Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Pomooc topení Truma zhasíná: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Pomooc topení Truma zhasíná

Poslední aktualizace před 13 let
H
homČlen
Přidáno před 13 let
Mám velký problém:(
topení na plnou bombu hřeje po vypotřebování něco přes půl náplně bomby vždy zhasne přitom lednička jede v poho dál
používám pouze čistý propan.
Je to nové auto Bürstner
Už jsem to měl dvakrát na servisu v Caravan metropol a na žádnou závadu nepřišli
:(
truma rovná se Trauma:(
Upravil hom dne 13.01.2011 17:47, před 13 let
JirkacJirkacČlen
Přidáno před 13 let
Já bych ozkoušel kamna na čistej propan.Kdo ví jaká směs je ve flašce.
Třeba tam je hodně butanu a ten se nestaší odpařovat.Na ledničku to stačí,ale kamna přeci mají větší výkon a tím pádem toho více spotřebují.
J.
Upravil Jirkac dne 13.01.2011 18:35, před 13 let
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Jirkac napsal:
Já bych ozkoušel kamna na čistej propan.Kdo ví jaká směs je ve flašce.
Třeba tam je hodně butanu a ten se nestaší odpařovat.Na ledničku to stačí,ale kamna přeci mají větší výkon a tím pádem toho více spotřebují.
J.



:x No jo, ale Hom píše, že používá čistý propan
JirkacJirkacČlen
Přidáno před 13 let
tak toho jsem si nevšimnul.
.
H
homČlen
Přidáno před 13 let
To Jirkac nevadí stejně dík
Ještě upřesňuji
Spotřeboval jsem za podzim zima asi 15 až 20 flašek- kompozitky čistý propan - a u všech po spotřebování něco přes půl náplně topení zhaslo RŮZNÉ KLIMATICKÉ PODMÍNKY -20 až +10
Všechny výdechy otevřené,
Zkoušel jsem při vypnuté lednici – možný problém s poklesem tlaku při sepnutí lednice - zhaslo
Při připojení na 220 l – zhaslo
Je zajímavé, že když jsem přepojil na poloprázdnou bombu, topení naskočilo sice topení zhasínalo, ale dala se dříve vypadlá bomba po několika restartech spotřebovat.
V servisu zkoušeli různé provozy a topení fungovalo, takže jsem za debila:v
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 13 let
Mně se něco podobného stalo na podzim. Topení se vypnulo, sporák běžel dál. Bomba byla ještě cca z 1/5 plná a tudíž Duo Control mi nepřepnul na druhou (novou) bombu. Nijak jsem to neřešil. Od té doby se mi to nestalo
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 13 let
Ako sú na tom,alebo je na tom po tej viac ako polovici flašky baterky/ka?
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

viera a vlado napsal:
Ako sú na tom,alebo je na tom po tej viac ako polovici flašky baterky/ka?



Baterii k topení nepotřebuji
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 13 let
taky bych se zaměřil na napětí baterie při startu topení, já kdyř jsem měl problém tak jsem tam trvale připojil voltmetr, a napětí klesalo max o 4 desetinky voltu.
prověřil bych jestli nezamrzá plyn v regulátoru, a když by nic nepomohlo tak bych vyrazil do Velimi a asi jiný servis bych už nezkoušel :_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
viera a vladoviera a vladoČlen
Přidáno před 13 let
Neviem,mňa upozorňovali na pokles napatia pri činnosti mojej trumy okolo 10V - začne blbnúť a stalo sa mi,že okolo 11,7 V sa rozblikala chyba - červené svetielko.Ona pri poriadnom "forsírovaní" berie 5,2 A teda tá moja.Preto som sa pýtal na tie batérie.
viera!l a vlado!y
koľko vzletov toľko pristátí!
Jiri MajkiJiri MajkiČlen
Přidáno před 13 let
Skontroluj průchod plynu v trubkách a hadičkách jestli není někde skřípnutá.Když píšeš že zapneš lednici tak topení vypne tak to vypadá že nemá plyn.A další co svíti při poruše na ovládačí. A když dáš další láhev plynu tak to jede? Napiš o jaký typ topení se jedná asi C 6000
!y !@ !r !d :z
Upravil Jiri Majki dne 13.01.2011 21:01, před 13 let
H
homČlen
Přidáno před 13 let
Chlapy díky moc za rady
Nicméně autíčko je v záruce takže se do něho hrabat moc nemůžu.
To majky
ano když dám další ať plnou nebo poloprázdnou bombu tak topení fachá,
ale vypne VŽDY PŘI JAKÝM KOLIV REŽIMU, i když topí jenom topení a LEDNICE JE VYPNUTÁ.prostě po spotřebování cca půl náplně bomby topení zhasne
Truma combi 6e
J
JanValekČlen
Přidáno před 13 let
Řešil jsem něco podobného u nového FENDU. Vymontoval jsem celé topení ven, ale nic jsem nenašel.Odvezl jsem jej do servisu PV Caravan Přerov a tam mi poruchu odstranili za 5 minut!!!
Příčinou byl malý pavouček,který ci ve směsné komoře průduchu trysky,přívodu plynu k hořáku udělal domeček na zimu z mikrovlákna. Toto při proudění směsi plynu do hořáku patrně mění směr plynu,nebo zamezí výstupu plynu z trysky. Po odstranění toho váčku a následné montáži topení jede bez jakýchkoliv problémů.
Díky za to mechanikovi PV caravan Přerov.
Přeji všem hodně štěstí při hledání takovýchto záhad.:i
J
JanValekČlen
Přidáno před 13 let
Ještě jednou já,
každopádně je důležité používat čistý propan a to i v létě.
Český Propan-Butan mi v Norsku znepříjemnil dovolenou, kdy lednice začala silně černě čoudit a k karavanu bal nesnesirelný smrad. Naštěstí jsem měl druhou láhev plnou ještě se zimy kde byl čistý propan. Po vypnutí láhne PB a zapnutí propanu byla záhada vyřešena a nám se ulevilo. V té době jsme byli totiž na severném mysu souostroví Lofoty, 600 km nad polárním kruhem.
Čauky.:i
WaczlavovciWaczlavovciČlen
Přidáno před 13 let
Máme tiež TRUMA COMBI 6E (od mája nové auto) a zatiaľ spokojnosť. Je jasné, že problém je v TRUME, neostáva nič len reklamovať.
Predsa keď prídeš s polopráznou flašou do servisu a to tam nepôjde, tak je závada jasná - nasleduje diagnostika a určenie príčiny. Podľa predchádzajúcich príspevkov to vypadá na tlak, ale to je môj laický názor.
Pozdravujú Waczlavovci
H
homČlen
Přidáno před 13 let
Tak problém vyřešen
Bohužel jsem kupoval nekvalitní propan:( viz vlákono kvalita propanu.
X
xgojnyČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

JanValek napsal:
Ještě jednou já,
každopádně je důležité používat čistý propan a to i v létě.
Český Propan-Butan mi v Norsku znepříjemnil dovolenou, kdy lednice začala silně černě čoudit a k karavanu bal nesnesirelný smrad. Naštěstí jsem měl druhou láhev plnou ještě se zimy kde byl čistý propan. Po vypnutí láhne PB a zapnutí propanu byla záhada vyřešena a nám se ulevilo. V té době jsme byli totiž na severném mysu souostroví Lofoty, 600 km nad polárním kruhem.
Čauky.:i


Nevím proč kupovat čistý propan v létě. Jaké by to mělo mít nevýhody. Je dražší, méně výhřevný a navíc se ho do lahve vejde mémě kg. Takže jen samé nevýhody. V zimě je to bez diskuze o tom žádná.
mmusilmmusilČlen
Přidáno před 13 let
Na 90% bych typoval neseriozního prodejce propanu. Sám mám za sebou tyto zkušenosti. Po vyhoření propanu zbylo v láhvi více než třetina. Takto mi to udělali 2 láhve s "propanem" mezi svátky v mrazech. Po dojezdu domů jsem ihned dodělal dohřev prostoru pro bomby. Následně jsem odzkoušel s nedohořenou bombou. Při venkovní teplotě -5 v pohodě vyhořela do konce (s ohřevem bylo v kastlíku+7). Druhou jsem vyndal a s úspěchem teď slouží tchýni ve sporáku. Na podobném vláknu jsem vyzval kolegy, aby uváděli pokud možno seriozní prodejce a psali hlavně o podobných případech -o prodejcích, kdy se kvůli nim vracíme z výjezdu o 2 dny dříve, protože máme v lahvích spoustu butanu, a léto je ještě daleko.
Deda LebedaDeda LebedaČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

xgojny napsal:

Citovat

JanValek napsal:
Ještě jednou já,
každopádně je důležité používat čistý propan a to i v létě.
Český Propan-Butan mi v Norsku znepříjemnil dovolenou, kdy lednice začala silně černě čoudit a k karavanu bal nesnesirelný smrad. Naštěstí jsem měl druhou láhev plnou ještě se zimy kde byl čistý propan. Po vypnutí láhne PB a zapnutí propanu byla záhada vyřešena a nám se ulevilo. V té době jsme byli totiž na severném mysu souostroví Lofoty, 600 km nad polárním kruhem.
Čauky.:i


Nevím proč kupovat čistý propan v létě. Jaké by to mělo mít nevýhody. Je dražší, méně výhřevný a navíc se ho do lahve vejde mémě kg. Takže jen samé nevýhody. V zimě je to bez diskuze o tom žádná.


O moc dražší nebude, protože v láhvi ho máš 11kg oproti 10 kg PB
H
homČlen
Přidáno před 13 let
Ja bych si rád připlatil za KVALITNÍ PROPAN, ALE KDE HO VZÍT:v
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: hom, Jirkac, Deda Lebeda, viera a vlado, Zdenek a Alena, Jiri Majki, JanValek, Waczlavovci, xgojny, mmusil

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,221,348 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.24801 sekund | Průměrně za: 0.24801 (0) sekund | Dotazy: 142 | Použitá paměť: 2.28MB/4MB