Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Nová vážnice Rakousko - Mistelbach

Poslední aktualizace před 4 roky
Petr ZPetr ZČlen
Přidáno před 4 roky
Taky mám zkušenost.Jeli jsme před 2 týdny do Chorvatska. Po zastávce na víno:-) Staženo přes váhu.Alkovna Adria 660, vše plné a když jsem přijížděl, vyběhl z budky policat- nebo obsluha v černých montérkách a podíval se na obličeje a děti a mávnul dál. Takže v pohodě. Moje zkušenost, podobně mě stáhli v Kufsteinu v zimě , když jsem jel z lyžování. Taky mě stáhli a pak jen mávli. Takže zatím zkušenosti v pohodě. Jezdím každý rok přes A několikrát a nikdy problém. Tak všem přeji podobné zkušenosti Petr
D
DDTČlen
Přidáno před 4 roky

ivca64 napsal:

@ivca64 - 20.6.2019 v 10:00 u Mistelbachu vše staženo vpravo přes vážnici, nebylo úniku... Ti, co je nezajímali, tak jen projížděli, na obytné vozy se asi zaměřili.
Nešlo jen o to, že jsme zaplatili pokutu za přetížení, oni nás nepustili, dokud nebude váha pod 3500 kg aktuálně se vším vybavením a polovinou nádrže na vodu jsme měli 4000 kg. No prostě mazec. Pak se slitovali a zohlednili toleranci 3%, takže jsme museli vyložit vše, dokud nebyla váha 3600 kg. A to tedy bylo úplně všechno, už ani nebylo, co bychom vyložili nebo odmontovali, zůstalo pouze holé auto bez vody, pouze s řidičem. Pro mne jako pro spolucestující musel přijet syn, veškeré vyložené vybavení jsme odvozili osobním autem.
Po nás si odchytli nějakého Estonce, ten měl přes váhu pouze 200 kg, tak vypustil jen vodu a stačilo to. Ale za přetížení zaplatil 700 Eur, nás pokutovali 250 Eur a to asi jen proto, že řidič měl ŘP sk. C.
Tak dávejte bacha, raději objíždět!!!Shock


Konecne mam osobni zkusenost.
Pred vyjezdem do AU jsme se vazili. Cele auto i s osadkou a plnou nadrzi = 3620 kg (vazeno na firemni vaze pro nakladaky).
V Mistelbachu nas svedli z dalnice a vazili (tankovali jsme pred Mikulovem do plna). Kolik to bylo nevim, protoze ac nektere zastavili, nam pokynuli at pokracujeme a nikde jsme v tom frmolu nezahledli nasi aktualni vahu...
Joe KingJoe KingČlen
Přidáno před 5 let
Minimálně u nás (doufám, že je to sladěno i v rámci EU) platí ta zákazová značka na každé vozidlo ze soupravy zvlášť. Tedy pokud je zákaz nad 2.8t, tak se pro soupravu neplatí pokud ani tažné auto ani přívěs nejsou těžší než 2.8t (auto 2.7t + karavan 2.7t je v pohodě).

Dálniční známky jsou různě - někde stačí pořád 1, někde musí být druhá pro karavan. Do podzima jsem ještě do 3.5t celkově soupravy, tak jsem zatím detailně neřešil.
HONZAV1HONZAV1Člen
Přidáno před 5 let
Promiňte za možná hloupý dotaz, neb se tu řeší převážně vážení obytných aut. Pokud je v AT na dálnici symbol vážení výše popsaný a není tam symbol nákladního auta a přeškrtnutý pruh, musím, nebo nemusím tam jet s osobním autem a karavanem, když mám celkovou papírovou hmotnost 3540kg? ŘP mám v pořádku. Jak je to s dálniční známkou? Mám nový karavan, se starým jsem se vešel vždy do 3,5t. Děkuji. Honza
Honza+Jitka+Iwik+Luky+HOBBYK
pachtapachtaČlen
Přidáno před 5 let
Dík za vyčerpávající odpověď.Pojedu po okreskách kam bych pospíchal mám přeci dovolenou.Jak se říká pospíchej pomalu.
Hanka a Pavel
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

pachta napsal:

Přes Rakousko často nejezdím, proto jsem neměl tu čest být zvážen.
Mám dotaz, kontrolují váhu psanou v TP nebo to berou paušálně, do 3500 a nad 3500 kg.Dnes jsem byl na váze a mám 3240 kg v TP 3200 kg dokládat budu ještě 2 kola, do 3350 kg bych se měl vejít.


V případě kontroly jdou podle zápisu v OTP.
Zdraví
Luboš a Dáša
MajliMajliČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

pachta napsal:

Přes Rakousko často nejezdím, proto jsem neměl tu čest být zvážen.
Mám dotaz, kontrolují váhu psanou v TP nebo to berou paušálně, do 3500 a nad 3500 kg.Dnes jsem byl na váze a mám 3240 kg v TP 3200 kg dokládat budu ještě 2 kola, do 3350 kg bych se měl vejít.


Pavle, váhy se objíždí. Šťastnou cestu a hezkou dovolenou !
pachtapachtaČlen
Přidáno před 5 let
Přes Rakousko často nejezdím, proto jsem neměl tu čest být zvážen.
Mám dotaz, kontrolují váhu psanou v TP nebo to berou paušálně, do 3500 a nad 3500 kg.Dnes jsem byl na váze a mám 3240 kg v TP 3200 kg dokládat budu ještě 2 kola, do 3350 kg bych se měl vejít.
Hanka a Pavel
M
mariaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Herman napsal:

Mám dotaz je ten nájezd na váhu jen z dálnice ?nebo i ze staré silnice číslo 7. která vede souběžně s A5 . Pokud ne tak je po problému a těch 30km jet po staré cestě nebo odbočit na MISTEL BACH a na č7


přesně na to jsem myslel, ale než bych to riskoval, jel jsem dál na Mistelbach. Musel jsem tam pro zkrácení udělat nějaký nestandardní manévr přes dvojitou plnou doleva, ale nikdo mě neviděl ( snad ).
D
DDTČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

hugo 007 napsal:

Naštěstí u vysokorychlostniho vážení je tolerance dost velká, myslím 500 až 1000 kg


Dá se to nějak ověřit?

A jakou přesnost mají váhy v Rakousku?
Knaus Van i650MEG, 2017
L
LakyČlen
Přidáno před 5 let
Mám dotaz je ten nájezd na váhu jen z dálnice ?nebo i ze staré silnice číslo 7. která vede souběžně s A5 . Pokud ne tak je po problému a těch 30km jet po staré cestě nebo odbočit na MISTEL BACH a na č7
Žijeme jen jednou.
H
hugo 007Člen
Přidáno před 5 let
Naštěstí u vysokorychlostniho vážení je tolerance dost velká, myslím 500 až 1000 kg
plhaplhaČlen
Přidáno před 5 let
Tak už brzy i u nás :-(

https://www.idnes...oprava_rts
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 5 let
Zdravím, na stránkách máme aktuální mapu vážných míst v Rakousku. Sami máme problém s váhou a Rakousko jedeme, pokud musíme, hodně rychle a nejlépe po nejzapadlejších vesnických silničkách. Nikomu nevnucujeme, ale tady je odkaz .....http://www.bydlikemevropou.com/rpc---na-cesty/rakouske-vahy . Bobeška a Zdenda ;)
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
I
ivca64Nováček
Přidáno před 5 let
20.6.2019 v 10:00 u Mistelbachu vše staženo vpravo přes vážnici, nebylo úniku... Ti, co je nezajímali, tak jen projížděli, na obytné vozy se asi zaměřili.
Nešlo jen o to, že jsme zaplatili pokutu za přetížení, oni nás nepustili, dokud nebude váha pod 3500 kg aktuálně se vším vybavením a polovinou nádrže na vodu jsme měli 4000 kg. No prostě mazec. Pak se slitovali a zohlednili toleranci 3%, takže jsme museli vyložit vše, dokud nebyla váha 3600 kg. A to tedy bylo úplně všechno, už ani nebylo, co bychom vyložili nebo odmontovali, zůstalo pouze holé auto bez vody, pouze s řidičem. Pro mne jako pro spolucestující musel přijet syn, veškeré vyložené vybavení jsme odvozili osobním autem.
Po nás si odchytli nějakého Estonce, ten měl přes váhu pouze 200 kg, tak vypustil jen vodu a stačilo to. Ale za přetížení zaplatil 700 Eur, nás pokutovali 250 Eur a to asi jen proto, že řidič měl ŘP sk. C.
Tak dávejte bacha, raději objíždět!!!:o
P
prchtČlen
Přidáno před 5 let
Je potřeba si spíše klást otázku, jak by poznali, že je to Nx;-).

Tady je příloha MD ČR, vozidlo zvláštního určení v případě Nx je definováno jako:

Je určeno k výkonu zvláštní funkce, kterou není běžná přeprava osob či nákladu, zahrnuje též Speciální vozidlo, které je určeno k provádění speciálních činností. Speciální vozidlo není
primárně určeno k přepravě osob nebo k přepravě nákladu, ale je konstruováno na podvozku automobilu nebo přípojného vozidla s pevnou nebo výměnnou nástavbou, určenou k provádění
speciálních prací nebo přepravě speciálních pevně zabudovaných zařízení.


https://www.mdcr.cz/getattachment/Dok...lang=cs-CZ
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 5 let
Možná laický dotaz, já mám ve velkém TP kategorie M1, ale v malém jen: druh vozidla "vozidlo zvláštního určení". Jak tedy oni poznají, že nejsem N1?
P
prchtČlen
Přidáno před 5 let
Pokud tam svítí znak nákladního auta, tak se to týká nákladnich aut, pokud tam nic není, je to pro všechna auta.
To, co označujeme jako "piktogram" je dopravní značka, viz přiložený soubor. Takže pokud tam někdo viděl tuhle dopravní značku, vědomě tam zabočil a nechal se zvážit, bylo to zcela jeho dobrovolné rozhodnutí.
Nemáte přístup k prohlížení příloh
mmusilmmusilČlen
Přidáno před 5 let
Kdyby o nás nestáli, nechali by nás projet (jednou už jsme to tak absolvovali). Naopak si nás stáhli ke kontrole - červeně vykřížkované průjezdy, zelený přes kontrolu. Piktogram je neurčitý, může to být cokoli. Trasování probíhalo průběžně, jak jsme projížděli, přepínali barvy křížků ze zelené na červenou. Jednoznačně nás chtěli zkontrolovat. První kontrola byla techničák - co máme zapsáno. Přece nemůžou předjímat, jestli jsme N1 nebo M1 a neví jakou máme povolenou váhu. Lepší se nechat zvážit, než se pak honit po dálnici
P
prchtČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

mmusil napsal:

POZOR, POZOR!!! Pátek 14.6. 10:00 vážící místo za hraničním přechodem Mikulov - Mistelbach. Vše nad 2,8 t staženo. - piktogram dodávky. Naváženo 3561 kg (plná nádrž nafty,40 l vody, 40 piv, 5 l vína, motokolo, kompletní kempingové vybavení…). Když se naši rakouští přátelé nechytali, poslali nás do haly s kanálem na kompletní technickou prohlídku – brzdy, nápravy, motor, světla. Poté vystaven tištěný protokol a mohli jme bez pokuty pokračovat. Dle několika odstavených aut na přilehlém parkovišti mnozí asi takové štěstí neměli.


A proč jste tam odbočili?T en piktogram snad znamena nákladní auto, ne? Teda M1 i nad 2.8t tam odbočit nemusí.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy nemůžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 20
Členové online 0

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,454,559 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.29571 sekund | Průměrně za: 0.29571 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB