Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Flexibilní solární panel: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Flexibilní solární panel

Poslední aktualizace před 8 let
AlfinatorAlfinatorČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj hlavně kvůli váze a lepší aerodinamice přemýšlím o tenkém flexibilním solárním panelu. Dalším důvodem je garáž, kde parkuji a s běžným panelem bych se tam sice vešel ale asi bych urval všude světla :)

Máte někdo zkušenost s těmi to výrobky?

http://vysilackym...-18v_8606/
http://vysilackym...-10v_8058/

Chtěl bych si koupit tři. čili úspora v hmotnosti přes 50kg oproti běžným solárním panelům a to neni vůbec k zahození
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
Funguje to. Jen se hůř chladí a ztrácí výkon.
Jak jsi přišel na úsporu 50kg?
100Wp panel má 8.
AlfinatorAlfinatorČlen
Přidáno před 8 let
Tu váhu jsem si našel u několika panelů, ale asi to nebyl reprezentantivní vzorek navíc jsem počítal i nějaké úchyty atd. Ale šlo hlavně o výšku kvůli garáži. Parkuji u nás v nemocnici a mam to fakt jen-tak-tak. A u mýho auta je taky dost špatná aerodynamika čili už jsem to nechtěl zhoršovat dalším odporem vzduchu
Upravil Alfinator dne 22.06.2016 23:38, před 8 let
myssakmyssakČlen
Přidáno před 8 let
Mám ho na střeše, funguje, ale po roce začal odcházet a zhoršuje se to, reklamace v i4wifi neuznana ... viz foto
M+K+K+K - Frankia 700Bk
myssak Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
AlfinatorAlfinatorČlen
Přidáno před 8 let
Aha. to je ten polykrystal. Tak ten asi neeee. Fakt po roce? Ježíš vypadá to tak na deset.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
Aerodynamiku neřeš, nemá žádnej vliv při těch rychlostech co my jezdíme. Řeš chlazení a dodavatele. Jestli poly nebo mono je ouplně jedno.
Všichni jdete po ceně jak slepice po flusu, tak co se divíte ?
SlawczoSlawczoČlen
Přidáno před 8 let
Teraz ma asi Karel Prokop ukamenuje, ale na týchto cinskych strankach je polykrystal za 118$, ak ti staci?:

http://www.banggo...05467.html
Slawczo, Tina, Zuzka, Vilko - Burstner Viseo
AlfinatorAlfinatorČlen
Přidáno před 8 let
Karle nezlob se, ale jak mam podle tebe zvýšit strop garáže u nás v Nemocnici?
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
upusť kola :)
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 8 let
Já mám flexibilní letos od března a zatím dobrý. Ale je pravda, že mám amorf od US solar vyrobený v Mexiku, takže kvalita bude nejspíš trošku jiná než ty levné z Číny.. U nás ho prodávaly střechařské firmy, které to dávaly na plechové střechy. Ale třeba na laminátovou střechu bych asi váhal (nebo použít nějakou dilataci, jak už se tu řešilo v jiném vlákně).
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
Slawczo: :D mě je to jedno, ať si tam dá kdo chce co chce.
Jsme svobodný lidi ve svobodný zemi. Naštěstí.

Alfinator: tak to vyhrajou lepeňáky. Buď vydržej a nebo je budeš měnit.

Odhadnout vývoj stejně nikdo nedokáže. Co čínskej soudruh vyrobí. A českej uživatel (neber vosobně :) ) pro jeho láci nadšeně :) koupí.
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
Montoval jsem v poslední době asi 5 ks panelů polykrystal 150 Wp od i4Wifi kus za cca 2 500 Kč a lepím to přímo na střechu. Výška 5 cm, musí se do boků navrtat chladící otvory. Dělám to už několik let a vše OK. Do flexibilního jít mám trochu strach, jak to chladit a hlavně, co se hýbe a má být pevné, není dobré.
mekiemekieČlen
Přidáno před 8 let
Montoval jsem ten samý - jaké otvory - kolik a jak velké na větrání? Střechu mám s prolisy, takže nějaké větrání tam mám, ale zajímala by mne tvoje zkušenost.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
Před nalepením panelu na střechu vyřežu pilkou na železo na celém hliníkovém rámu 6 otvorů cca 2x2 cm. Na delší straně po dva a na kratší jeden. Když jedu, tak si myslím, že se dostatečně odvádí teplý vzduch. Je to také proto, že pod nalepený panel za deště natékala voda a nechtěla vytéct a dokonce na jednom panelu natekla do připojovací krabice. Při otvorech se to nemůže stát. Jinak jsem zásadně proti vrtat do střechy, raději deset přilepených destiček, než jeden vrut do střechy !
AlfinatorAlfinatorČlen
Přidáno před 8 let
Pár ceňtáků bych mohl dát abych uplně nedřel o strop garáže. Tenhle by mi vyhovoval výškou 3,5 cm pokud by se nalepil přímo (mám prolisy takže bez nutnosti vrtat chlazení) a navíc dva by se mi tam vedle sebe mohli vejít (budu muset ještě upřesnit jednu veličinu)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Alfinator, Karel Prokop, myssak, Slawczo, PetrDubi, Vasu, mekie

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
43,727,312 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.47849 sekund | Průměrně za: 0.47849 (0) sekund | Dotazy: 114 | Použitá paměť: 2.08MB/2MB