Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

autolednice EZETIL E45 - 45litrů 12/24V + 230V + AES

Poslední aktualizace před 6 let
airiairiNováček
Přidáno před 12 let
Dobrý den, máte někdo zkušenost s touto autoledničkou ? http://www.mulac....0v-aes.htm
Nikde jsem nenašla informaci, jak je hlučná .... Nemám vůbec zkušenosti s tímto typem autoledniček, myslíte že je v hodná na dlouhodobé cestování dodávkou ?
Předem moc děkuji :)
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 12 let
Lednice má tzv. Peltiérův článek, chladí cca o 18°C oproti okolí. Ventilátor je hlukem přijatelný - asi jako počítačový. Spotřeba 5A. Normální autozásuvka po delší době vyteče (nevydrží to na přechodový odpor). Baterka v autě je prázdná (nebo vypíná) cca za 2-5hodin dle kondice. Pro trvalý provoz naprosto nepoužitelné. Buď kompresor nebo absorpci. Tohle je chladicí taška na přejezdy.
Slovo lednice je v tomoto případě neuvěřitelná nadsázka.
L
LakyČlen
Přidáno před 12 let
Mám doma podobnou použití jen s kapslemi ledu na cestu tam ca 8hod + ventilátor . je na prodej , udržovací boksík ,nikoliv lednice jen tak vypadá.
Žijeme jen jednou.
airiairiNováček
Přidáno před 12 let
Upřesním její použití.Máme dodávku,staré Iveco,žádnej obytňák,jen spaní,kuchyňka a uložné prostory.Jedeme španělsko a portugalsko,s tím,že se občas někde zastavíme na delší dobu,podle sklizní ovoce a zeleniny a tam budeme připojení na 220V.Do teď jsme byli zvyklý používat jen obyčejny box a kupovat do něj led s tím,že jsme chodili nakupovat skoro každý den a potraviny co potřebují chlad,jsme většinou hned snědli.Představuju si,že s touto "lednicí" by jsme mohli potraviny chvíli v chladu udržet,aby jsme nemuseli nakupovat každý den.Určitě nepočítáme s tím,že to bude fungovat jako normální lednička,strčit do autozásuvky a už chladí a o nic se nestarat :).Vybrali jsme si jí také hlavně pro její cenu 4000kč,máme hodně omezený rozpočet.Myslíte že je vážně k ničemu,že se vyplatí si připlatit a koupit úplně něco jiného?Doporučte nám když tak někdo něco jiného,uvítáme každou radu,autoledničku jsme nikdy ještě neměli,tak ať nekoupíme nějakou blbost.Díky Radka,Jarda a Matýsek
MTSMTSČlen
Přidáno před 12 let
Je to o něco lepší než obyčejný box, používali jsme to v Espace. Počítej, že to srazí asi 10° C, to znamená pokud je venku 35 tak vevnitř bude nad 20, za ty peníze to nestojí. Mě se to válí ve sklepě několik let.:_
Jirka + Alena + Renault Master - MTS-2
https://www.carav...i_id=41587
JirkacJirkacČlen
Přidáno před 12 let
Mám něco podobnýho.Ještě,že jsem to neplatil.
Jirka
POSÁDKA Adria Matrix
L
LakyČlen
Přidáno před 12 let
www.Campi shop.cz ,nebo na podobných stránkách i tady bylo několik odkazů . Cena je od 10tis. ale chladí i mrazí .:_
Žijeme jen jednou.
haskyhaskyČlen
Přidáno před 12 let
Zdravím.V karavanu absorpce,ale v Transporteru mám pod sedačkou originál ledničku a myslím si že je to ten samý princip jaký používají chladící tašky a podobné ledničky prodávané v marketech.Mám tam dva ventilátorky(jeden uvnitř chladničky druhý je venkovní) a chladí mi to perfektně.Nulu to sice neudělá,ale pití ja nádherně studené a třeba máslo ztuhne k nenamazání.Loni v chorvatsku jsem ji měl i u karavanu(bylo nás hodně a lednice v karavanu nestíhala chladit pití) připojenou na 12 volt z karavanu a v 35 oC fakt nádherně chladila.Je možné že VW používá jiný systém?(tomu moc nevěřím).
Hasky
S
siskinNováček
Přidáno před 12 let
to už radši třeba chladící box od Dometicu "12V/230V/plyn CombiCool RC 1200 EGP"
je to absorbce, chladí to o 25°C proti okolí a na plyn to docela v pohodě šlape na rozdíl od lednic na 12V
a cena není zas o tolik vyšší než u toho co jste chtěli původně
lukasvlklukasvlkČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

h-o-n-z-a napsal:

to už radši třeba chladící box od Dometicu "12V/230V/plyn CombiCool RC 1200 EGP"
je to absorbce, chladí to o 25°C proti okolí a na plyn to docela v pohodě šlape na rozdíl od lednic na 12V
a cena není zas o tolik vyšší než u toho co jste chtěli původně



Zdravím, taky doporučuju plynovej box (trojkombinace 12/220V +plyn) Dometic - RC 1600:
http://www.karava...-butan.htm

Mám to ve Scudu, zkušenosti samé pozitivní, na plyn (výdrž na malou 2kg bombu) 7-8dní nonstop provozu, udělá i led, nutností je pouze uvedení auta do vodorovné polohy. Případné foto lednice zde: http://www.arimar...tavba.html
airiairiNováček
Přidáno před 12 let
Máte tedy někdo zkušenosti s tímto chladícím boxem ? Plynová lednice - chladící box propan butan 12V a 230V Dometic RC-1200 EGP

Automatické sloučení 02.07.2012 09:02:
děkujeme za rady :D
Upravil airi dne 02.07.2012 09:02, před 12 let
lukasvlklukasvlkČlen
Přidáno před 12 let

Citovat

airi napsal:

Máte tedy někdo zkušenosti s tímto chladícím boxem ? Plynová lednice - chladící box propan butan 12V a 230V Dometic RC-1200 EGP

Automatické sloučení 02.07.2012 09:02:
děkujeme za rady :D


Zdravím lednice (plynový box) Dometic RC-1200 EGP je totožný s Dometic - RC 1600, pouze s rozdílem větší hloubky. Mám Dometic - RC 1600, a jak jsem psal výše - samé pozitivní zkušenosti. I teď v tropických vedrech chladí parádně - a to ho mám zabudovaný v autě ve vestavbě (bez přídavného větráku na zadní straně). Nutností pouze uvedení do vodorovné polohy - především u provozu na plyn.
S
SarushkaCRMNováček
Přidáno před 6 let
Zdravím,

když už se tu řeší Dometic (sice je to starší vlákno, ale tématické), tak má někdo zkušenosti s Dometic CombiCool RC 2200 EGP? Popravdě, chceme v srpnu jet do Chorvatska a ráda bych s sebou vzala nějaké jídlo a pití, minimálně na cestu a první den, než se zabydlíme, a tahle autochladnička na mě udělala dobrý dojem. Ale není nejlevnější, tak bych se chtěla poradit, jestli se vyplatí nebo jestli mi poradíte nějaký jiný typ nebo úplně jinou značku :)

Díky, Sára Čermáková.
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let
Když si uvědomíte, že se většina bakterií množí při 4 stupních a více, tak každý určitě velice lehce přijde na to k čemu taková "lednice" s takovou účinností asi je. Nejde jen o to jestli se napiji relativně studeného nápoje, ale jde hlavně o to zda s tím nápojem nepolknu i něco co mi může uškodit a následně třeba pokazit dovolenou. Kdysi dávno jsme měli také takovou rádoby lednici a od té doby co jsme si koupili "kompresorovku" Engel tak si ji nemohu vynachválit. Za mě je investice do takového šmejdu úplně nemyslitelná a rovná se vyhození peněz do toalety.
VasuVasuČlen
Přidáno před 6 let
V tom případě je pokažený celý svět. Na lednici mám napsáno udržujte v lednici teplotu 5-8°C
Mně teda opravdu stačí, ten nápoj, aby měl přijatelnou teplotu k pití.
Ostatní potraviny, ať se nezkazí !
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let

Citovat

Vasu napsal:

V tom případě je pokažený celý svět. Na lednici mám napsáno udržujte v lednici teplotu 5-8°C
Mně teda opravdu stačí, ten nápoj, aby měl přijatelnou teplotu k pití.
Ostatní potraviny, ať se nezkazí !



pro nevěřící ;) ………………….

Mýtus: Potraviny jsou v bezpečí v chladicím boxu nebo tašce
Život začíná na 4,5 °C, říká Bethany Thayerová, dietoložka a mluvčí Academy of Nutrition and Dietetics. Pokud teplota ve vašem chladicím boxu stoupne nad tuto hodnotu, mikroorganismy způsobující onemocnění se začnou množit.
Thayerová radí naplnit nejdříve chladicí box ze 75 % jídlem a teprve zbylou plochu vyplnit ledem nebo pytlíky s ledem. Chladicí box na piknik byste také nikdy neměli přepravovat v kufru auta, kde je moc horko, ale vždy přímo v kabině, kde máte puštěnou klimatizaci. Na místě pak udržujte chladicí box zavřený a ve stínu. Dobré je také pořídit si teploměr, který umístíte mezi potraviny, nikoli k ledu, abyste se ujistili, že teplota nestoupne nad 4,5 °C.
Zdroj: https://ona.idnes...zdravi_pet
S
SarushkaCRMNováček
Přidáno před 6 let
Takže co? Myslíte, že ta, co jsem vybrala, není dobrá a mám to zkusit znovu a jinak?
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 6 let
Já bych nic podobného nekupoval a za 4000 Kč určitě ne. Později zjistíš, že jsi vyhodila peníze. Pro získání nějaké informace bych se podíval na web společnosti Dalix a pak bych popřemýšlet. Cenou jsou kompresorové lednice někde jinde, ale rozdíl je asi takový jako mezi šlapacím autíčkem a plnohodnotným autem.
F
ferdasanČlen
Přidáno před 6 let
Plně souhlasím-odzkoušeli jsme kde co,a potom se strátou prodali.Pokud to nemá kompresor -nebrat.Cena je sice nekde jinde,ale je to bez problému s vyrovnáváním auta a pod.Dá se i zamrazit maso.Ale každý si to musí odzkoušet sám a se solárním panelem je to za 1+.
S
SencharaNováček
Přidáno před 6 let
Ahoj, koukám na box od stejné firmy o kterém tu mluvíte.
Našli jsme ho na nějaké recenzí stránce ( https://www.arece...til-e26-m/ )
Mluvíte tu o tom, že tyto boxy jsou vyhozené peníze, ale moje situace je poněkud specifická. Neočekávám od výrobku, že mi bude chladit maso a zabrání vzniku bakterií. Jedná se mi o takové to klasické české pivo v chládku na příští léto.
Je tohle použitelné?
Děkuji
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: airi, Karel Prokop, Laky, MTS, Jirkac, hasky, siskin, lukasvlk, SarushkaCRM, Tomik Kralu, Vasu, ferdasan, Senchara, Miroslav6, petak
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 19
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,540,460 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.54832 sekund | Průměrně za: 0.54832 (0) sekund | Dotazy: 129 | Použitá paměť: 2.22MB/4MB