Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Nová vážnice Rakousko - Mistelbach

Poslední aktualizace před 4 roky
T
tomas_Člen
Přidáno před 6 let
Takže jakmile jdeš na váhu automaticky ukazuješ otp?
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
Co je tam za značku, která to žene na váhu? Týká se to jen aut nebo i souprav s karavanem? Díky

Jinak k tomu zvyšování max hmotnosti v TP - na našich úřadech s tím nemají problém ale chtějí protokol od výrobce nebo importéra že to vozidlo umožňuje - a to se jaksi nikomu dávat nechce zejména asi i pro to že při koupi nového se za "drobný" příplatek dá doložnost dokoupit.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
krakenkrakenČlen
Přidáno před 6 let
Doložnost se "koupit" dá, ale je to navázáno na další technická řešení. Zesílení, rámu, náprav, brzd, najezdovky atd. Takže pokud dané vozidlo není pouze poníženo a nemá z výroby vyšší nosnost než deklarovanou, tak to nikdo nenapíše.
-
Každopádně to asi bude již jen horší a jsem rád že jsem si téma doložnosti prozatím vyřešil. A vím že s obytkou do 3,5t nemám ve 4 lidech šanci.
V tomto se mi líbí "Tom a Zdena" , ten to má pěkně srovnané :-)
JardaK2JardaK2Člen
Přidáno před 6 let
Pokud je k tomu konstrukční důvod tak je to správné, ale narážím na to, když je jen doložnost snížena papírově(také jsem to zkoušel sehnat nešlo to tak jsem vzal jiný a mám rezervu - naštěstí jsem to zkoušel před koupí). Ale přeložit se dá všechno tak je třeba být neustále vestřehu.
Jarda,Hanka,Anetka,Tomášek a Kačenka, VW CADDY CROSS 4motion - Burstner Belcanto 490TK
M
MichalBNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

tomas_ napsal:

Takže jakmile jdeš na váhu automaticky ukazuješ otp?


Nevím zda vždy, ale v tomto případě mě zastavil příslušník (policie A), musel jsem předložit doklady od vozu (OTP) a pas, a najet na váhu (stál přímo před odbočkou k vážnici na rakouské straně přechodu v Mikulově). Po zvážení přišel z vážním lístkem a OTP a ukazoval že je "problem"
PrstaPrstaČlen
Přidáno před 6 let
nevíte prosím, jak je to s provozní dobou na váhách? Vím že fungují nepravidelně, náhodně, ale zajímalo by mě, zda jste na vážení narazili i v noci, nebo v podvečer. Jedu dolů na jih příští týden a tak uvazuji zda jet v noci, nebo Mikulov objet. Nebo je to v Mistelbachu?
moodsmoodsČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Ladesek napsal:

A nedá se to objet? Nevím jestli je to v tom místě nové dálnice, ale pokud ano, tak vedle vede cesta až do Vídně, takže by se to mělo dát objet.

Za Poysdorfem sjedeš na 7 (E461) exit Wilfersdorf a na A5 najedeš zpět na exitu 23 Schrick. Nebo můžeš jet po staré přes Poysdorf, jak se jezdilo loni do vánoc a na A5 najedeš na exitu Schrick. Je to cca paralelní cesta s A5 a vážnici uvidíš vlevo.
Mirek & Nori & Barča & Roller Team Granduca 285 P
maregreemaregreeČlen
Přidáno před 6 let
Zdravim akurat dneska sme to v Straznici na zraze riesili ze pre koho to plati nakolko na svetelnej tabuli je len kamion a autobus tento tyzden to budem na ASFINAG zistovat a hned dam info ze pre koho to plati v nedelu urcite nevazia
Optimista je člověk, který nechá běžet motor svého auta, zatímco jeho žena nakupuje v obchodním domě
moodsmoodsČlen
Přidáno před 6 let
Psal jsem to už do jiného tématu: https://www.caravan24.cz/forum/viewth...ost_259412, #18.
Na cedulích před vážnici svítilo nekompromisně vše nad 2,7 t., bez obrázku či dodatečné tabule.
Mirek & Nori & Barča & Roller Team Granduca 285 P
Vasek HronekVasek HronekČlen
Přidáno před 6 let
Při mé cestě na dovolenou v úterý 28.8 fungovala vážící stanice a svítila rampa podle fotografie. Všechny náklaďáky tam odbočovaly. Nevím zda to platí i pro soupravu, ale já s karavanem jsem jel dál a nikdo mne nedohonil.
Vašek Hronek
VW Passat + Hobby 495 UFE
Nemáte přístup k prohlížení příloh
maregreemaregreeČlen
Přidáno před 6 let
Takze nove info dneska som volal do Asfinagu a potvrdili dohady ak je rosvieteny symbol kamion a autobus tak vazia len kamiony a autobusi ak je pod znackou nakladiak a podtym <2.8T tak je to pre vsetkych ako pre privesi tak aj obytne auta a dodavky taktiez auta s privesom nad 2.8T
Optimista je člověk, který nechá běžet motor svého auta, zatímco jeho žena nakupuje v obchodním domě
L
LacigaČlen
Přidáno před 6 let
Zdravím všechny,
před rokem jsem jel do Chorvatska a na dálnici u Graze svítila cedule s povinností odbočit na vážnici pro náklad. auta s hmotností vyšší než 2,8 tuny . Jeli jsme dvě posádky s obyt. auty do 3,5 tuny. Hodili jsme na celou vážnici bobek a pokračovali dál. Kolega žije v Německu a měl obytňák z půjčovny. Volal mi do auta, že jsme měli odbočit na váhy, že bude průser. Dodnes se nám rakouské úřady neozvaly. Dokud nebude na vážnici stažena celá doprava a nebo na symbolu nad dálnicí nebude svítit obytné auto, seru na kretény. Tož tak, jdu si nalít burčák.
maregreemaregreeČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Laciga napsal:

Zdravím všechny,
před rokem jsem jel do Chorvatska a na dálnici u Graze svítila cedule s povinností odbočit na vážnici pro náklad. auta s hmotností vyšší než 2,8 tuny . Jeli jsme dvě posádky s obyt. auty do 3,5 tuny. Hodili jsme na celou vážnici bobek a pokračovali dál. Kolega žije v Německu a měl obytňák z půjčovny. Volal mi do auta, že jsme měli odbočit na váhy, že bude průser. Dodnes se nám rakouské úřady neozvaly. Dokud nebude na vážnici stažena celá doprava a nebo na symbolu nad dálnicí nebude svítit obytné auto, seru na kretény. Tož tak, jdu si nalít burčák.

Musim reagovat neda mi to nakolko je to vybudovane aj z mojich dani a je to pre bezpecnost premavky a kipi mi zlc nad takymi to ludmi co hodia len na vsetko bobek preto je stale slovensko a cesko stale tam kde je lebo vela ludi hazde na vsetko bobek a robime vsade len hanbu v zahranici az ma odradza vam teda nam krajanom pomahat vam v zahranici ked stojite na krajnici a nevie te si radi a vsetci co idu okolo vas vasi krajania tak vam ani nezastavia lebo na vas hadzu bobek ako ho hadzete vy prijemne cestovanie a prajem vam vela stastnych KM cez zapadne krajiny kde funguje system lepsie ako u vas a hlavne bez pokut

Automatické sloučení 17.09.2018 21:48:
Nechapem naco funguje toto forum a predpisi v rakusku ked to tu ludia neguju osobne som si dal cas a pracu vyzistit neake info aby clovek pomohol cloveku ale ako vidim ide to cele do upadku prajem vsetkym vela stastia a hlavne aby vas nechitili pri vasich priestupkoch.
a prajem prijemny den
Optimista je člověk, který nechá běžet motor svého auta, zatímco jeho žena nakupuje v obchodním domě
Upravil maregree dne 17.09.2018 21:48, před 6 let
coupicicoupiciČlen
Přidáno před 6 let
taky neodbočuju na vážení.Kdyz mám auto uplně prázdný,samo s markýzou,satelitem a dalšíma neodmontovatelnýma věcma,tak mám 3600 kg.Není tam voda,rezerva,posádka,prostě nic.Auto schválí a já u toho budu blbec,když jsem za něho dal takový peníze????Vůbec to neřeším.Když jsou ůředníci paka,tak na seru.Navýšit hmotnost se nedá,v podstatě to nemá řešení,auto je nezpůsobilý a má mě stát na zahradě????Asi ne....
obytka s alkovnou, jirka42 gábina37,david8 kuba 5 roků
maregreemaregreeČlen
Přidáno před 6 let
ako hovorim neni vam radi ani pomoci ked sa tam niekde vyburas alebo budes mat poruchu prajem vela zdaru pri birokraci oni ta potom skasnu aj o to auto a nic ti nehovori mitna jednotka pre auta na 3.5 t potom sa vsetci chytaju za hlavu ked sa nieco posere to mas tak isto aj s poistenim ked ides do zahranicia tak sa poistis ci ties na to serete ci hadzete bobek ako som pisal nema vyznam tu niekomu pomahat takze pridite nalejte si 100L vody a nezabudnite kupit prelepenu dialnicnu znamku a ja budem dakovat kazdemu ktoreho capnu za neake to euricko aby vybudovali dalsiu vaziacnicu kde vas mozu kontrolovat
Optimista je člověk, který nechá běžet motor svého auta, zatímco jeho žena nakupuje v obchodním domě
coupicicoupiciČlen
Přidáno před 6 let
A co mám jako dělat podle tebe???Vykuchat nábytek??Ne,máš pravdu,nechat se zvázit,zaplatit balík pokutu,pak auto pod cenu mozná prodám a koupit menší.Míto platit nejde,nikdo váhu nenavíší.Je to problém uředníku,né nás karavanistu.Bouzel to ale obserem.
Asi jsi nepochopil ani o co jde..
obytka s alkovnou, jirka42 gábina37,david8 kuba 5 roků
maregreemaregreeČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

coupici napsal:

A co mám jako dělat podle tebe???Vykuchat nábytek??Ne,máš pravdu,nechat se zvázit,zaplatit balík pokutu,pak auto pod cenu mozná prodám a koupit menší.Míto platit nejde,nikdo váhu nenavíší.Je to problém uředníku,né nás karavanistu.Bouzel to ale obserem.
Asi jsi nepochopil ani o co jde..

ono mne je to ako uplne jedno len mi to nedava logiku kupim si auto ktore nie je schop e provozu tomu nerozumiem celkom a potom sa stazovat na uradnikou ved je zakon a tam je napisane ze smies soferovat auto 3.5 vcetne nakladu to ako keby si kupil hrnce bez dna a vies o tom a poto. sa pojdes stazovat ze sa v nich neda varit? ako som pisal mne to je jedno nech vas pochytaju vserkych mudrich oni ti povedia ze ich to nezaujma odmontuju ti tabulky a mas po dovolenke odtiahnuta do ich servisu kde ti nakazu odstranit vsetko neoriginalne prislusenstvo kym nesplnis 3.5 T plus 2% aj s tebou za volantom daju ti pokutu a ides domou s dlhym nosom
nepisem to len tak som tu x rokou a dostal som x pokut a ani jednej nelutujem lebo vsetky ma niecomu naucili a aj ked som si myslel ze boli nepravom preto som sa snazil poradit aj innim aby sa nemuseli ucit na svojich chybach ale ako som pisal komu niet rady tomu niet pomoci
ps ako poslednu rau ti dam a je m nezaplateniu ked uz riskujes aj svoju drahu obytku a bezpecnost rodiny lebo si pretazeny skus vsetko co nepotrebujes vozit za sebou vo voziku a mas to ale ako poznam karavanistou aj s vlastnej skusenosti co najrichlejsie sediet pri stole s pivom sa nikomu nechce natahovat stan a stavat satelit ci dokonca vozit nakup a vase tazke vybavenie ako su stolicky samozrejme tie naj stol s nastavitelnimi nozickami dvojplatnicka ocelove plynove bomby a smusta dalsieho nutneho vybavenia a bicykle v privese a nehovorim o bateriach ktore su namontovane v obytkach ktore maju aj 70kg a viac aby ste nahodou v cempe nezaplatili drahu elektrinu a neplatili v zahranici za vodu ktoru vozite zo sebou z domoviny prajem este vela stastnych Km ako som pisal a hlavne bez pokuty nehody a poruchy lebo potom uz ostanu len oci pre plac este raz a porucam sa
Optimista je člověk, který nechá běžet motor svého auta, zatímco jeho žena nakupuje v obchodním domě
L
LacigaČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

maregree napsal:

Citovat

Laciga napsal:

Zdravím všechny,
před rokem jsem jel do Chorvatska a na dálnici u Graze svítila cedule s povinností odbočit na vážnici pro náklad. auta s hmotností vyšší než 2,8 tuny . Jeli jsme dvě posádky s obyt. auty do 3,5 tuny. Hodili jsme na celou vážnici bobek a pokračovali dál. Kolega žije v Německu a měl obytňák z půjčovny. Volal mi do auta, že jsme měli odbočit na váhy, že bude průser. Dodnes se nám rakouské úřady neozvaly. Dokud nebude na vážnici stažena celá doprava a nebo na symbolu nad dálnicí nebude svítit obytné auto, seru na kretény. Tož tak, jdu si nalít burčák.

Musim reagovat neda mi to nakolko je to vybudovane aj z mojich dani a je to pre bezpecnost premavky a kipi mi zlc nad takymi to ludmi co hodia len na vsetko bobek preto je stale slovensko a cesko stale tam kde je lebo vela ludi hazde na vsetko bobek a robime vsade len hanbu v zahranici az ma odradza vam teda nam krajanom pomahat vam v zahranici ked stojite na krajnici a nevie te si radi a vsetci co idu okolo vas vasi krajania tak vam ani nezastavia lebo na vas hadzu bobek ako ho hadzete vy prijemne cestovanie a prajem vam vela stastnych KM cez zapadne krajiny kde funguje system lepsie ako u vas a hlavne bez pokut

Automatické sloučení 17.09.2018 21:48:
Nechapem naco funguje toto forum a predpisi v rakusku ked to tu ludia neguju osobne som si dal cas a pracu vyzistit neake info aby clovek pomohol cloveku ale ako vidim ide to cele do upadku prajem vsetkym vela stastia a hlavne aby vas nechitili pri vasich priestupkoch.
a prajem prijemny den






Zdravím všechny,

velmi si vážím příspěvků, které něco konkrétního řeknou a tímto se omlouvám panu "Maregree" žijícím ve Vídni a platícím daně v Rakousku za můj příspěvěk, který nikomu nic nedal. Vím, že debat na téma " váhy" zde bylo mnoho a nechci odbočovat od vážnice Mistelbach. Vlastním Mobilvettu do 3,5 tuny, dlouhou téměř 7,5 metru s garáží a otypovanou pro 4 cestující. Už při plné obsazenosti tohoto vozu "trochu více" dospělými lidmi, bych měl problém s váhou a to bez jakéhokoliv nákladu a vody, o které píšeš, že patří mezi blbosti. Po mnoha debatách s rakouskými karavanisty jsem zjistil, že i jim samým tahle buzerace vadí. Nicméně slibuji, že nebudu na rakouské vážnice "házet bobek" a nebudu ohrožovat rakouské občany svou nadváhou. Již delší dobu jezdím na jih přes Maďarsko a ohrožuji tamnější občany. Na závěr- kdybych měl tu moc, zboural bych i Temelín.;)
coupicicoupiciČlen
Přidáno před 6 let
Prosimtě,asi nás máš všechny za blbce,ale ještě jednou a naposledy a nerozčiluj se a zamysli se nad tím.
Když nemám v autě vůbec nic,ani stoličky,rezervu,vodu vůbec nevozím,protože jezdím s děckama do kempu,pivo nemám žádný,protože ho nepiju ani jinej alkohol,nemám tam držák s koloběžkama,který jsou lehounký,tak mám těch 3600kg.Takže když odšroubuju satelit,kterej mám k hovnu,protože se na to stejně nedíváme,ale co zase s dírou ve střeše,tak si moc nepomůžu.Auto je na jízdu otipovaný pro 5 lidí,kam je asi dám,abych nebyl přetíženej?????
Takže je poslat vlakem a stejně budu přetíženej.Když jsem obytku kupoval,váhy se téměř neřešily.
Já vím co máš na mysli,že to myslíš dobře,ale mě sere ten princip,at uz sou to uprchlíci,emise u aut,obytky,dělají to schválně jen kvůli biznisu.......
A už se nerozčiluj....

Automatické sloučení 18.09.2018 06:05:
JO a gril a koberec pod markýzu a kuchynku a podobný krámy nevozim....
Není co vyložit....
obytka s alkovnou, jirka42 gábina37,david8 kuba 5 roků
Upravil coupici dne 18.09.2018 06:05, před 6 let
R
RudyČlen
Přidáno před 6 let
Jen poznámka k neuposlechnutí pokynu sjet na vážnici. Pokud jsem si dobře všiml, před sjezdem na tuto vážnici je řada kamer. Předpokládám, že software detekuje auto větší než osobní, které na vážnici neodbočí.
Mohu se však mýlit.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy nemůžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 21
Členové online 0

Celkem členů: 15,971
Nejnovější člen: lisky
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,479,426 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.26085 sekund | Průměrně za: 0.26085 (0) sekund | Dotazy: 132 | Použitá paměť: 2.25MB/4MB