Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

speciální obytný automobil

Poslední aktualizace před 6 let
jirkavmjirkavmNováček
Přidáno před 7 let
Pokud by někomu pomohlo v rozhodování o změně ze speciálního automobilu na vozidlo zvl. určení, tak v aktuální novele zákona 56/2001 (momentálně ji čeká příští týden 3. čtení v PS) jsou speciální vozidla vyjmuty z jednoročních lhůt. Předpoklad nabytí účinnosti je v první půlce roku 2017.
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
mě až tak neštve speciální = technická každý rok. Stejně to pro klid duše nechávám prohlídnout min 1x ročně, je to za cca stejný prachy a vím, že se hoši snaží něco najít. Že je to nespravedlivé, to už jsem si v tomhle bordelu bohužel zvykl. Mě vytáčí to N1. Nacházím spoustu míst se zákazem, který jsem doposud neregistroval. Najednou musíme být v souladu s nějakou Vídeňskou úmluvou o značkách. A navíc ekoplaketa. Pokud to bude technicky reálné, jdu do toho. Platím mraky různých daleko nesmyslnějších poplatků.

Automatické sloučení 07.12.2016 21:10:
pro info:

dnes jsem "absolvoval" pana Kahouna. Provedena změna z N1 speciální na M1, vozidlo zvl. určení, SA obytný. Teď jsem jen zvědav, co na to magistrátníci. Mám už tak popsaný TP, že mi budou muset udělat nový.

Paní i pan Kahounovi velice příjemní, vše mi vysvětlili, abych mohl případně argumentovat na magistrátu, dali mi i přesný postup, co a kam mají vyplnit.
Upravil maria dne 07.12.2016 22:10, před 7 let
jirkavmjirkavmNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

maria napsal:

mě až tak neštve speciální = technická každý rok. Stejně to pro klid duše nechávám prohlídnout min 1x ročně, je to za cca stejný prachy a vím, že se hoši snaží něco najít. Že je to nespravedlivé, to už jsem si v tomhle bordelu bohužel zvykl. Mě vytáčí to N1. Nacházím spoustu míst se zákazem, který jsem doposud neregistroval. Najednou musíme být v souladu s nějakou Vídeňskou úmluvou o značkách. A navíc ekoplaketa. Pokud to bude technicky reálné, jdu do toho. Platím mraky různých daleko nesmyslnějších poplatků.

Automatické sloučení 07.12.2016 21:10:
pro info:

dnes jsem "absolvoval" pana Kahouna. Provedena změna z N1 speciální na M1, vozidlo zvl. určení, SA obytný. Teď jsem jen zvědav, co na to magistrátníci. Mám už tak popsaný TP, že mi budou muset udělat nový.

Paní i pan Kahounovi velice příjemní, vše mi vysvětlili, abych mohl případně argumentovat na magistrátu, dali mi i přesný postup, co a kam mají vyplnit.



Ano, máš pravdu, to co umí p. Kahoun není podle mě schopen nikdo jiný v republice. Vše má jednoznačně posvěcené z MDČR a i velké zkušební stanice blednou závistí, co má možnost přestavět a změnit. Jeho možnosti různých přestaveb jsou téměř neomezené, až za hranicí nejen mého chápání a vědění, ale má na to povolení od Ministerstva dopravy. Je to asi v tomto případě ta nejen nejrychlejší, ale i nejlevnější cesta dostat se k požadované kategorii vozidla. Magistrát nebo ORP nemá v případě jeho potvrzení jinou možnost než toto posvětit.
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
jen pro úplnost, dnes na magistrátu za 20min bez problémů zapsána změna.
J
Jirka58Nováček
Přidáno před 7 let

Citovat

fusek napsal:

Je to jen o trpělivosti .Nevím co říkáte úředníkovi a na co to chcete přepsat. Kategorie, druh vozidla je rozdílná věc. Speciální obytný automobil změníte.
Úředník musí. Řídíme se evropskými předpisy E.S.2007/46
Vozidlo zvláštního určení
SA obytný


Přeji hezký den, člověče co to máš za motor v Avce? To musíš doslova létat, viz malý TP.
dracekvodracekvoČlen
Přidáno před 7 let
Takže to má smysl zkoušet přes p. Kahouna?
Jak už sem psal kdesi dávno. Mám taky N1 a speciální obytný a orig TP ze zahraničí už je za tu dobu co je to v čr nezvěstnej.
Navíc sem zjistil, že mám v TP uvedený rozměry asi pro dodávku. Např. vejška je 2,2 přitom reálně mám 3 metry. Na tom by taky mohli na STK někdy prudit, kdyby se toho všimnul.
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
zavolej mu a zeptej se. Za mě jednoznačně ano. Úspora času, peněz a hlavně nervů.
fusekfusekČlen
Přidáno před 7 let
Přeji hezký den, člověče co to máš za motor v Avce? To musíš doslova létat, viz malý TP.[/quote]

Ahoj jo lítám od 0km po 110km a do kopce zahulím a jedu krokem.
!y a někdy i!u
T
TompetrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

dracekvo napsal:

Takže to má smysl zkoušet přes p. Kahouna?
Jak už sem psal kdesi dávno. Mám taky N1 a speciální obytný a orig TP ze zahraničí už je za tu dobu co je to v čr nezvěstnej.
Navíc sem zjistil, že mám v TP uvedený rozměry asi pro dodávku. Např. vejška je 2,2 přitom reálně mám 3 metry. Na tom by taky mohli na STK někdy prudit, kdyby se toho všimnul.


Ahoj,
já jsem to zrovna absolvoval. Na základě podkladů od p. Kahouna, který navíc zapsal změny přímo do kolonky další záznamy proběhla změna z N1 na M1 a současně z Speciální automobil na Automobil zvláštního určení.
Přepisoval jsem to v Brně a neměli k tomu žádné připomínky, pouze a jen provedli požadované změny.
Stálo mě to cca 3600,- Kč, ale ono se to vrátí...
https://www.tom-car.cz/
Všude dobře, tak co doma?

www.mahari.cz - Indické nástěnné dekorace
D
DZIZIČlen
Přidáno před 7 let
Kluci, dělal jste někdo přepis Speciálního obytného M1 na variantu bez "Speciální" v Praze?
Pokud ano, dejte mi vědět třeba na SZ.
Díky Jirka
ivan613ivan613Člen
Přidáno před 7 let
Tak včera sa uskutočnila ďaľšia márna návšteva na dopravke v Orlovej okr.Karviná.Polhodinová debata s úradníčkou u okienka neviedla vôbec k ničomu.E.S.2007/46 ktorú ako som pochopil niektorý z vás úspešne použili nezabralo.Dotyčná argumentovala tým že ja mám prvú registráciu 10.3.1975 a prestavbu z 1.3.1982 a tým pádom pretože to je veľmi dávno pred touto smernicou tak sa ma to netýka.
ivan613 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let
Dnes jsem vložil do jiného vlákna dokument, který klasifikuje vozidla. Podle mě kdo má v TP speciální vozidlo, to nemá správně. Do 3.5T by mělo podle tohoto dokumentu být označení v TP osobní automobil obytný ( strana 10 - tabulka).
hymer662 Připojili následující soubor:
id030501p14_1.pdf [Nejsou k dispozici žádné informace / 226 stažení]
bydlikem z horbydlikem z horNováček
Přidáno před 7 let
Ahoj,

mám velký TP pro obytný vůz do 3,5 tuny vystavený na nové vozidlo v 05/2017. Kolonka 1 Druh vozidla = Vozidlo zvláštního určení, kolonka 2: SA obytný automobil, kolonka 3 Kategorie vozidla = M1.

Poněkud mne mate informace, že by v kolonce 1 mělo být napsáno Osobní automobil. Máte ve VTP také vozidlo zvláštního učení? Je to špatně? :|
Díky.
ivan613ivan613Člen
Přidáno před 7 let
Tak sa zdá že mne sa neoplatilo rýpať do stávajúceho stavu ktorý je.Práve mi volali z dopravky.Pri poslednej návšteve mi oznámili že aby mohli zapísať vozidlo zvláštního určení miesto specielní potrebujú k tomu pôvodný veľký TP pretože mám druhopis.Ten dohľadali niekde v archýve a podľa neho zistili že mám údajne nesprávne zmenenú kategóriu na M1.Že som do toho vôbec rýpal
T
TondaMNováček
Přidáno před 7 let

Citovat

obytnakem z hor napsal:

Ahoj,

mám velký TP pro obytný vůz do 3,5 tuny vystavený na nové vozidlo v 05/2017. Kolonka 1 Druh vozidla = Vozidlo zvláštního určení, kolonka 2: SA obytný automobil, kolonka 3 Kategorie vozidla = M1.

Poněkud mne mate informace, že by v kolonce 1 mělo být napsáno Osobní automobil. Máte ve VTP také vozidlo zvláštního učení? Je to špatně? :|
Díky.


Mám také obytný vůz z května tohoto roku a mám to napsané úplně stejně.
Tonda
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Nemilany napsal:

Dnes jsem vložil do jiného vlákna dokument, který klasifikuje vozidla. Podle mě kdo má v TP speciální vozidlo, to nemá správně. Do 3.5T by mělo podle tohoto dokumentu být označení v TP osobní automobil obytný ( strana 10 - tabulka).


Nemilany, prosím než dáš nějaký dokument, překontroluj datum jeho vydání.... od 1.5.2003 se opravdu spousta věcí změnilo. Termín " Osobní automobil obytný " už se několik let nepoužívá.

:_
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
ivan613ivan613Člen
Přidáno před 7 let
Tak dnes konečne úspech.Čo nešlo na jednom úrade na druhom to bola otázka desiatich minút.Už je to vozidlo zvlaštnîho určení.
starletstarletČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

tuareg napsal:

Já když jsem šel s karavanem před přihlášením na evidenčku, tak mě taky technik na STK celkem vylekal když mě řekl že mám ve velkým techničáku napsáno Speciální přívěs obytný. A že to bude technická každý rok
Ale v další kolonce mám kategorii O2 a tak je to po dvou letech.

Mám to taky tak, nejprve člověk na STK chtěl napsat konrolu za rok, ale nakonec napsal to na 2 roky.
Proč uvažoval o jednom roce a pak napsal na dva, nevím.
LT
VladaCVladaCNováček
Přidáno před 6 let
Zdravím všechny a přidávám příběh s dobrým koncem.

Jedná se o vestavbu do Fiata Ducato Maxi, přepis z N1 na M1, dále kvůli mě ještě zápis ručního řízení. To vše realizováno přes pana Kahouna, kterého tímto velice doporučuji. Vyřízení na STK Bohdalec bylo již jen půlhodinovou třešničkou na dortu.

Vše dohromady pořízeno za necelých 4000Kč.

Vláďa - http://www.handic...roads.com/
Jsem vděčný za každou radu :_
Baumgartner JosefBaumgartner JosefČlen
Přidáno před 6 let
Ještě je varianta to co udělali mě, vestavba M1 speciální automobil. Při poslední kontrole na STK do velkého TP zapsali termín kontroly za dva roky a na nálepku na SPZtku proštípnul technik termín za rok?!:o A teď babo raď?:x
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 17
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,531,077 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21470 sekund | Průměrně za: 0.2147 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.28MB/4MB