Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Plnění plynové lahve

Poslední aktualizace před 5 let
Carlos-zrxCarlos-zrxČlen
Přidáno před 5 let
já tam byl tuším v únoru, měli tam na vozíku víc hliníkových

Automatické sloučení 20.05.2019 11:35:
Máte někdo alternativu naplnění ALUGAS v Praze, popř. okolí?
Upravil Carlos-zrx dne 20.05.2019 11:35, před 5 let
R
rothsteinČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

Carlos-zrx napsal:

mám Alugas 11kg, byl jsem na doporučení firma Flaga, Budovatelská ulice. Do druhého dne, čistý propan tuším kolem 500,-


Tam mě s Alugas láhví odmítli, že musím mít jejich....
Fiat alkovna Bürstner A530 2.3JTD, 2006
Carlos-zrxCarlos-zrxČlen
Přidáno před 5 let
mám Alugas 11kg, byl jsem na doporučení firma Flaga, Budovatelská ulice. Do druhého dne, čistý propan tuším kolem 500,-
R
rothsteinČlen
Přidáno před 5 let
Poradí aktuálně někdo kde naplnit hliníkovou láhev 11Kg v Praze? Zkouším hledat na netu a nemohu najít, díky
Fiat alkovna Bürstner A530 2.3JTD, 2006
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 7 let
Ta "tekutina" o které se bavíme se při běžném používání s přehledem stihne také odpařit, takže nádrž zůstane vždy před plněním prázdná. Když se ale najednou začne vypouštět vše ven, první se tlačí propan a celé to natolik zchládne až místy omrzne, že butan ztratí tlak a chvíli se mátoří na dně jako poslední. :) Po vylití mimo nádobu se začne pozvolna zase odpařovat. Kdyby to nebyl plyn zůstane na zemi a nic se neděje.
RobertRobertČlen
Přidáno před 7 let
STMax, máš pravdu, že se ta tekutina po vylití na trávu hned odpařila, ale k čemu mi je v nádrži, když se z ní využitelný plyn nestane a jen tam zabírá místo. O ten objem natankuji příště méně.
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 7 let
A jak dlouho to zůstalo v kapalné fázi ležet dlouho na zemi než se to odpařilo? Stává se to běžně když vypouštím plyn z nádrží. A může být skutečně léto. Vyleju to na zem a během chvíle je vše pryč a zůstane jen mastný flek na zemi a hromada smradu. Pokud si tam něco měl ty a neodpařilo se to ani po xx minutách tak je to náhoda a hnus co tam kdo natankoval a ne pravidlo že to mají všichni.

Automatické sloučení 30.12.2016 14:37:
A jak dlouho to zůstalo v kapalné fázi ležet dlouho na zemi než se to odpařilo? Stává se to běžně když vypouštím plyn z nádrží. A může být skutečně léto. Vyleju to na zem a během chvíle je vše pryč a zůstane jen mastný flek na zemi a hromada smradu. Pokud si tam něco měl ty a neodpařilo se to ani po xx minutách tak je to náhoda a hnus co tam kdo natankoval a ne pravidlo že to mají všichni.

Automatické sloučení 30.12.2016 14:37:
A jak dlouho to zůstalo v kapalné fázi ležet dlouho na zemi než se to odpařilo? Stává se to běžně když vypouštím plyn z nádrží. A může být skutečně léto. Vyleju to na zem a během chvíle je vše pryč a zůstane jen mastný flek na zemi a hromada smradu. Pokud si tam něco měl ty a neodpařilo se to ani po xx minutách tak je to náhoda a hnus co tam kdo natankoval a ne pravidlo že to mají všichni.
Upravil STMax dne 30.12.2016 15:37, před 7 let
RobertRobertČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

floridan79 napsal:



odkud mas tuhle informaci?

To vím, hochu, z praxe. Vymontoval jsem nádrž LPG z karavanu (po 2 letech používání), sundal z ní ventil, takže byla otevřená a zjistil, že v ní něco šplouchá. Tak jsem ji vylil a to bylo 20°C nad nulou. Co tam bylo za tekutinu, která se neodpařila ani v této teplotě? :|
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
floridan79floridan79Člen
Přidáno před 7 let

Citovat

Robert napsal:

Je třeba podotknout, že v tlakové lahvi či nádrži, z které se odebírá plyn jen v plynné fázi, u dna zůstává neodpařitelný kondenzát. Proto nevěřím, že z flašky, kterou si vyměníš u pumpy a zaplatíš za 10kg plynu, taky těch 10 kg vyčerpáš. U vlastní lahve proto doporučuji (pokud je prázdná) otočit ji vzhůru dnem a kondenzát vypustit před tím, než jdete do plnírny. :_


odkud mas tuhle informaci? neodparuje se butan kdyz ma mene nez 4 stupne celsia (oprava 0 st. C jak jsem vycetl).... ale jinak je tam jen propan a butan nic vic takze pokud je smes zahrata nad 4 stupne tak se beze zbytku odpari vse.... pokud teda vim.....
Fiat Ducato 280 Weinsberg Cosmos 1989 2.5TDI 4x4 (Kosmik)
Upravil floridan79 dne 30.12.2016 01:39, před 7 let
RobertRobertČlen
Přidáno před 7 let
Je třeba podotknout, že v tlakové lahvi či nádrži, z které se odebírá plyn jen v plynné fázi, u dna zůstává neodpařitelný kondenzát. Proto nevěřím, že z flašky, kterou si vyměníš u pumpy a zaplatíš za 10kg plynu, taky těch 10 kg vyčerpáš. U vlastní lahve proto doporučuji (pokud je prázdná) otočit ji vzhůru dnem a kondenzát vypustit před tím, než jdete do plnírny. :_
Robert a Hanka, Fokus + karavan Home-Car
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

STMax napsal:

Plnit láhve můžou jen tzv. miniplnírny a plnírny Propan Butanu respektive Propanu. Jejich seznam je zde: http://www.plnirn... velké plnírny jsou známé viz: Flaga, Primagas apod. Ve velkých je problém že plní jen láhve které mají jejich logo. Malé miniplnírny "mohou" plnit láhve jakékoliv, jenže i v tom bývá problém, protože velké firmy proti tomu bojují tím, že si nepřejí plnit jejich láhve jinde než u nich a posílají kontroly apod. Může se tedy stát že když přijedete s lahví Flaga do miniplnírny tak ji nenaplní. Je v této branži neskutečný chaos a celé to navíc komplikují celníci, kteří dané věci vůbec nerozumí a vyžadují mnohdy nesmysly. Ideální je přijít do miniplnírny s vlastní lahví bez loga velké společnosti a pak by neměl být snad problém.
Miniplnírna vše plní jen na váze, nikoliv přes stojan pro auta. Cena bývá stanovena za plný obsah a je jedno jestli v ní něco bylo nebo ne. U jedné lahve to nikdo řešit nebude, ale když by někdo na tom trval je možné si zapsat hmotnostní průtokoměr a po naplnění odečíst množství které se naplnilo. Alespoň tak to řešíme ve Zlíně u plnících lahví. Zapíše se stav a po naplnění zaplatíme jen to co se naplnilo v kilech. U obyčejných lahví nám to umí udělat také, ale jen proto, že tam jezdíme často a už to tak máme domluvené.
Klasické čerpačky LPG umějí naplnit lahve také, ale je to porušení předpisů a krácení daně, kdyby to zjistili celníci jsou za to tučné pokuty. Navíc to neplní přes váhu a množství jen odhadují kolem 18 litrů.

Automatické sloučení 29.12.2016 20:55:
Na webu se uvádí že firma Miko Náchod co je na Kladské ul a ne na Běloveské je čerpačka LPG na auta. Skutečně to plnili s tím že je láhev na váze a uplně mimo od stojanu pro auta a cenu stanovili podle kg?


Za ulici se omlouvám a v Otrokovicích jsem zaplatil stav na stojanu.
Víc už se nechci vyjadřovat
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
martin_adamekmartin_adamekČlen
Přidáno před 7 let
Díky, teď v tom mám jasno,
takže budka s váhou u benzínky je miniplnírna a nemusím se ničeho bát.

Zmátly mě všechny ty články a diskuze v duchu "na benzínce ne";
a z plynu mám respekt, tak jsem se radši ještě zeptal.

Teď chápu, že se tím myslelo "u stojanu pro auto na benzínce bez váhy ne",
a šokuje mě, že se někde naslepo plní, když se neví, kolik tam toho je
(teda pokud si majitel bomby tu bombu nezváží předem;
při zvážení lahve už to technicky asi bude ok, když pominu daňový aspekty).

Trochu mě překvapuje, co píšeš, že se při plnění obvykle platí obsah celý lahve, i když v ní ještě něco bylo, ale třeba si taky domluvím, že mi to budou účtovat matematicky podle skutečnýho stavu.

Jo, ta LPG čerpačka v NA má na plnění lahví samostatný stanoviště s váhou a cenou vyšší než pro auta,
takže podle tvýho názvosloví to asi je oficiální miniplnírna.
(A mě pak zbytečně děsej články "na benzínce ne",
který nepočítaj s pořádnou miniplnírnou v areálu LPG benzínky :) )
STMaxSTMaxČlen
Přidáno před 7 let
Plnit láhve můžou jen tzv. miniplnírny a plnírny Propan Butanu respektive Propanu. Jejich seznam je zde: http://www.plnirn... velké plnírny jsou známé viz: Flaga, Primagas apod. Ve velkých je problém že plní jen láhve které mají jejich logo. Malé miniplnírny "mohou" plnit láhve jakékoliv, jenže i v tom bývá problém, protože velké firmy proti tomu bojují tím, že si nepřejí plnit jejich láhve jinde než u nich a posílají kontroly apod. Může se tedy stát že když přijedete s lahví Flaga do miniplnírny tak ji nenaplní. Je v této branži neskutečný chaos a celé to navíc komplikují celníci, kteří dané věci vůbec nerozumí a vyžadují mnohdy nesmysly. Ideální je přijít do miniplnírny s vlastní lahví bez loga velké společnosti a pak by neměl být snad problém.
Miniplnírna vše plní jen na váze, nikoliv přes stojan pro auta. Cena bývá stanovena za plný obsah a je jedno jestli v ní něco bylo nebo ne. U jedné lahve to nikdo řešit nebude, ale když by někdo na tom trval je možné si zapsat hmotnostní průtokoměr a po naplnění odečíst množství které se naplnilo. Alespoň tak to řešíme ve Zlíně u plnících lahví. Zapíše se stav a po naplnění zaplatíme jen to co se naplnilo v kilech. U obyčejných lahví nám to umí udělat také, ale jen proto, že tam jezdíme často a už to tak máme domluvené.
Klasické čerpačky LPG umějí naplnit lahve také, ale je to porušení předpisů a krácení daně, kdyby to zjistili celníci jsou za to tučné pokuty. Navíc to neplní přes váhu a množství jen odhadují kolem 18 litrů.

Automatické sloučení 29.12.2016 20:55:
Na webu se uvádí že firma Miko Náchod co je na Kladské ul a ne na Běloveské je čerpačka LPG na auta. Skutečně to plnili s tím že je láhev na váze a uplně mimo od stojanu pro auta a cenu stanovili podle kg?
Upravil STMax dne 29.12.2016 21:55, před 7 let
Ales a HanaAles a HanaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj náchoďáku,
reaguji na Tvůj dotaz i když jen částečně. Při své práci používám PB 2kg láhev s hořákem pro smršťování izolačních teplem smrštitelných materiálu. Když už hořák nemá dostatečný výkon zbýva v láhvi ještě 0,5 kg plynu, tudíž při výměně u benzínky bych na každé láhvi tratil. To samé je, když se vrátím z výjezdu s bydlíkem, tak jedu doplnit 5 kg láhev, abych mněl na příští výjezd plno. U VAKu v Běloveské ulici mi vždy doplní PB láhve dle váhy, dostanu účet a tudíž to asi nebude nějaká černota. Tam Ti také asi odpoví na Tvé další otázky.:_
Alda
Aleš, Hana, yorkshire Jája,
Peugeot Boxer - vestavba Trentino
martin_adamekmartin_adamekČlen
Přidáno před 7 let
Po přečtení různých diskuzních vláken i několika souhrnných článků mi pořád není jasné, kde se plnit může, a kde se sice plní, ale plnit nemá:
- píše se, že na LPG benzínkách se lahve plnit nemaj
- ale přitom se taky píše, že jediné spolehlivé plnění je na váze

Takže nevím, jak to je s benzínkama vybavenýma spešl pracovištěm s váhou na plnění bomb.
(Protože nevím, jestli je takové spešl stanoviště u benzínek standard, nebo vzácnost... LPG benzínka, o které vím, ho má; a jiné neznám, takže nevím, jaký je standardní stav ...)

Může mi někdo, kdo se v tom orientuje, napsat, jestli
je plnění PB lahví na LPG benzínkách s budkou a váhou
a) bezpečné (můžu nechávat plnit)
b) legální (můžu o tom plnění mluvit)
?

Díky.

Jde mi o to, jestli má smysl si pro pocit bezpečí koupit fungl novou láhev,
a tu si nechávat plnit;
nebo jestli je jediný bezpečný postup výměna za jinou
(a tudíž by koupě nepoužité lahve bylo vyhození peněz z okna).

Hlavně chci postupovat technicky správně (bezpečně),
případné dodržení zákona je pak příjemný bonus.


Všude se píše, že se má plnit jen v plnírnách,
ale nikde se už neuvádí, jestli "plnírna" je výhradně něco, co vypadá jako malá fabrika, a kam se sváží lahve ze sběrných míst;
nebo jestli "plnírna" může být i budka s váhou u LPG pumpy.

Krom toho na firmy.cz vidím LPG benzínky, které oficiálně veřejně hlásají, že plní PB lahve - tak to asi snad dělaj legálně ?


Krom toho mě napadá - při výměně lahve se váží, kolik v ní zůstalo, a to se odečte z ceny;
nebo co tam zůstalo, je můj problém (tzn. je lepší nechávat si plnit svou láhev);
nebo se spotřebuje skoro všechno, takže je z hlediska ceny jedno, jestli měním, nebo plním?
napiknapikČlen
Přidáno před 10 let
Flaga s.r.o. - Plnírna Plzeň-Dýšina
Hornomyslická 526/173 , Plzeň - Dýšina, 330 02
Chteji ale vyplnit formular s informacemi z OP.
--
Telefon 377845951 - nejsem si jistej.
L
LakyČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Remzin napsal:

Další plnírna je Jiřicích u Kostelce nad Labem a plní vše ( alu , kompozit , německý ... ) a plní jak PB tak i PROPAN za ceny mezi 360-380 Kč . České lahve výměnou ostatní většinou na počkání, když jich teda nechci 5 :-)


Pěkně to podražili za 10. kg viděl jsem i za 390kč.
Žijeme jen jednou.
R
RemzinČlen
Přidáno před 10 let
Další plnírna je Jiřicích u Kostelce nad Labem a plní vše ( alu , kompozit , německý ... ) a plní jak PB tak i PROPAN za ceny mezi 360-380 Kč . České lahve výměnou ostatní většinou na počkání, když jich teda nechci 5 :-)
!y Jarda , :y Lenka , :a Lukáš a !z Štěpánka
Mercedes Benz Vito + Knaus Südwind
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 10 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

jedna plnírna je v Rakovníku, nemají web. stránky, ale je to v Huřvinách (z Rakovníka směr Plzeň)
je to čerpačka na LPG a mají i plnicí stanici s váhou.
až pojedu kolem tak zjistím alespoň telefon.
:_


je tam otevřeno od 7 do 19.00 každý den.

GPS: 50°04'59.8"N 13°43'35.9"E
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
L
LubosČlen
Přidáno před 10 let
Ahoj, našel jsem další plnírnu PB. Je to v Mimoni, ulice Baarova, tel 487 862 390. Volal jsem tam a není problém, tak je hned tento týden vyzkouším, mám prázdnou německou.

Luboš
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 13
Členové online 0

Celkem členů: 15,967
Nejnovější člen: PetrHermi
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,424,080 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19691 sekund | Průměrně za: 0.19691 (0) sekund | Dotazy: 131 | Použitá paměť: 2.24MB/2MB