Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 Úpravy dodávek a jejich provoz: TECHNIKA - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

Úpravy dodávek a jejich provoz

Poslední aktualizace před 6 let
G
GSmanČlen
Přidáno před 14 let
V
Vajglon HnusonČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

GSman napsal:
Hromadu inspirace máš tady http://www.furgovw.org/index.php?boar...board=25.0


Muchas gracias ! :D
S
stepanČlen
Přidáno před 14 let
.... Nečas gracias :-)))
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 14 let
Tak zase překvapení, alespoň pro mně. Byl jsem na evidenční kontrole. A nedalo mně se nezeptat technika ( vedoucího STK ). Je-li na technickou nutná přepážka za sedadly.
Sice se poťouchle usmíval, ale po třetím zopakování otázky odpověděl.

Cituji " milej pane dneska už bejt nemusí, prostě na to tady nekoukáme ".

Dál jsem se vyptával na různá přetypování. Tak na M1 - není to v lidkých silách.
Když jsem mu popsal, že tam bude obytná vestavba, tak odvětil. " A to je nějaký problém ?".

Takže kde to jsme ???
mr_antikmr_antikČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

SignBoss napsal:
Tak zase překvapení, alespoň pro mně. Byl jsem na evidenční kontrole. A nedalo mně se nezeptat technika ( vedoucího STK ). Je-li na technickou nutná přepážka za sedadly.
Sice se poťouchle usmíval, ale po třetím zopakování otázky odpověděl.

Cituji " milej pane dneska už bejt nemusí, prostě na to tady nekoukáme ".

Dál jsem se vyptával na různá přetypování. Tak na M1 - není to v lidkých silách.
Když jsem mu popsal, že tam bude obytná vestavba, tak odvětil. " A to je nějaký problém ?".

Takže kde to jsme ???


Takouvou technickou bych chtěl taky :-))
B
BoxikNováček
Přidáno před 13 let
Zustal mě dílny Peu Boxer Maxi- 3místa,tak koketujeme s vestavbou. Co týká přepážky tak mě na STK sdělily že je-li demontovatelná a uvedené vozidlo se vyrábělo též jako mikrobus (pro přepravu osob) přepážka být nemusí. Snad dle nějaké novely zákona z roku 2007. Dále jsem se ptal na umístění sedaček. Vedoucí STK mě sdělil že pokud budou připevněna v origo ucytehc je jedno kde budou. (muj dotaz byl na přesunutí 1 sedačky z první řady do druhé). Na otázku vestavby mě řekl že pokud nebude použit rozvod plynu a elektriky tak to v podstatě je jen připevněný náklad.(vždyt výrobci nábytku jej taky převáží a je na řidiči jak je upevní)
X
XTRANČlen
Přidáno před 13 let
Já si nemyslím, že s těma sedačkama to nebude tak jednoduché. Pokud jsem správně pochopil, chceš vepředu nechat dvě samostatná místa a do druhé řady dát jedno. Zaprvé podmínkou je okno ve druhé řadě-pokud ho tedy zatím nemáš a ty originální kotevní úchyty včetně originálních pásů budou v té druhé řadě taky problém. V té první je to v pohodě.
Proto bych spíš doporučoval na stk zajet s třemi místy vepředu a potom holt riskovat a přemístit jedno dozadu.
B
BoxikNováček
Přidáno před 13 let
Přesně- 2 v předu a 1 v druhé řadě. Na STK jsem říkal že bylo 1 místo přesunuto z duvodu možnosti převozu delšího nákladu a vedoucí nc nenamítal. stačí mu že budou pásy v orogo ukotvení,nebo sedačka vybavena vlastním pásem. Stačí aj ten kolem pasu jak je u prostředního. Tak to skusím na STK se sedačkou v zadu a max ji před stk odmontuju a udělám opakovanou za pár drobných. Mám v TP napsáno v kolonce počet míst 2/3.
Jarda_1Jarda_1Člen
Přidáno před 13 let

Citovat

SignBoss napsal:
Dál jsem se vyptával na různá přetypování. Tak na M1 - není to v lidkých silách.



Přetypovával jsem dodávku TOYOTA Hiace z N1 na M1 a celkem bez problémů tak proč by to něšlo u jiných dodávek?
upmanupmanČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj, s dodavkou jsme najezdili tisice KM po cele Evrope a tady jsou me postrehy:

- udelana/predelana te vyjde kolem 100k ve stari kolem 10ti let
- motor 2,5TDI nebo 1,9TDI, hlavne to turbo, jinak to nejede
- pokud budes kupovat z neznameho zdroje, pocitej s tim, ze bude mit nalitano o 100-200k vic km
- pocitej s investicemi jako nove brzdy, vyfuk, zadni brzdy, lanovod, baterie, izolace
- pokud si budes montovat sam, je to stasna drina, hodne casu, ale i radosti z vysledku, tak 50-60tis za vnitrni vybaveni (plyn kamna, varic, drez, izolace, postel)
- sel bych do Peugot Boxer nebo Fiat Ducato 14 (Peugot min hnije)
- vetsinou ma po 10ti letech karoserie dost, pocitej s tim, ze ti to bude hnit

Pro inspiraci, tady je nase prvni auto, Peugot Boxer,
http://www.compou...index.html

Tady je druhe auto, Fiat ducato
http://www.compou...index.html

Treti auto je Dethleffs Globebus i11 ale to je uplne o necem jinem.

Hlavne:
- N1= nekolikanasobne vyssi povinne ruceni
- prepazka byt nemusi
- porad hnije vyfuk
- super na cesty
- prespis vsude
- jede rychle
- spotreba kolem 11l
- dostanes se vsude (skaly, plaze, atd.)
- vejde se do ni hafo veci
- nebudis pozornost
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
B
BoxikNováček
Přidáno před 13 let
Kolik se platí pojištění na obytňák??
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 13 let
triglav na obytnak je kolem 2500,- za rok limit 50/50mil

je tam finta, u triglavu staci cestne prohlaseni o dobe bez nehod. Ja jsem podepsal, ze jsem nemel 6 let nehodu a mam max bonus. Je to vec, jak nalakat zakazniky. V zajmu pojistovny je to nekontrolovat.
B
BoxikNováček
Přidáno před 13 let
Aaaaha. Mě spočetli dodávku na 3300kč ročně. Jen jsem přemýšlel nad přestavbou na obytný,ale jen kvuli pojistce to nemá cenu.
upmanupmanČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

Boxik napsal:
Aaaaha. Mě spočetli dodávku na 3300kč ročně. Jen jsem přemýšlel nad přestavbou na obytný,ale jen kvuli pojistce to nemá cenu.


No tak to je super, ja za dodavku platil 8tis za povinne ruceni, jakozto N1
Sport freaks family, havlicekpetr.cz, Dethleffs Globebus i 11 2010, ročně +100 dní v průměru na cestách, free camping rulez
PetrKPetrKČlen
Přidáno před 13 let
na obytne je zakladni cena u triglav (ale je to skoro u vsech pojistoven stejne)
neco kolem 6000,- neresi se objem,
u dodavky N1 ten zaklad je kolem 8000,- (zalezi na motoru)

z toho se pak pocita ten bonus (sleva)
EdikEdikČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj také se přidám k tomuto tématu. Před 2 roky jsme něco podobného řešili jak to udělat . Přestavba-Technická-atd. Po dlouhém váhání jseme to řešili takto. Vyhlédli jseme si v Německu dodávku Peugeot Boxer 2.8 Hdi jako WOHNMOBIL(obytné auto) se skromnou výbavou,a vyrazili pro něj. Domů jsme jeli po vlastní ose (převozní čísla) . Po provedení evid. a tech. kontroli jsme obdrželi registační čísla a v techničáku napsáno: Obytné auto M1 a to je to nejdůležitější. Pojistka na půl roku od ČPP činí 1780 kč. No a pak už může začít přestavba podle svého gusta. Postupně to podrobně dokumentujeme a fota budeme dodávat. Tak snad ti to také trochu pomohlo. Zdravím Vašek (Edík):_
Franta REZACFranta REZACČlen
Přidáno před 13 let
Pojistka u W.... na Ducato 2,8 vyšla 2300,- na rok. Tak M1 neřeším.
Napsal jsem že změna z N1 na M1 není v lidských silách, myslel jsem tím u Ducata. Tak pravil technik na STK. Ale také pravil, že na obytné speciální by to nebyl až takový problém. Ale z jakého důvodu bych to mněl nechat přestavět mně nenapadá.:)
EdikEdikČlen
Přidáno před 13 let
Jasně to je už na každem z nás jak si to zařídíme. Já jsem jen napsal svůj postup při realizaci koupě a stavby oby.auta.!y A ještě pro Sign Bosse mám stejnou představu o polepu auta jako ty.Šel bych do částečného polepu, představu už mám. Jinak pěkné polepy Sopko Chomutov. Ahoj Vašek (Edík):_
LefikLefikČlen
Přidáno před 13 let
STK Turnov právě vyhodnotilo, že můj sériovej bydlík je "speciální automobil" a STK jsem dostal poprvé na 1 rok... He .... Řady razítek STK na dva roky si asi nevšimli. Tož tak. :(
Hanka !r Leoš !@ Fido :i
R
Radek_VinNováček
Přidáno před 13 let
Ahoj,

chci predelat nakladak na obytnak ... ma to vaho 6000kg ... ted je to jako nakladak a kvuli tachografu atd to tak potrebuji predelat... mam i souhlas vyrobce ...

nevite nekdo jak probiha provoz na normalnich cestach?? myto,poplatky,kempy atd??

diky

Radek
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,312,298 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.23514 sekund | Průměrně za: 0.23514 (0) sekund | Dotazy: 144 | Použitá paměť: 2.31MB/2MB