Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Solární panely - montáž

Poslední aktualizace před 3 roky
Tomi166Tomi166Člen
Přidáno před 10 let
Zdravím, nechcem zakladať novú tému, mám len otázku či niekto nemá skúsenosť s týmito solárnymi panelmi:

http://dom.bazos....l-100W.php

Ak to niekomu vadí ako reklama, zmažem to.
D
Daniel TrochtaČlen
Přidáno před 10 let
mám a i jsem 4ks montoval a fungují bez problému. Regl jsem jednou zkoušel a funguje, vypínat vypíná správně, učinnost jsem nezkoumal.
Takže za mě OK
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 10 let
Nevie niekto nieco blizsie o takychto solaroch?
http://www.ebay.c...2a33debced
Ako sa to sklada a ako je to funkcne. Pripadne, ci zbytok zariadenia a montaz to uz dostane na cenu hotoveho panelu. :^
54!y+45!f+24!u+17!l
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 10 let
Dvě sezony jedu spokojeně na solár, který jsem si vyrobil z podobných destiček. Jenže již tehdá, když jsem ho dodělal, bych to už nechtěl opakovat a při dnešních cenách solárů bych to ani již nikomu nedoporučoval. Ta destička je katastrofálně křehká. V sadě jsem měl 4 ks navíc a tak jsem na jedné začal nacvičovat pájení. Jenže okamžitě praskla. Když už jsem zvládl pájení, další riskantní operace bylo pospojovat destičky do série a zasklít. Přitom praskly další tři kusy. Je prostě za tím spousta stráveného času, k ceně destiček je třeba ještě připočíst sklo, silikon, mezi skla jsem dával křížky co používají obkladači, no a dále jsem to uložil do alu rámečku, takže výsledná cena beztak stoupe. A do toho všeho člověk jde bez jistoty, že to dobře dopadne a že nebude muset dokupovat další destičky...
Pokud jsem tě doposud ještě od toho neodradil - ty nabízené součástky v odkaze na ebay mají jen jedno propojení. Ty mé měly dva spoje a viděl jsem typy i se třemi spoji. Mám zato, že pokud by došlo k porušení spoje, systém který vytváří elektřinu zapojením do série by přestal fungovat. Proto bych ten jednopropoj naprosto zavrhoval. Zajisté vhodnější jsou dva propoje, ne-li tři, ale zase toho pájení...
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
mengic333mengic333Člen
Přidáno před 10 let
Diky. Toto som potreboval. Nie som poleno, ale pojdem rovno na hotový panel.
54!y+45!f+24!u+17!l
Kapitank1400Kapitank1400Člen
Přidáno před 10 let

Citovat

Dudla napsal:

Citovat

pekarna napsal:

Tohle mě taky zajímá.
Chtěl bych kempovat a pracovat bez závislosti na zásuvce, tj. na kempu.

Na Scudo bych chtěl 4x panel 100W (při ideálních podmínkách). Chtěl bych, aby to posléze živilo notebook cca 40 W a ideálně ještě nějakou ledničku.

Dá se to takto? Kolik dávají ty soláry pod mrakem?

Díky.


Lednicka prez solar je nesmysl. Uz se to tady v nejakem vlakne resilo.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Nesmysl to není. Je to jen otázka použité technologie, ale nesmíš řešit návratnost a upřednostnit výhodu nezávislosti.
Já kromě kompresorové 170L chladničky nebo mrazáku ( lednice je něco naprosto jiného a nepotřebuje elektřinu ), používám varnou konvici 230V / 1500W, dále remosku 230V / 500W, s dobou pečení 90 minut i déle.
Mám heslo, to co nejde, já používám.
Přeji krátkou zimu. !e
Slávek 59 Smile a Evik 59 :k od Tábora
ivanoivanoČlen
Přidáno před 10 let
Keby to niekoho zaujímalo, alebo pomohlo. Práve som testoval nové solárne panely, polykrystal http://www.i4wifi.cz/Baterie-a-nabije...IDUMP.html. Mám ich 5x135W, je úplne pod mrakom, slnko schované a dáva to cca 5A, keď sa trochu vyjasnilo /ale stále pod mrakom/, tak to vyskočilo k 8A. Toto už pomôže aj v zime.
Mám ich zapojené do série s MPPT regulátorom.
Tá technika neuveriteľne poskočila a ceny šli tiež dole. Staré panely by za takýchto podmienok nedali nič.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj Ivano,

souhlasim, je to parada.
Ja davam prednost monokrystalu ve vysoke vykonnostni rade (SPR) a jsem tez nad miru spokojen.
Jak jsme spolu psali na vlakne pred nasima odjezdama do Alp na konci listopdadu, tak jsem se tam dostaval pres 100 W kazdy den po dobu nekolika hodin jelikoz bylo naprosto vymetene nebe.
Mam 2 x 100 W (SPR) , poctivy LAPP Solar flex kabely a kvalitni MPPT regulator.
Ted jsem na to koukal jen tak pro informaci, monokrystal je samozrejme daleko horsi v zamracenem pocasi (po slunci u nas ani stopa) - ale mam tam 1,8 A.
Musim rici, ze jsem vice nez spokojen a pokud to pujde takto dal, tak za par let to bude opravdu neuveritelne.
Mimochodem jsem chtel dat jeden monokrystal a druhy polykrystal, coz by optimalizovalo vykon, ovsem muselo by se vse rozdvojit a to se mi zdalo moc prace.

At se dari ....
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 10 let
To si udělal dobře ře jsi se nenechal zlákat cenou levných polykristalických panelů. Mám taky radši monokrystal, jsou sice dražžší ale ta kvalita, výkon a životnost je prostě jinde.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

jarda77 napsal:

To si udělal dobře ře jsi se nenechal zlákat cenou levných polykristalických panelů. Mám taky radši monokrystal, jsou sice dražžší ale ta kvalita, výkon a životnost je prostě jinde.


Co se solarniho systemu tyce, tak je to pro me zcela zasadni zdroj energie, jelikoz k zasuvce prijdu pouze minimalne.
Tim padem se snazim drzet krok s vyvojem a v teto oblasti na vydaje nehledim.
Je ovsem dobre mit vzdy nejake alespon relativni srovnani a na zaklade toho vyhodnocovat stav veci ....
ivanoivanoČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

jarda77 napsal:

To si udělal dobře ře jsi se nenechal zlákat cenou levných polykristalických panelů. Mám taky radši monokrystal, jsou sice dražžší ale ta kvalita, výkon a životnost je prostě jinde.


Ja som mal monokristal a ten som dal preč, problém bol jeho slabý, resp. nijaký výkon pri zamračenej oblohe. V lete na slnku mi stačili aj staré monokristaly, ale keď som bol v tieni, už nie. A to už nevravím o zime, tam boli len na okrasu. Ale je fakt, že to boli panely spred piatich rokov a ten vývoj aj tam pokročil. Ale v každom prípade, monokristal má výkon síce vyšší, ale len pri optimálnych podmienkach. To je práve to, že v lete, keď pečie slnko a máš nízku spotrebu, ten výkon nepotrebuješ. Potrebuješ ho práve pri tých horších podmienkach, kde víťazí polykristal.
No a k tej životnosti, tá nemá zmysel, ten vývoj ide tak kupredu a cena tak dolu, že to aj tak po pár rokoch človek vymení. A naviac za panely s vyšším výkonom a zase s nižšou cenou.
RIVARIVAČlen
Přidáno před 10 let
V listopadu jsem se ve Španělsku setkal s používáním mobilních pomocných menších panelů, odhaduji na 60-80 Wp, které se daly přesně nasměrovat kolmo ke slunečním paprskům. Při málo intenzivním svitu zajistily plné nabití baterie bez problémů. Já jsem měl s ležatým panelem 100Wp na střeše problém. Má s tím někdo zkušenost, případně to vyrobit ?
Z Nového Jičína zdraví Milan
LubinoLubinoČlen
Přidáno před 10 let
Viděl jsem solár na zadní straně satelit. paraboly. Přes den nabíjel a večer ladil. Podle vzhledu a kvality provedení to byl tovární výrobek, žadný domo.
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 10 let
Kuli vysoké ceně a dodaného výkonu se tento systém moc neuchytil.
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let
Nevíte někdo o MPPT regulátoru, který má dva výstupy? První pro GEL nástavbovou baterii, druhý kyselinovou startovačku. Idálně s možností nastaveni poměru nabíjecího proudu v obou výstupech. Existuje vůbec něco takového?
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
Rudy,
zkus Votronic MPPT 240 Duo ....
Volitelny pomer nabijeni ale nema.

Volitelne to urcite pujde, ale nema to prakticky vyznam, pokud to tece do startovacky 1-2 A nonstop ....
Upravil sipadan dne 19.01.2014 21:37, před 10 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

jarda77 napsal:

To si udělal dobře ře jsi se nenechal zlákat cenou levných polykristalických panelů. Mám taky radši monokrystal, jsou sice dražžší ale ta kvalita, výkon a životnost je prostě jinde.
-



Ahoj, taky jsem tak uvažoval.

http://www.campi-..._var=15650


.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj,
na komplety pozor .... muze tam byt nejaky clanek osizeny ....
Detailne proverit pred rozhodnutim :)
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

sipadan napsal:

Ahoj,
na komplety pozor .... muze tam byt nejaky clanek osizeny ....
Detailne proverit pred rozhodnutim :)


Komplet Truma prověřen v praxi a velká spokojenost :)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
V poradku, to je samozrejme dobre :).
Bylo to obecne doporuceni.

Ona ta Truma dela dost dobre akvizice, takze se to predpokladat, ze by to melo fungovat.
Treba ty jeji nabijecky jsou ciste Caliry ...
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: mtruelle, Karel Prokop, Karlos_Brno, Lotr, Pavla a Vlastik, Me2d, pekarna, Jarda a Maru, Dudla, Tomas Brabec, magnum30, jarda77, Tomi166, Daniel Trochta, mengic333, Honza Palasek, Kapitank1400, ivano, sipadan, RIVA, Lubino, Rudy, JiPe Highlanders, milosduris, jardaso, Vasu, bleriot11, Radek Sladky, Pavka01, Roman235, Zdenek a Alena, Garda, Jardaklidek, matus, transit-obytka, parag, Roman ST1, Robert, koval, mekie, jesterka, floridan79, Peterb, mb, jirkaj, kutil1, Dzoska, hasic, Grabici, Hans, Franta REZAC, p0l0us, Michal, Dunn, Seberap, Jarek Dominika, operativec, kitemonkee, Pavel77, Praga, karelH, Robca, TomTP, Cibi, rexi, Sisatej, severaci, vaclav horky, maria, Pivna, Laky, cigi, simcha, allfa, supertom, Ivan a Hanka, Tomas17, MonikaT, bigman, CuCuN, Kulisak, Piff66, Pirat z Ruzyne, hamlet, groula, surfici, GSman, Tomycar, Jarda_1, standa a renata, Michalll, maregree, eblazek, bar, _P_H_, bob7373, Barys, madmax1200, IVRI, ViTaSeK, mafi8, Jimboo, merli, PetrDubi, Jirka W, Dejf, Jakub Satek, Standa1, MTS, upotreblenci, Doskocil, ZdendaZemda, tuareg, Nytrak, hyry2, karavanydovoziku, Miro_SV, ant, bruzkin, stova, index, peda, grom, andyw, Jarda Borek, mara1113, georgecotagge, Dyndas, jarous350, pe3ik, Honza-PH, chaddevil, ferdasan, kikisak36, camperboy, Yon, Mick, padlo, ivoi, Van, Labus77, Bery, yarrica, JardaK2, onak8, koford, fillip, Coralek, j0hn, Bobas, Tomik Kralu, edaherman, novotnakjiri, Chlapi_sobe, hasky, DadkaL, Pedro cestovatel, Capo56, HappyCamper, Bapet, Jenz83, beeman, Leorek, berka, Biimbo, Jagi, oltcitak, Lubos a Dasa, petak, HAF22, thomash1, Jirka a Hanka
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 14
Členové online 0

Celkem členů: 15,971
Nejnovější člen: lisky
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,458,792 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22148 sekund | Průměrně za: 0.22148 (0) sekund | Dotazy: 131 | Použitá paměť: 2.26MB/4MB