Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Jak máte zapojené autorádio?

Poslední aktualizace před 2 měsíce
stellplatzstellplatzČlen
Přidáno před 7 let
Měl bych dotaz, jak máte kdo zapojené autorádio v obytném voze? Já ho mám napojené pouze z baterie nástavby. Nemůže se tedy stát, že bych po dlouhém poslechu nenastartoval.
Je ale napojené napřímo z nástavbové baterie přes pojistku a napojení jde mimo hlavní 12V vypínač nástavby. Potíž je v tom, že to autorádio mi během 14ti dnů dokáže vybít baterku nástavby. V čem je chyba? Použil jsem pro připojení autoradia standartní předpřipravené konektory, které jsem pouze připojil k autorádiu....
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
V obytném autě mám autorádia dvě. Přední klasické na motorovou baterii a další pro příjemný pobyt v obytné části, napájené z baterky nástavbové.
Jinak, když vybírám autorádio, se dívám, kolik mA spotřebovává paměť autorádia. Některé mají tak velký proud, že dokážou za dva týdny vybít baterku a to je tvůj problém. Jestliže nechceš odpojit celé rádio - červený vodič +, tak je možné odpojit většinou oranžový, nebo žlutý vodič + memory, spotřeba 100x klesne, ale rádio si nebude pamatovat paměti.
Já na zimu mám schované vypínače na obě dvě rádia a vypínám je.
JurajSKJurajSKČlen
Přidáno před 7 let
Mám v prednej časti Alpine z DO a žerie aj psy na krajnici. Napojené na nádstavbovú batériu cez vypínač ktorý vypnem aj keď auto stojí dva dni. Opatovné naladenie je otázkou sekúnd.
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 7 let
Přepínač 3 polohy, startovací baterie, nástavbová a odpojeno od obou.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
mám napojeno na přímo (buď na startovačku, nebo na nástavbu), bez vypínačů a s podobnou spotřebou ve "stand by" režimu jsem neměl tu čest se setkat zatím ....
S takovým spotřebičem bych nebyl kamarád.
:_
4.114683,118.628756
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, že radio při odstaveném autě dokáže 110 Ah startovací baterii za 3 týdny vybít je známo a ověřeno v praxi. Proto při odstavení vypínám vypínačem natvrdo + pol.
PS: mám tam zapojený zesilovač aby rádio v autě s alkovnou vůbec něco chytilo, asi žere ještě víc než samotné rádio :@
ivan75ivan75Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj řešil jsem stejný problém s vybíjením baterie radiem. Mě vyždíme radio motorovou baterii za cca 8 dní. Vyřešeno vyjmutím pojistky pří dlouhodobém stání v garáži, Při stání venku nemám problém díky soláru.
stellplatzstellplatzČlen
Přidáno před 7 let
Děkuji za názory. Vesměs se tu objevují rady v podobě dodělání vypínače či vyjmutí pojistky. Pojistkou to řeším nyní, ale je to takové nouzové řešení.
Jak je tedy možné, že když delší dobu nejezdím s osobním autem (například delší cesta obytkou), tak pak normálně nastartuji a baterka OK? Rádio mi baterku v osobním autě nevybije, tak proč v obytce ano? Není skutečně problém jen v tom zapojení rádia???
VasuVasuČlen
Přidáno před 7 let
Problém není v zapojení rádia, ale ve kvalitě rádia a kvalitě elektronických komponentů. Ve škodovce mám značkové autorádio, kde pamět odebírá 7 mA, kde to 40 Ah baterku vybije asi za 200 dnů a vice.
V obytce neznačkové autorádio bralo 150mA, šlo okamžitě pryč !
Výrobci výjimečně udávají proud v pohotovostním stavu Standby.
Také ti odebírá proud jakékoliv zabezpečení, a zde to platí stejně.
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
Já bych zase v rámci vzdělávání poprosil o zveřejnění modelů těchto povedených spotřebičů, které dokáží takto zdevastovat baterku za 7-14 dní.
To abych je vzal obloukem, neboť zrovna jedno rádio sháním :D (bohužel neúspěšně kvůli 2 DIN rámečku)

@ Vasu

Dobře si udělal, nepostupoval bych jinak.
4.114683,118.628756
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let
JVC KD-R461, je to jednomodul ale jak jsem psal, mám tam ještě tento anténní zesilovač. Kolik co bere jsem neměřil ale baterka po 14 dnech hin a to je z roku 2015 :@ Po namontování vypínače všechno OK.

https://eshop.ali...52004.html
Upravil Majli dne 09.12.2016 16:01, před 7 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let
Já to měl napojené /Pioneer 2 DIN/ na nástavbovky. Rádio samotné jsem vlastně ani nevypínal a po zagarážování jsem všechny spotřebiče
vypnul hlavním vypínačem na panelu. Jinak na tom panelu šly jedním výpínačem označeným hudební notou vypnout třeba jen radio, TV a sat.
Předvolby a čas v radiu držel i po tomto vypnutí, baterky nic do 1 měsíce stání nevybíjelo.
Za krátký čas jsem stejně ale vždy po každém výjezdu a zajetí do garáže napojoval na 220V.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 7 let
@ Majli

Díky, tak například u JVC bych to nečekal.
4.114683,118.628756
MajliMajliČlen
Přidáno před 7 let
Ani ja ne ale jak pisu mam tam i ten antenni zesik, musim ho zmerit kolik vlastne bere
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
mám napojeno na nástavbové baterii. Než vylezu z auta, vypnu hlavní vypínač nástavby. Blbý je, že když jedu jen "pro rohlíky", musím zapnout kvůli rádiu celý zadek. Na startovací baterku mi to ale Karel Prokop rozmluvil.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let
Podle mně není moc dobrý nápad používat klasické autorádio pro ozvučení obytného prostoru.
Já mimo jiné používám FM či internet rádio v mobilu přes bluetooth na výkonný reproduktor.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
V naší vestavbě pro 5 už není místo na další rádio. Mám v palubovce 2 DIN, dětem za jízdy běží vzadu na monitoru pohádky. Na palubovce mám BT reproduktor a pouštím si hudbu z telefonu. Není to ale ono. Hraje z jednoho místa a navíc do toho štěká navigace, kterou mám taky v telefonu. Když jedu sám, tak bych si pustil i rádio ( i když příjem je v té plechové krabici mizerný ), MP3 z flash disku, CD. Musel bych ale zapínat nástavbu.
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

maria napsal:

V naší vestavbě pro 5 už není místo na další rádio. Mám v palubovce 2 DIN, dětem za jízdy běží vzadu na monitoru pohádky. Na palubovce mám BT reproduktor a pouštím si hudbu z telefonu. Není to ale ono. Hraje z jednoho místa a navíc do toho štěká navigace, kterou mám taky v telefonu. Když jedu sám, tak bych si pustil i rádio ( i když příjem je v té plechové krabici mizerný ), MP3 z flash disku, CD. Musel bych ale zapínat nástavbu.


Za jízdy autoradio to je jasný, myslel jsem hudbu třeba v karavanu /přívěs/ ale v obytným autě jsem klasické autorádio
při stání na divoko nikdy nepoužíval.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Podle mně není moc dobrý nápad používat klasické autorádio pro ozvučení obytného prostoru.
Já mimo jiné používám FM či internet rádio v mobilu přes bluetooth na výkonný reproduktor.



Klasicke autoradio jsme pouzivali jak za jizdy tak na dalkove ovladani pri bydleni. Skvele ozvuceni a jednoduchost jednoho multifunkcniho zarizeni.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Podle mně není moc dobrý nápad používat klasické autorádio pro ozvučení obytného prostoru.
Já mimo jiné používám FM či internet rádio v mobilu přes bluetooth na výkonný reproduktor.



Klasicke autoradio jsme pouzivali jak za jizdy tak na dalkove ovladani pri bydleni. Skvele ozvuceni a jednoduchost jednoho multifunkcniho zarizeni.


O kvalitě ozvučení není pochyby, ale při stání na divoko používat rádio které má hudební výkon 4x50W mně připadá
jako zbytečné "týrání baterie" , ale v létě když dávají dost soláry tak se to určitě dá používat.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 12
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,515,495 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25023 sekund | Průměrně za: 0.25023 (0) sekund | Dotazy: 128 | Použitá paměť: 2.18MB/2MB