Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Prosím o názor

Poslední aktualizace před 8 let
K
kavanekČlen
Přidáno před 8 let
Sháním něco na ježdění. Něco co by mohlo trochu jet a nefungovalo jako shrnovák na vodu:

http://nafukovaci...-I/?var=65

nebo

http://www.boat00...cluny.html

Kdyby byla nějaká osobní zkušenost.Alespoň třeba se značkou. Děkuji moc a moc.
M
MichalČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, ten prvý odkaz na Adventure... máme ho a spokojnosť. A dokonca od toho istého predajcu. Možem doporučiť, seriozne jednanie... aj zľava bola v dobrej výške. Ono ale záleží čo od toho očakávaš. Na naše potreby v pohode. Tak dobrý kup...
MC Louis Tandy 673
K
kavanekČlen
Přidáno před 8 let
super. děkuji za názor
CattaniCattaniČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj, asi jako většina tady jsme začínali s menším gumákem zn. ALLROUNDMARIN a motorem 5HP. Pak přišla výměna za BUSCH CRAB 360 s motorem Honda BF 20 - ten byl celkem dobrý, jezdili jsme na něm většinou dva a pes, výhodou byly pevné podlážky a nafukovací kýl. S Hondou 20 šel pěkně do skluzu, ale na moři nebo i u nás při menších vlnách ztrácíš pohodlí - hodně to skáče a drncá. Nakonec jsme přešli na laminátku 4,5m 60 HP a v budoucnu asi proběhne ještě jedna výměna.
Já jsem byl s BUSCHEM celkem spokojený, myslím si že je to kvalitní gumák za celkem dobrou cenu. Samozřejmě čím delší, tím lepší. Jak psal Michal - záleží hodně na tom, co od toho očekáváš, kde chceš jezdit, v kolika lidech, jak často, kde ho budeš převážet, jaký chceš motor - výkon, hmotnost, atd. Jinak projdi si diskuse, najdeš tam hodně informací, které pomohou při výběru. Nebo se jeď podívat na nějaký GUM sraz - jsou ještě dva - tam získáš hodně cenných a praktických zkušeností, rad i názorů. Tak hodně štěstí při výběru. !i

P.S. Když jsem začínal, všichni co už jezdili tak radili - kup rovnou větší loď, stejně to tak nakonec dopadne a budeš to mít dražší. Měli samozřejmě pravdu. Tím nemyslím hned laminátku, ale větší gumák se silnějším motorem.
Míra, Dana, Shelia II a Hobby Van Exclusive :_
Upravil Cattani dne 05.09.2016 21:58, před 8 let
MartasikMartasikČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj mel jsem Adventure M400 s motorem Mercury 20 Hp byla to můj první člun s tim ze koupím větší abych to hned nemusel měnit (vydrželo mi to 1 sezónu). Super jízdní vlastnosti, hned šel do skluzu i ve 4 lidech - nedám na nej dopustit super člun pro začátek. Vrátil jse se z první dovolene u more a vyměnil jsem ho za laminatovy člun 4,7m ( stejně jsem člun vozík na vozíku protože to skládání a rozkládají je vopruz). vahal jsem take mezi Bushem a Adventure a nakonec zvítězil u me adventure, asi trochu ovlivnilo me rozhodování zkušenost mého známého,který ma take Adventure a je dost na detaily a ty ma velmi propracované. Rozdíl v ceně obou člunu ve 4m délce byl asi 5k. Co se tyče motoru tak me vyhovoval Mercury, který ma řazeni na pine tak nemusím druhou rukou radit ( někomu to nemusí vyhovovat).
Preji šťastnou ruku pri vyberu a mnoho naplutych mil.
HribHribČlen
Přidáno před 8 let
Velmi důležitý údaj je HMOTNOST (člunu i motoru dohromady) !!! Kolik toho uvezeš v obytce, karavanu nebo autě, soupravě? Sám s tím neskutečně zápasím. Doporučuji si udělat tabulku srovnání délky, únosnosti a hmotnosti a (cenově bohužel) Zodiac vychází nejlépe.
Václav (Hřib), Jitka + svišťata: Šimon, Tobiáš a Anička
K
kavanekČlen
Přidáno před 8 let
Děkuji všem za příspěvky. Hlavně mám přívěs. Takže to musí být nafukovací. Je mi jasné že delší a více HP motoru je lepší. Ale už to tak vypadá že na to budeme s manželkou sami. A pak člověk řeší i tu váhu a možnosti manipulace.
HatitiHatitiČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

kavanek napsal: Sháním něco na ježdění. Něco co by mohlo trochu jet a nefungovalo jako shrnovák na vodu: ...

Mno - bylo to zde již mnohokráte řešeno.
1) Co od toho čekáš?
2) Jak často použiješ?
3) Jak převezeš a kde uskladníš?
4) Kolik do toho chceš vrazit při pořízení?
5) Kolik jsi ochoten dát za provozní náklady?
atd atd ...
Až Ti bude aspoň většina z toho jasná, tak jdi do toho. Jinak dopadneš jako celé davy před Tebou ...

Co se týká lodí je jenom jedna obecná rada a ta zní: "Délka běží"! Čím delší a štíhlejší loď, tím větší rychlost při stejném výkonu. A tedy i menší to "hrnutí vody". Ono je to mnohem složitější, ale toto je základ.
A pokud se chceš klouzat, tak opravdu jedině pevný trup a vír v nádrži ... A kluznou plavbu už zase začínají omezovat, kdežto ve výtlaku můžeš dnes už skoro všude.
Ale jeď s "klouzavkou" ve výtlaku, co?

Tady si všichni poměřujou jenom velikosti ....
Domnívám se, že se jedná o úměru přímo nepřímou ....

(Přeber si to jak chceš - je to stejný jako s autama! ) :o

PS: Ale podle Tvého posledního příspěvku mám dojem, že už víš ...
!y+!u+!i+:i+:i
"Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká aby byl a je, tak má bejt to co je a nemá bejt to co není, jak tomu v mnoha případech je!" :^
(Pan Jan Werich)
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let
Já měl 3m s nafukovacím kýlem a hliníkovou podlahou. K tomu Yamaha 8 PS. Hromada zábavy, ale v maximálních rychlostech se
musel dávat bacha na stabilitu a při rozjezdu zatížit předek aby nejel "po zadním " . Tahal jsem za tím i dceru na destičce a ve skluzu.
To byl fofr. Skladný, poměrně lehký a na těch pět let, než jsem přišel na to, že větší resp. žádný nechci to stačilo.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
Kup člun 3-3,2m a 10PS a je to na všechny naše vody. Mácháč, Hracholusky a já nevím co ještě. Váhovej rozdíl nebude až tak hroznej.
Q
AnonymČlen
Přidáno před 8 let
Vystřídal jsem 3 gumaky,skládal je do auta jelikož jsem tahal karavan.ono také není žádné terno to cpat i špinavé do auta.pořídil jsem laminátovy člun s 50tkou Merkury,prodal karavan a koupil starší obyt.auto.je to o něčem jiném,každý kdo začíná s gumakem na to časem přijde.
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 8 let
Kdysi - raftová Matylda a motor 2,5 Johnson. Potom Allroundmarine 3m, hliník podlážka, 6k Selva - skluz 2 lidi. Ale jen u břehu. Pak 3,8m gumový Yam s hliníkovou podlahou a 25k Selva s volantem - komfort, lyžování ale těžké krámování.
Nyní děti pryč - Zodiac Fastroller 3,6m + 10 k 4takt Tohatsu na ruku - pohodlí, komfort, malá váha. Vylepšeno kvalitní nafukovací sedačkou a kompresorem pro nafouknutí člunu a hlavně podlážky. A 20l nádrž - spotřeba 1,5l/hod. To je asi naše konečná - možná dám stříšku.
Radek
K
kavanekČlen
Přidáno před 8 let
Nafukovák musím. Mám přívěs a auto neplánují. Cítím 3.3m + 10HP jako ideální. Nepotřebuji lítat 30kmh po vodě. Umím si spíš představit pohodičku na půl plynu. A debil abych neudělal papíry snad nejsem :-) ...
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 8 let
Je fakt že mě na posledním gumsrazu příjemně překvapili lidi (jména si nepamatuju) s 8,10 a 15PS lodičkama = jelo jim to až 30km/h !!!
Absolutní vyjímka je Jirka MTS kterýmu jeho k dokonalosti vyladěnej pětikoňák YAM lítal 20km/h.
Za mě: dobře vyladědej desetikoňák s dobře nafoukaným člunkem a lechkou posádkou dokáže dosti slibný výkony. Rychlosti okolo 20km/h nejsou vyjímkou. A to už je na příbřežní plavbu slušnej výkon.
Record jsme naměřil letos na Meklenburských jezerech kdy dva malí smradi (syni kamaráda 10 a 7 let) s YAM 9,9 na Zodiacu jeli 26km/h. Pravda dohromady měli tak 50kg, ale jeli. Když starší kluk přibral metrákovýho fotra, tak klesli na 17km/h ale dobrý, furt se "to" bylo schopný vízt ve skluzu.
rozměr Dinga si nepamatuju ale odhad 2,8-3m
Papá si pořídil nepatrně větší "loďku" 13m a skoro 700PS. Tohle bylo jen jako Dinghy pro jízdu po maríně a po zálivu. No, nekup to těm dětem za ty prachy. Fotka Dinga je z FlyBridge, lepší bohužel nemám.
Upravil Karel Prokop dne 06.09.2016 20:53, před 8 let
Karel Prokop Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
vaclav horkyvaclav horkyČlen
Přidáno před 8 let
Mám 121kg+přitelkyně 65 kg 3.30 člun-vysokotlaká podlážka(podstatně lehčí) a Suzuki 9,9 a při pobreží na moři to po ránu letí jak raketa .V pohodě to bohatě stačí.Spotřeba?S tímto motorem nestojí za řeč. ;)
vaclav horky Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
F
ferdasanČlen
Přidáno před 8 let
[quote]Karel Prokop napsal:

Je fakt že mě na posledním gumsrazu příjemně překvapili lidi (jména si nepamatuju) s 8,10 a 15PS lodičkama = jelo jim to až 30km/h !!!
Absolutní vyjímka je Jirka MTS kterýmu jeho k dokonalosti vyladěnej pětikoňák YAM lítal 20km/h.
No,a votom je to především-mět dobře sladěný motor s gumídkem.I se silnějším motorem to nemusí dobře jet.S výběrem nespěchat,něco si vyzkoušet,třeba na gumsrazu a potom kupovat.Zkus si tady počíst http://www.jachti...m.php?f=34
Upravil ferdasan dne 07.09.2016 12:02, před 8 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

ferdasan napsal:

[quote]Karel Prokop napsal:

Je fakt že mě na posledním gumsrazu příjemně překvapili lidi (jména si nepamatuju) s 8,10 a 15PS lodičkama = jelo jim to až 30km/h !!!
Absolutní vyjímka je Jirka MTS kterýmu jeho k dokonalosti vyladěnej pětikoňák YAM lítal 20km/h.
No,a votom je to především-mět dobře sladěný motor s gumídkem.I se silnějším motorem to nemusí dobře jet.S výběrem nespěchat,něco si vyzkoušet,třeba na gumsrazu a potom kupovat.Zkus si tady počíst http://www.jachti...m.php?f=34



Vyzkoušel jsem postupně na 3m gumáku motory 3 a 5 a 8 PS . Vše dvoutakt Yamaha. Ta 8 PS je s 5ti koněm absolutně nesrovnatelná.


.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
Radek SladkyRadek SladkyČlen
Přidáno před 8 let
Ono to tak nevypadá na první pohled, ale 8 proti 5 je nárůst o 60%, tedy víc, než o polovinu. A to pak nejde srovnat, mám, to taky vyzkoušeno ;-)
Radek
K
kavanekČlen
Přidáno před 8 let
Tak první test na Velkém Dářku. Adventure TK-320. K tomu 25 roků starej půjčenej Mercury 8HP. Já plus paní 170 kg. Max 19 km/h. Je to hodně nebo málo nebo jak to je :D ??
F
ferdasanČlen
Přidáno před 8 let
Hodně nebo málo je úplně jedno.To budeš řešit,až se dostaneš do špatného počasí a budeš třeba někde na otevřené vodě.Te´d bys měl zhodnotit svoje pocity.Stálo to za to?Ten pohled z druhý strany ,ne ze břehu.Rychlot není vždycky rozhodující činitel.D
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 27
Členové online 0

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,454,790 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31328 sekund | Průměrně za: 0.31328 (0) sekund | Dotazy: 131 | Použitá paměť: 2.22MB/4MB