Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Zimní kempování

Poslední aktualizace před 7 let

Anketa: Jezdíte s karavanem(ne s obytným autem) i v zimě

    Ano [52/76]68 %
    Ne [20/76]26 %
    Mám strach ze zimních cest [4/76]5 %
tuaregtuaregČlen
Přidáno před 7 let
Jak chystáte karavan ti kteří jezdíte i v zimě?
My jsme byli minulý rok s karavanem na silvestra a akorát jsem zadělával ty větrací otvory v podlaze.
Jinak byla docela pohoda. V noci okolo -10 a vytopila to elektrika. Plyn jsme použili akorát po příjezdu na místo aby bylo rychleji teplo. Zaděláváte nějak zvenku okna jako na obytných autech? Vodu jsme měli vypuštěnou ale záchod v chodu. Nalil jsem do splachovače směs do ostřikovačů.
!yZdeněk 53,!o Milada 52,:i Buddy 3,5, Oskar 1, Hyundai ix35, 2,0 CRDi, 4x4, 135 kw, automat - Superb I, 2.5 Tdi V6,120 kw - Superb II, 2.0 TDi, 125 kw, DSG - Swift Corniche 15/2
zdenek a Irena Lbczdenek a Irena LbcČlen
Přidáno před 7 let
Otvory v podlaze jsem zmenšil, stropní ventilaci u světlíků zčásti přelepil a vložil slabý polystirén. Na větrací mřížky od lednice nasadil kryty, koupil propan a jelo se. Dělám to tak každou zimu....... !y:_
Všude dobře tak co doma, cestujeme s autobytem RAPIDO...
haskyhaskyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Zdenek a Irena Lbc napsal:

Otvory v podlaze jsem zmenšil, stropní ventilaci u světlíků zčásti přelepil a vložil slabý polystirén. Na větrací mřížky od lednice nasadil kryty, koupil propan a jelo se. Dělám to tak každou zimu....... !y:_


Ahoj.Já jen nasazuji zimní kryty na větrací mřížky lednice,jinak nic.Největší zima - Silvestr Sedmihorky 2010 - venku mínus 18 a uvnitř krásných 24.
Hasky
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 7 let
S karavanem na Božím Daru vítr, sníh -10 uvnitř trenýrková teplota. Žádné úpravy neděláme.
Před odjezdem zapnu topení s rozfukem a až potom napustím vodu.
Topíme výhradně Trumou s rozfukem a žádný problém, do odpadu dáváme sůl. používáme celoročně Propan.

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
W
wenaČlen
Přidáno před 7 let
Ahoj, máme to stejné. Jezdíme převážně v zimě a taktéž bez úprav. Vodu napouštím doma a do splachovače nepřidávám nic . Topíme také rozfukem a pohoda
H
hymer662Člen
Přidáno před 7 let
Pokud v karavanu, obytce vše funguje jak má (Truma), tak se nemůže stát, že je uvnitř zima. Vždyť vytápíme jen několik m3... poměrně výkonnými topidly.
Otázka je, jak dlouho lze vytápět na 1 láhev ?
Až v tomto místě platí: Čím více máme zatepleno, nebo eliminujime úniky, tím prodlužujeme hodiny, dny energií co máme k dispozici (plyn, baterie).

V zimě vydržím na láhev propadu i týden, ale mám: venkovní kabát, zateplenou podlahu, kryty na okna a mřížky. Když jsem to neměl nebo nenasadil, tak i za 2-3 dny byla láhev plynu na dně.... Srovnání s přibližně stejnou teplotou -10 venku.
pedapedaČlen
Přidáno před 7 let
-u alkovny Fiat r.v. 2008 jsem vždy na zimu strkal do oken mirelony s folií, do odpadu nalil nemrzku, nasadil venkovní celokabát na kabinu, mřížky na lednici, zmenšoval průduchy u lednice..topení atd.
vydrželi jsme i při -25 st.C bez problémů....samozřejmě že omrzne kabina, podlaha garáže apd...
Truma 4,0kW

-u polointegrálu Fiat r.v. 2015 už tohle nedělám...nemám zimní paket....průduchy nechávám jak jsou, jsem toho názoru, že raději za 5 dní pobytu na horách spálím o 150,- kč více plynu a nechávám raději přirozeně těmito průduchy cirkulovat vzduch v autě, k lednici, k topení...mám pouze vnitřní přepážku v kabině...v garáži, kde je vývod topení ve 2/3 výšky garáže jsem trubkou svedl teplý vzduch k podlaze garáže, kde se to v zimě dost rosí....aktuálně máme za sebou Sölden (max. -10st.C ve 2860 m.n.m.,tři noci,mám 2x baterka po 90Ah-na druhou baterku jsem nepřepnul,spotřeba plynu tak 50% lahve,včetně lednice a vaření 2x/den) a vše v pohodě, uvnitř až 26 st.C....chce to hodně větrat, 2-3x za den celé auto na min. 5min-vše se méně rosí....jediné co určitě pomůže a objednávám u Königa je venkovní kabát na okna-myslím, že se tolik nebudou rosit/zamrzat okna uvnitř kabiny...
Truma 6,0kW

!d:z:l
haskyhaskyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Nemilany napsal:

Pokud v karavanu, obytce vše funguje jak má (Truma), tak se nemůže stát, že je uvnitř zima. Vždyť vytápíme jen několik m3... poměrně výkonnými topidly.
Otázka je, jak dlouho lze vytápět na 1 láhev ?
Až v tomto místě platí: Čím více máme zatepleno, nebo eliminujime úniky, tím prodlužujeme hodiny, dny energií co máme k dispozici (plyn, baterie).

V zimě vydržím na láhev propadu i týden, ale mám: venkovní kabát, zateplenou podlahu, kryty na okna a mřížky. Když jsem to neměl nebo nenasadil, tak i za 2-3 dny byla láhev plynu na dně.... Srovnání s přibližně stejnou teplotou -10 venku.


Zateplení určitě udělá šíleně moc.Ale protože jsem člověk líný,okna ani nic jiného nezatepluji(nezakrývám),tak lahev propanu v zimě přesně jako tobě bez zateplení a v závislosti na venkovní teplotě - 2-3 dny.
Hasky
Upravil hasky dne 23.11.2016 14:27, před 7 let
M
myspulinČlen
Přidáno před 7 let
Kolegové, o zimním karavaningu teprve uvažuji v teoretické rovině. Můžu se zeptat, kolik stojí ta jedna láhev propanu na 2-3 dny, které vám vydrží, jak tady zmiňujete? To je 10l? Děkuji.
BountyBountyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

myspulin napsal:

Kolegové, o zimním karavaningu teprve uvažuji v teoretické rovině. Můžu se zeptat, kolik stojí ta jedna láhev propanu na 2-3 dny, které vám vydrží, jak tady zmiňujete? To je 10l? Děkuji.


Akurát dnes som kupoval čistý propán, 10kg fľaša za 18.9 €. Idem len na tri dni a bude to môj prvý zimný výjazd, tak dúfam, že mi jedna fľaša vydrží !)
VW Touareg V6 + Weinsberg 480 QDK
---------------------------------------------------
www.collies.sk
P
paragČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Bounty napsal:

Citovat

myspulin napsal:

Kolegové, o zimním karavaningu teprve uvažuji v teoretické rovině. Můžu se zeptat, kolik stojí ta jedna láhev propanu na 2-3 dny, které vám vydrží, jak tady zmiňujete? To je 10l? Děkuji.


Propan většinou ptodávají 11kg mezi 400 - 500Kč avydrži zhruba 3 dny,topení,lednice,vaření a sprcha[membersonly][/membersonly].
Vše záleží na venkovní teplotě a zdali je sluníčko.
Ahoj Jarda


Akurát dnes som kupoval čistý propán, 10kg fľaša za 18.9 €. Idem len na tri dni a bude to môj prvý zimný výjazd, tak dúfam, že mi jedna fľaša vydrží !)
RobertoRobertoČlen
Přidáno před 7 let
už nejezdím .. jak auto - alkovna , tak karavan trpí vlhkostí v rozích a po pár letech je to na šrot ...:)
Někdo to ale neřeší , já zatím ano . :)
zdenek a Irena Lbczdenek a Irena LbcČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Roberto napsal:

už nejezdím .. jak auto - alkovna , tak karavan trpí vlhkostí v rozích a po pár letech je to na šrot ...:)
Někdo to ale neřeší , já zatím ano . :)


Vzhledem k tomu, že nám karavan stojí celý rok na ulici, tak jezdíme, pokud je kam, i v zimě. Když se vrátíme z výjezdu, dáme do karavanu ceresit, ten vlhkost pohltí, již několik roků to funguje. :_
Všude dobře tak co doma, cestujeme s autobytem RAPIDO...
RobertoRobertoČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Zdenek a Irena Lbc napsal:

Citovat

Roberto napsal:

už nejezdím .. jak auto - alkovna , tak karavan trpí vlhkostí v rozích a po pár letech je to na šrot ...:)
Někdo to ale neřeší , já zatím ano . :)


Vzhledem k tomu, že nám karavan stojí celý rok na ulici, tak jezdíme, pokud je kam, i v zimě. Když se vrátíme z výjezdu, dáme do karavanu ceresit, ten vlhkost pohltí, již několik roků to funguje. :_


Asi je to kus od kusu ale zatím jsem asi neměl auto ani karavan , co by byl v zimě v pohodě .. Už z principu 3 cm vrstva pěny v sendviči nemůže dělat při mínusových teplotách zázraky a tam kam nejde teplý vzduch mi to vzdy rosilo a promrzalo .. Na to návazně vnitřní " sololit" v rozích a tokových místech začínal bobtnat a na problém bylo zaděláno ..
Současný karavan už zimuje jen v garáži a o zimní pobyty se nepokouším . Je to pak o boji s technikou - vydrží - nevydrží , zamrzneme / nezamrzneme a kouzlo odpočinku se vytrácí ...
Třeba na lyžích co s 3 upocenými unavenými lidmi v prostoru karavanu bez funkční sprchy , sušárny ..atd .
Máme vyzkoušeno, že když si zaplatím na týden apartmán , jsem na stejných penězích ..
Ale jistě kouzlo to má !) Mnohokrát vyzkoušeno ...
P
paragČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

Roberto napsal:

Citovat

Zdenek a Irena Lbc napsal:

Citovat

Roberto napsal:

už nejezdím .. jak auto - alkovna , tak karavan trpí vlhkostí v rozích a po pár letech je to na šrot ...:)
Někdo to ale neřeší , já zatím ano . :)


Vzhledem k tomu, že nám karavan stojí celý rok na ulici, tak jezdíme, pokud je kam, i v zimě. Když se vrátíme z výjezdu, dáme do karavanu ceresit, ten vlhkost pohltí, již několik roků to funguje. :_


Asi je to kus od kusu ale zatím jsem asi neměl auto ani karavan , co by byl v zimě v pohodě .. Už z principu 3 cm vrstva pěny v sendviči nemůže dělat při mínusových teplotách zázraky a tam kam nejde teplý vzduch mi to vzdy rosilo a promrzalo .. Na to návazně vnitřní " sololit" v rozích a tokových místech začínal bobtnat a na problém bylo zaděláno ..
Současný karavan už zimuje jen v garáži a o zimní pobyty se nepokouším . Je to pak o boji s technikou - vydrží - nevydrží , zamrzneme / nezamrzneme a kouzlo odpočinku se vytrácí ...
Třeba na lyžích co s 3 upocenými unavenými lidmi v prostoru karavanu bez funkční sprchy , sušárny ..atd .
Máme vyzkoušeno, že když si zaplatím na týden apartmán , jsem na stejných penězích ..
Ale jistě kouzlo to má !) Mnohokrát vyzkoušeno ...


Kouzlo je v tom,že sleduji počasí a když je hezky,tak vyrazíme.Většinou na 4-5 dní,4 až 5krát za zimu a zatim se to tak na 95% podaří meteorologům uhádnout a my lyžujeme na sluníčku.Když objednáváš apartmán dopředu,nikdy nevíš jak bude.Máme alkovnu s dvojitou podlahou a tak problémy se zamrzajíci vodou(i opadní)odpadají,boty ráno vyhřáté od výdechu a sprcha funkčni,bez té si to nedovedu představit.Otvory neucpávám a na plynu nešetřím,vlhko musí někudy ven a ráno též dobře vyvětrat!!Plyn oproti ceně permici je nepatrná částka a plesnivé a shnilé rohy jsou nežádoucí.To znají hodně šetřílci co jezdí do kempů a topí el.přímotopy bez rozfuku.Vždyť jsem zaplatil el.tak přece nebudu topit plynem.Každý má však na zimní kempink jiný názor a to je dobře,jinak bychom se na ty parkoviště nevešli.
Přeji všem na lyžích hezké počasi a my,co jezdíme na divoko,nedělejme na parkovištích svinčík,nevypouštějme odp.vodu po sebe,abychom se mohli na ta pěkná místa znovu vrátit!!Už bez toho nás z hodně pěkných míst vyhostili a clověk když vidi chování některých z nás,
se tomu ani nemůže divit.
Ahoj Jarda
RobertoRobertoČlen
Přidáno před 7 let
Je to tak ... a ještě bych dodal bez na večer zapnuté elektrocentrály ...
PS : S dvojitou podlahou je to trochu jiné , vím ...:^
S
slepenejČlen
Přidáno před 7 let
beru si o deku víc ahoj
haskyhaskyČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

slepenej napsal:

beru si o deku víc ahoj


Ahoj.Deku navíc nebereme - máme stejné v létě i v zimě - prostě si to pohodlí zaplatíme v plynu navíc.Ale pro SICHR,pod postelí jsou v pohotovosti spacáky - nikdy nevíš co se v té nejméně příznivé situaci rozbije.
Hasky
G
gutČlen
Přidáno před 7 let
Mezi okno a těsnící gumu dávám párátka po těch vyteče voda z orosených oken . Takže každé ráno po vytažení roletek neplave spodní guma ve vodě.

Ales Gute
ValteracciValteracciČlen
Přidáno před 7 let
Tak ty páratka jsou dobrej nápad. Hned o víkendu to vyzkouším.

Automatické sloučení 28.11.2016 21:21:
Jinak náš karavan má prý homolagaci do -25C, zatím jsme jej testovali jen kolem nuly, ale teplíčko a pohodlíčko. Ve starým táhlo kolem oken a museli jsme věšet na záclony ještě deky, hlavně v noci to bylo znát.
Ted máme topení Truma kotlem, vzduch nasává zevnitř, nikoliv z podlahy a z roury na druhý straně karavanu jde tak horký vzduch, že ruku neudžím.
TOpím na kombinaci plyn+Elektrika. Umí si to vzít podle jak hodně topí.
Mondeo combi 2,0 154Kw + aktuální Swift Chalenger Sport 586 - předtím Bailey Ranger 550/6 a ještě předtím Bailey Peagant Provence + posádka 2 + 2 + 1
Upravil Valteracci dne 28.11.2016 22:21, před 7 let
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete upravit anketu v tomto vlákně.
Vy nemůžete hlasovat v anketě v tomto vlákně
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 13
Členové online 0

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,454,137 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27429 sekund | Průměrně za: 0.27429 (0) sekund | Dotazy: 140 | Použitá paměť: 2.33MB/4MB