Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Pomooc topení Truma zhasíná

Poslední aktualizace před 13 let
H
homČlen
Přidáno před 13 let
Mám velký problém:(
topení na plnou bombu hřeje po vypotřebování něco přes půl náplně bomby vždy zhasne přitom lednička jede v poho dál
používám pouze čistý propan.
Je to nové auto Bürstner
Už jsem to měl dvakrát na servisu v Caravan metropol a na žádnou závadu nepřišli
:(
truma rovná se Trauma:(
Upravil hom dne 13.01.2011 17:47, před 13 let
JirkacJirkacČlen
Přidáno před 13 let
Já bych ozkoušel kamna na čistej propan.Kdo ví jaká směs je ve flašce.
Třeba tam je hodně butanu a ten se nestaší odpařovat.Na ledničku to stačí,ale kamna přeci mají větší výkon a tím pádem toho více spotřebují.
J.
Upravil Jirkac dne 13.01.2011 18:35, před 13 let
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Jirkac napsal:
Já bych ozkoušel kamna na čistej propan.Kdo ví jaká směs je ve flašce.
Třeba tam je hodně butanu a ten se nestaší odpařovat.Na ledničku to stačí,ale kamna přeci mají větší výkon a tím pádem toho více spotřebují.
J.



:x No jo, ale Hom píše, že používá čistý propan
JirkacJirkacČlen
Přidáno před 13 let
tak toho jsem si nevšimnul.
.
H
homČlen
Přidáno před 13 let
To Jirkac nevadí stejně dík
Ještě upřesňuji
Spotřeboval jsem za podzim zima asi 15 až 20 flašek- kompozitky čistý propan - a u všech po spotřebování něco přes půl náplně topení zhaslo RŮZNÉ KLIMATICKÉ PODMÍNKY -20 až +10
Všechny výdechy otevřené,
Zkoušel jsem při vypnuté lednici – možný problém s poklesem tlaku při sepnutí lednice - zhaslo
Při připojení na 220 l – zhaslo
Je zajímavé, že když jsem přepojil na poloprázdnou bombu, topení naskočilo sice topení zhasínalo, ale dala se dříve vypadlá bomba po několika restartech spotřebovat.
V servisu zkoušeli různé provozy a topení fungovalo, takže jsem za debila:v
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 13 let
Mně se něco podobného stalo na podzim. Topení se vypnulo, sporák běžel dál. Bomba byla ještě cca z 1/5 plná a tudíž Duo Control mi nepřepnul na druhou (novou) bombu. Nijak jsem to neřešil. Od té doby se mi to nestalo
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 13 let
Ako sú na tom,alebo je na tom po tej viac ako polovici flašky baterky/ka?
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

viera a vlado napsal:
Ako sú na tom,alebo je na tom po tej viac ako polovici flašky baterky/ka?



Baterii k topení nepotřebuji
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 13 let
taky bych se zaměřil na napětí baterie při startu topení, já kdyř jsem měl problém tak jsem tam trvale připojil voltmetr, a napětí klesalo max o 4 desetinky voltu.
prověřil bych jestli nezamrzá plyn v regulátoru, a když by nic nepomohlo tak bych vyrazil do Velimi a asi jiný servis bych už nezkoušel :_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 13 let
Neviem,mňa upozorňovali na pokles napatia pri činnosti mojej trumy okolo 10V - začne blbnúť a stalo sa mi,že okolo 11,7 V sa rozblikala chyba - červené svetielko.Ona pri poriadnom "forsírovaní" berie 5,2 A teda tá moja.Preto som sa pýtal na tie batérie.
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 13 let
Skontroluj průchod plynu v trubkách a hadičkách jestli není někde skřípnutá.Když píšeš že zapneš lednici tak topení vypne tak to vypadá že nemá plyn.A další co svíti při poruše na ovládačí. A když dáš další láhev plynu tak to jede? Napiš o jaký typ topení se jedná asi C 6000
!y !@ !r !d :z
Upravil Jiri Majki dne 13.01.2011 21:01, před 13 let
H
homČlen
Přidáno před 13 let
Chlapy díky moc za rady
Nicméně autíčko je v záruce takže se do něho hrabat moc nemůžu.
To majky
ano když dám další ať plnou nebo poloprázdnou bombu tak topení fachá,
ale vypne VŽDY PŘI JAKÝM KOLIV REŽIMU, i když topí jenom topení a LEDNICE JE VYPNUTÁ.prostě po spotřebování cca půl náplně bomby topení zhasne
Truma combi 6e
J
JanValekČlen
Přidáno před 13 let
Řešil jsem něco podobného u nového FENDU. Vymontoval jsem celé topení ven, ale nic jsem nenašel.Odvezl jsem jej do servisu PV Caravan Přerov a tam mi poruchu odstranili za 5 minut!!!
Příčinou byl malý pavouček,který ci ve směsné komoře průduchu trysky,přívodu plynu k hořáku udělal domeček na zimu z mikrovlákna. Toto při proudění směsi plynu do hořáku patrně mění směr plynu,nebo zamezí výstupu plynu z trysky. Po odstranění toho váčku a následné montáži topení jede bez jakýchkoliv problémů.
Díky za to mechanikovi PV caravan Přerov.
Přeji všem hodně štěstí při hledání takovýchto záhad.:i
J
JanValekČlen
Přidáno před 13 let
Ještě jednou já,
každopádně je důležité používat čistý propan a to i v létě.
Český Propan-Butan mi v Norsku znepříjemnil dovolenou, kdy lednice začala silně černě čoudit a k karavanu bal nesnesirelný smrad. Naštěstí jsem měl druhou láhev plnou ještě se zimy kde byl čistý propan. Po vypnutí láhne PB a zapnutí propanu byla záhada vyřešena a nám se ulevilo. V té době jsme byli totiž na severném mysu souostroví Lofoty, 600 km nad polárním kruhem.
Čauky.:i
WaczlavovciWaczlavovciČlen
Přidáno před 13 let
Máme tiež TRUMA COMBI 6E (od mája nové auto) a zatiaľ spokojnosť. Je jasné, že problém je v TRUME, neostáva nič len reklamovať.
Predsa keď prídeš s polopráznou flašou do servisu a to tam nepôjde, tak je závada jasná - nasleduje diagnostika a určenie príčiny. Podľa predchádzajúcich príspevkov to vypadá na tlak, ale to je môj laický názor.
Pozdravujú Waczlavovci
H
homČlen
Přidáno před 13 let
Tak problém vyřešen
Bohužel jsem kupoval nekvalitní propan:( viz vlákono kvalita propanu.
X
xgojnyČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

JanValek napsal:
Ještě jednou já,
každopádně je důležité používat čistý propan a to i v létě.
Český Propan-Butan mi v Norsku znepříjemnil dovolenou, kdy lednice začala silně černě čoudit a k karavanu bal nesnesirelný smrad. Naštěstí jsem měl druhou láhev plnou ještě se zimy kde byl čistý propan. Po vypnutí láhne PB a zapnutí propanu byla záhada vyřešena a nám se ulevilo. V té době jsme byli totiž na severném mysu souostroví Lofoty, 600 km nad polárním kruhem.
Čauky.:i


Nevím proč kupovat čistý propan v létě. Jaké by to mělo mít nevýhody. Je dražší, méně výhřevný a navíc se ho do lahve vejde mémě kg. Takže jen samé nevýhody. V zimě je to bez diskuze o tom žádná.
mmusilmmusilČlen
Přidáno před 13 let
Na 90% bych typoval neseriozního prodejce propanu. Sám mám za sebou tyto zkušenosti. Po vyhoření propanu zbylo v láhvi více než třetina. Takto mi to udělali 2 láhve s "propanem" mezi svátky v mrazech. Po dojezdu domů jsem ihned dodělal dohřev prostoru pro bomby. Následně jsem odzkoušel s nedohořenou bombou. Při venkovní teplotě -5 v pohodě vyhořela do konce (s ohřevem bylo v kastlíku+7). Druhou jsem vyndal a s úspěchem teď slouží tchýni ve sporáku. Na podobném vláknu jsem vyzval kolegy, aby uváděli pokud možno seriozní prodejce a psali hlavně o podobných případech -o prodejcích, kdy se kvůli nim vracíme z výjezdu o 2 dny dříve, protože máme v lahvích spoustu butanu, a léto je ještě daleko.
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

xgojny napsal:

Citovat

JanValek napsal:
Ještě jednou já,
každopádně je důležité používat čistý propan a to i v létě.
Český Propan-Butan mi v Norsku znepříjemnil dovolenou, kdy lednice začala silně černě čoudit a k karavanu bal nesnesirelný smrad. Naštěstí jsem měl druhou láhev plnou ještě se zimy kde byl čistý propan. Po vypnutí láhne PB a zapnutí propanu byla záhada vyřešena a nám se ulevilo. V té době jsme byli totiž na severném mysu souostroví Lofoty, 600 km nad polárním kruhem.
Čauky.:i


Nevím proč kupovat čistý propan v létě. Jaké by to mělo mít nevýhody. Je dražší, méně výhřevný a navíc se ho do lahve vejde mémě kg. Takže jen samé nevýhody. V zimě je to bez diskuze o tom žádná.


O moc dražší nebude, protože v láhvi ho máš 11kg oproti 10 kg PB
H
homČlen
Přidáno před 13 let
Ja bych si rád připlatil za KVALITNÍ PROPAN, ALE KDE HO VZÍT:v
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: hom, Jirkac, Deda Lebeda, viera a vlado, Zdenek a Alena, Jiri Majki, JanValek, Waczlavovci, xgojny, mmusil
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 12
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,530,468 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.21697 sekund | Průměrně za: 0.21697 (0) sekund | Dotazy: 128 | Použitá paměť: 2.19MB/2MB