Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Rakousko - váhy na dálnici

Poslední aktualizace před 3 roky
stellplatzstellplatzČlen
Přidáno před 10 let
Já nikde na váhu nenarazil:
27.8.2014 Kufstein - Insbruck - Brener ...žádná váha
9.8.2014 Pfunds - Insbruck - Kufstein ...žádná váha
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

stellplatz napsal:

Já nikde na váhu nenarazil:
27.8.2014 Kufstein - Insbruck - Brener ...žádná váha
9.8.2014 Pfunds - Insbruck - Kufstein ...žádná váha


Tatéž trasa 26. + 29.8.2014 .... žádná váha
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.
LubinoLubinoČlen
Přidáno před 10 let
Linz - Salzburg - Villach - směr Itálie v půli srpna tam i zpět a taky nikde nic.
TraperTraperČlen
Přidáno před 10 let
Konečně jsem se k tomu dostal - tady máte vážení aut na dálnicích: N48,11250 E14,6783 v obou směrech; N47,64921 E13,13633 u Garnei-Jagermeier na A10 směrem na jih; N46,65458 E13,73956 směrem od Villachu; N46,68440 E4,65970 Völkermarkt směrem na Graz; N47.06425 E15,58251 Lassnitzhöhe; u Pachfurth N48,02770 E16,83357?; na rychlost.silnici S31 směr Eisenstadt N47,79575 E16,45331; za případné překlepy se omlouvám.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

stellplatz napsal:

Já nikde na váhu nenarazil:
27.8.2014 Kufstein - Insbruck - Brener ...žádná váha
9.8.2014 Pfunds - Insbruck - Kufstein ...žádná váha


Tatéž trasa 26. + 29.8.2014 .... žádná váha


----------------------------------------------------------------------------

Cca 20 km za Kufsteinem směr Insbruck - Brener je stabilní váha. Velká informační tabule nad dálnicí přikazuje projet parkovištěm vozidlům vyobrazené váhové kategorie.:_
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

Vajglon Hnuson napsal:

Citovat

stellplatz napsal:

Já nikde na váhu nenarazil:
27.8.2014 Kufstein - Insbruck - Brener ...žádná váha
9.8.2014 Pfunds - Insbruck - Kufstein ...žádná váha


Tatéž trasa 26. + 29.8.2014 .... žádná váha


----------------------------------------------------------------------------

Cca 20 km za Kufsteinem směr Insbruck - Brener je stabilní váha. Velká informační tabule nad dálnicí přikazuje projet parkovištěm vozidlům vyobrazené váhové kategorie.:_


Ano souhlasim s JiPE, ale ja registruji stale vahy ve smeru na Kufstein ... sleduji je peclive kazdy mesic 2x, jezdim Inntallem sluzebne porad dokola na Italii.

Nicmene jak JIPE pise, je stala, povetsinou ovsem prikazuje povinne vazeni vozidlum nad 3,5 t.
Ovsem neni vyjimkou ze jsou stazena vsechna vozidla, zazil jsem nekolikrat a to jek pres den, tak i ve tri v noci.

Pravdou bude, ze pres prazdniny 3,5 t neresi a nezdrzuji, jelikoz je tam frmol ale pres rok se stava pomerne casto ze musi projet vsichni ....
4.114683,118.628756
R
RudyČlen
Přidáno před 10 let
Nutno podotknout, že ty stacionární vážnice nejsou v provozu vždy a tak je lze snadno přehlédnout. Značení, které svádí auta z dálnice na vážnici je elektronické, značky na nich mohou snadno změnit, takže někdy svádějí auta nad 7,5t, nad 3,5t a jindy třeba nad 1,8t a mnohdy je značení vypnuté.
Mirek57Mirek57Člen
Přidáno před 10 let
V úterý odpoledne kousek za Salzburgem směr Vilach pomocí světelných značek nad dálnicí směřovali na parkoviště u dálnice vše nad 3,5t. Já jel osobákem, ale v tomto případě bych tam ani s bydlikem nezajížděl, ale nevíš, jakou hmotnost tam rozsvítěj. Viděl jsem to poprvé a už věřím..... Mirek

Automatické sloučení 18.09.2014 17:52:
V úterý odpoledne kousek za Salzburgem směr Vilach pomocí světelných značek nad dálnicí směřovali na parkoviště u dálnice vše nad 3,5t. Já jel osobákem, ale v tomto případě bych tam ani s bydlikem nezajížděl, ale nevíš, jakou hmotnost tam rozsvítěj. Viděl jsem to poprvé a už věřím..... Mirek

Automatické sloučení 18.09.2014 17:52:
V úterý odpoledne kousek za Salzburgem směr Vilach pomocí světelných značek nad dálnicí směřovali na parkoviště u dálnice vše nad 3,5t. Já jel osobákem, ale v tomto případě bych tam ani s bydlikem nezajížděl, ale nevíš, jakou hmotnost tam rozsvítěj. Viděl jsem to poprvé a už věřím..... Mirek
Upravil Mirek57 dne 18.09.2014 17:52, před 10 let
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 10 let
Ty místa jsem taky párkrát viděl. Zatím naštěstí jen z přímých dálničních pruhů. Zatím jsem je potkal jen prázdné. Jednou mezi Villachem a Klagenfurtem v protisměru byly v provozu a ve frontě i dva obytňáky. Byl to nepříjemný pocit. Když by svítila značka 3,5 jak píše mirek57, taky bych jel klidně dál, vždyť to mám v papírech :-). Stejně jako vjedu tam, kde zákazová značka omezuje vjezd autům nad 3,5 tuny. Jen by mě zajímala osobní zkušenost Vás ostatních ze skutečného vážení. Jak je vysoká pravděpodobnost kontrol. Kdo tedy tohle léto ještě na vahách skončil? Dík
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
CharlieCharlieČlen
Přidáno před 10 let
Moja skúsenosť z Maďarska. Pri ceste do Grecka sa rozsvietila značka kde bol symbol važenia nápravy a pod tym naša ŠPZ. Suprava ma nad 3,5 t. Tak som prišiel k váhe. Keď videli že sa jedna o osobák s prívesom len mávli aby som pokračoval. Dosť sa mi uľavilo.

Pri ceste do Rakúskych Alp začiatkom roka svietila na dialnici značka nákladného auta a 3,5t so smerovkov na váhu. Nebol som si sice istý, ale ignoroval som ju. Nikto ma nenahánal a nic sa nestalo. Tak neviem či ich zaujímajú len nákladné autá.
L
LakyČlen
Přidáno před 10 let
My to zažili letos s kolegou naštěstí až na zpáteční cestě z Itálie což jsme byli už poloprázdní vše vypuštěno ca 2Olitr vody dvě osoby a kola + pes přesně 3.5t . Přitom je to pro 6+6 osob tak to bych tam ani nesměl nalít plnou nádrž nafty o ostatním nemluvě ,bydlík je malý kolem 6.20m. Tak ty pokuty by měli platit výrobci . Tak jsem to zvážil ve stejné sestavě u nás a přes váhu o 160kg při dalším výjezdu , tak co na to říct - kde dám ty další 3-4 osoby ?:D
Žijeme jen jednou.
C
CammouflageNováček
Přidáno před 10 let

Citovat

Herman napsal:

My to zažili letos s kolegou naštěstí až na zpáteční cestě z Itálie což jsme byli už poloprázdní vše vypuštěno ca 2Olitr vody dvě osoby a kola + pes přesně 3.5t . Přitom je to pro 6+6 osob tak to bych tam ani nesměl nalít plnou nádrž nafty o ostatním nemluvě ,bydlík je malý kolem 6.20m. Tak ty pokuty by měli platit výrobci . Tak jsem to zvážil ve stejné sestavě u nás a přes váhu o 160kg při dalším výjezdu , tak co na to říct - kde dám ty další 3-4 osoby ?:D


O víkendu jsem si koupil časopis Car Caravan a tam to při představení a testech vozů krásně uváděli . . . Je tam uvedeno pro kolik lidí je auto koncipováno dle výrobce a co je skutečně možné dle hmotnosti. Protože auto je naprosto stejné, je na zákazníkovi jak si ho nechá natypovat. Takže technicky 6ti místné auto se stane šestimístným až když si ho nechá zákazník natypovat jako 4,2 . Jak sem tak pochopil tak do 3,5 je to z pohledu hmotnosti 2 místné. Ani se mi to nezdá jako levárna od výrobce, síš od prodejce pokud Vás na to neupozorní . . . :-(
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 10 let
A myslím, že ani ne levá od prodejce. On každý zákazník chce mít na autě veškerý komfort /za který draze připlácí - efoy za 150, SAT za 80, klima za 50 atd./ a c.h. do 3,5 t aby nemusel platit relativně oproti té dovýbavě pár šušní za mýto.
No a na to jaký měl kdo požadavky na prodejce při koupi brzo každý zapomene a teď hledá vinu všude kolem jen ne u sebe. Jak je možný, že to mám tak těžký.....?
C
CammouflageNováček
Přidáno před 10 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

A myslím, že ani ne levá od prodejce. On každý zákazník chce mít na autě veškerý komfort /za který draze připlácí - efoy za 150, SAT za 80, klima za 50 atd./ a c.h. do 3,5 t aby nemusel platit relativně oproti té dovýbavě pár šušní za mýto.
No a na to jaký měl kdo požadavky na prodejce při koupi brzo každý zapomene a teď hledá vinu všude kolem jen ne u sebe. Jak je možný, že to mám tak těžký.....?


:-D tak to bych nechal na svědomí každého jak si to nadiktoval, na druhou stranu pri koupi nového karavanu jsou to dostupná data, jen nad tím asi hodně lidi nepremyslelo, což chápu, nevím jestli by me napadlo ze v tom muže byt taková komplikace. Řekl bych ze dobry prodejce poradí.
EmhEmhČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

A myslím, že ani ne levá od prodejce. On každý zákazník chce mít na autě veškerý komfort /za který draze připlácí - efoy za 150, SAT za 80, klima za 50 atd./ a c.h. do 3,5 t aby nemusel platit relativně oproti té dovýbavě pár šušní za mýto.
No a na to jaký měl kdo požadavky na prodejce při koupi brzo každý zapomene a teď hledá vinu všude kolem jen ne u sebe. Jak je možný, že to mám tak těžký.....?


No myslím, že prodejci v tom jedou. V květnu jsem kupoval auto 7,4m a v ČR veškeré auta jsou do 3,5t až po důrazném vyslovení požadavku kolik auto skutečně váží a že chci do předávacího protokolu uvést váhu mi bylo řečeno, auta tohoto rozměru mají už váhu skoro 3,5t z výroby.
Auto nakonec zakoupeno v DE a při vybírání doplňků do auta mi vedle ceny na faktuře zároveň skákala váha doplňků + celková hmotnost auta. Myslím, že pak odpadá nepříjemné zjištění o váze.
Míra + Eliška
sipadansipadanČlen
Přidáno před 10 let
25.9. Inntal - A12, 01:20 v noci smer Innsbruck - Kufstein - dalnice komlet zavrena (policejni auto napric s majky) a zcela vsechna vozidla svedena pres vahoviste .... 47.456940°, 11.918266°
4.114683,118.628756
L
LakyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Cammouflage napsal:

Citovat

Herman napsal:

My to zažili letos s kolegou naštěstí až na zpáteční cestě z Itálie což jsme byli už poloprázdní vše vypuštěno ca 2Olitr vody dvě osoby a kola + pes přesně 3.5t . Přitom je to pro 6+6 osob tak to bych tam ani nesměl nalít plnou nádrž nafty o ostatním nemluvě ,bydlík je malý kolem 6.20m. Tak ty pokuty by měli platit výrobci . Tak jsem to zvážil ve stejné sestavě u nás a přes váhu o 160kg při dalším výjezdu , tak co na to říct - kde dám ty další 3-4 osoby ?:D


O víkendu jsem si koupil časopis Car Caravan a tam to při představení a testech vozů krásně uváděli . . . Je tam uvedeno pro kolik lidí je auto koncipováno dle výrobce a co je skutečně možné dle hmotnosti. Protože auto je naprosto stejné, je na zákazníkovi jak si ho nechá natypovat. Takže technicky 6ti místné auto se stane šestimístným až když si ho nechá zákazník natypovat jako 4,2 . Jak sem tak pochopil tak do 3,5 je to z pohledu hmotnosti 2 místné. Ani se mi to nezdá jako levárna od výrobce, síš od prodejce pokud Vás na to neupozorní . . . :-(


Nějak mi to hlava nebere , takže si mohu určit i 7.místnou alkovnu na jízdu u prodejce? pří koupi? Ten prodejce tam ty sedadla nemontuje ale výrobce a žádný výrobce není ta hloupý aby to takto postavil což ani nejde. Myslím si že jsou už všechny vozy od výrobce takto postaveny - jen 2. max 3.osoby co by se vešly do této hmotnosti 3,5t nebo bodeme muset táhnout za zadkem vozík s proviantem atd.:D tak to to asi dopadne v Rakousku nebo zadat objíždky do navigace - váhy.
Žijeme jen jednou.
C
CammouflageNováček
Přidáno před 10 let

Citovat

Herman napsal:

Citovat

Cammouflage napsal:

Citovat

Herman napsal:

My to zažili letos s kolegou naštěstí až na zpáteční cestě z Itálie což jsme byli už poloprázdní vše vypuštěno ca 2Olitr vody dvě osoby a kola + pes přesně 3.5t . Přitom je to pro 6+6 osob tak to bych tam ani nesměl nalít plnou nádrž nafty o ostatním nemluvě ,bydlík je malý kolem 6.20m. Tak ty pokuty by měli platit výrobci . Tak jsem to zvážil ve stejné sestavě u nás a přes váhu o 160kg při dalším výjezdu , tak co na to říct - kde dám ty další 3-4 osoby ?:D


O víkendu jsem si koupil časopis Car Caravan a tam to při představení a testech vozů krásně uváděli . . . Je tam uvedeno pro kolik lidí je auto koncipováno dle výrobce a co je skutečně možné dle hmotnosti. Protože auto je naprosto stejné, je na zákazníkovi jak si ho nechá natypovat. Takže technicky 6ti místné auto se stane šestimístným až když si ho nechá zákazník natypovat jako 4,2 . Jak sem tak pochopil tak do 3,5 je to z pohledu hmotnosti 2 místné. Ani se mi to nezdá jako levárna od výrobce, síš od prodejce pokud Vás na to neupozorní . . . :-(


Nějak mi to hlava nebere , takže si mohu určit i 7.místnou alkovnu na jízdu u prodejce? pří koupi? Ten prodejce tam ty sedadla nemontuje ale výrobce a žádný výrobce není ta hloupý aby to takto postavil což ani nejde. Myslím si že jsou už všechny vozy od výrobce takto postaveny - jen 2. max 3.osoby co by se vešly do této hmotnosti 3,5t nebo bodeme muset táhnout za zadkem vozík s proviantem atd.:D tak to to asi dopadne v Rakousku nebo zadat objíždky do navigace - váhy.



Nene, je to přesně obráceně :-) Výrobce vyrobí auto s (například) 6ti místy (sedačkami). Aby se dalo auto využívat jako 6ti místné, je otypované na 4,2 tuny. Já si pak to auto jdu koupit, ale řeknu si že budeme jezdit jen ve dvou, proč tedy mít nákladní místo osobního. Tak si toto auto koupím otypované na 3,5 t. To, ale současně znamená, že musím zapomenout na to kolik je v autě sedaček, protože já jako řidič jsem odpovědnej za to, že auto zůstane osobní (nepřesáhne 3,5 t).
No a to je podle mě ten problém co jsem zmiňoval. Prodejce se prostě neptá jak auto budeš používat, prodá osobák. Kupující se neptá kolik lidí může do auta naložit aby zůstalo osobní, protože vidí šest sedaček (nenapadne ho že počet sedaček nutně nemusí odpovídat počtu možných cestujících s ohledem na hmotnost v TP.) A rozčarování je na světě :-)
Takže už při nákupu auta je potřeba rozhodnout jak bude následně využíváno, a takové auto (hmotnost) nakoupit. Příplatek za otypování na 4,2 t místo 3,5 t je cca 50 000 Kč (ale to je informace jen z jedineho čísla časopisu CaC a dvou aut, takže to neberte jako průzkum trhu :-))
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

sipadan napsal:

25.9. Inntal - A12, 01:20 v noci smer Innsbruck - Kufstein - dalnice komlet zavrena (policejni auto napric s majky) a zcela vsechna vozidla svedena pres vahoviste .... 47.456940°, 11.918266°


Sipadanovi a taky ostatním, co uvedli nějaké osobní zkušenosti díky. Místa si značím do mapy (s navigací nejezdím). Začnu zveřejněná místa preventivně objíždět, když teď vím, že mám nadváhu. Prosím ostatní o sdělení dalších osobních zkušeností. Myslím, že se to hodí i ostatním.

Tohle vlákno podle mě obsahuje hodně důležitých informací a může zachránit hodně lidem nějakou tu kačku. Hledání viníka, prosím, řešme v jiných vláknech. Tady se jen ztrácí původní téma. Podle mě to ale stejně nemá cenu. Kopili jsme si velká auta, vybavili vším možných, protže jsme pohodlní a rozmazlení a teď jen přemýšlíme, kdo za to může. Hlavně ne já. Za mou nadváhu si můžu sám. Na jedný straně rád vymetám večer lednici, na druhý si to auta rvu mraky zbytečností.
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
stellplatzstellplatzČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Lipicani napsal:

Pegaso 2010 - na stejném místě mě vážili loni v říjnu a brali všechno nad 2,5 T. Má váha ukázala 3,3 t, takže jsem jen projel, ale obavy byly...



Minulý rok cca 25km před Insbruckem ve směru od Kufsteinu to samé. Jenže u značky 2,5t byla i značka zákaz náklaďáků. A jelikož nejsem nákladní auto, tak jsem stejně jako přede mnou jedoucí sedmičkový bavorák (také těžší nežli 2,5t) pokračoval dál po dálnici a na váhu vůbec nezajížděl.
Vše v pohodě, nikdo si mě ani nevšiml.....!)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 14
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,490,190 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.29717 sekund | Průměrně za: 0.29717 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.36MB/2MB