Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

kytara na cesty?

Poslední aktualizace před 9 let
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 9 let
Zdravím priatelia - po prečítaní Vašich príspevkov čo stojí dnes gitara som padol do vývrtky. Preto sa chcem spýtať aj na niečo iné a síce ide o husle. Na stene mi visia,každý deň sa na ne pozerám a ani neviem o čo ide.Vo vnútri je napísané :
Jacobus Stainer,in Abfam prope oenipontum, 1793 - prosím prípadných znalcov o upresnenie ......
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
L
lada721Člen
Přidáno před 9 let
Jakob Stainer se narodil v tyrolském městečku Absam někdy v r. 1617 a v r. 1683 zemřel. Ještě v 18. století bylo obvyklé, že někteří houslaři v Mittelwaldu opatřovali své nástroje Stainerovými cedulkami. V této době ještě neznali přesné datum jeho úmrtí, proto se objevují i cedulky s datem výroby 1712. Na konci 19. století a na začátku 20. století vyráběly saské manufaktury desítky tisíc levných plagiátů Stainerových houslí.
:_
lada721 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

viera a vlado napsal:

Zdravím priatelia - po prečítaní Vašich príspevkov čo stojí dnes gitara som padol do vývrtky. Preto sa chcem spýtať aj na niečo iné a síce ide o husle. Na stene mi visia,každý deň sa na ne pozerám a ani neviem o čo ide.Vo vnútri je napísané :
Jacobus Stainer,in Abfam prope oenipontum, 1793 - prosím prípadných znalcov o upresnenie ......


Zeptej se třeba tady:
http://pragueviol...z/kontakt/

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
J
janda22Nováček
Přidáno před 9 let
no fakt se to vyplácí pořádně to prozkoumat a promyslet, protože fakt jde o hudební nástroj, který má krásně znít. No a jak to teda dopadlo? Už je vybráno nebo se pořád ještě rozmýšlí co a jak? ;) nebo aspoň nějaký úzký výběr ?? ;)
A
adliceeNováček
Přidáno před 9 let
no ještě pořád se rozmýšlí co a jak ;) ale myslím si že už by to mohlo snad příští měsíc klapnout, protože chceme vyrazit, tak bych byla ráda kdyby se už pomalu začalo hrát ;)
Honza PalasekHonza PalasekČlen
Přidáno před 9 let
S tou koupí kytary se to už táhne nějak dlouho. Pokud nemáš, Adlicee nějakého kytaristu v okolí, dej sem informaci, poblíž kterého většího města bydlíš a věřím, že se v rámci dané lokality někdo z karavanistů najde, kdo by dovedl kytaru v kamenném obchodě vybrat. Takto vybraná kytara bude za stejné peníze o několik řádů kvalitnější, než jen vybíraný nástroj podle barvy, ceny a rad nadálku...
anglický karavan Abi Globetrotter Jubilee + Citroen C5X7 2,0 HDI
DaMiTrDaMiTrČlen
Přidáno před 9 let
Tak jsem se začetl do tohoto vlákna a zarazilo mě, že hlavním parametrem je kvalita kytary. Hodně záleží na tom komu hraješ. Z vlastní letité zkušenosti vím, že časy, kdy se sedělo kolem ohně, hrála kytara, většina zúčastněných zpívala a zbytek tiše seděl a poslouchal, jsou dávno pryč. Dnes těch co zpívají rychle ubývá a většina se obvykle vesele baví a kytaru a zpěv několika snaživců berou jako rádio.
Pokud nejezdíš s ověřenou partou, před kterou se můžeš prezentovat kvalitní kytarou a brilantním hraním, a jsi okázaný(á) na šťastnou náhodu, nevyplatí se pořizovat na cesty drahou a kvalitní kytaru. Ta je většinou velká a vyžaduje pevný rozměrný futrál. To tě povede k tomu, že ji budeš brát jen pokud bude jistota parťáků, kteří to ocení.
Ale náhoda je taková, že se nejlepší parta obvykle sejde, když to nejméně čekáš. Potom je nejlepší kytara ta co máš s sebou. Proto já doporučuji na cesty malou levnou kytaru s přijatelným zvukem, pro kterou najdeš stálé místo a na cestách ji máš vždy s sebou.
Dája a Míra
J
janda22Nováček
Přidáno před 9 let
no a kterou jste teda nakonec vybrali? A už ji máte doma nebo ještě ne? ;) jsem zvědavej co a jak když už jsem tady trošku pomáhal ;)
A
adliceeNováček
Přidáno před 9 let
no ještě čekáme až ji přivezou. Je zaplacena je koupená, ale ještě ji nemáme doma… příští týden nebo teda v týdnu už bychom ji měli mít v rukou ;)
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 9 let
Možná by to chtělo si ze všech, kteří ti chtěli kamarádsky poradit přestat dělat srandu. Od samého začátku je to nějak poblblé... !k Na co ti bude v rukou, když neumíš hrát?!@
J
janda22Nováček
Přidáno před 9 let
no tak kterou jste teda koupili!!!! :D už se hraje? Už ji máte doma? :D jsem nedočkavý jak sáňky v létě nebo jak se to říká :D :D to jsem teda zvědavý, hlavně teda aby jste byli spokojení ;)
A
adliceeNováček
Přidáno před 9 let
no už ji máíme doma jsme spokojení ;) koupili jsme nakonec tady tuhle http://kytary.cz/.../HN111025/ a už se pomalu začíná hrát... ještě teda bychom rádi nějakou odbornou knihu, která nám pomůže se učit na ni hrát... jinak jsme zatím spokojení ;)
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let
Je hezka. Pekna barva. Prece jen ale zabere dost placu, jak by sla krome drnkani jeste vyuzit ? :x
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Je hezka. Pekna barva. Prece jen ale zabere dost placu, jak by sla krome drnkani jeste vyuzit ? :x


Pravděpodobným roztleskávačům radím využít k pádlování. !i :he
Daniel La StradaDaniel La StradaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

adlicee napsal:
... ještě teda bychom rádi nějakou odbornou knihu, která nám pomůže se učit na ni hrát... jinak jsme zatím spokojení ;)


Tak gratuluji, skvělá zpráva. Tak ať to hraje!!! :-)

Jinak, styly jsou opravdu různé, ale obvykle se na kytaru hraje prsty, nebo trsátkem, knihou jsem to vážně ještě nezkoušel. :-)

..ale zrovna v pátek jsme někde byli a tam s úspěchem byl použit nůž, nebo vidlička, teď vlastně ani nevím a je to myslím jedno. Jde o rytmické údery přes všechny struny, což je ideální například do písničky od Olympiku - Snad jsem to zavinil já. Dá se na to použít dobře ale i hřeben a věřím, že nějaká malá knížka by také s úspěchem posloužila. :-P

Ale kdyby přeci jen byla opravdu potřeba - nějakou starší velmi pěknou doma mám, dostal jsem to kdysi jako dárek. Jestli jste z Prahy, nebo občas v Praze, klidně se zastavte - adresu dám když tak do SZ. Stejně mi to tam leží a pokud jsem jí kdy vůbec otevřel, tak jen abych jí zase zavřel.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

vondracek napsal:

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Je hezka. Pekna barva. Prece jen ale zabere dost placu, jak by sla krome drnkani jeste vyuzit ? :x


Pravděpodobným roztleskávačům radím využít k pádlování. !i :he



No kdyby se to třeba uvnitř vylaminátovalo, tak by to šlo třeba použít jako nádobu na odpadní vodu ......
Třeba než seženou příručku jak se na to hraje.
J
janda22Nováček
Přidáno před 9 let
tak to je super že to máte už skoro vyřešené… no odbornou literaturu… to záleží na co se chcete přesně zaměřit… ;) jinak se pokoukněte po knihkupectvích nebo na netu ;)
A
adliceeNováček
Přidáno před 9 let
no koukali jsme se na internetu a našli docela hodně knih… jen teda nevíme kterou vybrat… a chtěli bychom aby byla zaměřená tak celkově na všechno…. Všeobecně…
L
lada721Člen
Přidáno před 9 let
Hlavně vyberte nějakou která vás naučí na kytaru hrát.:D:_
J
janda22Nováček
Přidáno před 9 let
no a koukali jste přímo tady na těch stránkách? http://kytary.cz/...na-kytaru/ koukni jaké ty knihy ke kytaře mají a uvidíš…
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 13
Členové online 0

Celkem členů: 15,971
Nejnovější člen: lisky
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,482,209 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25195 sekund | Průměrně za: 0.25195 (0) sekund | Dotazy: 129 | Použitá paměť: 2.2MB/4MB