Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Tahání přívěsu

Poslední aktualizace před 5 let
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj.Za 36 let ježdění jsem si prošel karavanama a OA samo doma,originál vestavbama,staršími a nyní novým kouskem karavanu.Můj názor a zkušenost je taková,jakou tu již někdo někde napsal.Plusové body má karavan na rozložení,vnitřní prostor a vlastně na vše co se týká pobytu a "bydlení".Mínusové body jsou cesta samotná,v tomto vede OA.Jako vše je to věc názoru a u nás vede pohodlí pobytu,tím pádem karavan.Protože jezdíme celoročně,tak musí mít nádrž na odpadní i čistou vodu,FV,dvě baterie a vše potřebné pro samostatnost.
Hasky
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 5 let
Ahoj, udělal jsem vestavbu pro dva, samodomo. Najednou celá rodina chtěla začít kempovat. Jezdili za námi osobákama se stanem. Prodal jsem ji a koupil osobák a karavan. Dva roky to stačilo a potom přišli vnoučata. Zase jsme se nevešli. Prodal jsem osobák a koupil VW T5 a udělal vestavbu pro dva. Takže, Když jedeme sami , tak jedeme jenom tépětkou a když je nás víc tak bereme i karavan. Obojí je na sobě absolutně technicky nezávislé. Jsou to 4 spaní v karavanu a 2 v autě. V autě 6 jízda. Má to sice dohromady 13 metrů a 4,5 tuny, ale snad je to už poslední řešení.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
R
RoomsterČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj,
my jsme rozhodovali, jak vylepšit naše cestování se stanem, které se odvíjelo od spaní na divoko a kempech. Nakonec byla zvolena varianta karavan neb obytka je i jetá drahá a nehledě na náklady s údržbou. Jelikož máme Roomstra 12 TSI (navýšen v Kladně na 93 KW) byl zvolen polský karavan N 126 NTL - váha 750 kg. Čekali jsme 1 rok, než se nám ho podařilo sehnat (ročník 2006, máme ho již 3 roky) za dobré peníze. 2x jsme s ním byli v Polsku, kde jsme si ho vyzkoušeli na divoko i v kempu a vychytávali všechny mouchy. První věc stabilizátor se zamykáním - předtím se nám někdy v 100 km rychlosti rozkýval - teď běžně na předjíždění 120-130 km a ani se nehne. Druhá věc, všude máme led světla na tužkové baterie a dobíjecí v autě, takže z baterie v karavanu využíváme jen vodu v koupelně a kuchyni a ejhle baterka vydrží bez problému měsíc.
Letos jsme ho vyzkoušeli na okružní trase 5600 km po Balkáně (AL, GR, BG) a byli jsme nadšení. Jen jednou v kempu v AL, jinak všude na divoko. Karavan jsme vždy nechali na místě a dělali různé výlety po okolí. S karavanem se vzhledem k váze skvěle manipuluje, sám si ho zapojím a sám odpojím.
Příští rok se chystáme na 2 měsíce po Francii, Španělsku, Portugalsku a možná, když zbude čas tak i do Maroka (ale máme psa, tak jestli to vůbec půjde). Když někde zastavíme, tak se nám každý směje, jak s touhle kadibudkou dokážeme cestovat - pak ten úžas, když nakouknou dovnitř a zjistí, že postel je 1,90x2m, má to koupelnu s WC, lednici a topení. Cestovali jsme ve třech, ale jinak ve dvou se psem.
Ale je to otázka priorit a samozřejmě peněz. Doma je karavan hlavně přes zimu zaparkován na zahradě a dále jezdíme autem. Jelikož je laminátový, tak do něj hned tak nepoteče a doufáme, že vydrží ještě hodně dlouho. Jinak průměrná spotřeba byla 9 l a to jsme jeli pořádné hory (někdy ani nevím, že ho tahám). Ale je fakt, že někdy závidím obytńákům, že si jen přelezou a nemusí packovat. Takže výletům zdar všem co mají karavany nebo obytńáky.
T
tom74Člen
Přidáno před 5 let
To roomster: zaujala mě věta "Karavan jsme vždy nechali na místě a dělali různé výlety po okolí"
Kde jste nechali karavan ? V kempu? Nebo někde volně na parkovišti?
Dik
R
RoomsterČlen
Přidáno před 5 let
ahoj,
karavan jsme nechávali jak v kempu tak na divoko. Viz zde na fórum - články - cestopisy - Albánií, Řeckem do Bulharska - na konci článku je fotoalbum.
Zdeněk
M
mariaČlen
Přidáno před 5 let
začínali jsme s jednoduchým spaním v Jumperu viz avatar. Jízda až pro 8, jednoduché spaní po drobném přeskládání pro 2+4. Žádný zázrak, jen jako přestávka na cestě. Potom jsme přešli na půjčování přívěsu viz avatar. Souprava měla cca 13m. Se třemi malými dětmi najít v požadovaném okamžiku místo na přespání s takovou soupravou bylo peklo. Nemluvě o oblíbené činnosti čůrat a kakat hned teď, nevydržím. Přeskládávat 3 spící děti do studené postele, pokud možno za deště a větru v noci v Alpách, nezapomenutelné. Poslední kapkou bylo manévrování někde v Německu v kempu. Motali jsme se při výjezdu mezi auty a odrali jsme zadní roh karavanu o strom.

Šířka ani výška nehrála roli, krásně jsem si vymezoval cestu zrcátky auta. Spotřeba asi stejná jako nyní.

Teď jezdíme třetí sezónu v sestavě 2+3 vestavbou. Na místa, kde jsme se dostali taktak autem ( mmj viz Roomster ve Škorpilovcích ) bychom se s velkým karavanem nedostali. Kvůli čůrání v případě náhlé potřeby jen uberu rychlost. Do teplé postele si přelezou sami. A představa, že odstavím někde na divoko karavan a odjedu... To snad ani v Brně.

Pokud si mám rezervovat místo v kempu, můžu si rovnou zarezervovat chatku a nesmýkat se s přívěsem.

Ale samozřejmě je to o vkusu a prioritách, možnostech a penězích.
bleriot11bleriot11Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Roomster napsal:

ahoj,
karavan jsme nechávali jak v kempu tak na divoko. Viz zde na fórum - články - cestopisy - Albánií, Řeckem do Bulharska - na konci článku je fotoalbum.
Zdeněk

To bych teda nikdy neudělal.Nechat ho stát někde napospas zloduchům.To se taky cesta domu může změnit na pěknou solo jízdu jen s krytkou na tažným.
clintkrclintkrČlen
Přidáno před 5 let
No a obytku za 1 mio nechat někde u lesa a jít na celej den na výlet bude taky naprd.
P
paragČlen
Přidáno před 5 let
Je krásné,jak si každý z naší cestovatelské skupiny hájí to své.Přívěsáři nedají dopustit na přívěs,vestavbáři na vestavbu a my obytkáři na obytku.Ono to však souvisí s tím,co je pro daného jedince prioritou.Začínal jsem s přívěsem od roku 1978, saomovýroba.Super s dětmi v kempech(spíš tábořiště,s téměř žádným zázemim),potom s vestavbou Boxer, kterou jsem využíval vesměs pro paragliding a nyní 8let alkovna.Jsme penzisti a téměř kazdý rok jsme pravidelně půl roku mimo domov.Jezdime hodně mimo kempy a tak obytka je nutnost,neboť přivěsáře na divoko neradi vidi téměř všude(nevidim důvod,když dnes mají témě všichni odpadní nádře)je to asi tak zažité.Pro ná ještě výhoda OA je hlavně v zimě.Sledujeme počasi a když hlási pár dni hezky(cca4-6)dní,tak skočíme do auta hurá pod sjezdovku do Alp.Je ště je pořád pár míst,kde obytky trpí,přívěsy však ne.
Nejdůležitějši je ale to,že nás cestovatele to baví ať jezdíme s čímkoliv a při setkáni pokecáme,popijeme a těšime se na další výjezd.
Ahoj Jarda a v příštim roce mnoho krásných zážitků.
Omlouvám se zakladateli vlákna,ale moje reakce byla na předchozí přízpěvky.
M
mariaČlen
Přidáno před 5 let
to clintkr:

pravda, to mě nenapadlo, jestli je jednodušší zapřáhnout opuštěný přívěs, nebo ukrást celé auto včetně posádky.

A cena soupravy patrně bude stejná jako cena obytňáku. Pokud máme porovnávat takto. Nebo?

Ale jak jsem psal, dle každého gusta.
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 5 let
Jardo to je v pořádku, jsem vděčný za každý příspěvek. My ještě nejsme rozhodnutí, že vestavbu za přívěs vyměníme. Dneska jsme byli v Burimexu a nádhera, ale zas na druhou stranu mě mechanik varoval, že ten automat tahání přívěsu nepřežije... Takže stále váhám...
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 5 let
Jdi do toho, když nepřežije automat u auta, tak seženeš jiného tahouna. Aut je jako smetí a prachy Ti na to přinejhorším půjčí v každé bance. Nevzdávej se svých snů.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
haskyhaskyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

maria napsal:

to clintkr:

pravda, to mě nenapadlo, jestli je jednodušší zapřáhnout opuštěný přívěs, nebo ukrást celé auto včetně posádky.

A cena soupravy patrně bude stejná jako cena obytňáku. Pokud máme porovnávat takto. Nebo?

Ale jak jsem psal, dle každého gusta.


Ahoj.Pokud budeme přemýšlet co se dá a nedá ukrást tak buď nikam nepojedeme a nebo budeme u té jisté věci sedět a hlídat ji.OA i karavan,pokud jdeš na výlet opouštíš a necháváš ho na pospas osudu.A cenu bych v tomto směru vůbec nezmiňoval.V této době se ceny souprav přibližují,mnohdy i převyšují cenu OA.Tak že jde pouze o to,jaké kdo má priority.

Automatické sloučení 05.12.2018 07:12:

Citovat

ScooterMarty napsal:

Jardo to je v pořádku, jsem vděčný za každý příspěvek. My ještě nejsme rozhodnutí, že vestavbu za přívěs vyměníme. Dneska jsme byli v Burimexu a nádhera, ale zas na druhou stranu mě mechanik varoval, že ten automat tahání přívěsu nepřežije... Takže stále váhám...


Zdravím.Mám sice manual,ale kolega již dlouhou dobu tahá automatem a ještě jsem od něj neslyšel něco negativního.
Hasky
Upravil hasky dne 05.12.2018 08:12, před 5 let
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, taky se přidám:-) řešili jsem tento problém 5 let. půjčoval jsem si obytná auta - různé druhy a pořád jsem čekal na ten správný kup. Ten přišel, ale nakonec přívěs. Hymer 1500 kg- v výborném stavu, mover ,baterie , předstan - poprvé postavený za 40 min potom cc a 20 min - takže žádná tragedie. Tahouna mám Fiat Scudo 165 k , na 2000 kg.Takže pohoda. nakonec jsem rád , že jsme to vyřešili takto. Máme 2 děti, tak i proto přívěs. Ale popravdě, kdybychom byli sami, tak jednoznačně vestavba nebo OA. Kvůli operativnosti, zimní výjezdy , kempování nadivoko - to je přece jen s autem mnohem jednodušší pohodlnější. Určitě doporučuji před výměnou někde půjčit a vyzkoušet - pak se rozhodnout. Rychlost mám 100 km /hod, takže v tom rozdíl není a jelikož jsem jezdil i kamionem, tak ani couvání nebo
jiné jízdní problémy nevidím . Velká výhoda je váha- v přívěsu mám normální vybavení a kola a vetší kusy mám v autě, tak přetížení moc nehrozí.
tak štastnou ruku při výběru. Petr
Petr, Lenka děti 3,7,17 :_
R
RoomsterČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj všem,
u mě hrály hlavní roly peníze. Ojetý lepší obytńák kolem 800 000 Kč, abych do něj nemusel hned od začátku vrážet prachy a strachovat se, že mi někde kiksne (další náklady jako pojistka, pravidelná výměna oleje apod.). Zatímco karavan v perfektnim stavu mě vyšel na 85 000 a 8500 Kč stabilizátor a bude sloužit hodně dlouho bez dalších větších investic (pojistka směšná a TK také) a osobní auto potřebuji tak jako tak (to asi každý, ikdyž má obytňáka).
Jezdíme každý rok, dříve pod stan a také na divoko a nikdy se nám nic neztratilo, proč by mělo začít teď ?! Karavan mám uzamčen, takže by to dalo velkou práce zapojit na jiné auto (ne že by to nešlo). A v zimě jezdíme pouze autem, takže asi tak. Pro mně investice do obytńáku nepřichází do úvahy, protože na stará kolena bychom se museli zadlužit a to již jsme bytem. Je to dle finančních možností každého (nezdědil jsem žádné peníze, ani nevyhrál ve sportce, máme normální zaměstnání a celý život cestujem).
Ale přesně každý to máme nastavený jinak. Mám souseda, který by rád k moři s rodinou, ale plat malý a zadluženi v domácnosti, tak nám všem tiše závidí. A na druhou stranu.........................................;)
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 5 let
Jo jo, chtěl bych se dohodnout a v lednu si na týden přívěs půjčit. Zajedeme do termálů a otestujeme. Zatím jsem si na to půjčení vyhlédl http://www.go-karavany.cz/hobby-excel...excellent/. To je velké a těžké dost, takže poznáme i jak se s tím jezdí a co na to Xantia...
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Roomster napsal:

Ahoj všem,
u mě hrály hlavní roly peníze. Ojetý lepší obytńák kolem 800 000 Kč, abych do něj nemusel hned od začátku vrážet prachy a strachovat se, že mi někde kiksne (další náklady jako pojistka, pravidelná výměna oleje apod.). Zatímco karavan v perfektnim stavu mě vyšel na 85 000 a 8500 Kč stabilizátor a bude sloužit hodně dlouho bez dalších větších investic (pojistka směšná a TK také) a osobní auto potřebuji tak jako tak (to asi každý, ikdyž má obytňáka).
Jezdíme každý rok, dříve pod stan a také na divoko a nikdy se nám nic neztratilo, proč by mělo začít teď ?! Karavan mám uzamčen, takže by to dalo velkou práce zapojit na jiné auto (ne že by to nešlo). A v zimě jezdíme pouze autem, takže asi tak. Pro mně investice do obytńáku nepřichází do úvahy, protože na stará kolena bychom se museli zadlužit a to již jsme bytem. Je to dle finančních možností každého (nezdědil jsem žádné peníze, ani nevyhrál ve sportce, máme normální zaměstnání a celý život cestujem).
Ale přesně každý to máme nastavený jinak. Mám souseda, který by rád k moři s rodinou, ale plat malý a zadluženi v domácnosti, tak nám všem tiše závidí. A na druhou stranu.........................................;)


Souhlas - peníze na prvním místě:-) představa že mi venku stojí milion, když nemám čas vyrazit je děsná:o a o provozních nákladech nemluvě. Ale popravdě , nebýt ženy a dětí - širák to jistí:-)(y)
Petr, Lenka děti 3,7,17 :_
Upravil Petr Z dne 05.12.2018 19:28, před 5 let
HONZAV1HONZAV1Člen
Přidáno před 5 let
Nevím, ale zrovna s tímto karavanem dostane Xanta dost na prdel. Jsem dle foto přesvědčený, že to je Hobby 460. A ten už je docela velký a naložený i těžký. Tohle je podle mě někde okolo roku 2005, takže jestli nemá dobrý podvozek, nebudete to žádná sranda, bude dost cukat s autem. Pokud se to naloží, je tam další baterka atd. váha jisto jistě pod 1300kg nebude, šířka je 230cm. Prostor tam je ale hezký, mám stejný, jen mladší. A celkovou váhu 1400kg. Jen doufám, že tam je mover, bez toho se tímto karavanem manipuluje dost blbě, pokud nestojí na rovině a asfaltu. Honza
Honza+Jitka+Iwik+Luky+HOBBYK
ScooterMartyScooterMartyČlen
Přidáno před 5 let
Honzo psaných tam je 1350 celková. Xa má povoleno 1500 a když něco koupíme bude to někde mezi 1100-1300. Tak to alespoň vyzkoušíme a zjistíme co jde a co už ne...
Martin (1971) a Lucie (1974) a vždycky nějaký ten pes..., 608 463 502, Abbey GTS 517 a Ford Galaxy II 1.9 TDi 96kw. Dříve Renault Master Pössl.

Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Benjamin Franklin
chodacchodacČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, mám přívěs 1300 kg a tahám ho Mercedesem C kombi 200 CDI nafta 2009, 100 Kw 300 Nm automat. Tam je spotřeba cca 11 litrů, na kouli má 1800 kg. Pak ho taky tahám Mercedesem C sedan 200 kompresor 2004, 120 Kw, 220 Nm, benzín, na kouli 1500 kg a tam je potřeba motor točit, tzn vždy o jeden stupeň míň, než ten diesel. Spotřeba je o 2 litry větší cca 12-13 l. Automaty to má stejné, měničové. Výkon ti bude určitě stačit, je potřeba zjistit na foru Citroenu, jak se bude chovat ten jejich automat,ale počítám, že máš 4 rychlostní měničový a že by měl něco vydržet. Při normální jízdě není důvod, aby to nějak nefungovalo. Pozor je potřeba si dát při manévrování v kempech, třeba v chorvatsku, hned po nastartování je cca km do kopce na jedničku, max. dvojku. Ale právě měničový automat si s tímhle umí poradit, tak prostě proklouzne. Nesmí prokluzovat dlouho, ohřál by se olej a pak by byl problém. Obecně chápu tvé pohnutky. Karavan je cenově náklady někde jinde. Já si říkal, koupím karavan a až děti nebudou s námi jezdit, pořídím Sprintera a uděláme vestavbu. ale v 45 letech jsme si se ženou pořídili ještě na stará kolena mimčo, takže vestavba asi nikdy nebude :). letos jsme omladili karavan a těšíme se z každého výjezdu buď sami nebo s místní partou. A o tom to prostě je.
na všechny otázky světa najdeš odpovědi v textech Tří sester
Aleš 776751458, Hanka 777079243
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 20
Členové online 0

Celkem členů: 15,971
Nejnovější člen: lisky
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,485,105 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31118 sekund | Průměrně za: 0.31118 (0) sekund | Dotazy: 129 | Použitá paměť: 2.24MB/4MB