Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Koupě staršího karavanu: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Koupě staršího karavanu

Poslední aktualizace před 4 roky
M
MipalNováček
Přidáno před 9 let
prosim o upresneni. kdyz karavan X ma nenalozeny vahu 800Kg a max pripustnou 1100Kg ..
Je v tech 800kg zapocitana napr . voda v zasobniku ???
takze to naplnim vsemi kapalinami a pak vim, ze stale muzu dolozit 300Kg sveho harampadi - predstan,obleceni, apod... ?
O karavanu zatim uvazujeme...
K
KrysatorČlen
Přidáno před 9 let
Myslím, že voda v zásobníku se nepočítá, stejně jako třeba PB láhev. Pokud uvažuješ zatím o koupi, tak při koupi samotné doporučuji nechat převážit. Já jsem převažoval ve sběrném dvoře - mívají tam váhu pro odpady, které se deponují za poplatek (třeba stavební sutě) - jako orientační hodnota to více než postačuje. V mám případě (taky shodou okolností 800/1100) to +- sedělo - váženo bez vody, předstanu a PB, v kastlíku byla jen rezerva. Jak to chápu já, hmotnost jako údaj v TP by měla zahrnovat vše, co je napevno uvnitř + povinná výbava, vše ostatní je zbytné - tudíž v rámci doložitelnosti. Bez záruky.
Opel Zafira Tourer + Chateau Delta 3900
K
KaaczaNováček
Přidáno před 9 let
Dobrý den, také jsme úplní začátečníci. Vyhlídli jsme si tento karavan, který prodává přímo jeho majitel. Máme v plánu jezdit s nim párkrát do roka mimo zimní období po čr a v létě na týden k moři. Dokážete si z těchto informací a fotografiií utvořit alespon nějaký obrázek a zhodnotit? Děkuji Káča Č.!)
http://auto.bazos...an-Top.php
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Kaacza napsal:

Dobrý den, také jsme úplní začátečníci. Vyhlídli jsme si tento karavan, který prodává přímo jeho majitel. Máme v plánu jezdit s nim párkrát do roka mimo zimní období po čr a v létě na týden k moři. Dokážete si z těchto informací a fotografiií utvořit alespon nějaký obrázek a zhodnotit? Děkuji Káča Č.!)
http://auto.bazos...an-Top.php


Mně by vadilo, že nemá vlastní WC a ani dvířka zvenku do úložného prostoru pod postelí.

porovnej to např s tímhle jen o málo dražším:

http://www.euro-k...2-3-osoby/
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
Upravil Zdenek a Alena dne 01.06.2015 20:09, před 9 let
K
KaaczaNováček
Přidáno před 9 let
Díky za reakci. WC a koupelnu bysme samozřejmě ocenili, ale co jsem tak vypozorovala tak malé karavany do 650kg moc WC ani koupelny nemají? máme jen řidičák B takže vyšší hmotnost nepřipadá v úvahu bohužel...
Zatím hledáme vhodný karavan ke koupiSmile
M
mstrČlen
Přidáno před 9 let
To máte tak těžké auto (2850 kg)?
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Kaacza napsal:

Dobrý den, také jsme úplní začátečníci. Vyhlídli jsme si tento karavan, který prodává přímo jeho majitel. Máme v plánu jezdit s nim párkrát do roka mimo zimní období po čr a v létě na týden k moři. Dokážete si z těchto informací a fotografiií utvořit alespon nějaký obrázek a zhodnotit? Děkuji Káča Č.!)
http://auto.bazos...an-Top.php

Nic v inzerátu nepíše o výrobci, typu karavanu, rok výroby, hmotnosti. 654kg je zajímavý údaj, ale nevíš jestli se jedná o pohotovostní nebo celkovou hmotnost. V případě zájmu si nech poslat foto štítku, VIN, tech.průkazu a porovnej údaje s výrobcem, aby se jednalo vůbec o doklady k tomuto karavanu. Vychvalený je to super a možná prodejce nemá řidičák, když ho nepotřebuje :-)
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
K
KaaczaNováček
Přidáno před 9 let
Takže mám čerstvé informace z prohlídky...značka Schweikert, typ EE390, rok výroby 1980, hmotnosti v TP: 900/900/654-poslední udaj je hmotnost provozní, má novou technickou, je přihlášený v čechách, mám vyfocený i malý techničák.
Na to jak je starý vypadá opravdu dobře, suchý, čistý, zespoda žádná koroze, je k tomu i nový předstan....
Ovšem nabízí se otázka, zda cena za tak starý. byt v super stavu karavan není přemrštěná?
Dělal by se převod, nabízí se otázka, zda se platí u karavanů také ekodaň?
Ptala jsem se na revize plynu a elektriky, majitel mi tvrdil že to po něm nikdy nikde nechtěli a vypadal, že to opravdu slyší poprvé.
Co si o tom myslíte?
Zatím hledáme vhodný karavan ke koupiSmile
copycopyČlen
Přidáno před 9 let
Ja zase prvýkrát počujem o výrobcovi menom Schweikert.

*************
vďaka za rozšírenie obzoru :)
http://www.wohnwa...hichte.php
Upravil copy dne 04.06.2015 12:25, před 9 let
_P_H__P_H_Člen
Přidáno před 9 let

Citovat

Kaacza napsal:

Takže mám čerstvé informace z prohlídky...značka Schweikert, typ EE390, rok výroby 1980, hmotnosti v TP: 900/900/654-poslední udaj je hmotnost provozní, má novou technickou, je přihlášený v čechách, mám vyfocený i malý techničák.
Na to jak je starý vypadá opravdu dobře, suchý, čistý, zespoda žádná koroze, je k tomu i nový předstan....
Ovšem nabízí se otázka, zda cena za tak starý. byt v super stavu karavan není přemrštěná?
Dělal by se převod, nabízí se otázka, zda se platí u karavanů také ekodaň?
Ptala jsem se na revize plynu a elektriky, majitel mi tvrdil že to po něm nikdy nikde nechtěli a vypadal, že to opravdu slyší poprvé.
Co si o tom myslíte?


Ono to je vždy o tom, když si připlatím mám lepší. Do nedávna jsem měl karavan, kterému je už 42 let. Vše funkční, lednice, topení. Co uhnilo zatečením jsem vyměnil a přetěsnil. Někdo přede mnou zrušil WC, taky se to dalo. ALE teď máme modernější, prostornější, hezčí, vybavenější, z WC a koupelnou. Prostě si veškerý komfort vozíme s sebou.
Pokud budeš chtí dodělat třeba WC (jestli je tam místo) už to bude nákladná záležitost, pro kterou bych si raději připlatil a koupil něco novějšího.
Značka karavanu není příliš známá, je třeba počítat i s náhradními díly, hlavně co se týče nápravy , brzd atd. aby se vše dalo sehnat. U tak starého karavanu bude problém i u známé značky. Důležitý údaj je původně neudávaných 900kg, jestli vaše auto může toto tahat. Eko daň se platit nebude. Revize plynu i el. se bohužel na STK nevyžaduje, aspoň po mě to nikdy taky nikdo nechtěl. Pouze při přihlášení dovozu, a to je taky pouze formalita, kterou ti pomalu udělají i po telefonu. Bezpečnost se tady v tomto moc nenosí.
Rozhodnout se musíš sama, třeba je to zázrakem tak ve skvělém stavu a stojí to za to. Přeji spokojenou volbu. Pavel
Jeep Commander, Hobby De Luxe 540,
NenyNenyNováček
Přidáno před 8 let
Ahoj,

jsem tu nový, koupil jsem na podzim karavan Bürstner Premio 495 TK, zkušenosti žádné nemáme, jen doufám, že to nebyla špatná volba a rádi Vás poznáme na nějaké Vaší akci :-)
Ondra - Neny
G
galaxy03Nováček
Přidáno před 8 let
Ahoj

Máte někdo zkušenost se značkou AWARD?
J
johnynaNováček
Přidáno před 8 let
Zdravím všechny karavanisty a prosím o radu. Rodinný karavan 2+2 aby měl wc a sprchu. Na jaký koukat? nerozumíme tomu, finance jsou omezené. A ještě dotaz, auto 1,6 benzín utáhne nějaký karavan? jak to prosím zjistím? Děkuji všem trpělivým za radu.
L
Lukas a PetraČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

johnyna napsal:

Zdravím všechny karavanisty a prosím o radu. Rodinný karavan 2+2 aby měl wc a sprchu. Na jaký koukat? nerozumíme tomu, finance jsou omezené. A ještě dotaz, auto 1,6 benzín utáhne nějaký karavan? jak to prosím zjistím? Děkuji všem trpělivým za radu.


Auto 1,6 - podívejte do TP, kde je napsaná max. hmotnost brzděného přívěsu. Podle toho budete vědět, co můžete táhnout.

Pokud to má být lehké (tzn. bude to i malé), co třeba něco takového?
Upravil Lukas a Petra dne 23.05.2016 09:56, před 8 let
Lukas a Petra Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
S
SammaelNováček
Přidáno před 8 let
Dobrý den vespolek.
Měl bych otázku na Vás zkušenější. Rozhodli jsme se s manželkou, že bysme si rádi pořídili náš první karavan. Pročítal jsem diskuze a už už jsem uvažoval o Angličanovi. Poté jsem narazil na tabbert comtesse a ten je taky úžasný. Nicméně co tomuto rozhodnutí předchází. Protože mám švagra Angličana, mám možnost si karavan pořídit tam. Ceny jsou vynikající i díky tomu, že libra je za 32. Tudíž běžně nacházím kousky za 75tis. z roku okolo 2000.
Teďka co bych v karavanu rád. Máme dvě malé děti, proto bysme rádi se čtyřma postelema. Jako výhodu vidím aspoň v jednom pevném letišti pro dva, ať nemusíme každé ráno a večer rozkládat všechny postele. To je ale u angličáků trošku problém. Nicméně toto jsem objevil třebas u karavanů značky Compass nebo Bailey.
Dále bysme rádi kompletní soběstačnost takže možnost jak všeho na plyn tak i na elektřinu vč baterie. Záchod a sprcha je samozřejmostí. Teďka právě nastává otázka. Je lepší si pro caravan zajet s možností, že bych si dovezl ve špatném stavu? Švagr ani já nevíme jak co hledat. Další výhodou je, že bych mohl dovézt i dva s tím, že bych jeden prodal, tudíž by se mi zaplatily náklady na cestu, dopravu a přepisy. Nebo je lepší kontaktovat pána z Burimexu s tím, že by mně to stálo tak o 30-40tis. více než je cena tam. Jinak bysme tahali O2 fl RS TDI dsg a cena by měla být okolo sto tis.
Jinak ta comtesa má taky možnost fungovat nezávisle jako výše zmíněné angličáky?
Děkuji Vám za odpověď.
J
jirka jnČlen
Přidáno před 8 let
Prosím o radu koupil jsem starší karavan paní inzerovala nezatekly suchy, skráceně to povím takto nerozuměl jsem tomu a ani nikoho jsem neměl aby poradil no po třech měsících jsem zjistil že je shnilá celá zadni podlaha , a asi i stěna s paní jsem se dohodnul na vyrovnání ale po měsíci my napsala at si trhnu že jsem si koupil starý karavan a at ji dám pokoj co mám dělat poradíte?
M
mstrČlen
Přidáno před 8 let
záleží na smlouvě, co je tam uvedeno, pokud je tam popsán stav jako nezateklý, suchý atd. tak je to klasický rozpor s kupní smlouvou a během prvních šesti měsíců je to na prodávajícím, aby dokázal, že je to buď závada daná stářím a nebo že to vzniklo až po koupi.

Pokud to tam není, tak vyhledat původní znění inzerátu či jinak dokázat, co bylo při koupi tvrzeno (pokud jste si následně například vyměňovaly emaily). I tak ale můžeš nakonec skončit jako při koupi havarovaného a následně opraveného auto, vydávaného jako nehavarované - v okamžiku koupě havarované nebylo :-). Stejně tak i karavan mohl být v okamžiku koupě už nezateklý a suchý.

Na druhou stranu záleží také na staří karavanu, přeci jen je to většinou dřevěná kostra oplácaná izolací a mnohdy nevydrží ta izolace ani pár prvních let.
LadesekLadesekČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj lidi. Chceme koupit karavan. Vím, že možná to vyjde levněji si ho dotáhnout ze zahraničí, ale je to moooc na dlouho. Neznáte někoho, kdo se zabývá dovozem na objednávku a nebo nějaký slušný bazar, kde nechtějí jen vydělat, a záleží jim na jejich práci? Aby to nebyla předražená promáčená bouda. Cenu tak okolo 300 tis. + -.
děkuji
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Ladesek napsal:

Ahoj lidi. Chceme koupit karavan. Vím, že možná to vyjde levněji si ho dotáhnout ze zahraničí, ale je to moooc na dlouho. Neznáte někoho, kdo se zabývá dovozem na objednávku a nebo nějaký slušný bazar, kde nechtějí jen vydělat, a záleží jim na jejich práci? Aby to nebyla předražená promáčená bouda. Cenu tak okolo 300 tis. + -.
děkuji


jestli chceš karavan tak mrkni sem:
https://www.karav...vanu/nazev

Kupoval jsem od nich a max spokojenost.

Jestli chceš obytné auto tak počítej, že do 300 000 to nebude žádná hitparáda.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
LadesekLadesekČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Zdenek a Alena napsal:

Citovat

Ladesek napsal:

Ahoj lidi. Chceme koupit karavan. Vím, že možná to vyjde levněji si ho dotáhnout ze zahraničí, ale je to moooc na dlouho. Neznáte někoho, kdo se zabývá dovozem na objednávku a nebo nějaký slušný bazar, kde nechtějí jen vydělat, a záleží jim na jejich práci? Aby to nebyla předražená promáčená bouda. Cenu tak okolo 300 tis. + -.
děkuji


jestli chceš karavan tak mrkni sem:
https://www.karav...vanu/nazev

Kupoval jsem od nich a max spokojenost.

Jestli chceš obytné auto tak počítej, že do 300 000 to nebude žádná hitparáda.

Auto ne. Karavan - přívěs. V tom už máme jasno. :)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,188,647 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22305 sekund | Průměrně za: 0.22305 (0) sekund | Dotazy: 149 | Použitá paměť: 2.39MB/4MB