Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Plnící lahve Aeri - zkušenosti?

Poslední aktualizace před 5 let
S
sarsonjČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj,

chystáme se s dětmi na 2 měsíce Francie / Španělsko a z naší zkušenosti nám na tak dlouhou dobu nevystačí 2 klasické plynové lahve. Prošel jsem fórum, většina doporučuje komplexnější předělávku na 2 hliníkové lahve v ceně cca 20 000 Kč. Vzhledem k tomu, že delší cestu plánujeme spíše jen letos, přijde mi to zbytečný luxus. Uvažoval jsem proto o koupi Safefill, kde samotná lahev přijde asi na 5 500 Kč, nicméně se všemi redukcemi jsem na skoro 8 000 Kč. Pak jsem ale našel lahev od českého výrobce Aeri, která je až podezřele levná (pro 10 kg plynu za 3 600 Kč, s adaptéry jsem na slušných 4 300 Kč).

http://eshop.aeri...c2_0_1.htm

Máte s ní nějaké zkušenosti? Parametrově mi přijde podobná, jak ta Safefill.


Díky,

Jindra
vcatvcatČlen
Přidáno před 6 let
ahoj,ja to řešil koupí bomby ve španelsku asi 35 eček i s náplni a ventilem.pak když došla nebyl problém kdekoliv na pumpe vymenit za plnou 14 euro.
Home Car CL641
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 6 let
Já jsem koupil jen jednu plnící AL láhev a druhou mám jen jako rezervu. Když dojde plyn v plnící, nechám doplnit. V případě,že bych nenašel hned pumpu s plynem, použil bych druhou ocelovou. Ale zatím to nebylo potřeba.
L
lusyČlen
Přidáno před 6 let
Vracim se k puvodnimu tematu. Nemate nekdo zkusenost?

http://eshop.aeri...b=download

Automatické sloučení 13.08.2018 17:28:
Nikdo?
Upravil lusy dne 13.08.2018 17:28, před 6 let
S
sarsonjČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

lusy napsal:

Vracim se k puvodnimu tematu. Nemate nekdo zkusenost?

http://eshop.aeri...b=download

Automatické sloučení 13.08.2018 17:28:
Nikdo?


Já to riskl a koupil ji :).

Zatím spokojenost. Je od stejného výrobce, jako kompozitní od Kralupol, akorát tam Aeri dávají jiný ventil, který umožňuje bezpečné tankování LPG (přestane napouštět při 80% naplnění lahve).

Zatím jsem to zkoušel u nás na LPG pumpě, paní neměla s natankováním problém, použil jsem dodaný nástavec a natankovalo to cca 18 l LPG, poté samo vyplo.

Jsem zvědav, jak to bude s plněním v zahraničí, nicméně věřím, že se to povede.

Jinak je supr lehká, to je také výhoda. Za tu cenu :)
upmanupmanČlen
Přidáno před 6 let
Ja poridil na ebay.de dle linku z tohoto fora za 10k plnici hlinikovou s komplet vedenim do karoserie a vcetne redukci. Jezdime s ni vice jak 4 roky a ano, taky kvuli Spanu. Kompozitku nebrat, unika z ni plyn. Na ceste v pohode staci 1 plnitelna a 2. s propanem (pokud jedete v zime). V pohode se da plnit vsude jen to chce mit udelany vyvod do kastle - pak nikdo nerepta. Jine cachrovani s lahvemi ala napojeni primo na ni je vzdy o toleranci cepracky - a obzvlaste v Nemecku, Francii a Italii to nepovoli (samozrejme jsou vyjimky, primarne v malych mestech a v horach).
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
MichalllMichalllČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

upman napsal:

Ja poridil na ebay.de dle linku z tohoto fora za 10k plnici hlinikovou s komplet vedenim do karoserie a vcetne redukci. Jezdime s ni vice jak 4 roky a ano, taky kvuli Spanu. Kompozitku nebrat, unika z ni plyn. Na ceste v pohode staci 1 plnitelna a 2. s propanem (pokud jedete v zime). V pohode se da plnit vsude jen to chce mit udelany vyvod do kastle - pak nikdo nerepta. Jine cachrovani s lahvemi ala napojeni primo na ni je vzdy o toleranci cepracky - a obzvlaste v Nemecku, Francii a Italii to nepovoli (samozrejme jsou vyjimky, primarne v malych mestech a v horach).


....... Kompozitku nebrat, uniká z ní plyn ...... hmm, tak ten byl dobrej :-)
upmanupmanČlen
Přidáno před 6 let
... psal jsem ve zkratce, vysvetleni RE kompozitka od Hasicskeho sboru CR - proto ja bral alugas a protoze kazdy rok v aute celorocne travime kolem 150 noci zasadne mimo kempy, tak uz se davno lahev vratila a ve Spanu ve skalach neklepeme kosu - problem je se zavitem a ruku na srdce, nevim jak teda ostatni, ale ja jezdim autem po silenych cestach, lahve urcite skacou jak zabky v kastliku a abych se bal, ze se mi ukrouti zavit - kdepak to ne:

Podle vyjádření společnosti K&V, která se mj. dlouhodobě zabývá periodickými kontrolami a zkoušením velkého množství kompozitních tlakových lahví, jejich technický stav plně odpovídá životnosti 15 let. Největším technickým problémem pro kompozitní tlakové lahve používané 13 nebo 14 let jsou závažné změny v geometrii propojovacího závitu mezi tlakovou lahví a lahvovým ventilem.

http://www.hzscr....09Mw%3D%3D
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
Upravil upman dne 21.08.2018 11:13, před 6 let
D
Duro103Člen
Přidáno před 5 let
Aké doplňovacie pb fľaše odporúčate?
Hlinik, kompozitné, oceľ?
HrochHrochČlen
Přidáno před 5 let
Za mě jednoznačně hliník. U ocelových je velkou nevýhodou váha a kompozitky mi revizáci do obytky nedoporučili.
Mám AluGas a jsem maximálně spokojen.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let
Pokud bych jel jenom jednou na tak dlouho, asi bych jen přidal jednu náhradní lahev do garáže. Mně v létě vydrží jedna lahev přibližně měsíc. V zimě víkend.
Fun
Smile
D
Duro103Člen
Přidáno před 5 let
Aj mne sa najviac páči tá hliníková fľaša. Ale tá cena 330€. To je dosť.
U
upotreblenciČlen
Přidáno před 5 let
Nechci nikoho strasit, už jsem sem dával fotku jak mě kompozitka praskla. Dával to sem tuším Vita Hermann. Já to porad neumím. A to jsem zastával moderní technologie a mnoho zkušenosti s kompozity. Těch pár korun zničeny auto, dovolená naštěstí jsme to přežili bez újmy na zdraví za to opravdu nestojí. Miloš
PepiPepiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Duro103 napsal:

Aj mne sa najviac páči tá hliníková fľaša. Ale tá cena 330€. To je dosť.
Ahoj to je podle mě velmi dobrá cena(za tu bezpečnost,spolehlivost,váhu aj. to stojí)Jinak volal jsem do Alugas německo a pořád je zdražují,v německu stojí na přepočet 13600Kč.budu je dávat do nového auta,proto jsem to zjištoval přímo u výrobce.;)
M
majsadrČlen
Přidáno před 5 let
Mam lahev od Aeri Brno a prodavaji lahve na klasicke plneni a lahve s bezpečnostnim ventilem ktere se daji plnit na čerpacich stanicich lpg v cele EU
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

majsadr napsal:

Mam lahev od Aeri Brno a prodavaji lahve na klasicke plneni a lahve s bezpečnostnim ventilem ktere se daji plnit na čerpacich stanicich lpg v cele EU


Nevím jak v cizině, ale v ČR tě s plnicí lahví většinou vyženou. . .
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
M
majsadrČlen
Přidáno před 5 let
Zdenku pokud tebe ně kde vyhnali ja takovou zkušenost nemam a vozim si sebou certifikat plnici lahve.Ahoj a hezky den.
PepiPepiČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

majsadr napsal:

Mam lahev od Aeri Brno a prodavaji lahve na klasicke plneni a lahve s bezpečnostnim ventilem ktere se daji plnit na čerpacich stanicich lpg v cele EU


Nevím jak v cizině, ale v ČR tě s plnicí lahví většinou vyženou. . .
Keci.....
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: sarsonj, vcat, Sapuki, lusy, upman, Michalll, Duro103, Hroch, Fun, upotreblenci, Pepi, majsadr, Zdenek a Alena
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 14
Členové online 1
Fun

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,505,973 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.17695 sekund | Průměrně za: 0.17695 (0) sekund | Dotazy: 124 | Použitá paměť: 2.17MB/2MB