Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Skotsko

Poslední aktualizace před 6 let
ropropČlen
Přidáno před 6 let
Po dvou nezdařených pokusech vložení článku s odkazem dávám zde odkaz na fotoreportáž s popisem z naší cesty do Skotska. Po několika letech váhavého rozhodování jsme se vykašlali na předpověď počasí a vyrazili. Děkuji všem přispěvatelům tohoto fóra, i vaše přispěvky byly zdrojem informací pro naší cestu. Snad i my budeme inspirovat další.

https://www.zonerama.com/rop1/Album/3...um/3757840
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 6 let
Boží fotky, škoda, že na takovou cestu nemám koule.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
L
LacigaČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, úžasné fotky, krásná příroda a zřejmě super dovolená. Taky jsem uvažoval o Skotsku, ale díky mé kvalitní ruštině (bohužel se za komančů těch jazyků moc neučilo) a částečné znalosti německého jazyka je pro mě tato země zřejmě zatracená. :c
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Laciga napsal:

Ahoj, úžasné fotky, krásná příroda a zřejmě super dovolená. Taky jsem uvažoval o Skotsku, ale díky mé kvalitní ruštině (bohužel se za komančů těch jazyků moc neučilo) a částečné znalosti německého jazyka je pro mě tato země zřejmě zatracená. :c


To je přece kravina... to nejezdíš do Francie ani Itálie ?? Rozumět skotskému dialektu by tě stejně žádná škola nenaučila...
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
JozaJozaČlen
Přidáno před 6 let
díky mé kvalitní ruštině (bohužel se za komančů těch jazyků moc neučilo) a částečné znalosti německého jazyka je pro mě tato země zřejmě zatracená. :c[/quote]

Oprubuj cirkusácký esperanto. Já bych se svou jazykovou zásobou nedojel ani do Prahy a to jsem byl tak drzej, že jsem si šel ve Francii půjčit výbavu na minigolf. Když se domluvit chcete, tak se domluvíme a když ne .......můžete být oba z jednoho města a nic.


Skotsko mě moc láká a tvoje fotogalerie značně poňouká.... myslím, že příští rok jedu.
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 6 let
Pokud vás někoho Skotsko láká, neváhejte a jeďte. Jazyk není překážkou, kdo se domluvit chce, ten se vždycky domluví. Skotsko je nádherné a neopakovatelné. Je je to docela daleko. !y
https://www.carav...cle_id=499
https://www.carav...um_id=7938
mekiemekieČlen
Přidáno před 6 let
to miroslav6 - vyraž a zjistíš, že žádný koule nepotřebuješ. Skotsko je moje srdcová záležitost. Byl jsem tam dvakrát a jel bych hned zase - všichni jsou nadšeni ze Skye a skotské vysočiny, ale je toho mnohem víc. Třeba Národní park Cairngorms je snad ještě krásnější než Highlands. Teda pokud to ještě jde :^ a hlavně jsme v obou případech měli štěstí na počasí, protože z celé dovolené pršelo vždycky max dva dny - ale do Skotska člověk musí jet podle pořekadla, že neexistuje špatné počasí, ale jen špatné oblečení. A nikde jinde se ti nepodaří spát pod širákem na holé trávě, která je tak hustá, že nepotřebuješ ani karimatku.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 6 let
Rope diky . Doma jsem se leta vymlouval, ze s privesem ne. Pak byl obytak moc velky. A ted asi nebude vyhnuti kor kdyz to moje draha videla a cetla. Tak snad tu svou fobii z volantu na druhy strane konecne pokorim. Bez uhony .... :_
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Tak snad tu svou fobii z volantu na druhy strane konecne pokorim. :_


Fobie je zbytečná, na řízení se člověk většinou soustředí a pominu li předjíždění, které je v některých případech nepříjemné, řízení je v pohodě. Za mě osobně, mnohem horší jsou situace, které člověk dělá podvědomě ( přecházení silnice, vyhýbaní při chůzi atd. ). Jsou země, kde bych to na " druhé straně " asi nedal... ( třeba v Nairobi bych za volant nikdy nesedl ), ale v uk to fakt není problém.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
ropropČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Rope diky . Doma jsem se leta vymlouval, ze s privesem ne. Pak byl obytak moc velky. A ted asi nebude vyhnuti kor kdyz to moje draha videla a cetla. Tak snad tu svou fobii z volantu na druhy strane konecne pokorim. Bez uhony .... :_


Jsem se toho taky obával, proto jsem Skotsko chtěl udělat co nejdříve, než mě ovlivní ten Němec a Angličan. Dokonce jsem vysadil všechny tabletky, hlavně antidepresiva. Funguje dobře pravidlo jet za dalším autem, jen pozor, aby to byl Angličan. Jak bylo už psáno, pěchotou a pro mne na kole obvzláště ráno byl někdy problém. A je dobré mít drobné, placené úseky a doprava se platí cash vhození do popkladny bez vrácení přeplatku.
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
M
MichalBNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

rop napsal:

Po dvou nezdařených pokusech vložení článku s odkazem dávám zde odkaz na fotoreportáž s popisem z naší cesty do Skotska. Po několika letech váhavého rozhodování jsme se vykašlali na předpověď počasí a vyrazili. Děkuji všem přispěvatelům tohoto fóra, i vaše přispěvky byly zdrojem informací pro naší cestu. Snad i my budeme inspirovat další.

https://www.zonerama.com/rop1/Album/3...um/3757840


Rope, tak inspirace je obrovská, a snad se podaří realizovat - stále jsme váhali, protože s námi jezdí i naši dva čtyřnozí spolucestovatelé. Viděl jsem, že i vy jste měli s sebou čtyřnohého účastníka, a proto se chci zeptat, zda s ním nebyli nějaké komplikace, hlavně při vjezdu do británie, případně jaké doklady jste museli pro pesana mít.
OndrejOndrejČlen
Přidáno před 6 let
Neboť jsme tam byli letos také, dovolím si odpovědět na tvojí otázku.
Pes musí mít Evropský pas a čip ( je dobré před odjezdem zkontrolovat u veterináře především čitelnost a umístění čipu, ale také údaje v pasu). Specifikem je odčervení zapsané v pasu, které musí být v rozmezí 48 hodin až 5 dní před vstupem do GB. Před vjezdem do vlakového terminálu je PET RECEPTION, kde tyto doklady zkontrolují. V přístavu to bude určitě podobně. Kontrolu je možné udělat asi 2 hodiny před odjezdem vlaku. My jsme tam přijeli večer, udělali "dog check-in" a když podle rezervace zjistili, že pojedeme až ráno, museli to stornovat a dělali jsme znovu ráno. Před Pet reception se dá bez problémů spát. Je tam i psí hřiště s umělou trávou.
Řešili jsme zda vlak, nebo trajekt. Vlak je dražší, ale jede asi 20 minut a jste všichni v autě i se psem. Trajekt levnější, samotná cesta Calais - Dover je asi 1,5 hodiny, ale řekl bych, že od vystoupení z auta do nastoupení to bude cca 2,5 hodiny. Pes zůstává v autě, na palubu nesmí a prožije si cestu sám(leckdy mírně houpavou). Tak je to na zvážení, my jeli vlakem.
Pokud se někomu hodí, přidávám link na mapu, kde najdete pár míst, která stojí za návštěvu.https://drive.google.com/open?id=1Z0L...sp=sharing.
Ondrej Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
pedapedaČlen
Přidáno před 6 let
Eurotunnel
vždy jezdíme do Anglie, do Skotska trajektem. Loni jsem si řekl při cestě do Irska zkusíme tunnel, ať to rodina taky zažije-teda já a manželka-děti jezdí ze školy do anglie často a vždy autobusem-tunelem....
Tunnel je dražší než trajekt, stojí v rozpětí 140,- až 380,- Euro za bydlíka. Po cestě do Calais jsem po internetu koupil lístek na ráno na 8:00 za 160,- a když jsme přijeli před 22:00 do Calais k tunelu, tak nám řekli, že můžeme jet klidně hned, že mají volno...a to stále ještě na netu byla cena lístku o dost dražší na tu 22-tou hodinu. Chtěl jsem se trochu prospat a v Calais u tunelu je fakt pěkné hlídané parkoviště grátis.V anglii ve Folkenstonu je to složitější tam spát. Takže jsme jeli až ráno...ALE jde to koupit levněji a jet "kdy chceš"-teda kdy je volno. Měl jsem standart lístek, žádnej flexi....

Pes a Eurotunnel
Ondrej má pravdu s Pet Reception......nám ho ale zkontrolovala paní v těch 22:00 a jeli jsme bez problemu až ráno. Za psa se v tunelu připlácí a řekl bych že dost...25Euro!! Zatajit ho/nepřiznat ho bych asi měl strach, protože před tunelem projíždíš u celníka scannerem, kde snímají počet osob v autě - podle teploty a tlukotu srdce....do alobalu jsme naši Pollynku balit nechtěli :-)))))))

Pes a trajekt do UK
Nesmí na palubu...buď v autě, nebo do klece k tomu určené...foto té klece mezi kamionama sem záměrně nedám.....slabší povahy co milují svého mazlíčka by to dostalo do kardio ambulance. Psa před vjezdem na trajekt nikdo nekontroluje a ani se za něj nepřiplácí-většinou-záleží na společnosti.

Jízda po druhé straně v UK
První kruháč poprvé na ostrovech tě vyškolí a pak pohoda....absolutně bez problemu

@Joza a ostatní
Na neznalost angličtiny se vy..... skotové jsou super...... irové jsou ještě možná o krapek lepší, zvlášť na západě u atlantiku.

Jeďte a pozdravujte Lochnesku....mimochodem tomu jezeru se klidně vyhněte, nic tam není a jsou ve Skotsku mnohem hezčí.

Citovat

Ondrej napsal:

Neboť jsme tam byli letos také, dovolím si odpovědět na tvojí otázku.
Pes musí mít Evropský pas a čip ( je dobré před odjezdem zkontrolovat u veterináře především čitelnost a umístění čipu, ale také údaje v pasu). Specifikem je odčervení zapsané v pasu, které musí být v rozmezí 48 hodin až 5 dní před vstupem do GB. Před vjezdem do vlakového terminálu je PET RECEPTION, kde tyto doklady zkontrolují. V přístavu to bude určitě podobně. Kontrolu je možné udělat asi 2 hodiny před odjezdem vlaku. My jsme tam přijeli večer, udělali "dog check-in" a když podle rezervace zjistili, že pojedeme až ráno, museli to stornovat a dělali jsme znovu ráno. Před Pet reception se dá bez problémů spát. Je tam i psí hřiště s umělou trávou.
Řešili jsme zda vlak, nebo trajekt. Vlak je dražší, ale jede asi 20 minut a jste všichni v autě i se psem. Trajekt levnější, samotná cesta Calais - Dover je asi 1,5 hodiny, ale řekl bych, že od vystoupení z auta do nastoupení to bude cca 2,5 hodiny. Pes zůstává v autě, na palubu nesmí a prožije si cestu sám(leckdy mírně houpavou). Tak je to na zvážení, my jeli vlakem.
Pokud se někomu hodí, přidávám link na mapu, kde najdete pár míst, která stojí za návštěvu.https://drive.google.com/open?id=1Z0L...sp=sharing.
M
MichalBNováček
Přidáno před 6 let

Citovat

Ondrej napsal:

Neboť jsme tam byli letos také, dovolím si odpovědět na tvojí otázku.
Pes musí mít Evropský pas a čip ( je dobré před odjezdem zkontrolovat u veterináře především čitelnost a umístění čipu, ale také údaje v pasu). Specifikem je odčervení zapsané v pasu, které musí být v rozmezí 48 hodin až 5 dní před vstupem do GB. Před vjezdem do vlakového terminálu je PET RECEPTION, kde tyto doklady zkontrolují. V přístavu to bude určitě podobně. Kontrolu je možné udělat asi 2 hodiny před odjezdem vlaku. My jsme tam přijeli večer, udělali "dog check-in" a když podle rezervace zjistili, že pojedeme až ráno, museli to stornovat a dělali jsme znovu ráno. Před Pet reception se dá bez problémů spát. Je tam i psí hřiště s umělou trávou.
Řešili jsme zda vlak, nebo trajekt. Vlak je dražší, ale jede asi 20 minut a jste všichni v autě i se psem. Trajekt levnější, samotná cesta Calais - Dover je asi 1,5 hodiny, ale řekl bych, že od vystoupení z auta do nastoupení to bude cca 2,5 hodiny. Pes zůstává v autě, na palubu nesmí a prožije si cestu sám(leckdy mírně houpavou). Tak je to na zvážení, my jeli vlakem.
Pokud se někomu hodí, přidávám link na mapu, kde najdete pár míst, která stojí za návštěvu.https://drive.google.com/open?id=1Z0L...sp=sharing.


Díky, tyto informace jsem potřeboval. Také chceme cestovat tunelem, pro psy i posádku to bude lepší a kratší.
ropropČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, nerad píšu na tabletu, léčím teď kosti radonem,ale kolegové mi to usnadnili. Jen dodám = odčervení jsme ukecali bez datumu, ale stejně by to vyšlo, dopsáno. Já vždy raději pojedu trajektem po moři než tunelem. Nespěchám, kochám se výhledem a pes zase spí.
https://www.zonerama.com/rop1

Já už nic nemusím
Jarda a MaruJarda a MaruČlen
Přidáno před 6 let
Ahoj, plánujete někdo letos Skotsko? Rádi bychom se k někomu přidali, třeba jen na část cesty a termínu se můžeme přizpůsobit ... :_
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Jarda a Maru, rop, MichalB, peda, Ondrej, JiPe Highlanders, Vajglon Hnuson, PetrM, mekie, Joza, Laciga, Miroslav6
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 19
Členové online 1
Jan Novacek

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,534,172 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.16802 sekund | Průměrně za: 0.16802 (0) sekund | Dotazy: 118 | Použitá paměť: 2.17MB/4MB