Warning: str_repeat(): Second argument has to be greater than or equal to 0 in /srv/www/caravan24.cz/www/maincore.php on line 169 zavařování masa na cesty: OSTATNÍ - Caravan24.cz
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/
Prohledávání webu:

zavařování masa na cesty

Poslední aktualizace před 5 let
rubicirubiciČlen
Přidáno před 11 let
p.s. ještě doplnění po obdržení SZ od jednoho z diskutujících: ........ Kdochce chodit ("nenutná" podmínka) a má na to (nutná podmínka), chodit denně do restaurace, ať si to užije a přeju mu skvělé kulinářské zážitky. ........Po několika zkušenostech nás jídlo a pití pro čtyři vyšlo vždy na 50-60EUR a na to my prostě nemáme....................... Rozhodně jsem neměla v úmyslu urážet ty, co na to mají. Tím asi končím, na další obhajoby nemám sílu.
Hezké léto všem.
Rubíci (K+M+V+M) + Rolík (LMC)
Upravil rubici dne 02.06.2013 22:16, před 11 let
H
HunyadyČlen
Přidáno před 11 let
A nejde jen o to, jestli na to máš nebo nemáš. Kdo si pořídí karavan, je často "postižen" potřebou získat co nejvíc za co nejmíň. To znám z vlastní zkušenosti. Takže mi nebylo líto dát 60 Eur za vstupné do jeskyní ve Slovinské Postojné, ale v restauraci jsem tam nebyl. A nemrzí mě to. Jen jsem si párkrát koupil čerstvé ryby a griloval. Jinak jsem vařil, pekl, griloval z normálních surovin nakoupených taky tam. A vlastně- měli jsme i 2 sklenice zavařeného pečeného kuřete. I dvě paštiky jsem s sebou měli.............a vůbec se za to nestydím :)
A díky tomu nám zase zůstaly peníze na to, aby děti mohly do zábavního "hopsacího" parku. Vzpomínají na to dodnes.
petr a jarkapetr a jarkaČlen
Přidáno před 11 let
Katko nic si z toho nedělej, já ráda také vařím a je to na mě znát:D Bydlíkem jezdíme víc jak 5 roků /30-40 výjezdů/ i v zimě a tak na cesty si navařím vždy několik jídel a pokud je to na delší cesty zavařuji: maso-vepřové, kuřecí, krůtí. Dělám různé závitky-ptáčky, nebo jen tak přírodní a pak jen ohřeji a udělám přílohu. Za chvíli je hotovo. Nezahuštuji moukou a většinou zavařuji vše tak týden před odjezdem. Nic se nekazí a je to velice chutné a vím z jakého masa to je. Konzervám z obchodu neholdujeme ani nevíme vlastně co jíme? Takto jsme jezdili i do privátu v Chorvatsku a vždy nám to vyhovovalo a určitě budeme takto pokračovat i dále. Ve vyjímečných případech si zajdeme i do restaurace, občas jsme i zklamáni. A když občas sleduji pořad "ANO ŠÉFE" a jak to v některých restauracích vypadá, přejde mě chut . Ted už jen aby se uklidnily vody v Čechách a at nám svítí na cesty jen!e Vám také hezké léto. Jaké si to uděláme , takové to budeme mít. :_Jarka
petr + jarka + vnučka Eliška + vnouček Kryštůfek
T
tibiČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

petr a jarka napsal:

Konzervám z obchodu neholdujeme ani nevíme vlastně co jíme?


Ale víme, ale možná lepší nevědět! :(
L
lada721Člen
Přidáno před 11 let
Také přidám jeden rychlý recept:
lada721 Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
L
lada721Člen
Přidáno před 11 let
A někde u moře nezapomeňte ochutnat české mořské plody:
lada721 Připojili následující obrazek:
mosk.jpg
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 11 let
Hele, to není fér. Nacancal jsem si do klávesnice.
Zdraví
Luboš a Dáša
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

lada721 napsal:

Také přidám jeden rychlý recept:


Parádní knedlíček. Doufám, že domácí.... :)
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
L
lada721Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

zuzi777a napsal:

Citovat

lada721 napsal:

Také přidám jeden rychlý recept:


Parádní knedlíček. Doufám, že domácí.... :)


No, domácí asi nebude. Za domácí považuju pouze ten na jehož řezu jsou krásně vidět housky.!j:_
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 11 let
Ahoj, když už je toto vlákno zase tady zpátky na očích, tak ještě dodám: Čistotu dosedací plochy hrdla sklenice zjišťuju tak, že vlhkým ukazováčkem (při vaření si neustále oplachujeme ruce, není problém) přejedu několikrát dokola po dosedací ploše hrdla sklenice a musí to "vrzat". Pak je to dokonale čisté, šroubovací víčko Twist (už jsem si vzpomněl, jak se jmenuje) perfektně dosedne, 2,5 hodiny sterilizace a je to jak od HAMÉ, akorát domácí (a pro nás dietní).
To vrzání je na stejném principu, jako exhibice alternativního muzikanta, který hraje na soustavu sklenic na víno, vyladěných na tóny tóniny (stupnice) výškou hladiny vody v jednotl. sklenicích. Zavařovací sklenice, naplněná do 9/10 (nebo 17/20) gulášem samozřejmě hrát nebude, jen vrzat. To už je ale naprosto všechno, kdo chce zavařovat vlastní hotovky, tak si může (ale nemusí, nevnucuji se) projít postupně všechny moje příspěvky na toto thema. Už se k tomu nebudu vracet.
Čáo, Pepa, r. a v.
T
tibiČlen
Přidáno před 11 let
Já možná budu vypadat jako úplný debil, ale musím se zeptat. Když budu něco 2,5 hodiny sterilizovat, neboli vařit, tak to přece musí být úplně rozblemclý. Jak je možný, že není?
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

tibi napsal:

Já možná budu vypadat jako úplný debil, ale musím se zeptat. Když budu něco 2,5 hodiny sterilizovat, neboli vařit, tak to přece musí být úplně rozblemclý. Jak je možný, že není?


Zavařování hotovek se dělá na nižší teplotě než bys klasicky vařil( ne klokotem). Prakticky by pro sterilaci stačila teplota od 55 do 80 st. A to už konzistenci vlastního výrobku nemění. Ale obvykle se do sklenice dává maso "nedodělané" a pomalým varem při 80-90 st se dodělá na "tak akorát". Za 2,5hod při 80-90 se ti to nerozblemcne.Ani za 2 x 2,5 hodin při opakované sterilaci.
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
T
tibiČlen
Přidáno před 11 let
Tak v tom případě budu doufat, že se toto vlákno opět vrátí k původnímu tématu a budou se tu dále objevovat recepty a hlavně postupy takové, abych to pochopil i já :)
Mirek57Mirek57Člen
Přidáno před 11 let
Ahoj, můj názor na zavařování znáte a nechci být ani off - topic, ale když vidím, jaké má zavařování zázemí a kolik příznivců, tak bych byl pro, aby někdo z Vás vyhlásil výjezd. U nás na vesnici v hospodě, "teda jmenuje se to Klub u Mezka" pořádají vždy jednou do roka "houbiádu" - kulinářské hodnocení vzorků zavařených hub, "zeliádu"- to je zase nakládané zelí ..... a snad ještě něco, všechno si pamatovat nemůžu. Co kdybyste vyhlásili výjezd např. "Paštikiáda", kdebyste představili svoje výtvory popř. vyměnili recepty, a vyhlásili např. burzu tajných rodinných receptů . Já bych klidně (po zakoupení živočišného uhlí a endiformů či dalších bobulí) hrdinně zasedl do poroty (teda samozřejmě pokud byste mě pozvali a Zuzzi777 mě nechtěla otrávit:D). A mohlo by se zúčastnit třeba Hamé Babice co sponzor a případný tajný favorit soutěže. Měl by se někdo ujmout organizace, třeba byste mohli pozvat Babicu, nebo Pohlreicha, zajistit publicitu. Vy do mě kamenem a já Vám dávám takové nápady.... Tak se těším, Mirek
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

zuzi777a napsal:

Citovat

tibi napsal:

Já možná budu vypadat jako úplný debil, ale musím se zeptat. Když budu něco 2,5 hodiny sterilizovat, neboli vařit, tak to přece musí být úplně rozblemclý. Jak je možný, že není?


Zavařování hotovek se dělá na nižší teplotě než bys klasicky vařil( ne klokotem). Prakticky by pro sterilaci stačila teplota od 55 do 80 st. A to už konzistenci vlastního výrobku nemění. Ale obvykle se do sklenice dává maso "nedodělané" a pomalým varem při 80-90 st se dodělá na "tak akorát". Za 2,5hod při 80-90 se ti to nerozblemcne.Ani za 2 x 2,5 hodin při opakované sterilaci.



Jistěěě! Tak to je-nerozblemcá! :@ Když steriluji na 100°C, tak to v případě, že zavařuji
syrové maso, nebo jídla obsahující tuk. Když děláme okurky, tak stačí 80-90 st. na 20-30 minut.
Neboj, nic na tom není! :D
zuzi777azuzi777aČlen
Přidáno před 11 let
To je výzva! :D

Ještě jsem žádný hromadný výjezd nepořádala. Ale už jen proto abych Vás přesvědčila, že otrava není mým stylem vraždy, by to stálo za to....
Porozhlédnu se po možnostech.
Zatím jdu pohledat recepty na hovězí na šípkách a medovou šunku. Tyhle recepty vždycky spolu s domácím chlebem zabraly. Nikoliv na počet úmrtí, ale na dobrou náladu. :_
Upraveno:
Patří k příspěvku od Mirek 57
Zuzka , Honza , Honzík : 53+57+ 12.
====
Až nám bude těžko , zakloníme hlavu a koukneme se na nebe...uvidíme tam sice úplný hoxxo, ale otevřeme si dýchací cesty a budeme mít víc kyslíku ! :-)
Mirek57Mirek57Člen
Přidáno před 11 let
A pamatujete na KDčka? , nebo ty vepřovky zatotáče? Ještě asi před 10ti lety jsem koupil vepřovku ligt, nebylo tam tolik sádla, ale o to víc toho hnědého sosíku. Výborná věc. Vloni jsem koupil 2 vepřovky, česká se ještě sníst dala(ale nic moc), ale ta čínská, to by nežral ani pes. Tak se ukazujte zavařovací fandové.... Mirek
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Mirek57 napsal:

.....teda samozřejmě pokud byste mě pozvali
....

Ale to víš, že bychom tě pozvali, tedy pokud bychom tvůj nápad realizovali. Do poroty
asi ne, takovou oběť bychom od tebe nemohli žádat, spíše při našem hodování obveselovat,
nebo tak něco...!M My tě máme docela rádi, u toho Mezka asi také. Počítáme s tebou...! :D
Mirek57Mirek57Člen
Přidáno před 11 let

Citovat

vondracek napsal:

Citovat

Mirek57 napsal:

.....teda samozřejmě pokud byste mě pozvali
....

Ale to víš, že bychom tě pozvali, tedy pokud bychom tvůj nápad realizovali. Do poroty
asi ne, takovou oběť bychom od tebe nemohli žádat, spíše při našem hodování obveselovat,
nebo tak něco...!M My tě máme docela rádi, u toho Mezka asi také. Počítáme s tebou...! :D

No to začíná vypadat nadějně. Pan Vondráček se již vyjadřuje jako "ředitel akce" Snad se dočkáme, snad to nejsou jen "silné řeči"!h
vondracekvondracekČlen
Přidáno před 11 let

Citovat

Mirek57 napsal:


No to začíná vypadat nadějně. Pan Vondráček se již vyjadřuje jako "ředitel akce" Snad se dočkáme, snad to nejsou jen "silné řeči"!h



......jestli chceš, tak mi tykej /je to i v pravidlech webu/ a jak chceš mi říkej ... !@

a "kdo si počká, ten se dočká" atd., atd. !M :D
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,291,416 unikátních návštěv | Vygenerované za: 1.77303 sekund | Průměrně za: 1.77303 (0) sekund | Dotazy: 151 | Použitá paměť: 2.38MB/2MB