Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 speciální obytný automobil: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

speciální obytný automobil

Poslední aktualizace před 6 let
MTSMTSČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

arto napsal:
:_

Prosím, jak se zákazník dozví kam má jet se svím autem ? Je nějaký seznam nebo má objíždět, telefonovat atd. Pro své auto jsem na internetu nic nenešel. Jen je mi divný, že emise mi předtím změřili v pohodě. Asi se hraje druhý poločas podle jiných pravidel.[/quote]

U řízených systémů v zásadě platí Fiat do Fiata, Opel do Opelu, ...
Pak jsou emisní stanice mimo značkové servisy, třeba v blízkosti STK a tam záleží, na co mají atest pracoviště (v Praze od magistrátu) a školení značek. Je v jejich zájmu mít co nejširší "záběr" značek. Například my jsme Bosch servis a měření emisí je naše hlavní činnost, samozřejmě provádíme i opravy, pokud někoho vyhodím, musím být také schopen určit proč a nabídnout případnou opravu, dále musím být levnější a rychlejší než značka. My jsme vsadily právě na to, že změříme téměř každé auto na počkání, aniž by zákazník řešil značku, palivo či objednávání. Ale na druhou stranu nemůžu riskovat kvůli jedinému "exotu" např z ameriky, že přijdu o oprávnění, kontroly máme několikrát ročně a bohužel každá vymyslí něco nového !!!

Ale k tvému dotazu, rozhodující je výrobce vozidla zapsaný v TP a pak v místě bydliště poptat na STK, většinou vědí a pošlou. Další je internet a hledat. Pokud neuspěješ, zbývá se obrátit na zastoupení značky nebo importéra, pokud je to individuální dovoz bez zastoupení v ČR zbývá pouze státní zkušebna a to je o jiných penězích.

:_
Jirka + Alena + Renault Master - MTS-2
https://www.carav...i_id=41587
kaktuskaktusČlen
Přidáno před 11 let
Bohužel ani MDČR na svých stránkách neuvádí seznam stanic ME podle výrobců vozidel (snad ani neví kolik stanic ME v ČR je), tak nezbývá opět využít vyhledávač od Dekry, ale tam se dozvíte, že výrobci nástaveb tam nejsou. Doufejme, že osoby provádějící státní odborný dozor nad ME budou přemýšlet hlavou a emisaři mohou v klidu bez strachu že přijdou o práci nebo k pokutě, změřit BURSTNERA na podvozku FIAT i v případě chybně vyplněného technického průkazu. http://www.dekra-...amp;id=sme
Upravil kaktus dne 22.03.2013 22:47, před 11 let
G
GarfieldNováček
Přidáno před 11 let
tak k vašemu dotazu: Ve velkém TP se píše: ,,přívěs speciální obytný" nebo ,,automobil speciální obytný" neznamená nic zvláštního co se doby STK týká tak u automobilu i přívěsu do 3500kg je standardně udělována na 2roky u vozidel a přívěsů s hmotností nad 3500kg pouze na 1rok. Zdar Petr
Petr 44,Veronika 42, Nicolka 4,Tobias 1
T
tom74Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Standa2 napsal:

Jak to tady tak čtu, tak je to trochu úsměvné. Celý ten zádrhel je v tom, jak je to zapsané a tedy schválené v tp. Pokud je první slovo - specialní-, je STK na rok. Pokud je první slovo např. obytný specialní, jsou to dva roky.
Semisema se to má tak, že pokud je to řízený motor tak musí mít mechanik na emisích oprávnění na tu konkrétní značku vozidla, tak že to že to celé má motor z Fiatu nestačí. Na emise má vliv také čistič sání a výfuk. Pokud s něčím pohneme, třeba delší a nebo kratší trubka všechno je jinak.
Souhlasit se dá s tím, že hmotnost nemá na dobu STK žádný vliv.


..............jenom na doplnění informace přímo od technika z STK -- je úplně jedno jaké je pořadí "obytný a speciální", prostě je to do 3,5t a pak se chodí po dvou letech, ptal jsem se přímo na to obytný a speciální a je to úplně fuk, rozhodující je do nebo přes 3,5t
F
Filas1Nováček
Přidáno před 8 let

Citovat

tom74 napsal:

Citovat

Standa2 napsal:

Jak to tady tak čtu, tak je to trochu úsměvné. Celý ten zádrhel je v tom, jak je to zapsané a tedy schválené v tp. Pokud je první slovo - specialní-, je STK na rok. Pokud je první slovo např. obytný specialní, jsou to dva roky.
Semisema se to má tak, že pokud je to řízený motor tak musí mít mechanik na emisích oprávnění na tu konkrétní značku vozidla, tak že to že to celé má motor z Fiatu nestačí. Na emise má vliv také čistič sání a výfuk. Pokud s něčím pohneme, třeba delší a nebo kratší trubka všechno je jinak.
Souhlasit se dá s tím, že hmotnost nemá na dobu STK žádný vliv.


..............jenom na doplnění informace přímo od technika z STK -- je úplně jedno jaké je pořadí "obytný a speciální", prostě je to do 3,5t a pak se chodí po dvou letech, ptal jsem se přímo na to obytný a speciální a je to úplně fuk, rozhodující je do nebo přes 3,5t


Dnes jsem byl s autem na STK přímo v Dekře a je to opravdu tak, že pokud je slovo "speciální" na 1. místě, mohou dát STK pouze na 1 rok.
Mercedes 207D Camp
ivan64ivan64Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

Garfield napsal:

tak k vašemu dotazu: Ve velkém TP se píše: ,,přívěs speciální obytný" nebo ,,automobil speciální obytný" neznamená nic zvláštního co se doby STK týká tak u automobilu i přívěsu do 3500kg je standardně udělována na 2roky u vozidel a přívěsů s hmotností nad 3500kg pouze na 1rok. Zdar Petr


Ahoj, tak jak to píšeš s tím nemohu souhlasit, protože mám vlastní zkušenost. Při koupi obytné vestavby jsem dělal novou stk + evidenčku na dva roky a při přepisu na Magistrátu v Brně mě to šéf techniků vyškrtl a dal na 1rok s tím že to je dle nějakých předpisů z Dekry speciální obytný M1 a bylo vymalováno !! To je moje nedávná zkušenost, jo a na obytné přívěsy speciální nebo opačně je vyjímka z Dekry na 2 roky.:|
ivan613ivan613Člen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
ja som bol na STK minulí týždeň mám obytnú Aviu a na prvom mieste je Speciální a dostal som ju na dva roky.
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 8 let
Já si to nechal pře nějakým rokem potvrdit od Dekry, šlo o to jestli přívěs speciální, nebo obytný

Automatické sloučení 25.04.2016 17:39:
Ještě to zkusím dát jako fotku, jde o to že mě taky na STK jeden technik tvrdil že když mám ve velkém techničáku napsáno Speciální přívěs tak že je to jenom na rok. Vytáhl jsem dopis od dekry nechal zavolat vedoucího a rázem to byly roky dva. Už se těším na další technickou letos v létě, myslím že to bude to stejný.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
Upravil tuareg dne 25.04.2016 17:42, před 8 let
tuareg Připojili následující soubor:
dekra_lhty_prohldek2.pdf [311kB / 277 stažení]
tuareg Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
krakenkrakenČlen
Přidáno před 8 let
ivan64ivan64Člen
Přidáno před 8 let

Citovat

tuareg napsal:

Já si to nechal pře nějakým rokem potvrdit od Dekry, šlo o to jestli přívěs speciální, nebo obytný

Automatické sloučení 25.04.2016 17:39:
Ještě to zkusím dát jako fotku, jde o to že mě taky na STK jeden technik tvrdil že když mám ve velkém techničáku napsáno Speciální přívěs tak že je to jenom na rok. Vytáhl jsem dopis od dekry nechal zavolat vedoucího a rázem to byly roky dva. Už se těším na další technickou letos v létě, myslím že to bude to stejný.


Ahoj, dnes jsem to zase řešil u karavanu speciálního O2. V Pohořelicích stk napsali na 1 rok a na magistrátu v Brně se na to dívali se smíchem, tak jsem rád že jsi sem dal ten dopis od Dekry a zítra to tam budu řešit. :c
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 8 let
Nazdar, tento typ vozu je volne prelozeny od nemeckych vyrobcu a sice u nas jsou mozne 2 varianty prihlasenych vozu :
za 1.) Solo - Kfz Wohnmobil - to bych prelozil jako -samostatne pojizdny obytny vuz
za 2.) Sonder-Kfz Wohnmobil - to znamena : zvlastni vuz obytny,u vas pisi- specialni coz neni doslova korektni, ale je to prakticky jedno a totez,
v nemecku je to absolutne jedno- tam plati jako u vas do 3,5 T-2 roky technicka a pres 3.5 tun 1 rok technicka
Obe tyto pojmenovani je jedno a totez, divim se ktery blbec (asi na ministerstvu dopravy) si vymyslel ze ob. vozy s oznacenim-"Specialni" musi kazdym
rokem k technicke kontrole (pod 3,5T), to je absolutni blbost a doporucoval bych aby jste napr. jmenem tohoto fora podepsali petici a poslali to na
ministerstvo dopravy aby konecne zkorigovali takovehle nesmysly, vzdyt se muze stat, ze 2 absolutne indenticke ob.vozy,ale kazdy s tim jinym oznacenim v papirech musi potom rozdilne na technickou kontrolu a to je absolutni nesmysl !Kdyby se tohle stalo v nemecku, dal bych tu Instituci
k soudu a zaplatili by me vsechny technicke kontroly od prihlaseni toho ob.vozu, ktere jsem zaplatil navic !

s pozdravem, Honza/Discoverfun
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

ivan64 napsal:

Citovat

tuareg napsal:

Já si to nechal pře nějakým rokem potvrdit od Dekry, šlo o to jestli přívěs speciální, nebo obytný

Automatické sloučení 25.04.2016 17:39:
Ještě to zkusím dát jako fotku, jde o to že mě taky na STK jeden technik tvrdil že když mám ve velkém techničáku napsáno Speciální přívěs tak že je to jenom na rok. Vytáhl jsem dopis od dekry nechal zavolat vedoucího a rázem to byly roky dva. Už se těším na další technickou letos v létě, myslím že to bude to stejný.


Ahoj, dnes jsem to zase řešil u karavanu speciálního O2. V Pohořelicích stk napsali na 1 rok a na magistrátu v Brně se na to dívali se smíchem, tak jsem rád že jsi sem dal ten dopis od Dekry a zítra to tam budu řešit. :c




A takovýho technika by měli vyrazit že by si ani montérky nestačil vyslíct. Je až s podivem že školení lidé neznají základní rozdělení vozidel.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
Z
zdehaČlen
Přidáno před 8 let
A vidíš, Honzo, u nás to možné je! Bez náhrad a možnosti její uplatnění za „škodu…“, nejméně 2x za STK a emise navíc v mém případě.
A to jsi zde, u nás, ještě nezažil tu legraci s obstaráním emisí!!! Já ano. Rok co rok slyším: ven, neděláme. Přitom – Fiat/velký kulatý znak na čele OA/, Iveco – výrobce motoru v TP, to jo, ale výrobce OA Knaus dle stejného TP - to neeeee!!!! To u nás neděláme!!! Tak je to psáno – v našem velkém TP…. A taková je skutečnost.
Proto se ptám. Je tu nějaká síla, která by s tím hnula a zjednala pořádek??? Fakt je, že – jak říká Honza a mnozí z vás – dvě zcela identická obytná auta – jsou v TP zapsána zcela odlišně a proto s různým dopadem na vlastníka/majitele. Je tu zájem o pořádek – nebo jen „trpící právní řád…“?

:v
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Discoverfun napsal:

Nazdar, tento typ vozu je volne prelozeny od nemeckych vyrobcu a sice u nas jsou mozne 2 varianty prihlasenych vozu :
za 1.) Solo - Kfz Wohnmobil - to bych prelozil jako -samostatne pojizdny obytny vuz
za 2.) Sonder-Kfz Wohnmobil - to znamena : zvlastni vuz obytny,u vas pisi- specialni coz neni doslova korektni, ale je to prakticky jedno a totez,
v nemecku je to absolutne jedno- tam plati jako u vas do 3,5 T-2 roky technicka a pres 3.5 tun 1 rok technicka
Obe tyto pojmenovani je jedno a totez, divim se ktery blbec (asi na ministerstvu dopravy) si vymyslel ze ob. vozy s oznacenim-"Specialni" musi kazdym
rokem k technicke kontrole (pod 3,5T), to je absolutni blbost a doporucoval bych aby jste napr. jmenem tohoto fora podepsali petici a poslali to na
ministerstvo dopravy aby konecne zkorigovali takovehle nesmysly, vzdyt se muze stat, ze 2 absolutne indenticke ob.vozy,ale kazdy s tim jinym oznacenim v papirech musi potom rozdilne na technickou kontrolu a to je absolutni nesmysl !Kdyby se tohle stalo v nemecku, dal bych tu Instituci
k soudu a zaplatili by me vsechny technicke kontroly od prihlaseni toho ob.vozu, ktere jsem zaplatil navic !

s pozdravem, Honza/Discoverfun


Mohu jenom potvrdit výše uvedené: můj první OA Ford Transit s vestavbou "samodomo" měl v TP uvedeno "NAS N1 speciální obytný". Technik při technické prohlídce prohlásil "toho, že je speciální jsem si nevšiml, jinak to máte na 1 rok". Nyní vlastním vozidlo, které má v TP "osobní automobil obytný M1" a technická na 2 roky bez komentářů.
Nebudu řešit vnitřní vybavení, co se týče karoserie a motoru, takřka identická auta.
Asi záleží na úředním šimlovi, jak zařehtá - neboli co napíše.
Tak ať to dobře dopadne.:_
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 8 let
Mozna ze by pomohlo jen vysvetleni od te Dekry, ty jsou orientovani k nemecke dekre a rozeslat to na technicke kontroly vozidel v cechach aby konecne v teto veci udelali poradek, ale to chce udelat petici s par tisici podpisy a to by mohlo pomoci, u nas se tohle resi s ADAC, ktery ma par
milionu clenu me to pripomina komunistickou dobu kdyz jsem tam jeste zil, to ustanovili na pr. Komunisti ozraleho zednika ,ktery uz jako zednik
za nic nestal reditelem podniku, protoze byl dobry komunista a potom se deli podobne veci a nikoho to nezajimalo, divim se ze to preslo na dalsi generaci,
v demokracii by mel byt s takovymi nesmyslnymi narizenimi davno konec ale jak to vypada tak se asi mnohe jeste nezmenilo !

Hoza/Discoverfun
dlesekdlesekČlen
Přidáno před 8 let
Opravdu, jestli je první slovo speciální je STK na rok . Jestli to někdo dostal na 2 roky ,nepřeji mu žádnou bouračku ,ať z vlastní viny či nezaviněnou .To vozidlo může být bráno pojišťovnou v druhém roce jako kdyby STK nemělo a zaplatíte všechno !!!
Změnu jsem řešil před měsícem . Změna dle vyhlášky343/2014 Sb - vozidlo zvláštního určení .
Slávek + Jára
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

dlesek napsal:

Opravdu, jestli je první slovo speciální je STK na rok . Jestli to někdo dostal na 2 roky ,nepřeji mu žádnou bouračku ,ať z vlastní viny či nezaviněnou .To vozidlo může být bráno pojišťovnou v druhém roce jako kdyby STK nemělo a zaplatíte všechno !!!
Změnu jsem řešil před měsícem . Změna dle vyhlášky343/2014 Sb - vozidlo zvláštního určení .


Předpokládám, že je to reakce na můj příspěvek.
Za 1. již tento vůz nevlastním
Za 2. nevím co rozhoduje, zda STK na 2 roky, nebo zápis o typu vozu v TP.

Závěrem jenom jednu poznámku: dnes je mi to jedno.!h
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
dlesekdlesekČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Ales a Hana napsal:

Citovat

dlesek napsal:

Opravdu, jestli je první slovo speciální je STK na rok . Jestli to někdo dostal na 2 roky ,nepřeji mu žádnou bouračku ,ať z vlastní viny či nezaviněnou .To vozidlo může být bráno pojišťovnou v druhém roce jako kdyby STK nemělo a zaplatíte všechno !!!
Změnu jsem řešil před měsícem . Změna dle vyhlášky343/2014 Sb - vozidlo zvláštního určení .


Předpokládám, že je to reakce na můj příspěvek.
Za 1. již tento vůz nevlastním
Za 2. nevím co rozhoduje, zda STK na 2 roky, nebo zápis o typu vozu v TP.

Závěrem jenom jednu poznámku: dnes je mi to jedno.!h

Není ,je to všeobecně . A víte jaké jsou § ,je to pak o slovíčkách .
Slávek + Jára
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Discoverfun napsal:

.... me to pripomina komunistickou dobu kdyz jsem tam jeste zil, to ustanovili na pr. Komunisti ozraleho zednika ,ktery uz jako zednik
za nic nestal reditelem podniku, protoze byl dobry komunista a potom se deli podobne veci a nikoho to nezajimalo, divim se ze to preslo na dalsi generaci ....

Hoza/Discoverfun


Honziku , Honziku.. je videt ze jsi uz jinde. Jak myslis, ze dopadl ten zednik ozrala, co nic neumel a komancove ho udelali reditelem? No dnes je prece majitelem .... ( dnes uz spis jeho deti )

Jeste se divis ze to preslo na dalsi generaci ?

Ostatnim se omlouvam za OT, i kdyz bych mel k tematu co rici ( taky me chteli dat stk na rok ) ale me uz ten boj s MDCR v mem veku dost unavuje.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
Upravil Vajglon Hnuson dne 26.04.2016 00:19, před 8 let
F
Filas1Nováček
Přidáno před 8 let

Citovat

Discoverfun napsal:

Nazdar, tento typ vozu je volne prelozeny od nemeckych vyrobcu a sice u nas jsou mozne 2 varianty prihlasenych vozu :
za 1.) Solo - Kfz Wohnmobil - to bych prelozil jako -samostatne pojizdny obytny vuz
za 2.) Sonder-Kfz Wohnmobil - to znamena : zvlastni vuz obytny,u vas pisi- specialni coz neni doslova korektni, ale je to prakticky jedno a totez,
v nemecku je to absolutne jedno- tam plati jako u vas do 3,5 T-2 roky technicka a pres 3.5 tun 1 rok technicka
Obe tyto pojmenovani je jedno a totez, divim se ktery blbec (asi na ministerstvu dopravy) si vymyslel ze ob. vozy s oznacenim-"Specialni" musi kazdym
rokem k technicke kontrole (pod 3,5T), to je absolutni blbost a doporucoval bych aby jste napr. jmenem tohoto fora podepsali petici a poslali to na
ministerstvo dopravy aby konecne zkorigovali takovehle nesmysly, vzdyt se muze stat, ze 2 absolutne indenticke ob.vozy,ale kazdy s tim jinym oznacenim v papirech musi potom rozdilne na technickou kontrolu a to je absolutni nesmysl !Kdyby se tohle stalo v nemecku, dal bych tu Instituci
k soudu a zaplatili by me vsechny technicke kontroly od prihlaseni toho ob.vozu, ktere jsem zaplatil navic !

s pozdravem, Honza/Discoverfun


S tím souhlasím, mělo by se s tím dělat. Moje auto jezdilo 10 let na stejnou technickou, vždy byla na 2 roky, teď jsem jel na jinou a dali mi jí jen na jeden rok, že prý je tam to slovo "speciální" :@
Mercedes 207D Camp
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,237,782 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25983 sekund | Průměrně za: 0.25983 (0) sekund | Dotazy: 156 | Použitá paměť: 2.47MB/4MB