Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Přívěs nebo auto?

Poslední aktualizace před 7 let
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
s tím nesouhlasím. S malými dětmi není potřeba tolik prostoru a soukromí. Domnívám se, že přívěs poskytuje daleko více soukromí pro jednotlivé osoby než auto, což je pro větší děti podstatné. Krom toho větší děti zaberou více místa. A v neposlední řadě, větší děti si v noci přelezou samy a většinou u toho nebrečí.

Je prima, že se jednoznačně neshodneme. To by bylo asi podivné.
R
ramtlah1Člen
Přidáno před 7 let
I v tomto mám na 100% jasno. Prostě nejlepší je mít obojí :)
BeranBeranČlen
Přidáno před 7 let
Prožili jsme si všechno,od osobáku a stanu přes karavan k obytnému autu staršímu a novějšímu.Mám li to hodnotit-když mi bylo třicet stačil osobák a stan a děti byly nadšené.Když odrostly a výlety s rodiči už nebylo to pravé ořechové,šli jsme do malého karavanu.Byla to paráda,člověk proti stanu jen zavřel okna a dveře a vyrazil.Ale:souprava dohromady okolo dvanácti metrů,manévrovat s tím třeba v lese žádná sláva.Tak jsme kupili v Německu za pár peněz hodně starou obytku,Forda 51kW,velká spokojenost,jenom jsme si neuvědomili,že 51 kW na cestu s alkovnou po dálnici v Německu bude hodně málo.Ale několikrát jsme to přežili.Výhoda mnévrovatelnosti jak při spaní,tak na trajekt-stalo se nám že na trajekt z Hirsthalsu do Kristiansandu jsme museli couvat,nemluvě o tom,že jsme se vešli na místa,kam by to s karavanem nešlo.Takže když došlo na změnu,bylo to zase obytné auto,výrazně silnější a o metr delší.Jezdí s námi dva psi,často i vnoučata a za karavan už bychom neměnili.Ale jak psáno výše-nejlepší vyzkoušet oboje a pak se teprv rozhodnout.!y:i
Samotář
T
TompetrČlen
Přidáno před 7 let
Ještě tady nezazněl jeden argument, a to cestovní rychlost. S obytným autem se dá jet o dost rychleji než se soupravou auto+přívěs. Je to samozřejmě důležité jen v případě, že máte časově omezenou dovolenou, a taky když se jezdí dlouhé trasy. Já osobně si nedokážu představit, jak jedu do Řecka s přívěsem osmdesátkou místo obvyklých 115 km/h, ale někomu to vadit nemusí.
Všude dobře, tak co doma?

www.mahari.cz - Indické nástěnné dekorace
YettiYettiČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Tom a Zdena napsal:

I v tomto mám na 100% jasno. Prostě nejlepší je mít obojí :)


:) .... obojí jsem měl i současně a pro mé potřeby jsem zůstal pouze u auta .... ale každý máme potřeby jiné ..... obojí má své pro i proti, to si ale musí ujasnit každej sám
Yetti
R
RoomsterČlen
Přidáno před 7 let
Dlouho jsme cestovali jen s autem a stanem na divoko po celé Evropě. Do kempů jen vyjímečně a to hlavně v Chorvatsku, kde je volné kempování zakázáno pod velkou pokutou. Pak jsme si pořídili za Favorit přívěs cca 800 kg a s ním jsme podnikli dvě cesty do Španělska a poté několikrát do Chorvatska. Po několika letech se nám rozbil, tak pokračovala dovča s oblíbeným stanem (vystřelovák) vesměs na Balkán. V roce 2015 jsme zakoupili poláka (výhodná koupě) a byli s ním v Polsku. Letos se chystáme do Albánie a Řecka. S lehkým přívěsem neni problém cestovat na divoko, občas přespat někde v kempu (dobít baterii, vyčistit WC apod.) a výlet s odpojeným autem po okolí. My máme vlastně karavan jen na přespání, jídlo a hygienu, jinak jsme pořád buď u vody nebo někde v přírodě. Jezíme také s pejskem - malý knírač - ten se pohodlně do auta vejde. Ale hlavně ač těsně před důchodem přijedem z dovčy, karavan ustájíme a autem jezdíme vesele dál. Takže je to všechno o prioritě a využití. Samozřejmě s větším karavanem už to tak snadné není. :)
JozaJozaČlen
Přidáno před 7 let
myslím, že když pominu finance , tak přívěs je pobytová záležitost a auto na vandrování. Na horských silničkách bývá zákaz přívěsů, na stelplatzu je to problém s přívěsem taky, ve Francii jsem zažil, že vyhnali chlapa s přívěsem a to v něm měl jenom motorku, malej přívěs řádově do 750 kg a byl problém.
ipyipyČlen
Přidáno před 7 let
Prešiel som s prívesom Španielsko,Franciu,Sicíliu,Sardiniu,Grécko,Albánsko,Turecko po cestách aj necestách dialnicou aj po dobrých cestách idem v pohode 100 -110 spotrteba 11l hlavne záleží na aute ktoré tahá a šoférskych schopnostiach od toho sa odvíja komfort cestovania.
Z mojich skúseností by som odporučil jednoznačne na divoko autokaravan a v kempoch príves - necháš v kempe všetko rozložené a auto máš k dispozícii.
Ivan..
multasekmultasekČlen
Přidáno před 7 let
Přesně tak jak tu zaznívá, každému pasuje úplně něco jiného, začínal jsem v kufru formanu, přes karavany z D, pak T4 Multivan pak T5 Multivan a do ní vestavba, pak obytné auto a teď zase karavan, výhody obou jsou jasný, není to rychlost cestování, to ani ne, karavanem jedu 100-110 (elektronická stabilizace+Q7 na měchách také se stabilizací) obytkou jsem jel také tak (spotřeba) takže rychlosti pomíjím a pokud i přesto přijedu o nějakých pár minut po obytce tak mi to nevadí, manévrovatelnost je jasná a to i na obyčejném parkovišti před marketem, kde s obytkou zaberu kolmo dvě pole pro osobák a můžu tam i takto spát, karavan zabere jak návěs :-) , takže auto mobilita a možnost spát skoro kdekoliv. Při častějších pobytech v kempech ale už je to jiný, s autem jsem stál v HR na špalkách a chtěli jet večer na pizzu a komu by se chtělo znovu komplikovaně najíždět a balit věci, teď vezmu osobák a jedeme a třeba když je škarede tak na výlet.
Takže fakta všichni známe je to jen na zvážení, můžu jezdit každý víkend, chci častěji přejíždět, poznávat, nebo setrvávat spíše na místě. Né, že všechno nejde dělat z oběma, ale každý má rád pohodlí na míru
T
Tomik KraluČlen
Přidáno před 7 let
Nedá mi to, abych se nevrátil k tomuto tématu.
Při letošní - první dovolené s karavanem jsem se ujistil, že jsme udělali dobře když jsme koupili karavan a né obytku. Při naší dovolené jsme najeli cestou do a po Řecku cca 5500 km z toho cca 1500 km sólo bez karavanu. Náš pobyt začal na Olypské riviéře, následně jsme přejeli na Pelopones, kde jsme "zakotvili" na západním pobřeží. Následně jsme podnikli výlety do Olympie, Epidauru atd. V kempu Aginara beach kde jsme "zakotvili" (mimochodem vřele doporučuji) byla také jedna česká posádka s obytkou, která mohla absolvovat akorát výlet po okolí na kolech, protože by další výlet znamenalo vše zablit atd. Z Peloponesu jsme přejeli na Lefkadu, "zakotvili" a znovu jsme projeli celou Lefkadu. To, že odstavíme karavan v kempu a následně můžeme procestovat okolí je pro nás bezkonkurenční výhoda oproti obytce. Musím souhlasit s těmi, kteří zde uváděli, že s obytkou se dá víc procestovat "na divoko" a tím cestovat levněji. Dát ale v kempu 15 éček za auto, dvě osoby, psa, el. přípojku a za relativní jistotu bezpečí mi nepřipadá tak moc. Za nás prostě vede karavan.
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Tomik Kralu napsal:

Nedá mi to, abych se nevrátil k tomuto tématu.
Při letošní - první dovolené s karavanem jsem se ujistil, že jsme udělali dobře když jsme koupili karavan a né obytku. Při naší dovolené jsme najeli cestou do a po Řecku cca 5500 km z toho cca 1500 km sólo bez karavanu. Náš pobyt začal na Olypské riviéře, následně jsme přejeli na Pelopones, kde jsme "zakotvili" na západním pobřeží. Následně jsme podnikli výlety do Olympie, Epidauru atd. V kempu Aginara beach kde jsme "zakotvili" (mimochodem vřele doporučuji) byla také jedna česká posádka s obytkou, která mohla absolvovat akorát výlet po okolí na kolech, protože by další výlet znamenalo vše zablit atd. Z Peloponesu jsme přejeli na Lefkadu, "zakotvili" a znovu jsme projeli celou Lefkadu. To, že odstavíme karavan v kempu a následně můžeme procestovat okolí je pro nás bezkonkurenční výhoda oproti obytce. Musím souhlasit s těmi, kteří zde uváděli, že s obytkou se dá víc procestovat "na divoko" a tím cestovat levněji. Dát ale v kempu 15 éček za auto, dvě osoby, psa, el. přípojku a za relativní jistotu bezpečí mi nepřipadá tak moc. Za nás prostě vede karavan.


S obytkou jedes na vylet a uz se nemusis vracet do kempu. A tak porad dal a dal a dal .... Muzes a nemusis.


.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
P
paragČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

Tomik Kralu napsal:

Nedá mi to, abych se nevrátil k tomuto tématu.
Při letošní - první dovolené s karavanem jsem se ujistil, že jsme udělali dobře když jsme koupili karavan a né obytku. Při naší dovolené jsme najeli cestou do a po Řecku cca 5500 km z toho cca 1500 km sólo bez karavanu. Náš pobyt začal na Olypské riviéře, následně jsme přejeli na Pelopones, kde jsme "zakotvili" na západním pobřeží. Následně jsme podnikli výlety do Olympie, Epidauru atd. V kempu Aginara beach kde jsme "zakotvili" (mimochodem vřele doporučuji) byla také jedna česká posádka s obytkou, která mohla absolvovat akorát výlet po okolí na kolech, protože by další výlet znamenalo vše zablit atd. Z Peloponesu jsme přejeli na Lefkadu, "zakotvili" a znovu jsme projeli celou Lefkadu. To, že odstavíme karavan v kempu a následně můžeme procestovat okolí je pro nás bezkonkurenční výhoda oproti obytce. Musím souhlasit s těmi, kteří zde uváděli, že s obytkou se dá víc procestovat "na divoko" a tím cestovat levněji. Dát ale v kempu 15 éček za auto, dvě osoby, psa, el. přípojku a za relativní jistotu bezpečí mi nepřipadá tak moc. Za nás prostě vede karavan.


S obytkou jedes na vylet a uz se nemusis vracet do kempu. A tak porad dal a dal a dal .... Muzes a nemusis.

Ahoj Tomíku,býval přívěs,nyní obytka.Já už bych se k přívěsu asi nevrátil.Letos 8týdnů též Atény +Peloponés a jen jednou v kempu-Atény z bezpečnostních důvodů.
Sedneš na skůtra a dostaneš se všude a hned.Přijedeš do centra,skutra zaparkuješ na chodníku mezi desítky dalšich,zamkneš,ulozíš souřadnice abys ho po procházce našel a je to.Nevím jak bys hledal v Aténách,Lisabonu,Paříži a v jinych velkoměstech parkovaní.V žádném případě karavan nezatracuji,neboť každý má jiné požadavky.
Ahoj a hodně hezkých výletů.

.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 13
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,523,646 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.19381 sekund | Průměrně za: 0.19381 (0) sekund | Dotazy: 97 | Použitá paměť: 2.03MB/2MB