Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Volba elektrocentrály

Poslední aktualizace před 5 let
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 6 let
Hatiti by mohl vyprávět jak jsme na Lipně dobíjeli 3-4 auta najednou jeho Heronem 750W
venku - 21 a všichni byli spokojeni
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
L
LadasČlen
Přidáno před 6 let
Zbývá se jen rozhodnou zda bude stačit IG1000 nebo IG2000. Jsem spíš pro tu menší ale doufejme že to utáhne . To je asi jediná obava Zítra jedu na prodejnu do Prahy tak snad poradí. Díky za reakce.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj.Mám Zippra 1000 a nabití 2 x 110 Ah baterií v úplné pohodě.Je pravda že jsem ji použil snad jen dvakrát,jinak baterie ve spojení ze FP 320 W postačují.Ale jako nouzovku ji občas přibalím.
Hasky
BeranBeranČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,taky uvažuji o centrále.Lítám po internetu a hledám.Protože jsem kousek od Německa,napadlo mě podívat se do Německého OBI v Chamu a našel jsem tam tohle:https://www.obi.de/stromerzeuger/zipper-inverter-stromerzeuger-zi-ste1200iv-1-2-kw/p/2270676 za 170 euro.
Tady v OBI nic takového není.Myslím,že je zajímavá váha,výkon-(jestli se tomu dá věřit)-i rozměry.Trochu větší hlučnost(zhruba na úrovni sekačky.Ale-měl jsem půjčenou rámovou centrálu,hlučnost byla zhruba stejná a když byla za autem tak jsem o ní skoro nevěděl.:_
Samotář
PepiPepiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Beran napsal:

Ahoj,taky uvažuji o centrále.Lítám po internetu a hledám.Protože jsem kousek od Německa,napadlo mě podívat se do Německého OBI v Chamu a našel jsem tam tohle:https://www.obi.de/stromerzeuger/zipper-inverter-stromerzeuger-zi-ste1200iv-1-2-kw/p/2270676 za 170 euro.
Tady v OBI nic takového není.Myslím,že je zajímavá váha,výkon-(jestli se tomu dá věřit)-i rozměry.Trochu větší hlučnost(zhruba na úrovni sekačky.Ale-měl jsem půjčenou rámovou centrálu,hlučnost byla zhruba stejná a když byla za autem tak jsem o ní skoro nevěděl.:_
Ahoj ta je dobrá,ale nejlépe na vlastmní zahradu..:_
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Měl jsem Kipora, pro jeho hlučnost jsem ho nikdy nepoužil(neposlouchal jsem rady zkušenějších a.chtel ušetřit). Teď mám Hondu, je daleko méně hlučná, ale že bych o ní nevěděl,to teda určitě ne....každá elektrocentrála je hlučná, ale Honda je bezkonkurenčně nejlepsi
P
paveldČlen
Přidáno před 6 let
https://www.lidl-...p100215397



není tohle smysluplnější?
K
Kratas68Člen
Přidáno před 6 let
Teda me to neda :) Mam 2 kW Kipora a nedam na nej dopustit. Ja osobne neslysim rozdil mezi Hondou a Kiporem, obzvlast, kdyz jede na automat a na "zelvu". Mam ho tri roky a pouzivam ho nejvic pracovne. Delame koncerty a stava se, ze jede i 20 hodin nonstop, nez prijedou velky agregaty. Urcite uz nabehal pres 1000 hodin a chyta na cvrnknuti i po zime. Chce to menit olej, jakmile ma peci, tak je podle me vecnej. Proud z invertoru je jako obrazek, honime s nim prakticky jen kompy, strizny, nabijecky kamer a dalsi takovou jemnou elektroniku. I kdyz v lete klidne tahne i klimu v karavanu a Nespresso.
Kamarad, co ma firmu na pujcovani agregatu hlavne pro filmare, poridil v lete 30 kW Kipora na vozejku a jezdi s nim nataceni. Jsou z nej naprosto nadseni, fsichni od nej jsou do nej uplne zamilovani.
Taky jsem toho nazoru, ze se maji nakupovat kvalitni veci. Ale Kipor se urcite kategorii asijskyho smejdu vymyka. Stal 14 tisic a neco a udela pro me presne to same, jako Honda za 39000. Vcetne propojeni dvou agregatu do celkovejch 4 kW. Mmch 17. listopadu na Tuxu to byla urcite jedna z nejtissich central, co tam bezela. Ne li uplne nejtissi.....
Takze asi tak.

Automatické sloučení 10.12.2017 10:38:
Jeste dodatek:
Honda ma podle specifikace vyrobce garantovano 89 decibel, KIPOR 73 dB.
Hezkou nedeli :)
Martin Kratky
Upravil Kratas68 dne 10.12.2017 11:38, před 6 let
L
LakyČlen
Přidáno před 6 let
Nic si z toho nedělej také bys chválil HONDU kdybys za ní dal tolik kč a použil ji jen par hodin za rok . Pořád lepší než EFONY že pánové proletáři ,tedkom se řeší jaké baterie zvolíme -olovo nebo lithium ,já si počkám na jádro.
Žijeme jen jednou.
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 6 let
Dík Martine za sdílené zkušenosti.Už pět let odkládám nákup elektrocentrály pro malé využití.Prozatím se mě jevì autobaterie navìc nabitá z domu cca za 2000kč pro mé využitì(2x ročně a to v zimně)jako nej.......A v březnu kdy je pro mě lyžování nej....... stačí solár postavit proti slunci a je teplo do rána.Jasně že "všechno" je o prachách ale každý "capar "navíc přináší konfort pobytu ale vyžaduje čas na údrźbu,nezapomnět koupi benzín,vyzkoušet před odjezdem atd atd.Nepeču buchty,nekulmuji vlasy,negriluji na eletrice a dobrý spacák to jistì.Vím že vyźaduje hodně odvahy napsat zkušenosti aby to odbornìci nerozcupovali tak proto vyjadřuji podporu.
jarous350jarous350Člen
Přidáno před 6 let
Viděl jsem v diskuzi i značku Heron, tak napíšu reference. Kamarádka provozuje cvičák pro psy a aby mohla cvičit i přes zimu = za tmy, tak koupila centrálu Heron. Má ji cca rok a teď je momentálně potřetí na reklamaci - už 2x byl měněn karburátor. Oficiální servis katastrofa - 2 borci, se kterejma je dost těžká domluva, dohromady mají asi 8 zubů, IQ jenom o něco málo vyšší a permanentně se z něčeho snaží vykroutit.

Za cenu přes 15tis. bych čekal trochu něco jiného, to bych radši šáhnul po centrále z Lidlu, která za méně než třetinovou cenu určitě nebude horší.
CHATEAU LA CAR 380
r.v. 1988 :^
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
návrh: kdokoli pojede okolo nás s centrálou stavte se a sáhneme si na výstup osciloskopem. udělám z toho pak v akademii člànek a budeme o kousek víc informací vědět. Hondí 1.0i mám a klasickou Hondu 3f/6kW stavební taky.

poprosil bych zejména majitele značek: Kipor, Heron, Zipper, Einhell a všechny další značky. Ať definitivně víme jaký jsou v nich rozdíly.
K
KoralovciČlen
Přidáno před 6 let
Skvělý nápad Karle! Ještě by bylo vhodné změřit hlucnost, protože to co je u některých central uvedeno je dosti zavádějící....
K
Kratas68Člen
Přidáno před 6 let
Ahoj Karle, OK, jak bude cesta na Lipu, zavolam predem a vezmu centralu sebou.
M.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 6 let
aplikace na měření hlučnosti se dá stáhnout do mobilu. jmenuje se to myslím sound-meter je jich tam víc. Píšou, že to docela fachčí.
jak bude chvíle času - pověnuju se tomu a zkusím dát do tabulky výkony ve W, zkreslení při zátěži (co z který centrály leze) a hlučnost. Pak sepíšu a pověsím do akademie.
Třeba to bude někomu k užitku.
All: prosím - pokud má někdo Hondí 2,0i stavte se tady - rád bych porovnal rozdíly mezi 1,0 (vlastním ji) a 2,0i.
totéž se tejče Kiporek, Heronů a dalších derivátů

dankešén !!! Karel
CibiCibiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat



All: prosím - pokud má někdo Hondí 2,0i stavte se tady - rád bych porovnal rozdíly mezi 1,0 (vlastním ji) a 2,0i.
totéž se tejče Kiporek, Heronů a dalších derivátů

dankešén !!! Karel


OK, Hondu 2.0i vezmu, až pojedu.
VW LT 35 maxi
J
Jirka WČlen
Přidáno před 6 let
Karle, dík, přivezu ti HECHTA 1.0. Toho tady zatím nikdo nezmiňoval.
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
Ano aplikace je sound metr, ale pokud by to mělo mít nějakou vypovídající hodnotu tak by to musel měřit jeden člověk ve stejném prostoru a uspořádání a jedním telefonem/tabletem a ještě v né moc dlouhém časovém rozmezí. Je to apka spíše na orientační nebo poměrové měření. Pro orientaci v problematice +/-3dB je dvou násobný/poloviční akustický výkon. Nelze říci dvounásobná/poloviční hlasitost neboť naše uši to vnímají logaritmicky tzn. orientačně je to o čtvrtinu hlasitější/tiší. Nezanedbatelná je i frekvence zvuku, které také vnímáme každý jinak citlivě.
TZN. do měření touto apkou a srovnávání bych se obecně nepouštěl - chyba měření bude veliká. Hold to není jak s elektrikou a osciloskopem.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:
Hatiti by mohl vyprávět jak jsme na Lipně dobíjeli 3-4 auta najednou jeho Heronem 750W
venku - 21 a všichni byli spokojeni

No - to už je těžká historie! Jsem rád, že si to pamatuješ! !l
Já si zase pamatuju na Tvůj nesmrtelný výrok:
"Kdyby mi někdo před měsícem řekl, že budu ve dvaceti pod nulou chlastat na parkovišti do třech do rána a pak půjdu spát do auta, tak bych ho měl za vola!"

A k té spotřebě:
I 1 kW je víc než dost! Tedy na dobití baterek! Mám změřenou průměrnou spotřebu (nebo odběr - jak kdo chce) v zimě pod lanovkou cca 65W. Pochopitelně pouze a výhradně na dobití baterek. V létě dobití zvládá solár, v zimě holt toho svitu není tolik.
Tedy, kdyby byla nějaká centrála s výkonem tak okolo 200W, tak by mi do bydlouše bohatě stačila i v nouzových situacích (Efoy zavrhuju! ).
Nicméně - kilovatovej Heron utáhne i brusku, vysavač a pod. - známí si jej přes léto ode mne půjčují na chatu, bo v létě "necentráluju".

A k té hlučnosti:
Hlučnost není velká a dá se na ní zvyknout, neboť se jedná o monotóní hladinu zvuku. Za chvíli to nevnímáš! Tedy pokud furt nemyslíš na to, že "ten krám dělá randál"! Ale i to mám vychytaný - na úplné zimní dobití baterek mi stačí cca 2-3 hodinky denně. Tedy do centrály naleju jenom něco málo přes litr benálu a než jdeme na lanovku, tak to nahodím. Na parkovišti, kde neustále někdo přijíždí a odjíždí se jedna centrálka bublající pod bydloušem úplně ztratí. Dojde benál - chcípne, ale je nabito! (To vše za cenu PHM v hodnotě nejvýše píva s frťanem.)
Ještě mi nikdo nevynadal ... jenom na tom Lipně, jeden aktivní kolega chtěl v noci centrálu přemístit dál, abych prý kvůli němu neposlouchal ten rámus. Nepředpokládám, že jí chtěl seknout, ale co kdyby? No - podařilo se mu jí akorát vypnout, protože netušil, že je zámkem na kolo zajištěna k podvozku ... (asi s sebou ve výbavě bydlouše neměl nůžky pákové ...) Že Roko73? Ha? :@

Tak asik tak. :_
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
Upravil Hatiti dne 12.12.2017 15:11, před 6 let
maregreemaregreeČlen
Přidáno před 6 let
Pekny den pridavam aj ja skusenosti
vyskusana Zipper 2kw pohoda vsetko v karavane fungovalo a nebola ani hlucna ked som ju mal hned pri karavane som pocul viacej centrali ktore neboli asi stvortakt vzdialene niekolko desiatok metrou odomna
pretosom si hladal centralu pre mna nasiel som nakoniec Kipor kge1000 je to starsia verzia kipor 1000iv inak je to to iste akurat ine nalepky kupoval som pouzitu za 100euro stav novej len panko ktory ju mal predomnou tak ju pouzil raz a potom mu stala 5 rokou v garazi co sa odzrkadlilo na vakuovej pumpe ktora zacala prepustat benzin no lahka objednavka z ciny za 7eciek nova sviecka a olej a na prve natiahnutie nastartovala na dalsi den som skusal pri karavane co sa tyka hlucnosti v nutri ok akurat troska citit benzin s vyfuku ked je niekde pri karavane co sa tyka tej jedno kw skuska ukazala ze je slaba zapol som TV 230v led 15W neake led osvetlenie nabijacku dometik iu812 a bojler truma terme 2 a padlo do poruchy takze radsej priplatit a kupit 2kw co sa tyka konstrukcie motor elektronika a pumpa je vsetko rovnake zi u zipper,heron,kipor,atd.a vsetky su vyrobene v cine len znacka je rakuska alebo nemecka co sa tyka hondy v nutri vsetko rovnake az na motor ten je honda preto je tichsia o nieco cca 2-4 db odporucam pri dlhsom nepouzivani aspon raz za mesiac prestartovat inak odide menbrana na cerpadle co sa tyka kvaölity som precital nemecke fora jedine aku chcete farbu ci bielu zltu cervenu zelenu alebo modru a hlavne po pouzity smrdi takze v aute a v karavane neprevazatelne jedine na oji na drziaku bicyklov nakoniec som ju predal a kupil vetsiu baterku vsetky stastny vyber





!h
Optimista je člověk, který nechá běžet motor svého auta, zatímco jeho žena nakupuje v obchodním domě
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 11
Členové online 0

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,440,910 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.32043 sekund | Průměrně za: 0.32043 (0) sekund | Dotazy: 133 | Použitá paměť: 2.27MB/2MB