Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Pokuty v zahraničí-Francouzi to umí

Poslední aktualizace před 7 let
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 7 let
Před měsícem jsme byli ve Francii a asi jsem nebyl dost pozorný v měřeném úseku a jel trochu rychleji. No a výsledek je doma. Takže celou Francii bez poplatků na dálnicích a teď 90EUR za +5km/h.
Dopis došel normálně do schránky dopisem z Francie. Frantíci jsou šikovní a vůbec se s tím nepářou. Tak příště pozor na dodržování rychlosti.
PetrM Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
K
KoralovciČlen
Přidáno před 7 let
Je to vlastně jen o 1 km/h, po odečtení tolerance... Jsou vážně přísní
K
KoralovciČlen
Přidáno před 7 let
Je to vlastně jen o 1 km/h, po odečtení tolerance... Jsou vážně přísní
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
Výše těch pokut je ujetá, byl to asi radar tady:

https://www.google.cz/maps/@48.740494...312!8i6656

A ten je vidět a uprostřed obce a před křižovatkou - jestli naměřili 56, tak v autě bylo tak 60 km-h - takže se vážně asi vyplatí v obci zpomalit.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
také mi přišla - dokonce si i pamatuji kde jsem limit překročil (bylo to vícekrát - jinak to nešlo).
Na francouzskou okresku už stejně nevjedu, jsem zcela vyléčen.
Oceňuji jejich profesionální formu a zaplatím.
Mají systém prý dotažený a to údajně včetně exekuce.
Pokud porovnám cenu dálnice a výši pokuty, tak v prvním pokutovém období je to pohlazení ....
4.114683,118.628756
RomanPatrolRomanPatrolČlen
Přidáno před 7 let
Maj to opravdu dotažený k dokonalosti, pokuta přijde v češtině.!)
Optimismus je způsoben nedostatkem informací...
Fiat Ducato 2019 ETRUSCO I7400SB Capron
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

RomanPatrol napsal:

Maj to opravdu dotažený k dokonalosti, pokuta přijde v češtině.!)


Protože musí - to není o dokonalosti, to si tak odsouhlasili. Asi jsme k tomu neměli jako ČR přistupovat, minimálně ne pro automatické systémy.

Ale už chápu, proč ve Francii jezdí obecně jak připosraní a bude jen hůře. Cíle EU jsou ambiciozní, a drastické pokuty často to jediné, co politici znají a umí prosazovat.
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

mstr napsal:

Citovat

RomanPatrol napsal:

Maj to opravdu dotažený k dokonalosti, pokuta přijde v češtině.!)


Protože musí - to není o dokonalosti, to si tak odsouhlasili. Asi jsme k tomu neměli jako ČR přistupovat, minimálně ne pro automatické systémy.

Ale už chápu, proč ve Francii jezdí obecně jak připosraní a bude jen hůře. Cíle EU jsou ambiciozní, a drastické pokuty často to jediné, co politici znají a umí prosazovat.



Hlavě že u nás jezdí opilá i policejní vrchnost , poslanci a jiní nad lidé .
Angličané to mají podobné mi přišli dvě pokuty, které byli v angličtině ca 7tis. kč vjezd bez známky do centra Londyna - fotka a přetažení placeného parkování - 3.libry . Vše mi strhla z účtu tamní půjčovna . To už je tak před šesti lety možná i více v porovnání libry a kč to byl ranec .
Žijeme jen jednou.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Někde jsem objevil, že existuje tento formulář. Ale zřejmě to funguje jen, když je pádný důvod.
Sapuki Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Sapuki napsal:

Někde jsem objevil, že existuje tento formulář. Ale zřejmě to funguje jen, když je pádný důvod.


Ano, ten je přiložen u pokuty automaticky.
4.114683,118.628756
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Sapuki napsal:

Někde jsem objevil, že existuje tento formulář. Ale zřejmě to funguje jen, když je pádný důvod.


Ano, v obálce jsou tři dokumenty, oznámení o pokutě, návod na její zaplacení a a žádost o prominutí, ta ale nemá vliv na její zaplacení. Nejdříve se musí zaplatit, pak požádat a oni to případně vrátí. Já žádat nebudu a zaplatím. Že jsem tu rychlost neuhlídal je možné, na této silnici a v ten den jsem jel a za blbost se platí :|. Jen modlím, aby mi nepřišla nějaká další když jsou tak přísní. Člověk jede krajinou, kochá se a nečučím stále na tachometr. Ale "pořádek musi byt"
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Tak jsem zaplatil právě ... samozřejmě nerad, ale alespoň jsem se zase něčemu novému zase přiučil.
Takto pohodově jsem ještě nikdy pokutu neplatil :he.

Použil jsem platbu kartou, měl jsem na výběr z několika jazyků a proces platby je excelentně vymyšlen.
Stačilo kliknou na webu "zaplatit pokutu" a pak zadat "Číslo elektronické platby".
Zaplatit a do compu si uložit doklad o platbě v PDF.

Fakt pěkný a to mají ještě aplikaci ke stáhnutí ve které stačí nascanovat QR kód a je hotovo hned.

Až mi přijde další, tak ji využiju :D .... obávám se, že se tak stane.

P.S. Já jel 106 km/h za omezení 90 km/h a tak mi naměřenou hodnotu zmenšili o 6 km/h - mají na to odečítání vzoreček v závislosti na rychlosti .... no fakt alespoň trošku zábavy za těch 45 EUR ......
4.114683,118.628756
sipadan Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
PetrMPetrMČlen
Přidáno před 7 let
P.S. Já jel 106 km/h za omezení 90 km/h a tak mi naměřenou hodnotu zmenšili o 6 km/h - mají na to odečítání vzoreček v závislosti na rychlosti .... no fakt alespoň trošku zábavy za těch 45 EUR ......[/quote]

Tak to je hodně nespravedlivé,:| já jel jen o 6km víc a zaplatil jsem 90EUR :o
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

PetrM napsal:

Tak to je hodně nespravedlivé,:| já jel jen o 6km víc a zaplatil jsem 90EUR :o


Já myslím, že posuzují i míru potencionální nebezpečnosti .... mne změřili na A709 v Montpellier (to jsem si zrovna myslel jak si přes město trošku pomůžu od těch okresek a ajhle :D) což je "autoroute", Tebe zdá se na okresce ..... ale možná se mýlím a ten můj homologovaný měřící "strašák" - poslední revize 4.11.2016 píší - mi dal slevu, jelikož ocenil, že jsem se tak moc trápil s těmi kulaťáky při cestě na jih :D....
4.114683,118.628756
M
mstrČlen
Přidáno před 7 let
Žádná sleva se nekonala - 90 euro je pokuta za překročení 50 v obci (na N4, žádná okreska) po slevě z 135 eur, 45 euro je pokuta za překročení rychlosti v místě, kde je dovolena vyššá rychlost než 50 km-h- beze slevy je to 68 eur. Sleva je dle rychlosti zaplacení a s počtem kruhových křižovatek nemá bohužel nic společného - to by snad museli i nějaké peníze vracet :)

http://english.controleradar.org/spee...-fines.php
rimidavlrimidavlČlen
Přidáno před 7 let
A nejen francouzi, umí to již i maďaři!!! 3.září jsem projížděl přes Szekesfehervár, 9. září mě volal do Řecka syn, že mi přišla pokuta 30.000 HUF, termín zaplacení do 30 dnů. Minulý týden jsem se vrátil a po prostudování tří hustě popsaných listin v maďarštině a jedné evidentně přeložené pomocí bratra Goggla v česko-maďarštině, jsem se dočetl, že jsem 3.září na silnici č.81 na 60-ce překročil rychlost o 19 km, zpracováno v Szombathely 4.září a pošta doručila 9.září. To je rychlost!!!
GJRGJRČlen
Přidáno před 7 let
U nás přesně jako PetrM. Celá Francie po okreskách a v říjnu 2x 45,-EUR za 76km/hod a 96km/hod - po odečtu 71 na 70ce a 91 na 90ce. :-( Ale přišlo to kompletně ve francouzštině. Takže jsem si zabrblal a zaplatil.
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 7 let
Umí to i v Rakousku.
Dálnice před Linzem omezení na 100km/hod.
Naměřili mi 114Km/hod.
Pokuta 50EUR. Přišlo to sice až za dva měsíce, ale krásně v češtině.
No co. Za blbost se vždycky platilo.
Zdraví
Corálek
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Coralek napsal:

Umí to i v Rakousku.
Dálnice před Linzem omezení na 100km/hod.
Naměřili mi 114Km/hod.
Pokuta 50EUR. Přišlo to sice až za dva měsíce, ale krásně v češtině.
No co. Za blbost se vždycky platilo.
Zdraví
Corálek


Za blbost ?? Už dávno ne, dnes je to kšeft, nic jiného. Nemám potřebu porušovat rychlost , jezdím jak je předepsáno, na palubce mám zapnutou navi aby mě upozorňovala na překročenou rychlost . Pípá docela často.... uhlídat se to nedá, v Praze určitě ne - ráno musíš koukat po dětech co jdou do školy, chodci choděj na červenou docela běžně, chodci dobíhající tramvaje či autobusy činí mnohdy sebevražebné pokusy a tak jezdit jen s očima na ručičce tachometru je akorát tak dobrý aby se něco stalo. Místní silnice jsou plný děr, který je taky dobrý sledovat, pokud nechceš mít auto věčně v servisu S blbostí to nemá mnoho společného.... ale s vynalézavostí ouřadů určitě.
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
CoralekCoralekČlen
Přidáno před 7 let
Nehodlám Ti oponovat, ale tohle se mi stalo na dálnici. Proste jsem to prehlidl.
Zdraví
Coralek
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 21
Členové online 0

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,440,447 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.30355 sekund | Průměrně za: 0.30355 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.25MB/2MB