Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

solarni panely flexibilni

Poslední aktualizace před 5 let
StandaOpaStandaOpaČlen
Přidáno před 5 let
Zdravím, asi hloupý dotaz,
stavím pro obytku pergolu, na střeše mám 2 solární panely, super dobíjejí, čím zastřešit pergolu nad soláry, aby dobíjely ?
Díky
janvasjanvasČlen
Přidáno před 5 let
Jak je to se zahříváním nalepeného flexi panelu, netrpí izolace střechy? Má někdo zkušenost v tomto ohledu?
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj,
není s tím žádný problém, můžeš realizovat.
Technologický postup standardní.
P
PapousNováček
Přidáno před 5 let
Dobry den, nepoliben solary, vznasim dotaz. Napadlo me, ze bych si na strechu rakve namontoval solarni panel a libilo by se mi neco flexi, abych nemusel vrtat, jen lepit. Chtel by se optat, zda s tim ma nekdo zkusenost? Diky za odpoved.
A
AlumanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

PetrDubi napsal:

Aluman: v pohodě, já to beru sportovně (y)
Ale když jsi citoval můj odkaz na panely a pod to jsi napsal větu o levných superkaufech z eBay, tak jsem se rozhodl to uvést na pravou míru - třeba to někomu pomůže :) A hlavně ty panely, co jsem doporučoval jsou podle mě mezi flexibilníma panelama na vysoké úrovni (co se týká funkčnosti, materiálů a provedení), tak aby to někdo nebral jako nějaké podřadné řešení.
Měj se ;)



Tak ted uz je to jasny, ja jsem totiž citoval ten Sipadanuv příspěvek a tvůj odkaz se tam dostal pouze v rámci toho SIpadanoveho, já na tvůj odkaz vůbec nereagoval, tak snad vše v pohodě a slunci zdar.


Ještě rozvedu to s tím odpadem, funguje to tak, že výrobce solárních buněk (mono) vyrobí ingot křemíku, ten rozřezá a tyhle platy z kterých se pak dělají buňky, roztřídí do kvalitativních skupin, protože každý ten ingot je trochu jiny. Nejkvalitnější platy (třida A) se použiji na značkové panely (třeba sunpower) a další skupiny B, C, D kupuji a používají low cost výrobci převážné z Asie.
Upravil Aluman dne 05.05.2019 18:06, před 5 let
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 5 let
Aluman: v pohodě, já to beru sportovně (y)
Ale když jsi citoval můj odkaz na panely a pod to jsi napsal větu o levných superkaufech z eBay, tak jsem se rozhodl to uvést na pravou míru - třeba to někomu pomůže :) A hlavně ty panely, co jsem doporučoval jsou podle mě mezi flexibilníma panelama na vysoké úrovni (co se týká funkčnosti, materiálů a provedení), tak aby to někdo nebral jako nějaké podřadné řešení.
Měj se ;)
badbadČlen
Přidáno před 5 let
díky Tome za info nenašel jsem takové informace a zdá se mi to hodně tak se s tím smířím. Valda
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
A
AlumanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

PetrDubi napsal:

Citovat

Aluman napsal:
Dochtore vyprdni se na amorfy a hledej panely s co největší účinností, jsou to bohužel ty dražší, takové ty supr kaufy z ebay a podobně jsou panely které se dělají z odpadu těch kvalitních panelu a podle toho také vypadá jejich účinnost a trvanlivost.


Jsem rád, že podle toho, jestli se něco prodává na eBay poznáš, jestli je to kvalitní věc nebo šunt vyrobený z odpadu - já jsem zatím tak daleko ve svém životě bohužel zatím nedošel..

Ale kdyby jsi o tom chtěl vědět i něco dalšího, tak ty panely, které jsem doporučoval, je doprodej skladových zásob od zkrachovalého amerického výrobce UNI-SOLAR (takže zádná Čína ani šmejd vyráběný z odpadu). Výrobce skončil, když se do světa začaly prodávat levné panely z Číny. Tyhle panely v době, kdy se vyráběly používaly i výrobci střešních krytin jako třeba Tegola, Lindab a podobně.
Tady je například jeden odkaz https://www.tegola.cz/index.php?art=1036
Od té doby, co výrobce zkrachoval a rozprodávají se skladové zásoby za nízkou cenu (v době výroby ten panel stál kolem 15 000 Kč) je často používají lidé v americe na jejich obytky a jsou mezi uživateli oblíbené kvůli svým vlastnostem.
Panely mají pro zvýšení účinnosti 3 vrstvy článků a každá reaguje na jinou barvu světla, což jsou technologie, které se dneska používají u lepších typů panelů západních výrobců a ne v Číně u levných "šmejdů".

Mimochodem, pokud někdo prodává na eBay například použité Webasto nebo solární regulátor Victron, tak je to taky šmejd?

A jinak co se týká tazatele - pokud nemáš na střeše místo, tak o amorfních panelech vůbec ani nepřemýšlej, protože vždycky zaberou víc místa, než stejně výkonný mono/polycrystal. Amorfy si může dovolit ten, kdo má na střeše místa dost.

Doporučovaný UNI-SOLAR mám na obytce už několik let a je pravda, že dobíjení akumulátoru (malým výkonem) začíná za slunečného počasí například v dubnu už ráno před sedmou hodinou a končí večer po 19 hodině. V létě se čas dobíjení prodlužuje (na obě strany). Při zatažené obloze dá přes den většinou kolem 20-30% nominálního výkonu. Všechno samozřejmě s MPPT regulátorem.


TADY ASI DOŠLO K NĚJAKÉ MÝLCE NEBO NEPOCHOPENÍ TOHO CO JSEM PSAL.

Vůbec to nebylo myšlene ve vztahu k tvému doporučení, to bych si v životě nedovolil, bylo to myšleno obecně.

Já jsem v žádném případě nepsal, že všechno na ebay je šmejd, psal jsem o supr kaufech (rozumněj to nejlevnější co se dá sehnat).
Na ebay nakupuju celkem často a využívají ho k prodeji i úplně normální seriozní obchodníci, osobně nemám s ebayem žádný problém, bylo to jenom přirovnání, ty super "výhodný"nabídky jsou i na aliexpresu, alibabovi atd.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Aluman napsal:
Dochtore vyprdni se na amorfy a hledej panely s co největší účinností, jsou to bohužel ty dražší, takové ty supr kaufy z ebay a podobně jsou panely které se dělají z odpadu těch kvalitních panelu a podle toho také vypadá jejich účinnost a trvanlivost.


Jsem rád, že podle toho, jestli se něco prodává na eBay poznáš, jestli je to kvalitní věc nebo šunt vyrobený z odpadu - já jsem zatím tak daleko ve svém životě bohužel zatím nedošel..

Ale kdyby jsi o tom chtěl vědět i něco dalšího, tak ty panely, které jsem doporučoval, je doprodej skladových zásob od zkrachovalého amerického výrobce UNI-SOLAR (takže zádná Čína ani šmejd vyráběný z odpadu). Výrobce skončil, když se do světa začaly prodávat levné panely z Číny. Tyhle panely v době, kdy se vyráběly používaly i výrobci střešních krytin jako třeba Tegola, Lindab a podobně.
Tady je například jeden odkaz https://www.tegola.cz/index.php?art=1036
Od té doby, co výrobce zkrachoval a rozprodávají se skladové zásoby za nízkou cenu (v době výroby ten panel stál kolem 15 000 Kč) je často používají lidé v americe na jejich obytky a jsou mezi uživateli oblíbené kvůli svým vlastnostem.
Panely mají pro zvýšení účinnosti 3 vrstvy článků a každá reaguje na jinou barvu světla, což jsou technologie, které se dneska používají u lepších typů panelů západních výrobců a ne v Číně u levných "šmejdů".

Mimochodem, pokud někdo prodává na eBay například použité Webasto nebo solární regulátor Victron, tak je to taky šmejd?

A jinak co se týká tazatele - pokud nemáš na střeše místo, tak o amorfních panelech vůbec ani nepřemýšlej, protože vždycky zaberou víc místa, než stejně výkonný mono/polycrystal. Amorfy si může dovolit ten, kdo má na střeše místa dost.

Doporučovaný UNI-SOLAR mám na obytce už několik let a je pravda, že dobíjení akumulátoru (malým výkonem) začíná za slunečného počasí například v dubnu už ráno před sedmou hodinou a končí večer po 19 hodině. V létě se čas dobíjení prodlužuje (na obě strany). Při zatažené obloze dá přes den většinou kolem 20-30% nominálního výkonu. Všechno samozřejmě s MPPT regulátorem.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

bad napsal:

Zdravím vás vespolek , Namontoval jsem sestavu 100Wp panel a regulátotor MPPT XTRA20A trochu se snažím nastavit regulaci přepětí . Hlavně co mě trápí , že regulátor v klidu bere z baterky cca 0,03 - 0,04 A je to tak správně máte nějakou zkušenost. Díky za radu. Valda


Ahoj. Je to úplně normální. I solární regulátor je spotřebič :-)
Tvůj typ podle datasheetu by měl při 12V odebírat do 35 mA tedy max 0.035A - zaoukrouhleně 0.04A
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
TomTP Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
A
AlumanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

sipadan napsal:

Citovat

Dochtor napsal:



Děkuji za info, ale představoval bych si nějaký použitelný rozměr. Mám malinké auto a na střeše místa ještě méně.


Ahoj,
třeba zde https://www.solareconomic.cz/solarec/...orfni-SO28.
Jinak je tam nedávaj, je to nejhorší volba.


Sipadane to je asi v přepočtu na W nejdražší panel na světě.

Dochtore vyprdni se na amorfy a hledej panely s co největší účinností, jsou to bohužel ty dražší, takové ty supr kaufy z ebay a podobně jsou panely které se dělají z odpadu těch kvalitních panelu a podle toho také vypadá jejich účinnost a trvanlivost.
D
DochtorČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Aluman napsal:

Citovat

Dochtor napsal:

[quote]Děkuji za info, ale představoval bych si nějaký použitelný rozměr. Mám malinké auto a na střeše místa ještě méně.


Tak v tom případě jsou amorfy tou nejhorší volnou, jak jsi přišel na to, že potřebuješ amorfy?.


Tak zatím je to jen úvaha. Líbí se mě, že dávají něco i když je zataženo. Ty ostatní asi fungují jen když je slunce kolmo.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Dochtor napsal:



Děkuji za info, ale představoval bych si nějaký použitelný rozměr. Mám malinké auto a na střeše místa ještě méně.


Ahoj,
třeba zde https://www.solareconomic.cz/solarec/...orfni-SO28.
Jinak je tam nedávaj, je to nejhorší volba.
4.114683,118.628756
A
AlumanČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Dochtor napsal:

[quote]Děkuji za info, ale představoval bych si nějaký použitelný rozměr. Mám malinké auto a na střeše místa ještě méně.


Tak v tom případě jsou amorfy tou nejhorší volnou, jak jsi přišel na to, že potřebuješ amorfy?.
D
DochtorČlen
Přidáno před 5 let


Děkuji za info, ale představoval bych si nějaký použitelný rozměr. Mám malinké auto a na střeše místa ještě méně.
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 5 let
D
DochtorČlen
Přidáno před 5 let
Poradí někdo kde koupit amorfní flexibilní panel? Všude nacházím jen mono, nebo poly. Děkuji.
badbadČlen
Přidáno před 5 let
Zdravím vás vespolek , Namontoval jsem sestavu 100Wp panel a regulátotor MPPT XTRA20A trochu se snažím nastavit regulaci přepětí . Hlavně co mě trápí , že regulátor v klidu bere z baterky cca 0,03 - 0,04 A je to tak správně máte nějakou zkušenost. Díky za radu. Valda
Valda+Naďa Touareg+126n+Bad
Fiat Ducato 2,8 JTD Knaus
Peugeot ION full elektric
M
Martin a JohankaČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, flexi panely (+ akku) používáme pro napájení různých elektronických drobností (GSM přenašeče, kamery, zabezpečení,...)
Četl jsem tady v diskuzi spoustu zaručených zpráv jak jsou na h.vno... Nesouhlas !!!

1) Účinnost je alespoň papírově vyšší než u poly a mono.
2) Amorf má vyšší účinnost v horších podmínkách (pod mrakem , ale především při nevhodném úhlu - vodorovně na střeše - ideál pro obytku) - ověřeno jednoduše ampérmetrem
3) Úspora hmotnosti - nejedná se o zanedbatelnou úsporu hmotnosti jak jsem tu četl (150W cca 3 kg místo 18-20 kg a ještě na střeše, mě přijde podstatné)
4) Přehřívání je báchorka. Panely jsou prostě dělané na to, že se přilepí na plech nebo laminát. I za poledního slunce se na nich dá udržet ruka (z horní strany) ze spodní jen příjemně hřejí - spálený lak nebo degradovaná výplň střechy je pohádka
5) Nejsou nápadné a nedají se ukrást - jen zničit - to není pro zloděje příliš zajímavé.
6) Zanedbatelné zvýšení střechy = žádný hluk a aerodynamický odpor
7) Životnost. U statických aplikací používáme verzi light - tam je tenká krycí folie. Na střeše auta bych se obával poškrabání od větví a pod., ale verze s povrchen ETFE toho snese překvapivě dost!
8) Lepení na makrolon má smysl u větších formátů kvůli dilataci !!!! To je jediná věc na kterou je třeba dát pozor!!!
Na hliníkovém plechu to je ještě ucházející - Al má trochu podobnou teplotní roztažnost jako plast na panelu. Opatrnost je na místě hlavně při lepení na ocelový plech nebo nerez. U rozměrů do 50 W je to OK, větší opatrně. Větší než 100 W bych na ocelovou střechu nelepil, raději víc menších.. Vhodné je lepit při nižších teplotách. Případná vlnka po zahřátí se snese, ale opačně by se panel mohl i přetrhnout...
9) Je také otázka jak bude vypadat ocelová střecha po 10-15 letech když se do té malé mezírky pod panel uhnízdí mech a jiný bordel.

Martin
Upravil Martin a Johanka dne 26.02.2019 20:44, před 5 let
Pavka01Pavka01Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

bad napsal:

zdravím Vás. Chci přilepit flexi panel nejdříve na komůrkový polykarbonát cca 15mm vysoký a pak teprve na střechu hliníkovou. Vše sikaflexem je to tak reálné s tím, že se panel bude částečně chladit. Valda



Mám na makrolonu přilepené dva panely a fungují normálně.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 20
Členové online 0

Celkem členů: 15,967
Nejnovější člen: PetrHermi
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,434,982 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23999 sekund | Průměrně za: 0.23999 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.35MB/2MB