Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

spotřeba PHM s přívěsem

Poslední aktualizace před 9 let
dalibordaliborČlen
Přidáno před 15 let
Také mám rád statistiky. Alkovna FIAT 2,2 TD délka: 6,8m - průměrná spotřeba 9l/100 km při ekonomické jízdě a až 12,5l/100 km na dálnici při dlouhých přesunech rychlostí 100-120 km/hod.Spotřeba za rok 2008 tedy: 16000 km = 10,4. Nepatřím k nejrychlejším, poněvadž se nerad honím a navíc se raději kochám okolní krajinou:) . Co mě ale děsí, že jsou jedinci, kteří s karavanem jezdí 140km/hod... myslím, že je třeba pamatovat na jakoukoliv nepředvídanou událost... defekt... !!!;k
Upravil dalibor dne 02.01.2009 19:19, před 15 let
mbmbČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj, přidávám zkušenosti : Toyota Land Cruiser 120 , 3,0.Spotřeba bez přívěsu mimo město 9/ 100 km, s přívěsem 2,5 tuny 11,0 litrů (rychlost cca 90 km/hod). Bez vleku při rychlé jízdě max 11/100 km.S Fiatem Ducato 2,3,délka 7,03 m a váha 3500 kg spotřeba 12-15,5 l/100 km. A klidně se dá jet bez obav i těch 140 km/hod, jen to chce trochu praxe s touto váhou (i větší) a jezdit rychle pouze tam , kde to jde a kde se smí.Prostě u jízdy dávat pozor a předvídat...Je jasné, že se může přihodit cokoli ...
Takže mnoho šťastných kilometrů !!!:_
mbmbČlen
Přidáno před 15 let
Těch 140 km jsem samozřejmě myslel v obytném autě, a né s vlkem nebo s karavanem za autem !!! To se rozhoupe i v 80 km !!!
To se nedá jet ani s prázdným plaťákem - no , možná jednou...:c
senior Jardasenior JardaNováček
Přidáno před 15 let
V loňském roce jsme si koupili přívěs a tím si splnili svůj sen. Je nám s manželkou dohromady 120 roků ;u a jako řidič jezdím už téměř důchodcovským stylem, ale spotřeba pro mne byla pecka :|. Normálně jsem schopen s Octavií 1,8 jezdit do 7,2 litrů. Náš první výlet do Vídně, tedy po rovině byl za 10,2 litru, ale jak jsem se s přívěsem naučil jezdit, tak poslední Chorvatsko a Rakouské Alpy bylo za 9,6. Navíc záleží i na tom kde a jak kvalitní benzin nebo naftu natankujete. Takové Švýcarsko jsem dokázal jezdit na jejich benzin za 8,6. Tak tedy jak říkal klasik ( Lenin ) Učit se, učít se atd.:_
Upravil senior Jarda dne 09.01.2009 00:16, před 15 let
senior Jarda Připojili následující obrazek:
4_4.jpg
RobertRobertČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj
S mondeem 96Kw karavan 750Kg na 1800ot/min na pětku - 85km/hod - 7.5l. Dřív se Sierrou (benzín) 88Kw a 90km/hod. - 13l (solo 8). Karavan měl šířku jen 1800mm, takže se schoval za auto. Teď mám širší a při převozu domů to ukázalo o 0.8 víc, než ten bývalý.
H
HabasekČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj Jardo.
musím s tebou souhlasit,že jedním z kriterií,který mají vliv na spotřebu,je opravdu kvalita PHM.Osobně caravan nemám (jezdím s dodávkou),ale když jedu s dodávkou a vlekem,poznám na jízdě kvalitu nafty.Občas jsem natankoval u obchodních domů a je to znát na výkonu motoru,hlavně studeném.Navíc po celý rok přidávám do nafty adetiva.To jestli přidávat adetiva nebo ne je na další diskuzi.Osobně jsem o pozitivním vlivu na motor přesvědčen. Když už jsem vstoupil do této diskuze,tak R Trafic do 8L max i s naftovým topením.
Všechny Vás zdravím a přeji všem mnoho šťastných km.:_
JanJanČlen
Přidáno před 15 let
Ahoj
moje zkušenost Fiat Ducato 2.8 samosattně bez přívěsu po dálnici 14/100 s plnou tzn. 6. členou posádkou ,s přívěsem 1,5 tuny při rychlosti 110km, více to již stejně nejede, také 14l.
dandakdandakNováček
Přidáno před 15 let
Jenom rychle jsem to tady proběhl a dodám dvě věci:
1) Passat Variant 1,9 TDi 96 kW a WILK 1400 kg - s rakví 10,5 až 11,5, bez rakve 10 - 11 litrů na 100 km při dlouhých trasách s dálničními rychlostmi kolem 110 a normal 90 km/h
2) rychlost - koukám koukám, předepsaných 80 km/h s přívěsem tady asi nikdo nedodržuje, co ? :-) Jo, nebýt stabilizátorů, byli bychom v háji. Měli jste někdo problém kvůli vyšší rychlosti s přívěsem? Mám na mysli policajty ...
VW Passat Variant 2.0 TDi + WILK CI 11W 1400 kg
Upravil dandak dne 04.05.2009 11:56, před 15 let
P
pantherČlen
Přidáno před 15 let
Řešíme tu spotřebu , ale také pro zajímavost , jaký máte zařazený rychlostní stupeň např. při 85km/hod.? Vím že záleží jaké je to auto. Kdo nemá p. počítač , tak to zjistí až u pumpy, jestli je lepší jet na 4 nebo na 5.
TajfunTajfunČlen
Přidáno před 15 let
Moje zkušenost s policajty + vlek teda nákladní před rokem jeli jsme se potápět do Francie takže řádně naložený na vleku 80 při jízdě z kopečka směrem na Rozvadov nás hned čapli jel sem tak100 .Ještě,že se mnou jeli hasiči jejich služebaky zabraly .Ale zezečátku měli plno keců.Na nejbližšší benzíně zakoupena cedule se 100.Pak celá evropa v pohodě.
P
pantherČlen
Přidáno před 15 let
Tajfune, nevím na co odpovídáš, ale o zařazeném kvaltu to určitě není!
TajfunTajfunČlen
Přidáno před 15 let
Dandák se ptá v bodě 2 jestli teda dobře čtu jestli má někdo zkušenost s policii s vyšší rychlostí s přívěsem tak na to odpovídám
R
Richard AviatikČlen
Přidáno před 15 let
Jen tak pro zajímavost jsem to tady pročítal, a nedá mi to, abych nezareagoval na přispěvky pana Peci. Jízda 140km/h s obytným přívěsem, to je opravdu síla, ale to mě ještě tolik nerozčílilo, jako příspěvek, ve kterém jste se ospravedlńoval za ten smyk. Jet s karavanem v zimě na hory na letních gumách, prosim, když je sypaná silnice, proč ne. Ale najet na uklouzanou silnici s letníma gumama a ještě k tomu když fouká vítr, to je hazard. Měl jste neskutečné štěstí, že když už jste to rozjel na těch 100km/h, tak že nejel nikdo v protisměru. Nebo co kdyby zrovna šel po pravé straně silnice chodec, prosimvás co by jste s tím potom chtěl udělat???
miromiroČlen
Přidáno před 15 let
Nissan Pathfinder 2,5dci 126kW, spotreba prazdny 10l/100km, so stvorclennou posadkou a karavanom Hobby 7,2m/1500kg 13l/100km. Vplyv na spotrebu od dialnice, vetra a podobne minimalny. So stabilizatorom je cela suprava na pohodove jazdenie velmi pokojna aj mierne cez 100 som nebadal zmenu. Snazim sa ale okolo tych 90-100km/h /na dialnici samozrejme/.
Upravil miro dne 07.06.2009 15:10, před 15 let
kaktuskaktusČlen
Přidáno před 15 let
SEAT VARIO 1.9 TDI 66KW + 950 kg 7.5 - 8.0 l na 100km.
TomicekTomicekČlen
Přidáno před 15 let
Skoda Fabia 1.6 16V solo 7L/100km. S přívěsem asi 750-800kg je spotřeba 11-12L/100km. :@
P
prČlen
Přidáno před 15 let
Peugeot 308 SW 1,6 THP 110kw (turbobenzín ) + karavan Tabbert FFB 1100 kg zatím jedna jízda na Slovensko (Chalmová) průměr 10,3 l/100km (motor má najeto zatím jen 3000 km a tak to bude možná časem i méně ).Předchozí vozidlo Peugeot Partner 1,6 benzín na stejné trase průměr 11l/100km.Rychlost do 90 km/h.

Hodně jsem váhal zda jít u nového auta do nafty,měl jsem strach ze spotřeby turba v benzínu,ale jsem příjemně překvapen - síla motoru i spotřeba.
Peugeot 5008 2.0 HDI + Tabbert FFB 430
VeronikaTominoVeronikaTominoČlen
Přidáno před 15 let
Toyota Yaris 1,4 D-4D, 66kW + 1000kg Buerstner Flipper 390TK, Berlin - Bratislava (nasa prva cesta s karavanom vobec) rychlost 90 km/h ( podla navigacie), spotreba 7,7 l/100km.
Tomas+Veronka+Matejko (8 rokov)+Terezka (6 rokov)+Paula (3 roky)+Lucia (4 mesiace), Rimor Katamarano 6, Ford Tourneo Custom
Upravil VeronikaTomino dne 24.06.2009 13:43, před 15 let
baczabaczaČlen
Přidáno před 15 let
Ano ano přidávám se k tomu, že nejvíc je to o rychlosti. Jezdím s Galaxy 2,3 i 107 kW prázdný 9,5 l/100km !)LPG s přívěsem 1300kg v poklidu 15l/100 km když to s přívěsem ženu tak taky 19l/100km:o.
A co rychlostní stupně ? Jezdím na plyn (LPG), takže raději volím vyšší otáčky s málem plynu a pětku s přívěsem použiju jen vyjímečně z mírných kopců, pokud není třeba brzdit motorem.
A když je třeba mastit rychle do prudkého kopce ? Přepínám na benzín, dám za 2 a na 6000ot/min a i s přívěsem maže stařičký Galaxík 95km/h třeba celý stoupák z Insbruku na Brenner.
Má najeto už 250.000 km a tak není třeba ho nijak šetřit. Motor se netváří, že by mu to vadilo.
Upravil bacza dne 24.06.2009 15:16, před 15 let
PeterbPeterbČlen
Přidáno před 12 let
Myslím že je to aj o pneumatikách. Ja mám Tucsona CRDI samotný má spotrebu priemer okolo 7,5l. S prívesom 1300kg do chorvátska a späť bola spotreba 10l. Vymenil som pneumatiky na prívese za C-čkové a spotreba klesla na 9. Po dialnici som jazdil vždy medzi 90-100 km/hod keď sa pozabudnem tak aj 110 ale to skôr nechtiac.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 16
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,513,298 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22739 sekund | Průměrně za: 0.22739 (0) sekund | Dotazy: 131 | Použitá paměť: 2.25MB/2MB