Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Měření zásobní vody

Poslední aktualizace před 7 let
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Karel Prokop napsal:

No, zájem mě zaskočil :)
popis: jedná se o jednoduchý kapacitní snímač s LCD displejem
jsou to dvě nerezové tyčky - jedna holá a druhá izolovaná o pr. cca 5mm (délky libovolné) a tišťák o pr. cca 40mm.
Kapalina mezi nimi funguje jako proměnná kapacita a tak se dají měřit i např. hořlavé kapaliny (benzín).
cena: zatím nestanovena chtěli bychom se dostat do 1500 + DPH za stavebnici.
prodávat budeme stavebnici, nebo montovat komplety jak kdo bude chtít
montáž: dvě díry do nádrže o pr. 5mm napájení 12V jinak nic. Zobrazovací displej má dva trimy - nastavuje se horní a dolní úroveň.
Fotky sem dám zítra už se mi nechce do dílny :_.


Karle prosím dej sem ty fotky, moc by mi to zajímalo.
Petr V
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj všem. Zkusím, jestli se mi podaří umístit zde malou ochutnávku "Měření zásobní vody" elektronicko-mechanické vlastní výroby. Základem je náhodně objevené schema LED osmidiodového ukazatele množství paliva ze šedesátých/sedmdesátých let bez jediného slovíčka vysvětlení, navíc osazeného součástkami, které se již 25 let nevyrábějí. Bylo potřeba "překopat" schema (zvětšil jsem to na deset LED), navrhnout dva tištěné spoje, oba "tišťáky" vyleptat atd. Podle vlastností pak zhotovené elektroniky (= úhlu pootočení indikačního potenciometru) navrhnout a zhotovit mechanickou část, samozřejmě tak, aby to vše bylo zhotovitelné technologií SVĚRÁK, PILNÍKY, RUČNÍ VRTAČKA. Celá věc je hotová, seřízená, fukční, jen montáž do karavanu se uskuteční, až bude tepleji. Oproti kostrukci Karla je to předpotopní (možná) jen podle jeho popisu, ale pro mne to znamenalo skoro rok neuvěřitelně krásné zábavy, začal jsem nákupem tranzistorů, diod atd odskočením z kempu v Jedovnicích do Brna vloni v květnu, ale to už bylo v hlavě mnoho z toho zpracováno (= našrotováno) Až po montáži do karavanu zde do rubriky "zlaté ručičky" umístím přes 40 obrázků, jak to vznikalo. Nemyslím, že by mne někdo následoval, ale pro zdejší kutily by bylo možná zábavné jen se na to podívat. Oba obrázky jsou z konečného sestavení a po seřízení mnimální a maximální hladiny, samozřejmě simulováno, do obýváku jsem nenanosil 40 l vody. Čáo, Pepa, Csr a v.

Automatické sloučení 14.01.2013 11:25:
Ještě jednou, druhý obrázek byl asi moc velký. (Foceno v obýváku) Je tam vidět i mnou upravený zdroj 12 V 25VA (=W) na 120 VA, protože už nestačil napájet všechny ty moje vynálezy, co neustále do svého karavnu cpu.

Automatické sloučení 15.01.2013 20:57:
Ahoj, zapomněl jsem dodat, že ze zařízení nebude nic vidět, jen deset LED diod zevnitř připevněných k otvoru 6 x 61 mm a dvě hlavice šroubů na horním panelu pod skříňkami nad dřezem v kuchyňce. Jen tak pro představu, jak to mám vymyšlené. Čáo, Pepa, Csr a v.

Automatické sloučení 16.01.2013 17:02:

Citovat

Doskocil napsal:

Ahoj všem. Zkusím, jestli se mi podaří umístit zde malou ochutnávku "Měření zásobní vody" elektronicko-mechanické vlastní výroby. Základem je náhodně objevené schema LED osmidiodového ukazatele množství paliva ze šedesátých/sedmdesátých let bez jediného slovíčka vysvětlení, navíc osazeného součástkami, které se již 25 let nevyrábějí. Bylo potřeba "překopat" schema (zvětšil jsem to na deset LED), navrhnout dva tištěné spoje, oba "tišťáky" vyleptat atd. Podle vlastností pak zhotovené elektroniky (= úhlu pootočení indikačního potenciometru) navrhnout a zhotovit mechanickou část, samozřejmě tak, aby to vše bylo zhotovitelné technologií SVĚRÁK, PILNÍKY, RUČNÍ VRTAČKA. Celá věc je hotová, seřízená, fukční, jen montáž do karavanu se uskuteční, až bude tepleji. Oproti kostrukci Karla je to předpotopní (možná) jen podle jeho popisu, ale pro mne to znamenalo skoro rok neuvěřitelně krásné zábavy, začal jsem nákupem tranzistorů, diod atd odskočením z kempu v Jedovnicích do Brna vloni v květnu, ale to už bylo v hlavě mnoho z toho zpracováno (= našrotováno) Až po montáži do karavanu zde do rubriky "zlaté ručičky" umístím přes 40 obrázků, jak to vznikalo. Nemyslím, že by mne někdo následoval, ale pro zdejší kutily by bylo možná zábavné jen se na to podívat. Oba obrázky jsou z konečného sestavení a po seřízení mnimální a maximální hladiny, samozřejmě simulováno, do obýváku jsem nenanosil 40 l vody. Čáo, Pepa, Csr a v.

Automatické sloučení 14.01.2013 11:25:
Ještě jednou, druhý obrázek byl asi moc velký. (Foceno v obýváku) Je tam vidět i mnou upravený zdroj 12 V 25VA (=W) na 120 VA, protože už nestačil napájet všechny ty moje vynálezy, co neustále do svého karavnu cpu.

Automatické sloučení 15.01.2013 20:57:
Ahoj, zapomněl jsem dodat, že ze zařízení nebude nic vidět, jen deset LED diod zevnitř připevněných k otvoru 6 x 61 mm a dvě hlavice šroubů na horním panelu pod skříňkami nad dřezem v kuchyňce. Jen tak pro představu, jak to mám vymyšlené. Čáo, Pepa, Csr a v.

Vidím, že je to dost prohlížené. Čáo, Pepa
Upravil Doskocil dne 16.01.2013 18:02, před 11 let
Doskocil Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen
Trip Ja-RoTrip Ja-RoČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj Karle, nebyly by nějaké obrázky ? Díky.
Jarka + Roman+ Štěpán + Kuba + 2 kníračí slečny ( Magie a Berry )
J
Jirka WČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Trip Ja-Ro napsal:

Ahoj Karle, nebyly by nějaké obrázky ? Díky.



Taky čekám a čekám. Díky
T
tibiČlen
Přidáno před 11 let
Teda, jak jsme rozmlsaní. U Trabanta se i benzín měřil klackem a dnes elektronicky, s digitálním, případně diodovým ukazatelem... Nevypovídá to něco o naší kultuře? :D
J
Jirka WČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

tibi napsal:

Teda, jak jsme rozmlsaní. U Trabanta se i benzín měřil klackem a dnes elektronicky, s digitálním,
případně diodovým ukazatelem... Nevypovídá to něco o naší kultuře? :D




Co to má vypovídat o kultuře? Dřív jezdili povozem a netušili nic o trabantech. Tak budem dnes do nádrží ládovat sukovice?
L
lada721Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

tibi napsal:

Teda, jak jsme rozmlsaní. U Trabanta se i benzín měřil klackem a dnes elektronicky, s digitálním, případně diodovým ukazatelem... Nevypovídá to něco o naší kultuře? :D



Dle toho smajlíka na konci vidím jak je tvůj přízpěvek myšlen, tak jej z dovolením kousek posunu. Pokud máš stach o úpadek naší kultůry používáním výdobytků elektroniky tak proč si svůj přízpěvek nanapsal na papír a nevhodil s láhví do vody?!h:D:_
T
tibiČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

lada721 napsal:

Citovat

tibi napsal:

Teda, jak jsme rozmlsaní. U Trabanta se i benzín měřil klackem a dnes elektronicky, s digitálním, případně diodovým ukazatelem... Nevypovídá to něco o naší kultuře? :D



Dle toho smajlíka na konci vidím jak je tvůj přízpěvek myšlen, tak jej z dovolením kousek posunu. Pokud máš stach o úpadek naší kultůry používáním výdobytků elektroniky tak proč si svůj přízpěvek nanapsal na papír a nevhodil s láhví do vody?!h:D:_


Přesně tak to bylo myšleno, v dobrým. :) Pamatuju si dobu, kdy jsem jezdil trempovat jen s celtou a kdo měl stan byl masňák :) A takhle by se dalo pokračovat.
No a tu flašku poslat nemůžu, nechci riskovat, že mě někdo přetáhne sukovicí za znečišťování životního prostředí :D
L
lada721Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

tibi napsal:

Citovat

lada721 napsal:

Citovat

tibi napsal:

Teda, jak jsme rozmlsaní. U Trabanta se i benzín měřil klackem a dnes elektronicky, s digitálním, případně diodovým ukazatelem... Nevypovídá to něco o naší kultuře? :D



Dle toho smajlíka na konci vidím jak je tvůj přízpěvek myšlen, tak jej z dovolením kousek posunu. Pokud máš stach o úpadek naší kultůry používáním výdobytků elektroniky tak proč si svůj přízpěvek nanapsal na papír a nevhodil s láhví do vody?!h:D:_


Přesně tak to bylo myšleno, v dobrým. :) Pamatuju si dobu, kdy jsem jezdil trempovat jen s celtou a kdo měl stan byl masňák :) A takhle by se dalo pokračovat.
No a tu flašku poslat nemůžu, nechci riskovat, že mě někdo přetáhne sukovicí za znečišťování životního prostředí :D

!h:g:g:g:_
PeterbPeterbČlen
Přidáno před 11 let
Najjednoduchší spôsob merania hladiny je použiť jazýčkové relé http://www.sos.sk...-1a52-2030
zaliať do rubky a po trubke sa pohybuje plaváčik s magnetom. No a relé spína led diody. Úplne primitívne a spoľahlivé. Používa sa to desiatky rokov vo velmi náročných prevádzkach. Môžem nakresliť až bude záujem.
PhanTomPhanTomČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Peterb napsal:

Najjednoduchší spôsob merania hladiny je použiť jazýčkové relé http://www.sos.sk...-1a52-2030
zaliať do rubky a po trubke sa pohybuje plaváčik s magnetom. No a relé spína led diody. Úplne primitívne a spoľahlivé. Používa sa to desiatky rokov vo velmi náročných prevádzkach. Môžem nakresliť až bude záujem.


S těmi kontakty je to dobry nápad. Akorát prolém je s tím, ze pokud je to sestavené v tom "primitivním" zapojeni, potřebuješ mezi cidlem a zobrazovacem svazek tolika vodičů, kolik mas kontaktu. Ale vnuknul jsi mi nápad co s tím. Konstrukce senzoru je jasná - trubka s deskou po straně kde budou kontakty jazyckoveho relé. Dnes uz jsou naštěstí i v miniaturnim provedeni. Da se tedy sestavit třeba poměrně přesne měření, dejme tomu 10 čidel. Na desku jednoduchý jednočip, který bude mít na starosti kódování paralelního na sériový tok. Tím z deseti vodičů bude redukce v lepším případě tří. Napájení a data ven. Na straně zobrazeni opět jedno čip s dekodovanim a zobrazením na LCD. Mám jich spoustu v provedeni 2x8 znaku. No a kdyby se mi nechtělo vůbec tahat dráty, za neveký peníz se to cele Da vlastně zrealizovat i metodou "Marconi", tedy bez drátu. I v té nabídce od Sos jsou levné bezdrátové moduly.
Asi se Teda opět dám do práce vývojáře a něco jen tak vytvořím. Jak se znám, nejhorší bude mechanická prace na cidle :-) . Můžeš někde hodit fotku jak mas vyřešeny ten plovak ? Diky
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj všem. Měření, nebo indikace množství "zásobní vody" (taky ji nepovažuji za moc pitnou, i když ji někdy demonstrativně piju - ne litry!), tak tento problém u mne vyvstal tím, že jsem si vymyslel (a vyrobil) v karavanu sprchu, to zapříčinilo náhradu 12cti litrové nádrže z pod umyvadla nádrží čtyřicetilitrovou, která by se na původní místo ale nevešla, tak jsem ji umístil do předního prostoru k plynovým lahvím s doléváním zvenku po zvednutí víka a se zařízením pro vyprazdňování se zůstatkem 12 l na cestu, aby hmotnost vody nezatěžovala oje a připojovací kloub. Premiéru měla na srazu ve Zvůli, sprcha pak o sezonu později. A problem byl na světě, i když u nádrže mám trubičkový hladinoznak s plovoucí kuličkou, jako u varné konvice, ale chďte se tam občas dívat, aby nedošla voda, kdy je to nejméně potřeba.
První mé pokusy o konstrukci (jsem dost známý lakomec a držgrešle, který by to nekoupil a nedal tak vydělat někomu jinému, ale také proto, že spojovací třížilový kabel má délku 8 m) byly samozřejmě také s jazýčkovými relátky, spínanými magnetem na plováku, ale bez přidané elektroniky by svítily vždy jen jednotlivé diody. Já jsem ale chtěl, aby ukazatel zobrazoval nejen přesně bez hystereze (jinak ukazuje při stoupající hladině, jinak při klesající), ale také graficky, bez počítání, která dioda svítí a která ne, aby bylo vidět přeneseně, pokud sahá voda, jak na tom slonovi (vtip od Tronica). Schema mého ukazatele je z časopisu Amaterské rádio - konstruktér (které jsem taky kdysi odebíral) z archivu z webu nějakých dobrých lidí (vyslov nadšenců), ale jen schema zapojení, jinak nic, ani slovíčko popisu, jen ze schematu vyplývalo, že se jedná o plovákový systém. Přesto jsem "do toho šel", i když mi bylo jasné, že vše ostatní budu muset vymyslet, od návrhu tištěných spojů, vyrobit je, vzhled a konstrukci samotného diodového monitoru (to bylo to nejmenší). Vyrobil jsem nejprve tu elektroniku, abych věděl, jestli to vůbec bude funkční, kdyby ne, tak bych to vhodil do tříděného odpadu, protože to mne přišlo na 250 Kč vč. leptacího roztoku a cuprexitu, tj. materiál na tištěné spoje, protože moje dávné zásoby jsem před dvaceti lety vyhodil, že je NIKDY nebudu na nic potřebovat (vzpomeňte si na jedno moudré řčení). Po sestavení elektroniky jedna dobrá zpráva - fungovalo to na první zapojení úžasně (až potud to byla brnkačka), druhá špatná - pro obsáhnutí celého rozsahu min - max rozsvícení diod byl úhel pootočení indikačního potenciometru 180°, takže jednoduchý pákový systém převodu polohy nebude možný. Naštěstí jsem počítal i s touto eventualitou a v hlavě jsem měl "nachystáno" k použití několik systémů převodu. Vybral a vyrobil jsem lankový (ve skutečnosti rybářsko - vlasecký), kde na dvojitý bubínek se vždy při otáčení jedno lanko - vlasec navíjí a jeden odvíjí a obráceně, ( aby nedošlo k prokluzu na bubínku), navíc system pracuje s absolutně nulovou vůlí, tzv. volným chodem. Víc ale bude v mé fotogalerii, ale až to bude funkční nejen na pracovním stole, ale i v karavanu. Pozn.: Napsal jsem a stále doplňuji manuál ovládání a funkcí všech mých vynálezů do karavanu nahuhňaných - na příkaz mého zetě.
Čáo, Pepa, Csr a v. (celkem slušný recesista a vůl)
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 11 let
pro vsechny,co maji zajem si postavit jednoduche mereni mnozstvi vody v nadrzi : tohle kapacitivni zarizeni jsem vyvinul jiz
pred 26 lety a dosud funguje v mem obytnem voze perfekne,a vyhoda je ze se muze udelat ledpanel treba po 5 litrech vody !
a sice je potreba k jednotlivym leddiodam pro diodu jeden kapacitivni transistor +odpor a do nadrze se do vika pridela
prouzek makrolonu(plexiskla) do ktereho se nasroubuji vzdy 2 nerezsroubky(3mm) vedle sebe a tech dvojic je tolik,
po kolika litrech se chce kontrolovat stav vody !(ja jich tam mam na 180L nadrzi 18) a na predposledni dvojici mam jeste
pripojeny elektronicky bzucak,ze kdyz mam jen 20L v nadrzi,tak zacne pri zmacknuti tlacitka stavu vody piskat (jako benzin-
reserva u auta), ty transistory a odpory+Leddiody se dostanou koupit za par korun a kdyz je clovek trochu zrucny,tak
to postavi za zlomek te sumy,co stoji to hotove zarizeni,a ja muzu z dlouholete zkusenosti jeste rici,ze to kapacitivni
koupene zarizeni je idealni a spolehlive kdyz se tankuje porad stejna voda,jakmile se natankuje vice kysela,nebo vapenita
voda tak je to s presnym ukazovanim v pytli,u nas je casto tento problem,protoze voda je velmi rozdilna,a ja trefim casto
na cestach majitele novych aut,co tyto systemy s kapacitivnim merenim maji zabudovane a jedou na reklamaci,protoze
maji napr plnou nadrz a ukazuje jim to 40%,to jen na okraji,kdyz by nekdo mel zajem si muj vynalez postavit,necht me
napise e-mail a ja mu poslu nacrtek ze zapojenim! Nakonec jeste podotykam,ze nechci nikomu uskodit,kdo prodava tyhle
systemy,chci jen ukazat,ze si to clovek lacino muze postavit sam.

s pozdravem,Honza/Discoverfun/Erlangen
PeterbPeterbČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Discoverfun napsal:

pro vsechny,co maji zajem si postavit jednoduche mereni mnozstvi vody v nadrzi : tohle kapacitivni zarizeni jsem vyvinul jiz
pred 26 lety a dosud funguje v mem obytnem voze perfekne,a vyhoda je ze se muze udelat ledpanel treba po 5 litrech vody !
a sice je potreba k jednotlivym leddiodam pro diodu jeden kapacitivni transistor +odpor a do nadrze se do vika pridela
prouzek makrolonu(plexiskla) do ktereho se nasroubuji vzdy 2 nerezsroubky(3mm) vedle sebe a tech dvojic je tolik,
po kolika litrech se chce kontrolovat stav vody !(ja jich tam mam na 180L nadrzi 18) a na predposledni dvojici mam jeste
pripojeny elektronicky bzucak,ze kdyz mam jen 20L v nadrzi,tak zacne pri zmacknuti tlacitka stavu vody piskat (jako benzin-
reserva u auta), ty transistory a odpory+Leddiody se dostanou koupit za par korun a kdyz je clovek trochu zrucny,tak
to postavi za zlomek te sumy,co stoji to hotove zarizeni,a ja muzu z dlouholete zkusenosti jeste rici,ze to kapacitivni
koupene zarizeni je idealni a spolehlive kdyz se tankuje porad stejna voda,jakmile se natankuje vice kysela,nebo vapenita
voda tak je to s presnym ukazovanim v pytli,u nas je casto tento problem,protoze voda je velmi rozdilna,a ja trefim casto
na cestach majitele novych aut,co tyto systemy s kapacitivnim merenim maji zabudovane a jedou na reklamaci,protoze
maji napr plnou nadrz a ukazuje jim to 40%,to jen na okraji,kdyz by nekdo mel zajem si muj vynalez postavit,necht me
napise e-mail a ja mu poslu nacrtek ze zapojenim! Nakonec jeste podotykam,ze nechci nikomu uskodit,kdo prodava tyhle
systemy,chci jen ukazat,ze si to clovek lacino muze postavit sam.

s pozdravem,Honza/Discoverfun/Erlangen


No a to práve riešia tie jayýčkové relé. Pretože sú vodotesné môžu merať čkolvek aj naftu alebo benzí. Do trubky preimer 8-15mm sa vložia po celej dĺžke jazýčkové relé. Dlžka trubky podla výšky nádoby. Relátka sa zalejú dentakrylom alebo niečim podobným aby sa nehýbali. Koľko relé toľko drátov +1 sa vyvedie von.

Automatické sloučení 20.01.2013 19:47:

Citovat

Peterb napsal:

Citovat

Discoverfun napsal:

pro vsechny,co maji zajem si postavit jednoduche mereni mnozstvi vody v nadrzi : tohle kapacitivni zarizeni jsem vyvinul jiz
pred 26 lety a dosud funguje v mem obytnem voze perfekne,a vyhoda je ze se muze udelat ledpanel treba po 5 litrech vody !
a sice je potreba k jednotlivym leddiodam pro diodu jeden kapacitivni transistor +odpor a do nadrze se do vika pridela
prouzek makrolonu(plexiskla) do ktereho se nasroubuji vzdy 2 nerezsroubky(3mm) vedle sebe a tech dvojic je tolik,
po kolika litrech se chce kontrolovat stav vody !(ja jich tam mam na 180L nadrzi 18) a na predposledni dvojici mam jeste
pripojeny elektronicky bzucak,ze kdyz mam jen 20L v nadrzi,tak zacne pri zmacknuti tlacitka stavu vody piskat (jako benzin-
reserva u auta), ty transistory a odpory+Leddiody se dostanou koupit za par korun a kdyz je clovek trochu zrucny,tak
to postavi za zlomek te sumy,co stoji to hotove zarizeni,a ja muzu z dlouholete zkusenosti jeste rici,ze to kapacitivni
koupene zarizeni je idealni a spolehlive kdyz se tankuje porad stejna voda,jakmile se natankuje vice kysela,nebo vapenita
voda tak je to s presnym ukazovanim v pytli,u nas je casto tento problem,protoze voda je velmi rozdilna,a ja trefim casto
na cestach majitele novych aut,co tyto systemy s kapacitivnim merenim maji zabudovane a jedou na reklamaci,protoze
maji napr plnou nadrz a ukazuje jim to 40%,to jen na okraji,kdyz by nekdo mel zajem si muj vynalez postavit,necht me
napise e-mail a ja mu poslu nacrtek ze zapojenim! Nakonec jeste podotykam,ze nechci nikomu uskodit,kdo prodava tyhle
systemy,chci jen ukazat,ze si to clovek lacino muze postavit sam.

s pozdravem,Honza/Discoverfun/Erlangen


No a to práve riešia tie jayýčkové relé. Pretože sú vodotesné môžu merať čkolvek aj naftu alebo benzí. Do trubky preimer 8-15mm sa vložia po celej dĺžke jazýčkové relé. Dlžka trubky podla výšky nádoby. Relátka sa zalejú dentakrylom alebo niečim podobným aby sa nehýbali. Koľko relé toľko drátov +1 sa vyvedie von.


ešte obrázok
Upravil Peterb dne 20.01.2013 20:47, před 11 let
Peterb Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
DiscoverfunDiscoverfunČlen
Přidáno před 11 let
odpoved pro signboss:
nevim proc mas problem se clenitou nadrzi,kdyz tam napr.nalejes 15 L vody,zmeris skrz otvirani metrem vysku hladiny,
a v te vysce mas sensor,tak ti ledpanel ukaze spolehlive tech 15L,a tak to jde vyse a vyse az do napr.100L,a kdyz se
ti nelibi jadnotlive leddiody na panelu,tak tam muzes predradit -dekoder pro 7 segmentove ledmoduly a mas na panelu
potom digitalni cislice,udelas je 4mistni- 3pro Litry od 10 do 120 L a tu ctvrtou zapojis jako L tak mas perfektni ukazatel
L vody! Mimo jine jsem ti poslal navrh na kompletni mereni vody v tanku treba po 5 L vody !

s pozdravem, Honza/Dickoverfun

nakonec jeste pro vsechny,kteri maji zajem o vyrobu mereni vody: poslete me prosim vasi emailovou adresu,moje je
na profilu,a ja vam poslu emailem dokumentaci k samovyrobeni !

Automatické sloučení 22.01.2013 09:42:
Tohle mereni s jazyckovymi kontakty mam uz take 26 rok zabudovane v nadrzi na odpadovou vodu,protoze ta je
louhovata a tim vodiva a tam by ten vyse ode mne popsany merici zpusob nefungoval,ale mam ty jazyckove
kontakty sikmo,tim usetrim misto,ze se jich tam vejde vice - po 20 Litrech a na poslednim nahore mam zapojeny
pizeovy bzucak,ze kdyz je nadrz plna,tak piska bzucak,mereni funguje na rozdil od kapacitivniho kde sviti tolik
led,kolik je stav vody a u toho odpadu sviti jen led hladiny odp.vody,protoze je tam polysttyrenovy olaminovany
plovak s kruhovym magnetem,ktery zapne vzdy jen kontakt naproti magnetu !,tam se to da velmi jednoduse
postavit bez pridavne elektroniky a funguje to taky spolehlive !

s pozdravem, Honza/Discoverfun
Upravil Discoverfun dne 22.01.2013 10:42, před 11 let
kocisjirkakocisjirkaČlen
Přidáno před 11 let
Já mám elektro flajzar tohle:
Plná spokojensot.
10 kroků stačí.
... taková normální rodinka!@!rp)!g
mekiemekieČlen
Přidáno před 11 let
Našel jsem to stejný u Conrada, http://www.conrad...ny.k191332 ale blbý je, že je to na 3V a ne na 12V
mirek a hana, VW t5, samodomo vestavba druhá v pořadí
Jana a Petr VJana a Petr VČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

mekie napsal:

Našel jsem to stejný u Conrada, http://www.conrad...ny.k191332 ale blbý je, že je to na 3V a ne na 12V


to vypadá dobře, nemá s tím někdo zkušenosti? Ty 3V nemusí být přeci překážkou.
TomTPTomTPČlen
Přidáno před 11 let
3V nejsou žádný problém, postačí jednoduchej stabilizátor z 12V na 3V a lepší jak něco (i když i pro elektro laiky velmi jednoduše) bastlit je vzít za třicet korun tohle http://www.ebay.c...3f1b5f0512 . Používám to k nějakým svým zařízením a je to špica. To tlačítko na tý jednotce měřáku pak lze proklemovat a může to ukazovat stav vody pořád.
Tom & Pavla
Škoda Octavia II 1.9 TDI + Elddis Crown Crest
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

mekie napsal:

Našel jsem to stejný u Conrada, http://www.conrad...ny.k191332 ale blbý je, že je to na 3V a ne na 12V


Tak tohle by bylo dobrý. Jestlipak to je komplet, nebo se ta lišta do nádrže musí dodělat ?
Já stále koketuji o měření spotřeby vody průtokoměrem. Načerpám plnou, vynuluji a měřák měří. Jen jestli po vypnutí si zo poslední stav pamatuje ?
Franta a Daniela - CITROEN JUMPER
" Život je takovej a jinej nebude....".
Franta REZAC Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen prtokomr_1.jpg
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 14
Členové online 1
Lmcbreezar

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,493,011 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.31309 sekund | Průměrně za: 0.31309 (0) sekund | Dotazy: 145 | Použitá paměť: 2.43MB/4MB