Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 solarni panely flexibilni: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

solarni panely flexibilni

Poslední aktualizace před 5 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
200W dá většinou víc než 2A. Já mám na střeše 245W (nějakej poly) a loni v únoru přes poledne mi to dávalo 12A do hladový baterky přes poledne (cca 2h). Takže u 200W při torše slušnýho počasí bych se 30-40Ah nebál a to už jim dojezdnost zdvihne skoro na dvojnásobek.
Já s 245W solárů a Vartí 180Ah auto v podstatě nepřipojuju celej rok,...
Nejni třeba,... :)
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 8 let
Jen zkušenost ,mám solar klasika v hliníkovém rámu a v létě není na ležato na jihu evropy co řešit a pivo je studené.V zimně při lyžovánì mně to dávalo 00prd.Dal jsem na jednu stranu panelu králičáky a loni v březnu při slunku a postaveném panelu proti slunci deset dnů jelo topení a malá tv na 90ku baterku a stačilo.V zimně a na jaře a na podzim se mně moc osvědčilo postavit panel proti slunku ( mám tři úhly nastavení).Petr
Upravil zemanekpetr dne 08.02.2016 18:15, před 8 let
W
walibukČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Jen zkušenost ,mám solar klasika v hliníkovém rámu a v létě není na ležato na jihu evropy co řešit a pivo je studené.V zimně při lyžovánì mně to dávalo 00prd.Dal jsem na jednu stranu panelu králičáky a loni v březnu při slunku a postaveném panelu proti slunci deset dnů jelo topení a malá tv na 90ku baterku a stačilo.V zimně a na jaře a na podzim se mně moc osvědčilo postavit panel proti slunku ( mám tři úhly nastavení).Petr


Čo sú to prosím Vás králičáky?
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 6 let
Obyčejný pant,závěs dveřì používaný v králikárnách.
HrenyHrenyČlen
Přidáno před 6 let
klavirove panty
GardaGardaČlen
Přidáno před 6 let
Co ta rez z nich kapajici na strechu?
Miloš
HrenyHrenyČlen
Přidáno před 6 let
pilinispilinisČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj poradí někdo jaké je lepší zapojení 2 panelů varianta 1 nebo 2 díky. Honza
Já Honza a Gábina a obytné auto Fiat Dukáto 2,3 96Kw
pilinis Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
20A regulátor max 250-260Wp

dva podobné panely (např 100+110W poly i mono - to je jedno)
řadíme vždy do série (za sebe) napětí se sčítá 20+20=40V proud je stejný 5+5,5A= Imax 5,5A (násobíme napětí, ne proud - ten jen teče z panelů dvojnásobnou rychlostí (napětí)

Jinak si to přečti tady

https://www.carav...d_id=28011
Žijeme jen jednou.
allfaallfaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

zemanekpetr napsal:

Jen zkušenost ,mám solar klasika v hliníkovém rámu a v létě není na ležato na jihu evropy co řešit a pivo je studené.V zimně při lyžovánì mně to dávalo 00prd.Dal jsem na jednu stranu panelu králičáky a loni v březnu při slunku a postaveném panelu proti slunci deset dnů jelo topení a malá tv na 90ku baterku a stačilo.V zimně a na jaře a na podzim se mně moc osvědčilo postavit panel proti slunku ( mám tři úhly nastavení).Petr


To je pěkný, líbilo by se mi to, ale co dělají králičáky při 130ti na dálnici?
sajdokansajdokanČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím amatéry elektrikáře, normálně nepřispívám ,ale dnes mám pro vás nabídku ideální kombinace :
1. flexibilní panel 150 W cena 5900 Kč Výhody oproti rámovému provedení 20 x nižší váha , ,nulový aerodynamický odpor - úspora paliva , jednodušší montáž a vypadá to velmi profesionálně.
1 Stunder Sinus-Inverter AJ275-12 S cena 5900 Kč
Výhody , absolutní špička v oboru, žádné blbnuti notebooku , vybíjení baterek atp. nulová spotřeba a automaticky start při zapojení spotřebiče do zásuvky , solární regulátor . !e
C
chaddevilČlen
Přidáno před 6 let
To Sajdokan..
Možná se pletu, ale za 5900 270w sinus měnič je asi špička, nicméně za ty peníze mám minimálně 1000w kvalitní sinus a to mi ještě 2 tisíce zbydou na výlet.. Nebo se pletu?

PS: Já rychle četl..pardon.. píšeš v kombinaci s panelem a má to v sobě regl 10A (ale ten je asi na hraně).. tak to joo.. ale pro mě 200 w je málo a obávám se, že i pro ostatní..ale dík za info
Upravil chaddevil dne 28.02.2018 10:53, před 6 let
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
Nechci hodnotit finanční výhodnost této nabídky, ale přidám několik technických poznámek.

Napsat flexibilní panel 150W za 5900 Kč bez udání typu je informace k ničemu.
Za prvé se dělají flexibilní solární panely s hodně rozdílným výstupním napětím (viděl jsem je s výstupním napětím od 18V do 350V).
Za druhé se dělají v ekonomické variantě (často označované light) s nic moc trvanlivostí pouze několik let (s cenou +/- obdobnou této nabídce) nebo se dělají v odolné variantě, ale ta stojí většinou těměř dvojnásobek. Pokud to má být ta odolná varianta, tak je to dobrá nabídka, ale light panel s životností maximálně 3-5 let mi přijde jako ekonomický nesmysl.

Nabízený měnič má v sobě solární regulátor PWM 10A. Výstup pouze 10A je na panel 150W už dost na hraně a s PWM regulátorem místo MPPT uživatel přijde u panelu 150W už o docela slušný výkon (a to nemluvím o tom, že je to nerozšířitelné o případný další panel v budoucnosti).
sajdokansajdokanČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

chaddevil napsal:

To Sajdokan..
Možná se pletu, ale za 5900 270w sinus měnič je asi špička, nicméně za ty peníze mám minimálně 1000w kvalitní sinus a to mi ještě 2 tisíce zbydou na výlet.. Nebo se pletu?

PS: Já rychle četl..pardon.. píšeš v kombinaci s panelem a má to v sobě regl 10A (ale ten je asi na hraně).. tak to joo.. ale pro mě 200 w je málo a obávám se, že i pro ostatní..ale dík za info


Pletete se, a je to informace pro všechny, 1000 W měnič je nevhodný zničíte si baterku a klidový odběr je několik ampér a když to včas nevypnete mate na průser zaděláno . Doporučený trvalý maximální vybíjecí proud olověného trakčního akumulátoru je 20 A jinak se výrazně sníží počet vybíjecích cyklů . Přesnějí pro baterku 100A měnič maximálně 300 W jinak budete kupovat pořád baterky a ty jsou drahé že. Panel je Flexibilní panel Activesol 150W Light zatížení 100Kg ,odhadovaná životnost u těchto panelů je 20 let, verze ultra není pro karavany nezbytně nutná je určena spiš pro lodě . Profesně se zabývám fotovoltaikou, ta nabídka je jen takové mé gesto dobré vůle, a aby jste si mohli užit kvalitu a komfort, který tato kombinace nabízí tak Vám ještě přidám 5 let záruku .
Upravil sajdokan dne 06.03.2018 21:56, před 6 let
K
kremilekČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Přesnějí pro baterku 100A měnič maximálně 300W...

A můžete mi z vašeho profesionálního pohledu vysvětlit, co je to „baterka 100A“? Je to baterie o kapacitě 100Ah nebo baterie se zkratovým proudem 100A?
SkyllaSkyllaČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, co clovek to nazor. Sam jsem to pred dvema lety resil na novou vestavbu a tak pridam svoji aktualni zkusenost. Jelikoz mam na MB Sprinter super vysokou strechu, kterou dela MB z laminatu - je hladka/rovna, tak jsem si po zkusenostech od jinych kteri provozuji flexi solar panely jak na obytkach tak i lodich na stredozemmnim mori (teplota je tam vyssi nez u nas), dovolil nalepit na strechu dva flexi 105Wp. Zkusenosti z lonskeho leta kdy jsem hodne cestoval v teplem obdobi ukazaly, ze at delam co delam, tak pri plnem slunecnim svitu, bez ohledu na teplotu mi davaji 14-16A, coz je 90-100% vykonu. Takze ja v tom rozdil nevidim - strecha je samozrejme izolovana jako sandwich: laminat - 60mm kanadske strikane peny-laminat - calounicka kozenka. Jedine o co prichazim je to, ze v zimnich mesicih, kdy jezdime na lyze nemohu se solary pocitat, jelikoz je nemohu natacet na slunce - stejne jsem v tomto pripade pripojen pro delsi pobyt na el. siti. Tech 210Wp mi staci pro standardni spotrebu v letnich mesicich (kompresorova lednicka a standardni el. bizuterie) tak ze do kempu jezdim jen pro vodu a likvidaci odpadu. A jedine co budu do budoucna menit je vymena kyselinove vestavbove baterie za baterii LiXY, na kterou jsem jiz nabijeckou stejne nachystan / Votronic, ale nejsem z tech sponzoru co vytahnou 60K za hitech baterii pro dotaci akcionaru startup firem - proste si jeste 2 roky pockam az to bude komodita.
Jirka
SkyllaSkyllaČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, co clovek to nazor. Sam jsem to pred dvema lety resil na novou vestavbu a tak pridam svoji aktualni zkusenost. Jelikoz mam na MB Sprinter super vysokou strechu, kterou dela MB z laminatu - je hladka/rovna, tak jsem si po zkusenostech od jinych kteri provozuji flexi solar panely jak na obytkach tak i lodich na stredozemmnim mori (teplota je tam vyssi nez u nas), dovolil nalepit na strechu dva flexi 105Wp. Zkusenosti z lonskeho leta kdy jsem hodne cestoval v teplem obdobi ukazaly, ze at delam co delam, tak pri plnem slunecnim svitu, bez ohledu na teplotu mi davaji 14-16A, coz je 90-100% vykonu. Takze ja v tom rozdil nevidim - strecha je samozrejme izolovana jako sandwich: laminat - 60mm kanadske strikane peny-laminat - calounicka kozenka. Jedine o co prichazim je to, ze v zimnich mesicih, kdy jezdime na lyze nemohu se solary pocitat, jelikoz je nemohu natacet na slunce - stejne jsem v tomto pripade pripojen pro delsi pobyt na el. siti. Tech 210Wp mi staci pro standardni spotrebu v letnich mesicich (kompresorova lednicka a standardni el. bizuterie) tak ze do kempu jezdim jen pro vodu a likvidaci odpadu. A jedine co budu do budoucna menit je vymena kyselinove vestavbove baterie za baterii LiXY, na kterou jsem jiz nabijeckou stejne nachystan / Votronic, ale nejsem z tech sponzoru co vytahnou 60K za hitech baterii pro dotaci akcionaru startup firem - proste si jeste 2 roky pockam az to bude komodita.
Jirka
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 6 let
Informace z eshopu:
U série LIGHT jsou použity obvyklé kvalitní materiály pro výrobu flexibilních panelů – přední PE fólie (hladký lesklý povrch) a zadní PE deska. Na sérii LIGHT výrobce poskytuje záruku 2 roky.

Série ULTRA nabízí drahé nejmodernější dostupné materiály zaručující nejdelší možnou životnost – přední ETFE fólie (reliéfovaný povrch) a zadní deska XDISC Matrix Core (skelné vlákno + epoxidová pryskyřice). Na sérii ULTRA výrobce poskytuje záruku 5 let.

Informace z produktového letáku výrobce:

ACTIVESOL ULTRA/ACTIVESOL LIGHT
Market segment: Sub Premium/Budget
Technology: Prismatic core/Flexible
Surface: Hard coated, prismatic/Soft glossy
Anti-slippery: Standard/-
Productivity: Extended for low angle of sunlight condition/Standard
Adhesiveness: Improved/Standard
UV Protection: Double/Standard
Canvas & Sail Mounting: Yes/Only hard background
Lock clips: Yes/Yes
Output power tolerance: 0/+3%/± 5%
Guarantee: Extended to 5 years/Standard 2 years

Informace na stránkách výrobce (mimochodem Polsko):
ACTIVESOL LIGHT ASOLL-150P
Light & durable
Waterproof
Easy maintenance

ACTIVESOL ULTRA ASOLU 150P
Light & durable
Water-, wind- hail-, salt- & temperature resistance
Easy maintenance

Každý ať si udělá názor sám. Ale podle mého názoru je verze Light prostě odrbaná a životnost je krátká.
Zodpovědnější výrobci i uvádějí rozdíly mezi panelem s krycí vrstvou ETFE a PET (to samé co PE):
ETFE
Lifetime of 10 years. Resists aging, deteriorates slowly.
Highly resistant to seawater corrosion.
Includes a 0.025mm thin, UV resistant, layer of protection. Total thickness less than 0.1mm.
Highly flame retardant. Suitable for use in temperatures ranging from -65°C to +150°C. Can be installed safely in hot climates.
ETFE has non-adhesive surface properties. Highly stain-resistant and easily gets cleaned by the rain.
Ultra lightweight and durable. The combination between ETFE and back sheet is much stronger than PET.
PET
Lifetime of at most 5 years. Easily forms air pockets and peels off.
Not acid and alkali resistant, making it totally unsuitable for use in marine environment.
0.15mm thick. Solar cells break easily due to low hardness.
Not suitable for use in high temperature regions due to short-term heat resistance.
Adhesive surface often gets covered with dust or other debris, significantly affecting the output of solar panel.
Combination of PET and back sheet cracks easily, is not durable, and also not waterproof.

Jak může vypadat Light verze po nějaké době používání je vidět na fotce v tomto vláknu:
https://www.caravan24.cz/forum/viewth...d_id=23156

Já nejsem proti flexibilním panelům (sám ho mám na střeše a nemůžu si stěžovat, naopak jsem spokojený), ale upozorňuju na to, že ta Light varianta není moc dobrý nápad - pokud ho nechce někdo dát na střechu dočasně s tím, že ho třeba za dva roky vyhodí a dá tam něco jiného, protože teď nemá na nic lepšího peníze.
Odolnost proti mechanickému poškození je minimální, voděodolnost postupně mizí, odolnost proti chemickým vlivům žádná, odolnost proti teplu špatná, odolnost proti UV záření snížená..
H
huuNováček
Přidáno před 6 let
Zdar pánové,trochu to tu" pozvednu " možná stupidním dotazem.Chci dát panel 100w na střechu dodávky,ale potřebuji aby byl sundavací ! Proto mě napadlo podlepit flexi panel magnetickou folií a cvaknout jí na střechu.Je to jen nápad,tak se ptám zkušených,než začnu ztrácet čas,peníze a možná i panely úplnou hovadinou.Díky všem za názory.huu
ShebaShebaČlen
Přidáno před 6 let
Já ho mám upevněn ke střešním nosičům.
Vozidlo : Ludwik XV (Citroen Jumper L2H1, r.v.2010)
Posádka: Já a moja
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,242,590 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24651 sekund | Průměrně za: 0.24651 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.36MB/2MB