Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

ohřev vody solárem

Poslední aktualizace před 1 rok
S
sarikČlen
Přidáno před 1 rok
Bery2 Tvůj názor se mě líbí a vidím že si dokážeš užívat života a máš pravdu protože stačí ke štěstí málo a je člověk spokojený,a navíc většinu času stráviš venku mimo karvan (obytnák), akorát koukám že ti chybí něco a to dost důležité ale možná Ty se bez toho obejdeš ale to já zase mám základní výbavu sebou vozit a to první co nakládám jsou aspon 2 basy piv. a právě proto se snažím ušetřit na Pb plynu a za ušetřené penízky si doplnit zásoby.

Bud zdráv i ostatní kteří si takhle dokáží užívat života, kterej je bohužel krátký ale takový jaký si ho každý dokáže utvořit
J
JeepaČlen
Přidáno před 1 rok

sarik napsal:

@sarik - J
Jeepa
Každý člen zde má obytku jako druhé nebo třetí auto v rodině v průměru ze mega a řeší jestli za sezonu
dá za PB o 300,- víc nebo míň.


Jestli Ty máš auto za mega tak bud rád a šoupej nohama. Toto je hlavně pro členy kteří si vyměnují různé rady a ne aby se tady někdo chlubil za kolik má auto a určitě tady každý člen jak píšeš nemá auto za mega



Taky jsem začínal s přívěsem za 65tisíc a ani dnes nemám auto za mega,ale pololointegrála kterého jsem koupil jako 10 roků používaného.Stačí si pořádně přečíst,že jsem napsal že v průměru jsou zde obytky za mega a na tom si trvám.
S
sarikČlen
Přidáno před 1 rok
Vidíš já jsem z těch co ten průměr dělá nízký a tak se nediv že přemýšlím jak na čem ušetřit a za ušetřené peníze si koupit zásobu piv a nějakou dobrou mňamku na gril
B
Bery2Nováček
Přidáno před 1 rok

sarik napsal:

@sarik - Bery2 Tvůj názor se mě líbí a vidím že si dokážeš užívat života a máš pravdu protože stačí ke štěstí málo a je člověk spokojený,a navíc většinu času stráviš venku mimo karvan (obytnák), akorát koukám že ti chybí něco a to dost důležité ale možná Ty se bez toho obejdeš ale to já zase mám základní výbavu sebou vozit a to první co nakládám jsou aspon 2 basy piv. a právě proto se snažím ušetřit na Pb plynu a za ušetřené penízky si doplnit zásoby.

Bud zdráv i ostatní kteří si takhle dokáží užívat života, kterej je bohužel krátký ale takový jaký si ho každý dokáže utvořit


No já na tom karavaningu mám vlastně nejradši to kutění :-) 50 týdnů v roce mi přívěs stojí před domem, ač si občas říkám, že už ho nechám dožít jak je (než vyrostou děti, tak by už vydržel snad i bez údržby), stejně mi to občas nedá a jakmile mě napadne, co levně zlepšit nebo opravit, musím se do toho při nejbližší příležitosti pustit. Vlastně je to taková moje výzkumná laboratoř, kde všechny možný nápady průběžně uvádím v život a pak na dovolený testuju a zkoumám, jestli a jak mi to funguje, v polních podmínkách ladím a upravuju, co nefunguje podle představ, případně, pokud se jedná o zásah vyžadující zázemí domácí garáže, po zbytek dovolený trpím a nemůžu se dočkat domů. A nemusí jít o něco rozbitýho nebo nefunkčního, stačí, když po úpravě něčeho očekávám zásadní zlepšení a ono je jen poloviční. Třeba letos dobrý, během dvou desetidenních dovolených jsem nemusel vytahnout snad ani pájku, všechno fungovalo podel představ, nic se nepodělalo, až jsem z toho byl nesvůj. Aspoň že jízdní kolo mě trápilo :-)
Basy s pivem nevozím, kvůli hmotnosti. Ale, není čím se chlubit, pro pivo mám slabost, chutná mi snad jakýkoli, není večer, kdy bych jen v pivu nevypil zhruba tolik, kolik je obecně doporučovaná denní spotřeba tekutin... A o dovolený se klidně rozšoupnu víc :-) Takže plechovky, nakoupený v akci už klidně předem v zimě, a petky, jsou první, co nakládám, vyskládané vyplňují prostor pod předními a mezi předními a zadními sedadly (v oktávce tam, pravda moc místa není, ale děti zatím mají krátký nohy a v sedačkách sedí vysoko,, takže jim zvýšená "podlaha" moc nepřekáží) a já s tím pár dní přežiju. Podlahu kufru zvyšuje všemožný nářadí a prostředky k opravě nejpravděpodobnějích závad (ono u auta s 400tkm na hrbu a poměrně rozvětvenou chladící soustavou s jmenovitou pracovní teplotou 105 stupňů pak při tažení přívěsu například snadno něco rupne, to už je takovej folklór). A všechno samozřejmě doplněno sodovkama, limčama, ochuceným nealkem, dvěma krabicema mlíka na den, nemluvě o veškerým jidle, vyplňujícím kuchyňský skříňky přívěsu včetně lednice + druhou přenosnou autolednici.
No, nemít vzadu pružiny určený do sedmimístnýho Touranu v nejtěžší specifikaci, tahal bych kouli po zemi ještě před připřáhnutím přívěsu :-) V tom pak vozímě veškerý jídlo, i na týden tak měsíční zásobu, aby bylo pořád z čeho vybírat.
Ale beztak v přívěsu jen přespíme, večer se vrátíme vyřízení z vejletu, rodina odpadne a já místo vaření a debužírování dojídám pomačkaný zbytky svačiny :-) A spokojeně zapíjím plechovkama ...a s čelovkou se plazím okolo a koukám, co by chtělo poladit ...
S
sarikČlen
Přidáno před 1 rok
Barry2-to jsme na tom skoro stejně, též mě baví pořád kolem obytnáku něco dělat a vylepšovat před 4 roky jsem koupil obytnák za 40 tisíc měl vyhořelý vnitřek stál někde 15 let ( chudák byl v provozu pouze půl roku a vyhořel , asi pravděpodobně na dveřích byl přidělán odpadkový koš a asi někdo do něj hodil vajgla a odešel) tam jsem musel dělat vše včetně nábytku a byl problém s váhou nebot prázdný vážil tolik jako celková váha a další problém nesměl vidět kopec to jsem kolikrát řadil až na 1(ford transit 59 Kw ročník 1993). Před 2 roky jsem koupil fiat ducato 90kw rok 1999 za 215 tisíc ale silně zatečený, takže uvnitř vše ven a nové dřevěné výztuhy, polystyren , překližku a na stěnu slabé koberce. když je plně naložen- se vším tak váží 3030kg -bez posádky a celková váha je 3200kg takže ještě my dva+ pes v pohodě se do váhy vejdeme a co je kopec tak absolutně žádný problém, takže pro mě není žádný problém něco vylepšit ( třeba ten sluneční ohřev) a navíc přes zimu nemám co dělat takže místo nudy , malé vylepšení.
Jeepe- trošku blbě jsi to napsal a já blbě jsem to pochopil a takto vznikají ve světě války - takže soory
Akorát s čím ještě s Tebou nesouhlasím , píšeš že v průměru zde mají auta za milion korun já bych tu hranici asi posunul níž ale o to nejde. Ale co je fakt tak kdo má obytnák za milion a více tak asi takové věci neřeší ale kdo má levnější tak ten ano a řekl bych čím levnější kdo má tak ten více vylepšuje. Dále není to jednorázovka těch 300kč může to být možná rozdíl na 1 lahve Pb (při použití toho bojleru) jenže těch lahví je za sezonu víc a kdo ví kolik bude příští rok stát Pb, když se šíleně vše zdražuje. A jěště malá poznámka , když chceš umýt nádobí zapneš bojler, ale spotřebuješ třeba ani ne polovičku teplé vody a bojler vypneš, ale teplá voda je za nějakou dobu už studená (možná za 3 hod.) a pak když zapneš tak opět ohříváš plný bojler -těch 10 litrů)

a ještě malá poznámka mimo toto téma. Letos jsem si všiml že jsem nikde v kempu neviděl ani jeden starší obytnák- tím mám na mysli ještě ty hranaté- možná je to tím že lidi musí víc šetřit a na toto jim nezbývají peníze
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 21
Členové online 1
Koda

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,489,021 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25879 sekund | Průměrně za: 0.25879 (0) sekund | Dotazy: 62 | Použitá paměť: 1.75MB/2MB