Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Jakou dodávku na obytnou vestavbu

Poslední aktualizace před 6 let
T
tom74Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

SignBoss napsal:

Moje zkušenosti:
Iveco 2,8 r.v. 1995 - držák, spotřeba 10 - 13 l. prodávali jsme ho se 600000 km. A byl jen sežranej. Ale opravitelnej.
VW LT 2,8 r. v. 2000 - Rychlý 150km/h v pohodě, spotřeba 10 - 13 l. Ale to jsem sním lítal. po 250000 km věčně v servisu. Turbo, čepy několikrát, Pořád něco. Hnilo před očima. Prostě pracovní auto.
FORD Tranzit 2,5 r.v. 2004 - Takovej traktor. Ale na rozdíl od jinejch Fordů bez problémů i v zimě. Spotřeba 7 - 10l. Tam bylo cejtit každý naložení a styl jízdy. Docela dost hlučnej.
FIAT Ducato 2,8 r.v. 2000 - To moc dlouho nemám. Spotřeba 8 l. S tím jezdím na kochačku. Ale dle mého dojmu je o dost lepší jak LT či MB.
To je jen mů poznatek a názor. Ale opravdu. Co člověk to názor jinej. Přeju ti šťastnou ruku ve výběru. Osobně bych šel do IVECA. To jsem mněl nejradši.

tak se starým transitem jsem se něco najezdil, obytné ( byl jsem s tím až římě) a pak s ním postavil barák....o))) s LT jsem taky dost jezdil (firemní), byl to 5-ti válec a pomalý zadek, ale spokojenost, bylo to ale nový, takže bez problemu, ale pak jsem to auto zahlídnul po pár letech a rezovatý jak liška ( a přitom to bylo hodně hýčkaný auto )
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

vlk-cz napsal:

to Milik607: taky mě štve, že jumper má ve verzi L3 nebo L4 jen 3 místa.

to tom74: Dávám plně za pravdu, že předohrab naloženej přes 3 tuny má problém v každém kopci. Stačí trocha štěrku a je vymalováno. Z toho důvodu pořád pokukuju po nějakým 4x4,jsem asi profesně šlehnutej B)


i L3 a L4 lze predelat na 6 mist, cca za 60tisic :-)

Automatické sloučení 21.02.2012 15:20:
asi bych hledal co nejvetsi auto, pokud chces 6 mist a jeste spani, nejaka ta kuchynka atd, boxer nebo jumper bude malej, takze bud iveco nebo transit, ty nejdelsi modely
Upravil PetrK dne 21.02.2012 16:20, před 12 let
M
Milik607Člen
Přidáno před 12 let
Tak já nevím,je to horší než jsem čekal. Jinak jak jste tu psali o tom nákladu,tak to já řešit nebudu,protože v tom nic těžkýho vozit nebudu,maximálně jen něco malého. Takže to bude jezdit s cca 150kg zátěží takže v pohodě. Je pravda že ten ford nebo to iveco se mi líbí ze všech těch aut nejvíc a myslím že víc lidí píše,že se jim tyhle auta zamlouvaly. Na jednu stranu v těch vozidlech iveco bývají více jen ty tři místa ve předu,pro mě by bylo nejjednodužší to koupit s těmi 5-6 místy,protože pak někde řešit zapsání sedadel a ukotvení to je masakr a vyšlo by to na dost peněz...psal jsem nedávno do krs a stálo by to cca 60 tis,protože by zapsali jen jimi prodávané sedačky a to je trošku masakr do nějaký starý popelnice dávat sedačky za tolik peněz. V těch transitech je větší šance to koupit s více místy k sezení....takže možná zvítězí ten ford,ale to je zatím ještě jen plané rozhodnutí,třeba za ty dva měsíce kápnu na něco jinýho nebo obytnou vestavbu hotovou a třeba přistoupím na hotovku i když bych si s tím rád vyhrál....ale uvidíme...

Automatické sloučení 21.02.2012 15:32:
Nevíte tu někdo jak jsou velký ty největší transity? A nebo je větší iveco maxi nebo největší transit? Pak by byla další věc motorizace....u iveca je to jasná 2.8 protože slabší nemá cenu.....A U TOHO FORDU....????
Upravil Milik607 dne 21.02.2012 16:32, před 12 let
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
Iveco je nejdelší 7m, u transita je nejdelší a nejvyšší Jumbo L4 H3, ale iveco je úzké na spaní příčně, proto u 7m verze můžeš v pohodě udělat 2m podélné ležení a ve variantě palandy se tam vyspí všech 6 lidí naprosto pohodlně, u transita pokud nemáš přes 175 cm tak můžeš i příčně, v obou případech je to na tuplácích (dvoumontáž zadní nápravy)
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
M
Milik607Člen
Přidáno před 12 let
Aha,já myslel že se to dělá i bez tupláků....nebo nedá se to předělat? A to iveco má i uzávěrku? Jaká by mohla být spotřba u toho iveca? Myslíte že by nebyl problém to sehnat pro těch 6 osob?
M
AnonymČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Milik607 napsal:

Aha,já myslel že se to dělá i bez tupláků....nebo nedá se to předělat? A to iveco má i uzávěrku? Jaká by mohla být spotřba u toho iveca? Myslíte že by nebyl problém to sehnat pro těch 6 osob?

Iveco je s tupláka nebo bez
poznáš to podle značeníjá měl třeba 65C15

6,5 tuna celková hmotonost
150 koní motor
S- jednoduchá montáž
C- dvojmontážka
v čem je Iveco bezkonkurenční je, že utáhne hodně na kouli
M
Milik607Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

MRAZIRNA napsal:

Citovat

Milik607 napsal:

Aha,já myslel že se to dělá i bez tupláků....nebo nedá se to předělat? A to iveco má i uzávěrku? Jaká by mohla být spotřba u toho iveca? Myslíte že by nebyl problém to sehnat pro těch 6 osob?

Iveco je s tupláka nebo bez
poznáš to podle značeníjá měl třeba 65C15

6,5 tuna celková hmotonost
150 koní motor
S- jednoduchá montáž
C- dvojmontážka
v čem je Iveco bezkonkurenční je, že utáhne hodně na kouli





Za tohle vám velice děkuju,protože na to jsem nikdy nepřišel co to znamená......a nevíte jestli je i nějaké označení verze s těma 6 místama,nebo pod jakým typem či názvem to hledat......
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
ano to sedí jen ty S nejsou ty nejdelší ale jen do 6m a pokud chceš do 3,5 t musíš tedy mít ozn. 35 na začátku pokud chceš model od 98-03
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
M
Milik607Člen
Přidáno před 12 let
TAKŽE TY ÚPLNĚ NEJDELŠÍ JSOU JEN S TUPLÁKAMA?
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
Ano i u fordu pokud se bavíme o nejdelším a nejvyšším modelu

Automatické sloučení 21.02.2012 19:06:
ale já bych bral tupláky jako výhodu pokud chceš jezdit hodně, tak určitě.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Upravil Me2d dne 21.02.2012 20:06, před 12 let
M
Milik607Člen
Přidáno před 12 let
Prosimvás,když bych řešil jako favirita toho forda,a chtěl bych to pro těch 5 nebo 6 lidí,jakou bych potřeboval verzi aby se člověk za těma sedačkama ještě vyspal,když budu počítat těch 190cm?
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 12 let
Transit co mám já má ložnou 2,8m, delěí verze má 3,2m, jumbo pak ještě více. Pokud je to motor 2,4 je to vždy zadní náhon, dělaly se varianty 66 a 88kW, ale bacha na diferáky, dělaly se různé stálé převody. Já mám ten nejkratší a na 5ku to točí v 100km/h skoro 3000ot, delší převod kolem 2500ot. Parádní je řazení, páka je napřímo do převodovky, žádné lanovody jak na dvoulitrech.

Transita jsem bral z důvodu vzhledu (Ducato 2000 vzhledově nic moc) a taky z důvodu 6míst, najít Ducato pro 5 a více je problém.

Transity se dělají se třemi rozvory SWB, MWB, LWB a třemi výškami. Já mám střední rozvor MWB a nejvyšší výšku. U zadního náhonu je podlaha výše o 10cm oproti předku. Zadní náhom používá pneu 215/75-16 přední pak 195/70-15.
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
V
vasek a martinaČlen
Přidáno před 12 let
Ahoj, tenhle problém co řešíš ty. sem řešil před několika měsíci. Moje zkušenost je taková, když budeš koukat na vícemístný auta, hrozně si zmenšíš případný výběr. Já to řešil koupí 3místný dodávky a nechávám tam domontovávat další tři sedačky, vyndavací. Řešil sem i dvě navíc kde cena byla kolem 25 tisíc bez DPH i se zapsáním do TP. Já budu mít tři sedačky za cca 32 tis. bez DPH. Když budeš chtít pošlu odkaz.
T
tom74Člen
Přidáno před 12 let
možná máme na mysli to samé, dělá to i firma MAVE.CZ, za podobné ceny, pěkná práce a víceméně podle požadavku, lepší než origo sedačky ( hlavně umístění)
M
Milik607Člen
Přidáno před 12 let
Tak to by určitě vše jen ulehčilo....nižší pořizovací cena atd....když to bude možné,pošlete nějaké odkazy popřípadě fotky a asi by to mohlo být lepší ....mohl bych si je třeba nechat udělat tak,abych před ně dal ještě stoleček.....a nějaký ty zateplený okna bych tam pak dal v pohodě ne? Popřípadě dá se to udělat doma,a na kolik vyjdou nějaký ty okýnka?
T
tom74Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

Milik607 napsal:

Tak to by určitě vše jen ulehčilo....nižší pořizovací cena atd....když to bude možné,pošlete nějaké odkazy popřípadě fotky a asi by to mohlo být lepší ....mohl bych si je třeba nechat udělat tak,abych před ně dal ještě stoleček.....a nějaký ty zateplený okna bych tam pak dal v pohodě ne? Popřípadě dá se to udělat doma,a na kolik vyjdou nějaký ty okýnka?


normálně si do MAVE napiš o nabídku podle tvého požadavku, vyjdou ti vstříc,
M
Milik607Člen
Přidáno před 12 let
Jojo zkusil jsem tam napsat,takže jen čekám.....škoda že nikde nemají fotky těch sedadel co montují

Automatické sloučení 22.02.2012 14:21:
Ještě jsem se chtěl zeptat na to iveco maxi 2.8td jestli by se na to dala ta náprava udělat aby to bylo bez tupláků,protože platit ještě za další gumy je nesmysl když v tom nebudu vozit žádnou zátěž. Jinak mám teda počítat s tou spotřebou těch 11 litrů? Není motor třeba při těch 130km/h vytočenej?
Upravil Milik607 dne 22.02.2012 15:21, před 12 let
T
tom74Člen
Přidáno před 12 let

Citovat

Milik607 napsal:

Jojo zkusil jsem tam napsat,takže jen čekám.....škoda že nikde nemají fotky těch sedadel co montují

Automatické sloučení 22.02.2012 14:21:
Ještě jsem se chtěl zeptat na to iveco maxi 2.8td jestli by se na to dala ta náprava udělat aby to bylo bez tupláků,protože platit ještě za další gumy je nesmysl když v tom nebudu vozit žádnou zátěž. Jinak mám teda počítat s tou spotřebou těch 11 litrů? Není motor třeba při těch 130km/h vytočenej?


tak z tupláků singl neuděláš, ale když tam jednou jsou, tak bych je tam nechal, má to i hafo svých výhod, a pokud zátěž je na 4 gumách, tak určitě ubývají míň než se dvěma, takže je koupíš jednou a máš vystaráno......
M
Milik607Člen
Přidáno před 12 let
Tak je to taky pravda....No dobře...Od rána sedím u internetu s cílem konečně se rozhodnout....I když ještě asi navštívím nějaké autobazary abych si to auto doslova osahal,popřípadě vyzkoušel. Asi se vrhnu tím směrem,že kdyby to byla dailyna tak s motorem 2.8 akorát jsem se dočetl že je víc výkonových variant,a přemýšlel jsem i například o tom,kdyby ty silnější byly dražší a byl v tom rozdíl třeba jen turba,vstřiků či softu,dalo by se to časem předělat z té slabší verze popřípadě udělat chip ale s ohledem na životnost motoru. Určitě bych bral šestikvalt a největší verzi. Kdyby to byl ford tak asi nejsilnější motor by byl 2.5Td ....avšak neznamená nejsilnější=spolehlivý... Takže to ještě musím nějak pořešit. Zkoušel jsem psát na různá fóra a hodně lidí říká že v tranzitu se jezdí líp,že je méně hlučný,rychlejší,spolehlivější,nekoroduje tolik co daily a že je i interiér líp udělán atd....spotřeba se má prý stejně u daily i fordu.....Jednodužší teď pro mě je,co tu psalo pár uživatelů že sedačky jsou otázkou cca 30 tis takže je to dostupnější než co jsem měl informace a mohu rovnou řešit obyčejnou dodávku bez jakýchkoliv úprav,i když na druhou stranu,kdyby se to podařilo,bylo by to jednodužší....i když pochybuji že stávající sedačky poskytnou pohodlí i třeba při 700kilometrech v tahu.
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
daily se v největší verzi nedělá bez turba a věř tomu, že tím že bys měl tupláky naopak šetříš náklady, lépe rozložená váha, lepší jízdní vlastnosti, lepší průjezdnost blbým terénem nebo třeba kolejema apod.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 22
Členové online 2
viking, Master

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,538,951 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31174 sekund | Průměrně za: 0.31174 (0) sekund | Dotazy: 127 | Použitá paměť: 2.2MB/2MB