!Zúčastněte se prázdninové soutěže!

Mediální partner

Přihlášení

Jméno

Heslo

Nejste členem?
Klikněte sem

Zapomněli jste heslo?
Klikněte sem.
www.karavanypro.cz

Kdo je on-line

· Hosté on-line: 22

· Členové on-line: 3
Pilotek, petak, md

· Registrovaní členové: 11,661
· Nejnovější člen: Marosponti

Nástěnka

Abyste mohli napsat zprávu, musíte se nejprve přihlásit.

ZdendaAla
13.08.2018 22:19
Ahoj,jel teď někdo obytným autem do 3,5t po maďarské dálnici? Platí známka D1 nebo D2? díky za info

fun
05.08.2018 17:17
Pro petrka: volba napsat článek je na druhé straně v levém sloupci v hlavním menu. Nebo mi můžete článek poslat na email fun@caravan24.cz

petrka
03.08.2018 13:31
Může mě někdo říct, jak mohu přispět článkem z našeho cestování do Článků? Nikde jsem nenašel Vložit článek. Díky

Honza-VW
02.08.2018 10:36
Ne dálnice je jen u nás zdarma všude jinde se musí platit.V Chorvatsku jen parkoviště zdarma.

marfusa21
01.08.2018 21:53
Ahoj všem, chystáme se do Chorvatska a potřebovala bych poradit. U nás jezdíme na průkaz ZTP/P po dálnici zdarma, je to možné i v Rakousku, Slovinsku. Chorvatsku? Někde jsem slyšela, že snad ano, ale

campi-shop.cz

Číst diskuzi

Vytisknout diskuzi
speciální obytný automobil
Tak jsem byl dnes na technické prohlídce s naším integrovaným Dethleffsem. Byl jsem velmi překvapen, když mi technik oznámil, že mám ve velkém TP napsáno "speciální obytné" a to prý znamená povinnou technickou prohlídku každý rok. Tak nevím, prohlídku jsem u tohoto konkrétního mechanika dělal už 2x a vždy bez problému. Pravda je, že v TP má každé obytné auto psáno něco jiného. Co s tím?:x

Automatické sloučení 20.03.2013 18:59:
Ještě pro upřesnění. Vozidlo bylo dovezeno, zakoupeno a přihlášeno v ČR zastoupením firmy Dethleffs, Kov Velim.
Upravil/a Kristofaci dne 20.03.2013 19:00

Upravit
No je fakt ze kdyz je v TP "specialni obytny", tak je STK myslim rocne.. ale co s tim... to nevim :x

Upravit
Odjakživa to bylo bud nákladní nad 3.5t - každý rok, vše ostatní pod 3.5 je jako osobní . Pojem speciální vozidlo ve vyhlášce je ,ale že by to mělo vliv na STK ? zrovna to tvoje nebo moje v čem se liší. To je zase nějaká novinka to máš ale smůlu vezmi zmizík a vymaž to .Shock
:i Žijem jen jednou.

Upravit
Od loňského roku se STK dělá podle nového nařízení a to je asi to, že to dříve šlo po dvou letech. Více zkusím zjistit zítra...
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO + BRANO/ATESO

http://www.mbautoservis.cz Upravit
Řešení asi je: odstěhovat se z tohoto Kocourkova.
Mám to samé, speciál, KovoVelím. Emisní kontrolu odmítli udělat ve třech stanicích.
Důvod: V techničáku v kolonce – Tování značka – Niesmann + Bischoff
Nemají na to tabulky. Emise asi ovlivňuje nábytek a né motor Fiat. do 3,5t

Emise – u soukroníka, auto ani neviděl, speciál vyřešen v kanálu na STK.
Asi tak, speciál-korupce.

Upravit
mb: Nevim nevim, podle diskuze na avia clubu se pro vozidlo - specialni obytne dela STK kazdy rok. A diskuze je z r. 2011

Upravit
arto napsal:

Řešení asi je: odstěhovat se z tohoto Kocourkova.
Mám to samé, speciál, KovoVelím. Emisní kontrolu odmítli udělat ve třech stanicích.
Důvod: V techničáku v kolonce – Tování značka – Niesmann + Bischoff
Nemají na to tabulky. Emise asi ovlivňuje nábytek a né motor Fiat. do 3,5t.

Nabytek urcite emise neovlivni, ale varic urcite! Zalezi jestli budete k obedu smazit rizky nebo jen varit vodu na spagety Grin
Me uz v teto zemi neprekvapi nic....
Die Krähen fliegen in Schwärmen, der Adler fliegt allein.

Upravit
No tak to jste mě dostali tak,že jsem se šel podívat jak jsem si to přihlásil.
Uf jsem si oddechl,ještě že mi to nedělali ve Velimi....

Upravit
MildaPro napsal:

mb: Nevim nevim, podle diskuze na avia clubu se pro vozidlo - specialni obytne dela STK kazdy rok. A diskuze je z r. 2011

Mé "dítě" Avii special jsem prodal také proto, že už těžko každý rok procházela emisema, nebyl to furgon, tak měla nad 3,5 t, tak každý rok.
dnes mám speciál r.v.2006 do 3,5 t emisema od loňska neprojdu a to každý rok. zlatá Avka.

Upravit
arto napsal:

MildaPro napsal:

Mé "dítě" Avii special jsem prodal také proto, že už těžko každý rok procházela emisema, nebyl to furgon, tak měla nad 3,5 t, tak každý rok.
dnes mám speciál r.v.2006 do 3,5 t emisema od loňska neprojdu a to každý rok. zlatá Avka.

bordel nad bordel, to je teda fakt

Upravit
Podle přiložené tabulky je lhůta pro speciální automobily opravdu jeden rok a je jedno zda je kategorie M1 nebo N1. A aby to bylo složitější je to takto: osobní automobil speciální - 2 roky, speciální automobil osobní 1 rok. To znamená lhůtu jeden rok pokud je slovo SPECIÁLNÍ na začátku. Stejně je to u vozidel nákladních.
kaktus přiloženo následujícísoubor:
11-11_lhuty_tp.pdf [241.46kB / 590 Stažitelný obsah]

Upravil/a kaktus dne 20.03.2013 20:49

Upravit
To celkem chápu. Jen nevím, co je na mém autě speciálního. Asi budu muset napsat do Velimi. Problém je, že je to zapsáno i v ZTP.:@
A pro zajímavost v malém TP mám psáno "osobní automobil".
Upravil/a Kristofaci dne 20.03.2013 20:55

Upravit
Kristofaci napsal:

To celkem chápu. Jen nevím, co je na mém autě speciálního. Asi budu muset napsat do Velimi. Problém je, že je to zapsáno i v ZTP.:@
A pro zajímavost v malém TP mám psáno "osobní automobil".

Já mám napsáno osobní automobil obytný....

Jinak taky Dethleffs...ale polointegra.Jak se to člověče může nějak lišit tak moc když základ je v podstatě stejný?

Upravit
Taky tam mam: osobní automobil
a řádek pod tím: obytný

je to úplně jedno, co tam ňákej jouda napíše, ty auta jsou pořád stejný, je to jen byrokracie

Upravit
Kategorie "speciální obytný automobil" opravdu každý rok na STK, jinak tato kategorie vznikla kvůli odpočtu DPH, jinak do roku 2009 nešlo odečíst DPH.

Upravit
Herman napsal:

Odjakživa to bylo bud nákladní nad 3.5t - každý rok, vše ostatní pod 3.5 je jako osobní . Pojem speciální vozidlo ve vyhlášce je ,ale že by to mělo vliv na STK ? zrovna to tvoje nebo moje v čem se liší. To je zase nějaká novinka to máš ale smůlu vezmi zmizík a vymaž to .:o

Váha (pod 3,5 / nad 3,5 tuny) nemá s dělením na osobní a nákladní auta nic společného. I s váhou 9 tun jsem M1 (co taky jiného, když auto není ani pro přepravu nákladu, ani pro hromadnou dopravu osob) a STK mám tím pádem 4/2/2...

Upravit
MildaPro napsal:

Ahoj,
jak píše Dupy, je to kvůli DPH...jen by mně zajímalo, zda všichni ( kdo mají v TP ,,speciální"Wink to mají jako odpočet DPH. Zda úředníci někde neudělali chybu...
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO + BRANO/ATESO

http://www.mbautoservis.cz Upravit
Proč ? Proč ? Odpověď najdeš tady:

http://www.youtub..._Z8GtqPc9s

.
Jitka a Pepa, vestavba MLB 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)

Upravit
Já když jsem šel s karavanem před přihlášením na evidenčku, tak mě taky technik na STK celkem vylekal když mě řekl že mám ve velkým techničáku napsáno Speciální přívěs obytný. A že to bude technická každý rok
Ale v další kolonce mám kategorii O2 a tak je to po dvou letech.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2

Upravit
od kdy to plati?

prilozeny dopis co tu nekdo daval od dekry je z dubna 2011. Ja mam N1 specialni automobil obytny, technickou jsem delal cervenec 2012 a dostal jsem ji na 2 roky...

nebo to zalezi jak ktere STK?

Upravit
Přejít na fórum:
Vygenerované za: 0.64 sekund
172,441,785 návštěv