Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Poradna pro nováčky karavaningu

Poslední aktualizace před 7 let
mekiemekieČlen
Přidáno před 7 let
Hvězdičky jsou docela fajn. Na Transporterclubu máme samostatnou rubriku "Jak na to???" kam se přesouvají jasné a srozumitelné návody na řešení problémů, které trápí víc lidí. Takhle by to bylo super. Zásadní problém je, že moderátor musí u těchto témat tvrdě dodržovat podmínku, že to je návod a ne diskuzní téma a veškerý balast likvidovat nebo přesouvat do jiné diskuze - a to je zřejmě největší kámen úrazu. Existuje příliš mnoho lidí, kteří nechtějí tato pravidla dodržovat a to klade velké nároky na práci moderátora. Možná, že stálé zařazení důležitých témat na začátek kapitoly nebude tak administrativně náročné a nováčkům to taky pomůže se rychleji orientovat.
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
zemanekpetrzemanekpetrČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj Míro mě se ty hvězdičky moc líbí a je moc fajn že tyto fundované práce nezapadnou do našeho běžného "plkání".Dík za rychlou reakci.Petr
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

fun napsal:

Zdravím, vlákno už jsem zvýraznil. Sleduji tuto diskuzi a vymýšlím. Obecná a důležitá témata můžu časem vypíchnout a umístit na hlavní stránku. To je první nápad, který mě napadl.



Ty témata ano ale k ním i ty správné odpovědi , pokud je někdo tady uvede a né na soukromou zprávu . Potom je to o ničem celá poradna jen další blabla vlákno a ti co to hledají nic nenajdou . Jako ve vlákně - "co je to " Ty se snažíš upamatovat jak jsi to před léty opravil a nakonec na SZ dostane dotyčný podrobnější info a z tebe udělá - už nevím co tam psal za blbinu.Nejsme servisáci jako Karel a jiní co popíšou vše do detailu .!o
Přibývá jich dost ale i těch co jsou technicky na nule a ví jen kde je volant . Ja byl zase anti talent přes počítače "příručka je obsáhla bible a pro mne nepoužitelná . Přesto jsem se už ledasco
naučil a kolikrát zaklonil hlavu a zkoušel hod do dálky s notikem .

KARLE - budeš to mít doma , přeji hodně trpělivosti a usměrni to hned z kraje . Odborné věci - SERVIS blbiny ty tady propereme sami . Čao:D
Žijeme jen jednou.
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
čau Bobeš, :_
Jistěže bylo.
Možná časem vypotím zase nějakej jednoduchej elaborát.
Pořád je dost lidí, kteří v těch systémech tápou a nejsou si jistí jak se správně rozhodnout.
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let
Díky Karle, super, celé jsem to taky přečetla. Jen jsme si doma říkali, nebylo by něco podobného na solárka? Víš, když už ses tak hezky rozjel......

Ahojky a opatruj se.
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
Míro to musíš říct Ty. Ty seš ten kdo tomu rozumí. Ale nápad je to určitě dobrej.
A když se to neosvědčí, tak se to může vrátit do starejch kolejí.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 7 let
Zdravím, vlákno už jsem zvýraznil. Sleduji tuto diskuzi a vymýšlím. Obecná a důležitá témata můžu časem vypíchnout a umístit na hlavní stránku. To je první nápad, který mě napadl.
Fun
Smile
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
čau Tome, je mi to jasný, ale to si musí rozhodnout Míra. Stránky jsou jeho majetek a já mu do toho mluvit nemůžu. Navíc on je Ajťák tak ví co dělá.
Pravda je, že návštěvnost stránek jasně hovoří o jejich hodnotě. A jestli návody a technická poradna jsou k užitku musí posoudit Míra a udělat případný rozhodnutí je na něm.
Pepa Doskočil mi tu chybí velice, to je fakt.
Páč Pepa je jedním z mejch velikejch učitelů kterejm vědomostma nesahám ani po kotníky :x.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 7 let
Karle, jako vždy, díky za tvůj drahocenný čas věnovaný neustálým osvětám, navíc s nabídkou moderování vlákna a zároveň vědomou zkušeností, že každá dobrá věc může být po zásluze tvrdě potrestána. (Doufám, že další téma a alespoň obecné info k nabíječkám, měničům 230-12V nebo solárům budou brzy následovat). Ještě by se mohl nechat zkusit potrestat chladírenský guru Pepa Doskočil a v době, cestovatelsky umírněné, slepit do celku jeho příspěvky o lednicích. Pokud tedy má čas a ještě nezačal zavařovat na příští sezonu !) Takto ucelené informace na jednom místě by byl super počin :^
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
To se musíš zeptat Mirka, on je majitel a admin stránek. Pokud usoudí, že by to mělo být vidět - já s tím určitě nemám problém. Klidně budu tohle vlákno hlídat a korigovat v technickejch věcech. Sice budu nařčen z diktatúry, samolibosti a případně kreténismu (jako už :D párkrát) ale to unesu.
zn. demokracie je pro aristokraty !!!!
p.s. Díky, snažím se aby ty mý tragický výlevy pochopili i netechnici, jejich manželky, a lidi kteří se elektrikou nikdy nezabývali (dokud si nekoupili :) karavan) pak už museli !c
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

teď jsem založil vlákno vo baterkách se žádostí vo korektní přístup.
Tak huvidíme jak ta naše internetová kultúra dopadne :)


Úžasné! Právě jsem přečetla a dokonce to i chapu. :) Jen se obávám , že to vlákno opět zapadne. Kdyby tak šlo ho označit jinak. Třeba : Baterie , zakladni informace. Tlustě a červeně.
Nemohl by to tak funl nejak vypichnout, označit ?
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
teď jsem založil vlákno vo baterkách se žádostí vo korektní přístup.
Tak huvidíme jak ta naše internetová kultúra dopadne :)
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

SignBoss napsal:

V prvé řadě by si měl nováček pročíst celou kategorii k jemu dané otázce.
Po nocich jsem přečetl skoro celé fórum a stejně jsem nucen se kolikrát zde dotázat na ještě neobjevenou otázku. A nemám problém odpovědět, pokud znám odpověď. Ale někdy ten dotaz je opravdu, ale opravdu výživný.


Njn. Když já v noci spim. :(

Víš, ono to bude tím, že já jako pejskar a obecne zviratkar se denně setkávám s dotazy, z nichž některé se nestydím označit za úplně tupé. A položí mi je treba člověk vysoce erudovany ve svém oboru. Taky ho neposlu googlit, ale poradim. Fakt jsem se snazila mockrat zde na C24 cist, hledat ve vlaknech. Ale pokud narážím na příliš odbornou diskuzi, tak vypinam mozek. Na Tv me ted navedl prvni laskavy prispevek . Jsem za něj vděčná. A pokud teď někdo položí stejný dotaz a já ho zachytim, předám info dal s odkazem na autora. Jen tak . Z kolegiality. Protože na mě taky někdo byl hodný a nezištně poradil. Chápu, že vysoce odborně dotazy by měl člověk řešit s odborníkem na dané téma. Nebudu se stourat ani v plynu ani v elektrice. Ale to první popostrceni je fajn a já můžu v noci spát. :)
PS: pro jazykovou hlidku -píšu z mobilu, pravopis a automatické opravy nejak nestíhám.
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
Upravil zuzi777a dne 09.11.2016 10:38, před 7 let
bydlikemevropoubydlikemevropouČlen
Přidáno před 7 let
Plný souhlas a my se připojujeme.

Karle, četla jsem to vlákno a mohu říct, jen jsem se nestačila divit. Něco tak ubohého se hned tak nevidí, nečte. Zrovna tak Zuzi dotaz na TV, plně jsem jí chápala, taky občas uvažujeme o koupi jen obrazovky a zajímaly mě zkušenosti ostatních. Bohužel se rozmohly SZ, protože hodně lidí nechce riskovat, že budou vypískaný a tak raději poradí soukromě a my ostatní tak utřeme nos.

Navrhuji pravopisnou hlídku a chytráky, kteří dokáží akorát kritizovat a nebo z pozice těch ostřílených servilně odkazovat na staré letité příspěvky, které nikdo nemá šanci najít, posílat do.. no, řekněme do háje.

Taky jsme vděčný za každou radu o kterou si napíšeme a rádi, pokud můžeme poradíme a pomůžeme a oddíl pro nováčky by určitě nebyl na škodu. :g
Bobeška + Zdenda + Flíček Dethleffsíček :_
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 7 let
V prvé řadě by si měl nováček pročíst celou kategorii k jemu dané otázce.
Po nocich jsem přečetl skoro celé fórum a stejně jsem nucen se kolikrát zde dotázat na ještě neobjevenou otázku. A nemám problém odpovědět, pokud znám odpověď. Ale někdy ten dotaz je opravdu, ale opravdu výživný.
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 7 let
tedy pánové: dobrý vlákno.
Já tedy do netechnickejch vláken moc nelezu, ale o radění nováčkům (a radění všeobecně) cosi vím:
ze svý pozice říkám: radit je charita a kontraproduktivní činnost.
Plně chápu ostatní servisáky, že zarytě mlčí.

Myslím, že celý fórum o technice bylo založený (a určený) k výměně informací a zkušeností.

Ať si každej představí, že sedí vedle tazatele u táboráku: tak by ty invektivy byly pod 5% hranicí.

Ale jak toho dosáhnout? to tedy věru netuším,....
Fšem hezkej večír,....:_

Ať si každej sáhne do svědomí, kdy co vypisoval za věci; jen tak mimochodem mě napadá příspěvek kdy mě někdo za cosi pochválil a ostatní ho začali divoce jebat za gramatiku,.....Až to musel Míra uzavřít.
Pamatujete si na to?
Moje obézní, samolibý Ego to tehdy dost nadzvihlo a měl jsem značnou chuť publikovat svůj názor.
Páč jinak do vláken vo mě zásadně nezasahuju,.....

To je třeba věc která byla opravdu mimořádně nechutná. Ale ať si každej sáhne do svýho svědomí sám.
Upravil Karel Prokop dne 08.11.2016 17:00, před 7 let
VFVFČlen
Přidáno před 7 let
Přesně tak. Navíc nejvíc jsem se toho tady dozvěděl, když se nějaký chudák zeptal na totální blbost a dostal pak od zkušených čočku..
Kdo je nováček? Někdo jezdí roky, ale nerozumí technice. Někdo se tady zaregistruje a hned je schopný poradi zkušenosti ze své profese. A třeba potřebuje poradit s cestováním. Že se někdo občas blbě zeptá? No asi proto, že o tom moc neví..
Čtu to tady dost dlouho, ale někdy prostě nenajdeš co hledáš. Nebo už si nepamatuju, kde jsem to četl. Nebo se to vyvíjí. Nebo potřebuješ někam vyrazit nemáš čas to měsíc někde studovat. Ne jenom z lenosti. Nebo těch řešení se nabízí víc, vždycky je tam nějaké ale, nevíš co si vybrat. Tak se zeptáš.
Je před tím důležité vzít si fixku a udělat se sebe princeznu s kosočtvercem na čele? Pro mne ne.
Je to jenom o toleranci. Nic víc.
SapukiSapukiČlen
Přidáno před 7 let
Nechtěl jsem nic k tomuto tématu psát, ale příspěvek nade mnou mě trochu přinutil. Jezdím s OA přes deset let, tady jsem zaregistrovaný asi sedm let, ale pořád se považuji za nováčka. Pracuji na počítači a abych se trochu rozptýlil, zajdu sem třeba i dvakrát denně a vždycky tady něco najdu, co neznám nebo jsem si myslel, že znám, ale je to nakonec jinak. Poradna pro nováčky je asi dobrý nápad, ale mám obavu, že se tam stejně vždycky někdo přimotá, kdo bude mít nemístné připomínky. Myslím, že nejlepší je ptát se všech rubrikách, které tu jsou, nenechat se odradit a ignorovat ty komentáře a invektivy, které spolu s tématem nesouvisí.
L
LakyČlen
Přidáno před 7 let
Uvidíme řekl slepý a šel na němý film . Na jednu stranu to bude fajn že to bude označeno jinak . Nebude tedy docházet k jízlivým odpovědím pro nováčky a těm starším se také vůbec nedivím , "sám jsem se málem neudržel" .
PS . Je třeba občas zapojit i mozek a fantazii, nějaký návod si přečíst , zjistit tip a označení věci , nafotit to atd. ..než se začneš ptát .:_
Žijeme jen jednou.
M
Miroslav6Člen
Přidáno před 7 let
Ahoj,
díky za pozitivní ohlasy. Tak třeba to fun zváží a rubrika se v budoucnu přidá na stránky.
Míra a Zuzka
MB W251 Adria Adora 482 LU
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 16
Členové online 0

Celkem členů: 15,971
Nejnovější člen: lisky
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,474,146 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.25067 sekund | Průměrně za: 0.25067 (0) sekund | Dotazy: 129 | Použitá paměť: 2.21MB/4MB