Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Jak zapojit do jedné nástavbové baterky dva různé FV panely (60 a 130W)

Poslední aktualizace před 2 měsíce
L
LakyČlen
Přidáno před 4 roky
Pokud ti někdo poradí tak udej co to je za lednice a hodnoty - V - A- W- , potom se to dá spočítat , jaký měnič -vždy o jednu třetinu větší -W než má lednice . To co tam píšeš nechápu logiku .
Slavek77Slavek77Nováček
Přidáno před 3 roky
Ahoj,
mám dva panely monokrystal, 150w a 100w. Můžu je mít zapojené do série nebo už je to moc velký rozdíl? Regulátor je mppt 30A.
Moc díky.
Upravil Slavek77 dne 15.05.2021 12:38, před 3 roky
Slavek77 Připojili následující obrazek:
img_20210502_164206_4.jpg img_20210502_164206_4_1.jpg
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 3 roky
Ahoj,
pokud mají oba panely stejný proud, tak je můžeš zkusit dát do série, ale pokud ne, tak bude proud z obou panelů omezený tím panelem, který má slabší proud.
Slavek77Slavek77Nováček
Přidáno před 3 roky
A ještě jedna uvaha. Je mi jasné že když zapojim dva rozdílné panely paralelně tak to nebude ideální. Co když oba dva panely budou mít své vedení až na svorky regulátoru. Bude se to chovat stejně jak, když panely zapojim paralelně přímo na střeše nebo ne? Je to jen úvaha,tak to berte s rezervou😊
B
BeryČlen
Přidáno před 3 roky
Pokud neberu v potaz případ použití těžce poddimenzovaných drátků, tak bod palelního spojení obou panelů nemá vliv ...
L
LadaMČlen
Přidáno před 3 měsíce
Ahoj, chystám se do jiného vlákna položit dotaz k navýšení kapacity nástavbové baterie, ale při kontrole komponent mě zarazilo toto téma. Mám 2 panely, oba stejného typu (dle nálepky Victron BlueSolar 12V Poly) i stáří, liší se pouze výkonem - 115 W a 175 W. Připojené jsou na stejné svorky regulátoru, tudíž paralelně. Navíc je to obyč PWM regl (Büttner MT-550-PP / 35 A).
Jestli chápu správně úvod tohoto vlákna, tak je to celé špatně. Přesto se nemohu ubránit dojmu, že celá sestava funguje. Proudu mám tolik, že musím řešit jeho ukládání. Na problém jsem narazil až teď v zimě, když to v noci přestala dávat (nevím jak stará) 85 AH nástavbová baterka (topím naftou) přesto, že než zalezlo sluníčko, byla na 100 % (samozřejmě nevím z kolika).
Je mi jasné, že mezi "zcela správně" a "zcela špatně" obecně existuje různě široké rozmezí a spousta lidí, možná většina, se dokáže celý život pohybovat v oné šedé zóně bez jediného problému a tudíž to potom empiricky považovat za dostatečné řešení. Proto se ptám, je tato moje konfigurace hodna předělání? Primárně potřebuji vyřešit tu kapacitu k ukládání (prostor), ale rád bych to měl smysluplně vyladěné.
K
kamilioČlen
Přidáno před 3 měsíce
Myslim ze PetrDubi dal na to odpoved - rozne vykonne panely je lepsie dat do paralelu, ak maju rovnake napatie. 115W victron ma max prud 6A, 175W victron 9,5A, takze pri seriovom zapojeni by ten vacsi bol limitovany tym nizsim prudom. Napatie maju podobne, 18V a su rovnakej konstrukcie a vyrobcu.
Takze to mas dobre.
Co by som ale urcite zvazil je vymenit solarny regulator za mppt, napr. Victron SmartSolar 100/20 by mozno stacil. Da viac oproti PWM, co sa v hlavne v zime moze hodit.
Upravil kamilio dne 13.02.2024 16:38, před 2 měsíce
sipadansipadanČlen
Přidáno před 2 měsíce

LadaM napsal:

@LadaM - Ahoj, chystám se do jiného vlákna položit dotaz k navýšení kapacity nástavbové baterie, ale při kontrole komponent mě zarazilo toto téma. Mám 2 panely, oba stejného typu (dle nálepky Victron BlueSolar 12V Poly) i stáří, liší se pouze výkonem - 115 W a 175 W. Připojené jsou na stejné svorky regulátoru, tudíž paralelně. Navíc je to obyč PWM regl (Büttner MT-550-PP / 35 A).
Jestli chápu správně úvod tohoto vlákna, tak je to celé špatně. Přesto se nemohu ubránit dojmu, že celá sestava funguje. Proudu mám tolik, že musím řešit jeho ukládání. Na problém jsem narazil až teď v zimě, když to v noci přestala dávat (nevím jak stará) 85 AH nástavbová baterka (topím naftou) přesto, že než zalezlo sluníčko, byla na 100 % (samozřejmě nevím z kolika).
Je mi jasné, že mezi "zcela správně" a "zcela špatně" obecně existuje různě široké rozmezí a spousta lidí, možná většina, se dokáže celý život pohybovat v oné šedé zóně bez jediného problému a tudíž to potom empiricky považovat za dostatečné řešení. Proto se ptám, je tato moje konfigurace hodna předělání? Primárně potřebuji vyřešit tu kapacitu k ukládání (prostor), ale rád bych to měl smysluplně vyladěné.


Ahoj,
zcela správně zamená v Tvém případě dvě větve a tudíž dva regulátory.
Navíc, 85 Ah je zbytečně málo na 290 W, zisk z panelů tak stejně neuložíš tak, aby to bylo efektivní, takže to nech jak to máš, neboť jinak bys to měl od základu předělat ...
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 15
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,492,329 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.18803 sekund | Průměrně za: 0.18803 (0) sekund | Dotazy: 76 | Použitá paměť: 1.83MB/4MB