Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Rakousko - váhy na dálnici

Poslední aktualizace před 3 roky
mbmbČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

1jgs - Milan napsal:

Citovat

1jgs - Milan napsal:

Ahoj. Včera v noci jsme se vraceli z Buku. Jel jsem po klasické trase přes Vídeň. Při průjezdu přes hraniční přechod Šopron-Klingenbach se jede ve dvou pruzích. Oba pruhy byly v místě, kde dříve stávala původní rakouská celnice, pomocí kuželů odkloněny trochu bokem pod střechu, kde se na kraji nachází funkční váha. Působilo to na mě dost nově. Váha byla v provozu a svítila na ní nula. Naštěstí nebyl nikdo, kdo by nás na ni nasměroval. Bylo něco po deváté večer. Pohled na váhu mi ale moc příjemný nebyl.

V žádném případě nechci dělat paniku. Proto se ptám vás ostatních. Tento přechod při cestách z termálů využívá mnoho z nás. Má někdo podobnou zkušenost? Nebo i horší? Vzhledem k tomu, že je tato trasa zakázaná pro těžší kamiony, bude tam asi v případě provozu dost času.

Moje informace se vztahuje na směr z Maďarska do Rakouska. Opačný směr zatím v pohodě.


S dovolením upozorním na můj dotaz z minulého týdne. Určitě se mnoho z Vás vracelo z velikonočních termálu v Uhrách přes rakousko-maďarský přechod Sopron Klingenbach. Jak to tam vypadá s průjezdem přes váhu? Jsou moje obavy zbytečné? Dík všem. Milan


Milane, váha je tam už půl roku, ale ještě jsem tam nikoho na ni neviděl, ani tento víkend ( ale bylo to svedeno kolem váhy ). Myslím, že se pouze rakušani připravují a jistí. A jel jsem i druhou stranou jezera a na Vídeň a tam už je na dálnici váha taky, takže to dělají ze všech stran.
Ale konkrétně se dá Sopronu ( přechodu ) vyhnout, je to delší, ale dá se to objet. Zatím to nemá důvod.

Automatické sloučení 29.03.2016 20:37:

Citovat

VlasW napsal:

Citovat

Valteracci napsal:

A to vše platí na hmotnost soupravy, nebo jen na tažné vozidlo, mám v tom nějaký hokej. JJ jinak kluci hrají výborně :)


Ahoj, také by mě to zajímalo.
Když mám auto s nižší maximální váhou než 2t ale soupravu nad 3,5t, musím na příkaz značky 2,5t odbočit na váhu.
Platí hmotnost soupravy, nebo přívěs neřeším jako u dálniční známky?
Vlasta.


No tak to snad je vtip, ne??? To by chtělo si připlatit autoškolu. Řídíš soupravu, nebo jen tahouna?...
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO +EBERSPACHER+ BRANO/ATESO
Upravil mb dne 29.03.2016 20:37, před 8 let
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 8 let
Jasně že to byl joke :)
řídím soupravu, platí to i na mě.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
K
KulisakČlen
Přidáno před 8 let
U těch hmotností u souprav by mě to teda taky zajímalo, protoze u zákazových znacek s vyznačenou hmotností platí okamžité hmotnosti jednotlivých vozidel soupravy. Tzn když je zákaz 2.5t a mám okamzitou hmotnost vozidla 2T a karavanu 1,5t tak tam vjet můžu. Má někdo foto té značky která na dálnici navádí na váhu? Je to značka zákazová v průběžných pruzích či příkazová v pruhu na váhu. A nejlépe definici té značky.
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 8 let
Přesně teď jsem na to koukal a Dopravní značka B13 např 6T - Zákaz vjezdu vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje vyznačenou mez. se vztahuje na každé vozidlo v soupravě zvlášť. Nesčítá se hmotnost soupravy.

Pozor pokud pod tím bude umístěn bílý obdélník tedy E05 Celková hmotnost 3,5T platí tato značka na celou soupravu.

Nevím co svítí na dálnici, ale co já jsem viděl, tak to byl červený kruh a v něm vepsaná hmost. Např 2,9t, tím pádem by se mě to jako řidiče sopravy netýkalo, neboť bych měl auto do 2,5t a karavan do 1,5. Jel bych vesele dál.
Horší by to bylo kdyby to doplnili dodatkovou tabulkou E05 celková hmotnost. a na ní právě ještě jednou 2,9t. To bych tam jet nesměl a musel odbočit, třeba na váhu nebo jiného pruhu.

značky jsou vidět zde s popisem: https://cs.wikipe...na.C4.8Dky
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
V
VlasWČlen
Přidáno před 8 let
[quote]Kulisak napsal:

U těch hmotností u souprav by mě to teda taky zajímalo, protoze u zákazových znacek s vyznačenou hmotností platí okamžité hmotnosti jednotlivých vozidel soupravy. Tzn když je zákaz 2.5t a mám okamzitou hmotnost vozidla 2T a karavanu 1,5t tak tam vjet můžu.

Přesně takhle jsem to myslel. A člen mb by se měl zamyslet nad vlastní reakcí a připlatit autoškolu sám sobě.
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 8 let
Přesně jak píšeš VlasW, pokud by to mělo být na soupravu je potřeba doplnit tuto značku dodatkovým bílým obdélníkem, kde by mělo opět být 2.5t, pak by to platilo pro celou váhu soupravy :)
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
mbmbČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

VlasW napsal:

[quote]Kulisak napsal:

U těch hmotností u souprav by mě to teda taky zajímalo, protoze u zákazových znacek s vyznačenou hmotností platí okamžité hmotnosti jednotlivých vozidel soupravy. Tzn když je zákaz 2.5t a mám okamzitou hmotnost vozidla 2T a karavanu 1,5t tak tam vjet můžu.

Přesně takhle jsem to myslel. A člen mb by se měl zamyslet nad vlastní reakcí a připlatit autoškolu sám sobě.


Nebudu se zde dohadovat, do autoškoly na školení musím chodit každý rok, asi jste větší profíci. Jen si stojím za tím, značka zákaz vjezdu např. 2,5 tuny znamená, že se ta okamžitá hmotnost vztahuje na SOUPRAVU !:@
Až neuhneš po této značce v Rakousku na váhu, vzpomeň si na mne. Ale to bude pozdě...
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO +EBERSPACHER+ BRANO/ATESO
VasuVasuČlen
Přidáno před 8 let
http://www.polici...-b-13.aspx
To je na stránkách Policie ČR
V
VlasWČlen
Přidáno před 8 let
Já se doopravdy nechci hádat ale i dle vyjádření policie mi připadá, že se ty váhy nesčítají. Asi se budeme muset obrátit na fundovaná místa. Myslím, že toto zajímá víc kamarádů karavanistů. A vážně bych nechtěl pravdu zjistit až na rakouské dálnici.
Vlasta
M
Martin a LenkaČlen
Přidáno před 8 let
nevíte jak je to teď s váhami v Rakousku směr Itálie? Auto má skoro prázdný 3700kg což když pojedeme tak bude mít 4000kg určitě
Jsme mladí manželé s prckem a rádi poznáváme super lidi a super místa.:_:i
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 8 let
minulý týden Německo - Villach - Udine - Caorle žádné vážení jsme neviděli.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 8 let
Na cca 143 km za Vídní směr Gratz stabilní váhy ale dá se to objet


Citovat

Martin a Lenka napsal:

nevíte jak je to teď s váhami v Rakousku směr Itálie? Auto má skoro prázdný 3700kg což když pojedeme tak bude mít 4000kg určitě
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
Upravil tuareg dne 16.08.2016 22:58, před 8 let
MajliMajliČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Martin a Lenka napsal:

nevíte jak je to teď s váhami v Rakousku směr Itálie? Auto má skoro prázdný 3700kg což když pojedeme tak bude mít 4000kg určitě


Zkus se podivat sem, melo by to byt docela aktualni.
https://www.googl...llEkPXzrUE
haskyhaskyČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

mb napsal:

Citovat

VlasW napsal:

[quote]Kulisak napsal:

U těch hmotností u souprav by mě to teda taky zajímalo, protoze u zákazových znacek s vyznačenou hmotností platí okamžité hmotnosti jednotlivých vozidel soupravy. Tzn když je zákaz 2.5t a mám okamzitou hmotnost vozidla 2T a karavanu 1,5t tak tam vjet můžu.

Přesně takhle jsem to myslel. A člen mb by se měl zamyslet nad vlastní reakcí a připlatit autoškolu sám sobě.


Nebudu se zde dohadovat, do autoškoly na školení musím chodit každý rok, asi jste větší profíci. Jen si stojím za tím, značka zákaz vjezdu např. 2,5 tuny znamená, že se ta okamžitá hmotnost vztahuje na SOUPRAVU !:@
Až neuhneš po této značce v Rakousku na váhu, vzpomeň si na mne. Ale to bude pozdě...


NYNÍ vyhláška č. 294/2015: Značka zakazuje vjezd nákladním automobilům, tahačům přívěsu nebo návěsu a speciálním automobilům. Značka neplatí pro obytné automobily. Je-li na dodatkové tabulce nebo na značce pod symbolem nákladního automobilu uvedena hodnota nejvyšší povolené hmotnosti (uvádí se v tunách), platí značka pro vozidla o nejvyšší povolené hmotnosti převyšující tuto hodnotu. U jízdní soupravy je rozhodný součet nejvyšších povolených hmotností všech vozidel soupravy.
Hasky
M
Martin a LenkaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

hasky napsal:

Citovat

mb napsal:

Citovat

VlasW napsal:

[quote]Kulisak napsal:

U těch hmotností u souprav by mě to teda taky zajímalo, protoze u zákazových znacek s vyznačenou hmotností platí okamžité hmotnosti jednotlivých vozidel soupravy. Tzn když je zákaz 2.5t a mám okamzitou hmotnost vozidla 2T a karavanu 1,5t tak tam vjet můžu.

Přesně takhle jsem to myslel. A člen mb by se měl zamyslet nad vlastní reakcí a připlatit autoškolu sám sobě.


Nebudu se zde dohadovat, do autoškoly na školení musím chodit každý rok, asi jste větší profíci. Jen si stojím za tím, značka zákaz vjezdu např. 2,5 tuny znamená, že se ta okamžitá hmotnost vztahuje na SOUPRAVU !:@
Až neuhneš po této značce v Rakousku na váhu, vzpomeň si na mne. Ale to bude pozdě...


NYNÍ vyhláška č. 294/2015: Značka zakazuje vjezd nákladním automobilům, tahačům přívěsu nebo návěsu a speciálním automobilům. Značka neplatí pro obytné automobily. Je-li na dodatkové tabulce nebo na značce pod symbolem nákladního automobilu uvedena hodnota nejvyšší povolené hmotnosti (uvádí se v tunách), platí značka pro vozidla o nejvyšší povolené hmotnosti převyšující tuto hodnotu. U jízdní soupravy je rozhodný součet nejvyšších povolených hmotností všech vozidel soupravy.


Já mám u bydlíku v TP napsané M1 což je speciální automobil, tak to nechápu jestli to paltí nebo ne.
Jsme mladí manželé s prckem a rádi poznáváme super lidi a super místa.:_:i
RudyHRudyHČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
a dálniční vignetu do 3,5 tuny si v Rakousku kupuješ? Pak jsi případným klientem Asfinagu na zvážení...Nám se to stalo vloni v květnu při návratu z Itálie u Villachu...nad dálnicí svítilo "všechno" nad 2,8 t odbočit! žádná přídavná tabulka (třeba jen LKW) ... a vážili jsme 3520 kg a to bylo OK, strejda jen mávnul ať jedeme dál
M
Martin a LenkaČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

RudyH napsal:

Ahoj,
a dálniční vignetu do 3,5 tuny si v Rakousku kupuješ? Pak jsi případným klientem Asfinagu na zvážení...Nám se to stalo vloni v květnu při návratu z Itálie u Villachu...nad dálnicí svítilo "všechno" nad 2,8 t odbočit! žádná přídavná tabulka (třeba jen LKW) ... a vážili jsme 3520 kg a to bylo OK, strejda jen mávnul ať jedeme dál


Když bud vážit 4000kg tak 100% nemávne. :_
Jsme mladí manželé s prckem a rádi poznáváme super lidi a super místa.:_:i
RudyHRudyHČlen
Přidáno před 8 let
Tak to 100% ne:)
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

1jgs - Milan napsal:

Ahoj. Včera v noci jsme se vraceli z Buku. Jel jsem po klasické trase přes Vídeň. Při průjezdu přes hraniční přechod Šopron-Klingenbach se jede ve dvou pruzích. Oba pruhy byly v místě, kde dříve stávala původní rakouská celnice, pomocí kuželů odkloněny trochu bokem pod střechu, kde se na kraji nachází funkční váha. Působilo to na mě dost nově. Váha byla v provozu a svítila na ní nula. Naštěstí nebyl nikdo, kdo by nás na ni nasměroval. Bylo něco po deváté večer. Pohled na váhu mi ale moc příjemný nebyl.

V žádném případě nechci dělat paniku. Proto se ptám vás ostatních. Tento přechod při cestách z termálů využívá mnoho z nás. Má někdo podobnou zkušenost? Nebo i horší? Vzhledem k tomu, že je tato trasa zakázaná pro těžší kamiony, bude tam asi v případě provozu dost času.

Moje informace se vztahuje na směr z Maďarska do Rakouska. Opačný směr zatím v pohodě.



Ahoj, tak bohužel váha na tomto místě funguje. Soused ze svou alkovnou tady dostal za nadváhu cca 500 kg flastr 130 Éček.


.
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
1jgs - Milan1jgs - MilanČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

JiPe Highlanders napsal:

Citovat

1jgs - Milan napsal:

Ahoj. Včera v noci jsme se vraceli z Buku. Jel jsem po klasické trase přes Vídeň. Při průjezdu přes hraniční přechod Šopron-Klingenbach se jede ve dvou pruzích. Oba pruhy byly v místě, kde dříve stávala původní rakouská celnice, pomocí kuželů odkloněny trochu bokem pod střechu, kde se na kraji nachází funkční váha. Působilo to na mě dost nově. Váha byla v provozu a svítila na ní nula. Naštěstí nebyl nikdo, kdo by nás na ni nasměroval. Bylo něco po deváté večer. Pohled na váhu mi ale moc příjemný nebyl.

V žádném případě nechci dělat paniku. Proto se ptám vás ostatních. Tento přechod při cestách z termálů využívá mnoho z nás. Má někdo podobnou zkušenost? Nebo i horší? Vzhledem k tomu, že je tato trasa zakázaná pro těžší kamiony, bude tam asi v případě provozu dost času.

Moje informace se vztahuje na směr z Maďarska do Rakouska. Opačný směr zatím v pohodě.



Ahoj, tak bohužel váha na tomto místě funguje. Soused ze svou alkovnou tady dostal za nadváhu cca 500 kg flastr 130 Éček.


.


No do prčic. Ale dík za zprávu. Jen tak pro zábavu ji tam nestavěli. Vzhledem k tomu, že je ten přechod uzavřen pro nákladní auta nad "teď nevím kolik" tun, je jasný, kdo je cílovou skupinou. Tak zas budu muset jezdit jinou cestou. Doufám, že je to jen směr do Raichu.

Na cestě do Itálie často využívám cestu Spittal - Lienz - Bruneck. Za Spittalem zprovoznili jedno stálé vážní místo na rychlostní silnici. Puntík v mapě preventivně objíždím po staré silnici přes vesnici. Tam si na mě nepřijdou. Bohužel při letošní cestě jsem si všiml druhého vážního místa před italskou hranicí (nemůžu to najít na satelitu a nepamatuju přesně kde, pokud někdo doplní, díky) . Tady už jde do tuhého. Bez zásadní změny směru se tomu vyhnout nedá :-(. Připadám si pomalu jako lovná zvěř.
Milan :_
__________________________________
Všude dobře, :x tak co doma :^ ???!!!
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 20
Členové online 0

Celkem členů: 15,967
Nejnovější člen: PetrHermi
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,430,424 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.29574 sekund | Průměrně za: 0.29574 (0) sekund | Dotazy: 147 | Použitá paměť: 2.41MB/2MB