Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Měření zásobní vody

Poslední aktualizace před 7 let
calycalyČlen
Přidáno před 11 let
Tohle (http://www.conrad.cz/ukazatel-stavu-hladiny.k191332) taky pouzivam a napajeni ze dvou tuzkovek neni vubec na skodu protoze to ma odber pouze pri mereni (stisknuti tlacitka).
Baterky vydrzi roky.
Pouzivam jeden merak na cistou i odpadni nadrz.
Jednotlivy elektrody v nadrzich mam paraelne a prepinacem prepinam cistou a odpadni nadrz (nejspodnejsi elektrodu).
3v1:_
Vlada JanaVlada JanaČlen
Přidáno před 11 let
ahoj všem. Já jednoduše místo klacku od trabanta používám slabou ohebnou hadičku, fixem ocejchovanou, na konci zatíženou. při měření strkám hadičku do zásobníku vody a foukám. jakmile slyším bublání kouknu na cejch a vím. Vlada
mekiemekieČlen
Přidáno před 11 let
to caly
přepínač na deset drátů, to je frajeřina - jak se to dá udělat?
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, dá se přepínat jen ten jeden společný, tj. přívodní vodič, který napájí všechny elektrody a zpět se to vrací od jednotlivých deseti elektrod. A když vypnu ten "hlavní" přívod (nebo přepnu, to už je jedno), tak ostatní v té větvi, jako by už tam vůbec nebyly, a mohou být trvale zapojeny paralelně (vždy dva od každého elektrodového senzoru na jednu svorku přístroje). Otázka je narůstání usazenin průchodem stejnosměrného proudu na elektrodách. Lepší přístroje obsahují generátor kmitů a přes elektrody jde střídavý proud (ne 230 V !), signál se ve vyhodnocovacím modulu usměrňuje a zesiluje a minitor (LED) to všechno zobrazuje. Ale to je pak už ta vyšší cenová hladina. Čáo, Pepa, Csr a v.
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 11 let
Pokud by měl někdo zájem mohu poslat dokumentaci k vyrobenému LCD displeji k zobrazení stavu nádrží. Jako vstupy lze použít již zde zmiňované jazýčkové relé. Já používám sondy s jednoduchým obvodem, pro nádrž na vodu 5 stavů a pro odpadní nádrž 3 stavy.
Má i výstup pro signalizaci prázdné nádrže – využívám pro signalizaci a blokování topných těles a výstup pro signalizaci plné odpadní nádrže.
Jarda_1 Připojili následující soubory:
vodb.pdf [Nejsou k dispozici žádné informace / 525 stažení]
voda.pdf [Nejsou k dispozici žádné informace / 473 stažení]
Jarda_1 Připojili následující obrázky:
vodc.jpg vodb.jpg Obrázek nebyl nalezen
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, velice se mi to líbí od "Jarda_1", co naplat, měření, jaké jsem uvedl výše ve dvou svých příspěvcích tohoto vlákna mám již hotové a čekám, až povolí mrazy (alespoň + 10°C), abych to mohl namontovat. Tenkrát jsem nic lepšího, než mám, na interfernetu nanašel, a to ještě bez jakéhokoliv komentáře. Je to z Amatérského rádia- konstr., vyrobit plovákový system bylo dost pracné, zvláště když jsem to konstruoval tak, aby to pracovalo bez vůlí a aby se to nikdy nepokazilo, za všechny elektronické součástky vč. LED a cuprexitu na spoje tišťáky a leptacího roztoku jsem dal 250,-, za nerez šroubky a nýtky 200,-, pájka Ag40%Cu 125,- (1/2 tyčky), ostatní (nerez plech 1 mm odstřižky) co dům dal.
Čáo, Pepa, Csr a v.
Trip Ja-RoTrip Ja-RoČlen
Přidáno před 11 let
to Jarda 1: elegantní řešení :g
Jsi autorem i tišťáků nebo se jedná o stavebnici ? Schema se jeví jako jednoduché, na základě logiky...
Jarka + Roman+ Štěpán + Kuba + 2 kníračí slečny ( Magie a Berry )
calycalyČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

mekie napsal:

to caly
přepínač na deset drátů, to je frajeřina - jak se to dá udělat?


Jo jasne ze se neprepina 10 dratu ale jen ten jeden spolecnej jak pise Doskocil.Ja to mam dokonce na tri nadrze tak ze 3x spolecny.
3v1:_
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Trip Ja-Ro napsal:

to Jarda 1: elegantní řešení :g
Jsi autorem i tišťáků nebo se jedná o stavebnici ? Schema se jeví jako jednoduché, na základě logiky...


ano jsem autorem zapojení i tištáků, je to poměrně jednoduché a není problém poskytnout podklady. Program do PIC procesoru mi ale dělal kolega a protože s tím také strávil nějaký čas stanovil si cenu za program a naprogramování procesoru 100,-Kč
Cena součástek vychází cca na 250,-Kč + plošný spoj + 100,- za programování PIC.
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

mekie napsal:

Našel jsem to stejný u Conrada, http://www.conrad...ny.k191332 ale blbý je, že je to na 3V a ne na 12V


tak to pořeš třeba takhle- http://www.suntec...ady-ipc-1/
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

No, zájem mě zaskočil :)
popis: jedná se o jednoduchý kapacitní snímač s LCD displejem
jsou to dvě nerezové tyčky - jedna holá a druhá izolovaná o pr. cca 5mm (délky libovolné) a tišťák o pr. cca 40mm.
Kapalina mezi nimi funguje jako proměnná kapacita a tak se dají měřit i např. hořlavé kapaliny (benzín).
cena: zatím nestanovena chtěli bychom se dostat do 1500 + DPH za stavebnici.
prodávat budeme stavebnici, nebo montovat komplety jak kdo bude chtít
montáž: dvě díry do nádrže o pr. 5mm napájení 12V jinak nic. Zobrazovací displej má dva trimy - nastavuje se horní a dolní úroveň.
Fotky sem dám zítra už se mi nechce do dílny :_.


ahoj všem
omlouvám se za zdržení ale tělesná schránka nechtěla úplně spolupracovat a byl jsem 2x ve špitále a bylo to docela maso :) poslední tři měsíce.
Přikládám slíbené fotky první kus zkušební na zkoušku posílám Petrovi (petr a lucie) protože psali první. Ostatní kdo mají zájem prosím dejte info nechám udělat pár kousků na testy aby se to odzkoušelo.
Karel Prokop Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen p1090599.jpg Obrázek nebyl nalezen
L
lada721Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

Citovat

Karel Prokop napsal:

No, zájem mě zaskočil :)
popis: jedná se o jednoduchý kapacitní snímač s LCD displejem
jsou to dvě nerezové tyčky - jedna holá a druhá izolovaná o pr. cca 5mm (délky libovolné) a tišťák o pr. cca 40mm.
Kapalina mezi nimi funguje jako proměnná kapacita a tak se dají měřit i např. hořlavé kapaliny (benzín).
cena: zatím nestanovena chtěli bychom se dostat do 1500 + DPH za stavebnici.
prodávat budeme stavebnici, nebo montovat komplety jak kdo bude chtít
montáž: dvě díry do nádrže o pr. 5mm napájení 12V jinak nic. Zobrazovací displej má dva trimy - nastavuje se horní a dolní úroveň.
Fotky sem dám zítra už se mi nechce do dílny :_.


ahoj všem
omlouvám se za zdržení ale tělesná schránka nechtěla úplně spolupracovat a byl jsem 2x ve špitále a bylo to docela maso :) poslední tři měsíce.
Přikládám slíbené fotky první kus zkušební na zkoušku posílám Petrovi (petr a lucie) protože psali první. Ostatní kdo mají zájem prosím dejte info nechám udělat pár kousků na testy aby se to odzkoušelo.




Karle podobnými sděleními mně děsíš ale důkaz, že je snad vše v pořádku je že ses ozval.:g Odvolávám se na SZ odeslanou 9.1.2013 se zájmem o tvé zařízení. Napiš prosím, co vše musím splňovat, abych se mohl zařadit mezi šťastlivce, tvé zařízení vlastnící.:_
J
Jirka GSČlen
Přidáno před 11 let
Také bych měl zájem o měření :) a počkám na kritéria výběru .... B)
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 11 let
objednal jsem pár kusů na zkoušku pro první zájemce. Ty poprosím o zkušební provoz. Až to vyzkouší a sdělí svý poznatky dám k dispozici další kusy (do léta určitě) ale chtěl bych právě aby to nezávislí uživatelé zkusili a nemilosrdně zkritizovali.

Automatické sloučení 20.02.2013 14:58:
prosím všechny co jsme komunikovali po SZ - pošlete mi délky čidel (tyčí) do vašich nádrží potřebuju objednat nerez tyčovinu. Většinou jsou nádrže 250 nebo 300mm ale má-li někdo atyp potřebuju mu to připravit.
Ostaním se omlouvám ale nemám sílu to řešit jednotlivě. Ti kteří se mnou komunikovali po SZ vědí.
díky za trpělivost Karel
Upravil Karel Prokop dne 20.02.2013 15:58, před 11 let
PeterbPeterbČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

objednal jsem pár kusů na zkoušku pro první zájemce. Ty poprosím o zkušební provoz. Až to vyzkouší a sdělí svý poznatky dám k dispozici další kusy (do léta určitě) ale chtěl bych právě aby to nezávislí uživatelé zkusili a nemilosrdně zkritizovali.

Automatické sloučení 20.02.2013 14:58:
prosím všechny co jsme komunikovali po SZ - pošlete mi délky čidel (tyčí) do vašich nádrží potřebuju objednat nerez tyčovinu. Většinou jsou nádrže 250 nebo 300mm ale má-li někdo atyp potřebuju mu to připravit.
Ostaním se omlouvám ale nemám sílu to řešit jednotlivě. Ti kteří se mnou komunikovali po SZ vědí.
díky za trpělivost Karel


Pretože neverím tyčiam použil som toto: http://www.ebay.c...;_from=R40
je to lacné hygienické a perfektne funguje a aj tesní.
PetrNPetrNČlen
Přidáno před 11 let
pro PETERB / ten plovákový měřák vypadá vážně skvěle! A jak máš řešeno zobrazení?? Diody, nebo LCD display?? Nemáš to vyfoceno??? Kolik to celé stálo???
Petr a Iva, BMW X5 + Bürstner Trecento 530 TS
J
Jirka WČlen
Přidáno před 11 let
Přátelé,
máte již někdo odzkoušeno zařízení od Karla Prokopa?
PeterbPeterbČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

PetrN napsal:

pro PETERB / ten plovákový měřák vypadá vážně skvěle! A jak máš řešeno zobrazení?? Diody, nebo LCD display?? Nemáš to vyfoceno??? Kolik to celé stálo???

obyčajné diody, myslím, že presnosť na štvrtiny je dostatočná a navyše je tam bzučiak keď je úplne plná nádrž aby som neprelial.
L
lada721Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

Jirka W napsal:

Přátelé,
máte již někdo odzkoušeno zařízení od Karla Prokopa?



Zatím né, Karel na tom maká.:_
JirkacJirkacČlen
Přidáno před 11 let
Já jsem koupil karavan a něco podobnýho tam mám.Můžeme o tom podiskutovat ve Strážnici.
J
POSÁDKA Adria Matrix
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 11
Členové online 1
Provence

Celkem členů: 15,971
Nejnovější člen: lisky
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,480,223 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27652 sekund | Průměrně za: 0.27652 (0) sekund | Dotazy: 138 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB