK, mafi8, Jimboo, merli, PetrDubi, Jirka W, Dejf, Jakub Satek, Standa1, MTS, upotreblenci, Doskocil, ZdendaZemda, tuareg, Nytrak, hyry2, karavanydovoziku, Miro_SV, ant, bruzkin, stova, index, peda, grom, andyw, Jarda Borek, mara1113, georgecotagge, Dyndas, jarous350, pe3ik, Honza-PH, chaddevil, ferdasan, kikisak36, camperboy, Yon, Mick, padlo, ivoi, Van, Labus77, Bery, yarrica, JardaK2, onak8, koford, fillip, Coralek, j0hn, Bobas, Tomik Kralu, edaherman, novotnakjiri, Chlapi_sobe, hasky, DadkaL, Pedro cestovatel, Capo56, HappyCamper, Bapet, Jenz83, beeman, Leorek, berka, Biimbo, Jagi, oltcitak, Lubos a Dasa, petak, HAF22, thomash1, Jirka a Hanka
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 31
Členové online 1
pilinis

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,452,498 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.32032 sekund | Průměrně za: 0.32032 (0) sekund | Dotazy: 134 | Použitá paměť: 2.27MB/4MB