Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Rakousko - váhy na dálnici

Poslední aktualizace před 3 roky
Mirek a JirinkaMirek a JirinkaČlen
Přidáno před 9 let
Pro zajímavost jsem zde zkopíroval info z Rakouské dálnice.
Citace:
Pratele, tak uz jsem se opet vratila a chci Vas vsechny upozornit na lepeni rakouskych znamek.
Vcera jsem jako vzdy po zakopeni znamky 2x lupla se znamkou o kalhoty, aby se me lepe odlepovala ze skla a to se me nevyplatilo...
Pri zastaveni na prvni pumpe na dalnici na kavicku k nam po sednuti do auta prisli dva ( policajti to nebyli) panove z sedeho auta , kde psalo kontrola dalnicniho provozu ( nebo neco takoveho) . Po predlozeni dokumentu nam zdelili, ze nase dalnicni znamka je neplatna. Odlepili me ji z okna a ukazali, ze tam jsou chloupky z latky a tudiz jsem ji znehodnotila .Vysvetlovala jsem jim, kvuli cemu jsem to udelala, ale mohla jsem blabolit co jsem chtela, ale marne. Pokuta byla 240,- euro s potvrzenim a platnosti 2 dny . Udajne to tak casto lide delaji a preprodavaji znamky ....blablabla...
Jak me nasr...... snad ani nemusim popisovat, nebyla s nimi zadna rec.
Takze pokud mate radi svoji penezenku, se znamkou si nehrajte ,abyste nedopadli podobne.
Pro me je to dost draha skola......ale co uz nadelame.....
Mam dojem, ze nasi rakousti kamaradi prisli na to ,jak perfektne doplnit kasicku, Jelikoz to s nalepkami dela velke procento lidi. Mensi procento je preprodavaji. Maji to vlastne super vymyslene. Maji i knizku s textem prestupku a vysi pokuty na vsech jazycich, takze pokud nerozumite, jen nalistuji.Vybeni v aute - mala kancelar, platila jsem kartou.
Odpověď:
Asi tu mnohým neudělám radost ze života, ale skutečně ASFINAG má legální právo:

- pomocí viditelného a slyšitelného znamení požadovat zastavení a zastavovat vozidla
- kontrolovat nalepení známky
- zjistit identitu řidiče i majitele vozidla
- přistižené ústně vyzvat k zaplacení náhrady mýtného (pokud při kontrole zjistí manipulaci se známkou vedoucí zejména k tomu, aby mohla být bez poškození sloupnutá a přenesená na jiné vozidlo, je náhradní mýtné dvojnásobné). V případě, že se u zaparkovaného vozidla na dálničním odpočivadle minou s řidičem a, je-li zjevná absence známky nebo neoprávněná manipulace s ní, lze výzvu ústní nahradit písemnou za stěračem. Zjistí-li nesprávnost automatický kamerový systém, je výzva k zaplacení dlužné částky zaslána provozovateli vozidla poštou.

Při uhrazení dlužného mýtného na místě (patrně v roční výši bez ohledu na délku platnosti původní nepředpisovým způsobem nalepené známky, o krátkodobých štípacích "Pickerl" se mi nepodařilo dohledat nikde nic), pokuta se nevyžaduje.
Použití rychlostních silnic a dálnic bez vylepené známky nebo bez alternativního způsobu zaplacení (Videomaut) je jinak oceněno pokutou v rozsahu 300 až 3000 €.

Kontrolní orgány se po dálnicích a rychlostních silnicích pohybují ve vozech v šedé metalíze vybavených sirénou a modrým majákem, nápisy ASFINAG - Mautaufsicht - Service-und Kontrolldienst der ASFINAG.
Jde o pověřené vyškolené pracovníky legitimující se oboustranně potištěnou průkazkou velikosti platební karty s fotografií, jménem, příjmením a služebním číslem.

To vše včetně seznamu míst, kolem nichž ASFINAG provádí kontroly, je http://autobahnvi...kontrolle/
1-den + 1-dna * 50+, Fiat Ducato 2,5D-Frankia (1994),člun ADVENTURE Fotky s našich cest jsou na http://tvsat.rajc...
L
LipicaniČlen
Přidáno před 9 let
Minulý rok cca 25km před Insbruckem ve směru od Kufsteinu to samé. Jenže u značky 2,5t byla i značka zákaz náklaďáků. A jelikož nejsem nákladní auto, tak jsem stejně jako přede mnou jedoucí sedmičkový bavorák (také těžší nežli 2,5t) pokračoval dál po dálnici a na váhu vůbec nezajížděl.
Vše v pohodě, nikdo si mě ani nevšiml.....!)[/quote]

Nepochopil jsem... Pokud na dálnici bylo znázorněno, vše nad 2,5 t sjet z dálnice na váhu a u toho byla doplňková značka zákaz nákladáků, tak jsi tam přece zajet měl, protože nejsi nákladák... Nebo jsem Tě špatně pochopil?

Jinak před týdnem za Grazem ve směru na Klagenfurt sváděli vše nad 2,5 t a u toho byla značka autobusy a nákladáky, tudíž sjezd byl povinný jen pro nákladáky a autobusy, my jsme projeli... Nemyslel jsi to náhodou takhle?
stellplatzstellplatzČlen
Přidáno před 9 let

Citovat



Nepochopil jsem... Pokud na dálnici bylo znázorněno, vše nad 2,5 t sjet z dálnice na váhu a u toho byla doplňková značka zákaz nákladáků, tak jsi tam přece zajet měl, protože nejsi nákladák... Nebo jsem Tě špatně pochopil?

Jinak před týdnem za Grazem ve směru na Klagenfurt sváděli vše nad 2,5 t a u toho byla značka autobusy a nákladáky, tudíž sjezd byl povinný jen pro nákladáky a autobusy, my jsme projeli... Nemyslel jsi to náhodou takhle?



....pochopil jsi mě špatně.

........protože nejsem náklaďák, ale osobní obytný, pokračoval jsem po dálnici normálně dál, stejně tak jako ostatní osobní auta nad 2,5t.:)
rimidavlrimidavlČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

stellplatz napsal:

....pochopil jsi mě špatně.

........protože nejsem náklaďák, ale osobní obytný, pokračoval jsem po dálnici normálně dál, stejně tak jako ostatní osobní auta nad 2,5t.:)


Před 2-lety jsem jel z Itálie po A2 a u města Volkermarkt nad dálnicí značka "Zákaz vjezdu nákl. automobilů těžších než 2,5t". Váhal jsem, nakonec odbočil a dostal pokutu za přetížené obytné auto M1. Nyní po této diskuzi, abych měl jasno, jsem oslovil kompetentní policejní orgány v Rakousku dotazem:

Jsem majitelem obytného automobilu o nejvyšší přípustné hmotnosti 3,5t, kategorie M1, prosím o vysvětlení této nejasnosti :
Na rakouských dálnicích před kontrolním místem (kde jsou váženy automobily) je umístěna dopravní značka "Zákaz vjezdu nákladních automobilů" s dodatkovým označením 2,5t.
Moje otázka zní:
Platí tato dopravní značka i pro obytné automobily kategorie M1 do 3,5t a musím odbočit na kontrolní místo, kde jsou váženy automobily a nebo mohu pokračovat po dálnici dál a nemusím se vážení obytného automobilu na kontrolním místě podrobit."

Dostal jsem tuto odpověď:

Bezugnehmend auf Ihr neuerliches Schreiben vom 23.11.2014 teilen wir Ihnen mit, dass uns das von Ihnen angeführte Verkehrszeichen nicht bekannt ist. Bitte teilen Sie uns mit, wo genau Sie dieses gesehen haben. Wir gehen davon aus, dass es sich um kein fix montiertes, sondern elektronisch angezeigtes Verkehrszeichen gehandelt hat.
Wenn es ein Verbot für Lastkraftwagen war, Sie aber ein Fahrzeug Kategorie M1 gelenkt haben, dann war das Verkehrszeichen für Sie nicht gültig. Üblicherweise gibt es aber dann weitere Verkehrszeichen, die die Situation für alle Fahrzeuglenker deutlich ersichtlich machen.
Hochachtungsvoll

Wien, am 25.11.2014 Dr. Jedelsky, Leiter der Bürgerinformation, Büro Öffentlichkeitsarbeit, Schottenring 7-9, A-1010 Wien

V překladu :

S ohledem na Váš dopis ze dne 23.11.2014 Vám sdělujeme, že ta dopravni značka, kterou uvádite, nám neni známa. Sdělte nám prosim, kde přesně jste uvedenou značku viděl. Vycházime z toho, že se nejedná o značku namontovanou napevno, ale o značku, ktera byla ukázána elektronicky.
Pokud se jedná o zákaz pro nákladni auta, Vy jste ale řídil vozidlo kategorie M1, tak pro Vás tato značka neplati. Zpravidla existují ale také dalši dopravni značky, které situaci pro všechny řidiče vozidel zřetelně zviditelňují.
SamanSamanČlen
Přidáno před 9 let
[quote][url=http://caravan24.cz/forum/viewthread.php?@Cammouflage - vyse v tomto vlakne:

Jen pro poradek - neplati vztah: auto nad 3,5t = nakladni auto. Definice osobniho auta vychazi z poctu osob vcetne ridice nikoli z toho, ze jeho hmotnost je mene nez 3,5t. Auto nad 3,5t muze byt take osobni. Predpokladam to u vetsiny obytek. Snad jen do roku 2009 mohla byt snaha o to, aby obytka byla nakladnim autem - kvuli tehdejsimu omezeni odpoctu DPH z jeji ceny pro podnikani.
RudyHRudyHČlen
Přidáno před 9 let
Ahoj,
tak jsem si zatím myslel, že nás to mine....Nikoliv!! včera při cestě z Itálie od Udine směr Villach na rakouské straně vše >2,5 t hzg ven z dálnice na váhy - šok ...vážili jsme 3520 kg a strejda jen přátelsky pokynul jet dál...ale příjemné to určitě nebylo.
Arnoldstein, poloha 46.539653, 13.666850...
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 9 let
A to vše platí na hmotnost soupravy, nebo jen na tažné vozidlo, mám v tom nějaký hokej. JJ jinak kluci hrají výborně :)
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
RudyHRudyHČlen
Přidáno před 9 let
hzg = die höchstzulässige Gewicht = nejvyšší povolená hmotnost.....řekl bych že tedy komplet
T
tomtomekNováček
Přidáno před 8 let
Dobrý den, minulý měsíc mě chytli na téhle váze...

46.539769, 13.667072

Je to ještě před sjezdem na Arnoldstein směr do Rakouska..

Jel jsem směrem z Udine do Rakouska...stáhlo mě auto přímo z dálnice a dojeli se mnou na váhu...

Automatické sloučení 21.11.2015 12:40:
Nevíte někdo jak nahrát místa těch váh v rakousku do TomTom?

Vím, že jste tady v minulosti posílali soubor, ten jsem si stáhmul i převedl, ale nikde v aplikaci TomTom nebo na jejich stránkách jsem nenašel možnost, jak tam do té navigace něco vložit.

Děkuji Vám za případnou radu...!e
Upravil tomtomek dne 21.11.2015 13:40, před 8 let
P
paragČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

tomtomek napsal:

Dobrý den, minulý měsíc mě chytli na téhle váze...

46.539769, 13.667072

Je to ještě před sjezdem na Arnoldstein směr do Rakouska..

Jel jsem směrem z Udine do Rakouska...stáhlo mě auto přímo z dálnice a dojeli se mnou na váhu...

S čím si jel a jak to dopadlo?
Diky, ahoj Jarda
Automatické sloučení 21.11.2015 12:40:
Nevíte někdo jak nahrát místa těch váh v rakousku do TomTom?

Vím, že jste tady v minulosti posílali soubor, ten jsem si stáhmul i převedl, ale nikde v aplikaci TomTom nebo na jejich stránkách jsem nenašel možnost, jak tam do té navigace něco vložit.

Děkuji Vám za případnou radu...!e


Nejak se mi to vklinilo mezi Tvůj text a tak znovu.
S čím si jel a jak to dopadlo ?
Díky,ahoj Jarda
Upravil parag dne 23.11.2015 06:58, před 8 let
R
RudyČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

tomtomek napsal:
.....
Nevíte někdo jak nahrát místa těch váh v rakousku do TomTom?

Vím, že jste tady v minulosti posílali soubor, ten jsem si stáhmul i převedl, ale nikde v aplikaci TomTom nebo na jejich stránkách jsem nenašel možnost, jak tam do té navigace něco vložit.

Děkuji Vám za případnou radu...!e

Máš li diskrétní navigaci, vložíš vlastní POI pomocí příslušného software (TomTom Home nebo Drive) na PC, máš li aplikaci v iPhone můžeš soubor s vlastními POI nakopírovat do adresáře aplikace TT pomocí iTunes.
korec80korec80Člen
Přidáno před 8 let
Dobrý den kolegové,

nemá prosím nějaká dobrá duše seznam aktuálních míst kde se na rakouských dálnicích váží??? Prozatím jsme se dálnicím v Rakousku kompletně vyhýbali, ale nyní zvažujeme jejich využití, kvůli úspoře času. Moc by mě tato informace pomohla.

Předem všem děkuji

Lukáš
PepiPepiČlen
Přidáno před 8 let
RudyHRudyHČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, ještě jsou jedny váhy a to u Arnoldsteinu, poloha 46.539653, 13.666850... na dálnici z Udine do Villachu
korec80korec80Člen
Přidáno před 8 let


Ahoj Pepi,

tento link jsem v diskusi objevil, ale je datován k 25.únoru 2014, jde mi o aktuálnost tohoto seznamu o komplexnost...Nejsem si jistý jestli je právě zde uvedeno vše...Proto ten můj dotaz na aktuální informace.

přesto děkuji

Lukáš
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj. Včera v noci jsme se vraceli z Buku. Jel jsem po klasické trase přes Vídeň. Při průjezdu přes hraniční přechod Šopron-Klingenbach se jede ve dvou pruzích. Oba pruhy byly v místě, kde dříve stávala původní rakouská celnice, pomocí kuželů odkloněny trochu bokem pod střechu, kde se na kraji nachází funkční váha. Působilo to na mě dost nově. Váha byla v provozu a svítila na ní nula. Naštěstí nebyl nikdo, kdo by nás na ni nasměroval. Bylo něco po deváté večer. Pohled na váhu mi ale moc příjemný nebyl.

V žádném případě nechci dělat paniku. Proto se ptám vás ostatních. Tento přechod při cestách z termálů využívá mnoho z nás. Má někdo podobnou zkušenost? Nebo i horší? Vzhledem k tomu, že je tato trasa zakázaná pro těžší kamiony, bude tam asi v případě provozu dost času.

Moje informace se vztahuje na směr z Maďarska do Rakouska. Opačný směr zatím v pohodě.
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 8 let
Milane ten odklon obou pruhů je tam asi kvůli běžencům! Je to tam už víc než půl roku, jeli jsme přes to už několikrát - někdy pod střechou stála hlídka, většinou to bylo zcela prázdné! A z tou váhou mě nestraš, nebo dostanu náhlou příhodu srdeční .... !k
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
Vasek HronekVasek HronekČlen
Přidáno před 8 let
V loňském roce jsme navštívili jih Rakouska - Korutany. Na naší plánované cestě jsou níže uvedené vážící stanice (skutečně se tam nacházejí). Níže uvádím místa vážících stani včetně GPS souřadnic a plánku možné objížďky:

1) Dálnice A2, směr Wien – Graz, km 143, GPS: 47°5'22.770"N, 15°51'0.963"E, vážící stanice z obou směrů, směrem Graz – Wien je mobilní.

Objížďka - sjet na výjezdu č.138 – Fürstenfeld, pokračovat po silnici B65. Na dálnici opět najet na výjezdu č.150 – Sinabelkirchen. Délka objížďky cca 11,6km.

Ze směru Graz – Wien je průjezd v obráceném směru.

Mapu objížďky zobrazíte kliknutím na http://www.mapy.cz/s/iwsi

2) Dálnice A2, směr Villach - Graz, km 180, GPS: 46°40'51.416"N, 14°38'22.652"E, pouze v tomto směru,

Objížďka - sjet na výjezdu č.289 - Wolkermarkt-West, pokračovat po silnici B70 přes město Wolkermarkt dále. Na dálnici opět najet na výjezdu č.278 - Wolkermarkt – Ost. Délka objížďky cca 10,5km.

Mapu objížďky zobrazíte kliknutím na http://www.mapy.cz/s/iwsy

Samozřejmě další vážící stanice nevylučuji. Šťastnou cestu!
Vašek Hronek
VW Passat + Hobby 495 UFE
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

1jgs - Milan napsal:

Ahoj. Včera v noci jsme se vraceli z Buku. Jel jsem po klasické trase přes Vídeň. Při průjezdu přes hraniční přechod Šopron-Klingenbach se jede ve dvou pruzích. Oba pruhy byly v místě, kde dříve stávala původní rakouská celnice, pomocí kuželů odkloněny trochu bokem pod střechu, kde se na kraji nachází funkční váha. Působilo to na mě dost nově. Váha byla v provozu a svítila na ní nula. Naštěstí nebyl nikdo, kdo by nás na ni nasměroval. Bylo něco po deváté večer. Pohled na váhu mi ale moc příjemný nebyl.

V žádném případě nechci dělat paniku. Proto se ptám vás ostatních. Tento přechod při cestách z termálů využívá mnoho z nás. Má někdo podobnou zkušenost? Nebo i horší? Vzhledem k tomu, že je tato trasa zakázaná pro těžší kamiony, bude tam asi v případě provozu dost času.

Moje informace se vztahuje na směr z Maďarska do Rakouska. Opačný směr zatím v pohodě.


S dovolením upozorním na můj dotaz z minulého týdne. Určitě se mnoho z Vás vracelo z velikonočních termálu v Uhrách přes rakousko-maďarský přechod Sopron Klingenbach. Jak to tam vypadá s průjezdem přes váhu? Jsou moje obavy zbytečné? Dík všem. Milan
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
V
VlasWČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Valteracci napsal:

A to vše platí na hmotnost soupravy, nebo jen na tažné vozidlo, mám v tom nějaký hokej. JJ jinak kluci hrají výborně :)


Ahoj, také by mě to zajímalo.
Když mám auto s nižší maximální váhou než 2t ale soupravu nad 3,5t, musím na příkaz značky 2,5t odbočit na váhu.
Platí hmotnost soupravy, nebo přívěs neřeším jako u dálniční známky?
Vlasta.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 13
Členové online 0

Celkem členů: 15,971
Nejnovější člen: lisky
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,461,292 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23931 sekund | Průměrně za: 0.23931 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.33MB/4MB