Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Volba elektrocentrály

Poslední aktualizace před 5 let
FlyMarekFlyMarekČlen
Přidáno před 12 let
Tak jsem dnes úspěšně dokončil inplantaci Hondy do bydlika! !t

Mám velkou radost z toho, jak se mi to povedlo!! :-) Musím se pochválit, když to za mě nikdo neudělá !c

Trocha klempířiny, trocha elektrikařiny, trocha plazení pod autem a tadáááá!! :-)

Ještě řeším, čím vypolstrovat plechový kaslik, ve kterém Honda bydlí a pracuje, aby došlo k lepšímu odhlučnění. Odhlučnění jsem řešil už při odvodu spalin, kdy jsem původně koupil hliníkový husí krk, ale zvuk v něm rezonoval a i bych řekl ,že i sílil. Jako hlásná trouba. Tak jsem jej vyměnil za HáTéčko o stejném půměru a je to lepší.

Pokud má někdo nějakou radu ohledně zvukotěsnícího materiálu, tak sem s ní. :^

Kamarád co montuje autohifi navrhuje vylepení kasliku samolepícími asfaltovými deskami, že by zhutnili plechovou skříňku a tlumili zvukové vlny. Ale vadí mi, že docela něco váží. A víme všichni, jak je to s honěním kil v bliku. Navíc, Honda vrčí spíš v hlubších tónech a jak vím, tak basy se šíří všesměrově a napříč překážkami. Takže fakt oříšek. :x
H
homČlen
Přidáno před 12 let
To FlyMarek
fotečky by nebyly
FlyMarekFlyMarekČlen
Přidáno před 12 let
zhotovím a dodám. To víš, že mě už v průběhu prací napadlo, že bych mohl dokumentovat i průběh. Ale to bych musel z dílničky tři poschodí pro foťák. :-(
A když jsem byl rozjetý, tak se mi nechtělo nejen do schodů, ale ani od rozdělané práce.
V následujících dnech jsem i to omlouval tím, že by to stejně asi nikoho moc nezajímalo a že to dělám hlavně pro sebe a že já si to budu pro svůj dobrý pocit pamatovat.

Ale hotové to nafotiti hodlám :-)

Do příštího týdne, kdy chceme jet na ledovec, chci ještě zateplit laminátové schodiště do bydlika, aby tudy zbytečně nepronikal chlad, takže budu ležet pod autem, izolovat a fotit a fotit! :-)
X
xgojnyČlen
Přidáno před 12 let
Tu izolaci bych rád viděl, taky mám něco podobného v plánu. jaký plánuješ materiál a postup?
FlyMarekFlyMarekČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

xgojny napsal:

Tu izolaci bych rád viděl, taky mám něco podobného v plánu. jaký plánuješ materiál a postup?


Myslíš zvukovou izolaci kasliku s centrálou, nebo tepelnou izolaci laminátového skeletu schodů?

Pokud a) je správně, tak mám dva favority pokud mi někdo neporadí něco lepšího. Buďto asfaltové samolepící desky, které zhutňují např. výplně dveří při instalaci autohifi, aby nerezonovali (ale trochu mi vadí váha). Nebo desky z mirelonu tl. 9mm. Ale to je spíš tepelná izolace, což úplně nepotřebuji. Spíš doufám v jeho akusticky izolační vlastnosti.

Pokud b) je správně, tak v tom mám už jasno. Nejlepší termoizolační materiál současnosti používaný v bylikářství (Morello, Concorde, aj.) je Styrofoam od firmy Dow. Pro sendvičové stěny se používá s koncovkou RTM-X, ale to je jen druh povrchové úpravy (drážky, hravy, povrch). Pro mé účely, kdy budu hodně řezat, bohatě postačí běžně dostupný v českých stavebninách. Ne všechny ho však prodávají. (pro zajímavost, ten RTM-X oficiální dovozce Dow do ČR vůbec nedováží a ani ho nemá naceněný) Dlouho jsem zvažoval čím lepit, jestli lepidlem na bázi pěny, nebo kartušové tmelové lepidlo na polistyren. S ohledem na vybrace jsem zvolil pěnu, ale stavební nízkoexpazní na bázi PUR. Tu co se používá krom jiného i pro zdění porothermu. Má všechny vlastnosti, které potřebuji.
Závěrečnou povrchovou úpravu provedu silikonovým (pružným) nátěrem odolným i proti UV, který mám přislíbený od místní firmy PUR Litoměřice. Ale dá se použít skoro každý hydroizolační nátěr, třeba pro izolaci pod vaničkami sprchových koutů.
Po letošní, mé první, zimě s bydlikem uvidím jak v něm bude, ale už při chladnějších dnech jsme s drahou polovičkou konstatovali, že od podlahy je na náš vkus poněkud chladněji. Prozatím pocitově vyřešeno třívrstvým kobercem a pokud nám to nebude i tako vyhovovat, tak příští rok zalepím Styrofoamem celou podlahu. Myslím, že bude stačit 20mm, protože stávající sendvič už tam je. Pro ty schody použiju 30mm.

A proč Styrofoam? Hydrostatické, termoizolační, objemové a stálé vlastnosti.

Ale to sem asi nepatří. Tak si vyber, jaká odpověď je správně :-)
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
HONDA - cena výtečná
http://aukro.cz/e...75871.html
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
BlackBlackNováček
Přidáno před 12 let
Nevíte někdo jestli je rozdíl v hlučnosti centrál s výkonem 1kW a 2kW? Logické mi přijde, že čím silnější, tím hlučnější, ale asi to tak není. Například počet otáček u 1kW je 5500 a u 2kW je 4500 a to přeci musí být znát. Nebo ne? V parametrech mají rozsah dB stejný. Parametry jsem vzal z centrál Kipor, ale předpokládám, že i Honda na tom bude stejně.
Reanult Trafic L2H1
Martin !y, Ivana Shock, Pavlík a Filípek p)
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let
no, myslim ze co se hlucnosti tyce jde o motor a konstrukci. treba u tech dvou mensich zminovanych kiporu (viz odkaz) je stejny motor i kontrukce mi pripadne stejna.

( http://caravan24....post_80894 )
bob_bobekbob_bobekČlen
Přidáno před 12 let
V karavan servisu v Liberci mi bylo řečeno,že Kipor 2kw má leší motor než ten menší.
A jestliže má větší výkon utáhne na volnoběh víc spotřenbičů,než ten menší,který již musí běžet na velké otáčky.
To samé mi naznačili i v Hondě.
Takže si osobně myslím,že větší bude meně hlučnější...
Bürstner Flipper 550TK+Hyunday Santa Fe
midlummidlumČlen
Přidáno před 12 let
Jen poznámku k tomu hluku centrály.Na zvukovou izolaci automobilů jsem roky používal z vyřazených škodovek řady 105/120 to,co bylo mezi motorem a příčnou stěnou.Každý jistě ví a zná.Z jedné strany hliníková folie,z druhé dokonce samolepící povrch.Pokud se to z vraku opatrně odstraní,poslouží to náramně.Tam,kde blafe centrála,by to rozhodně pomohlo,je možné to dát i na dvířka,je to lehké,dostupné na každé zahradě,kde stojí a odpočívá vysloužilá škodárna.Špatně se to řeže a občas se z toho sype smetí,ale jinak skvělá věc a za hubičku.!)
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
Tak ji mám doma Hondu 2KW z roku 2009/října a jak vrní ,taky přes aukro, jsem rád, cena byla méně než za nového kipora 1KW,ale když uvážím, že nová stojí 35.000,- nebylo co řešit.!M
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
radekpajdlaradekpajdlaČlen
Přidáno před 12 let
Tak to ti přeju at´běží jak má.
Řešili jste někdo kapacitu elektrocentrály? Možnost sání benzínu z externí nádrže? Mám totiž problém s její velikostí cca 2,7 litru.Občas jezdíme na sever nadivoko na ryby s dodávkou. Kippor 1KW mi v noci vydrží napájet topidlo tak do 3:00 ráno. Pak než člověk zimou procitne, doleje a nastartuje tak je jak rampouch.Vím, že topit elektrikou z elektrocentraly není zrovna ideální ale Jednou dvakrát za rok se to snad dá.Taky sháním nějaké topidlo s ventilátorem o výkonu cca 500 W.Tím by se dala spotřeba trochu snížit. Ted´ mám 900W a je to zbytečně hodně.Centrála jede vlastně na plný výkon.A když ji termostat vypne, tak se pestane hýbat vzduch´v autě a stejně to zase hned zapne.
Kelč
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
externí nádrž existuje cca na 5l se sací hadicí, jdu hledat.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
radekpajdlaradekpajdlaČlen
Přidáno před 12 let
Tak jsem taky hledal a něco našel.Docela mě zaujalo, že si hlavní nádrž vysaje benzín sama. To se celé hodně usnadňuje.Nevíte někdo jestli pasuje závit Hondy a Kippora?

http://translate....U435B9svZg
Kelč
FlyMarekFlyMarekČlen
Přidáno před 12 let
Při procházce parkovištěm na Düseldorfském caravan salonu jsem potkal u přívěsů běžící Hondy 1kW i 2kW. Dvoukilowatová jen tak pěkně předla a kilowatová ječela jak na lesy a skoro poskakovala. Protože jsem čerstvým majitelem Hondy i10, tak už vím, že na tom parkovišti jim v přívěsu muselo běžet hodně spotřebičů, protože takové zvuky ta moje při dobíjení nevydává a ani když jsem na zkoušku připojil 550W vrtačku a roztočil jí na plno.

Pokud budu í desítku používat jen k dobíjení a eventuelně připojím pár set watů, tak se hlasitého projevu nemusím obávat. Topím naftou, lednice je trojkombinace, baterku mám 180mAh a pro letní provoz 150W soláry.
Ti co potřebují Hondu i20 se dočkají velmi kultivovaného projevu i při tisíci watovém zatížení. Při dvou tisících už to bude asi trochu jiný koncert.


Ještě dotaz k té protihlukové izolaci: nikdy jsem starou škoduli nevlastnil ani nerozebíral. Mohu poprosit o trochu podrobnější informace k avizovanému materiáu?
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
od včera jsem zatížil 1600W což je uvedeno jako max. stálé zatížení, pochopitelně jede na vyšší otáčky ale nepřišlo mi že by byly vyšší než u 1000W u 800W jsou nišší, takže myslím, že má dostatečnou rezervu, prostě 2 KW jsou tak akorát, pokud topíte i přímotopem.
Ten materiál mají i nový v mototechnách.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
KarMisKarMisČlen
Přidáno před 12 let
Našel jsem "levnou" Hondu pro maloodběratele el. proudu. Moc jsem si nepočetl, ale uvádím to tu spíše jako zajímavost. http://www.twinkl...;special=1

Širší výběr je zde: http://www.twinkl...

Trochu mi vrtá hlavou, že v celé evropě se dají sehnat pouze 3 dobré značky elektrocentrál a některé jsou ještě k tomu kopie té jedné. Alespoň mám takový pocit ze všech diskusí a nabídek. Co vy na to?
V USA budou mít jistě taky dobrý stroje, ale tam bude problém s jejich 110 V. Občas se někde objeví Yamaha, ale cena je podobná jako u Hondy. Evropa asi nic nevyrábí :|

Automatické sloučení 11.11.2011 21:06:
Ještě snad tyto:
http://goods.rute...0904398138

... a tyto no name s name motorizacemi (Suzuki, Mitsubishi):
http://goods.rute...5041719078
http://goods.rute...1103338661

V evropě se prostě nic takového nevyrábí např. Siemens, Vari, Briggs&Stratton, Kärcher ... víc mne nenapadá.
Upravil KarMis dne 11.11.2011 22:06, před 12 let
J
Jakub SatekČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Me2d napsal:

HONDA - cena výtečná
http://aukro.cz/e...75871.html


POZOR nejedná se o Hondu, údajně tam je Honda motor a pochází to z Německa.
Odpověď kterou jsem dostal na typ centrály: "Typ centraly není znám je tam motor Honda ma 2kw , udajne pocházi z nemecka pro dotazy 724 107424"
---Specializujeme se na obytné vestavby KNAUS a elektroinstalace obytných vozidel ---
Me2dMe2dČlen
Přidáno před 12 let
aha, já myslel, že je to nějaký starší typ, jinak honda 2KW má totiž 2 zásuvky 230V.
...jak říkám člověk něčím nemocen býti musí, neb by snad i zcvoknul, no ne?Me2d
Me2d+Me2dice+2 Medvíďata(12+9)+ český terier PARD + vw t4 california exclusive 5m 2.4d rychlík :-) Nezávislá pomoc při výběru osobního, dodávkového vozu. Richard Junger 777864931
p0l0usp0l0usČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

Saty napsal:

Citovat

Me2d napsal:

HONDA - cena výtečná
http://aukro.cz/e...75871.html


POZOR nejedná se o Hondu, údajně tam je Honda motor a pochází to z Německa.
Odpověď kterou jsem dostal na typ centrály: "Typ centraly není znám je tam motor Honda ma 2kw , udajne pocházi z nemecka pro dotazy 724 107424"


tak tak, ja mu aj psal at mi napise typ, ale odpovedel mi cituji: "Typ neznám a štítek nema". Dal sem si i praci s hledanim a nikde sem obrazek s takovou hondou nenasel. Tak nevim no...
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 17
Členové online 0

Celkem členů: 15,971
Nejnovější člen: lisky
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,487,528 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25933 sekund | Průměrně za: 0.25933 (0) sekund | Dotazy: 128 | Použitá paměť: 2.22MB/4MB