Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Měchy z Moravy

Poslední aktualizace před 5 let
JiPe HighlandersJiPe HighlandersČlen
Přidáno před 5 let
Mechy vzadu fajn, ale opravdu citelny rozdil v odpruzeni prijde az v kombinaci s delsimi pruzinami na predku.(y)
Jitka a Pepa, vestavba MaLiBu 640 Charming
( Ducato L4H2 Maxi, 2.3 180 k, aut.)
M
miroslavik1Člen
Přidáno před 5 let
Znovu dobrá skúsenosť po montáži vzduchového pérovania v Klokočí tentokrát podvozok Mercedes. Jednoznačne odporúčam super všetko dopadlo aj z návratom domov. Ďakujem celej rodine za super prístup.
M
magnum30Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

magnum30 napsal:

Mám totéž namontované na integrálu 3,5 tuny(realita asi více), délka 7,42 metru + nosič na dvě kola. Na jaký tlak foukáte? Nějak zatím nedovedu optimalizovat, aby byl opravdu markatní rozdíl na nerovných a hrbolatých cestách. Jednoznačně ale lepší stabilita, zejména při předjíždění kamionů a busů.


Aktualizuji svůj dotaz, na kolik tlakujete měchy podle stavu vozovky a stylu jízdy? Omlouvám se, ale v poslední době se zde řeší jen nepodstatná témata, kdo, kdy a jak v poslední době montoval měchy.
VasuVasuČlen
Přidáno před 5 let
Standartně , když jedu po dobré cestě, foukám, na cca 2 Atm, po dálnici 3 Atm, na špatné cestě a po tankodromu D 1 laboruji od 0,5- 1,5 Atm.
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
M
magnum30Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Vasu napsal:

Standartně , když jedu po dobré cestě, foukám, na cca 2 Atm, po dálnici 3 Atm, na špatné cestě a po tankodromu D 1 laboruji od 0,5- 1,5 Atm.


Díky Vasu. Stručná a jasná odpověď na běžné varianty cest. Jen drobná poznámka, není těch 0,5 - 1 bar moc málo, někde jsem zaslechl, že by se právě mohly měchy při nízkých tlacích poničit - protrhnout.
I
Ivan a HankaČlen
Přidáno před 5 let
Myslím, že pod 1,5 baru by se na jízdu používat neměly. Osobně hustim 1,8 až 2,2.
Ivan, Hanka a psice
VasuVasuČlen
Přidáno před 5 let
Zrovna posledně, jak jsem jel po D1 okolo Brna, tak 0,8 Atm, bylo ideální a vibrace se minimálně přenášely, do auta. Pravděpodobně, každé auto to má jiné, kolega fouká o 1 Atm více. Taky asi záleží, kolik máš listových pér. No, asi už tak nízký tlak dávat nebudu, neboť české dálnice jsem definitivně zavrhl !
Fiat Knaus 2,8 + dva senioři
LANALANAČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

magnum30 napsal:

Citovat

magnum30 napsal:

Mám totéž namontované na integrálu 3,5 tuny(realita asi více), délka 7,42 metru + nosič na dvě kola. Na jaký tlak foukáte? Nějak zatím nedovedu optimalizovat, aby byl opravdu markatní rozdíl na nerovných a hrbolatých cestách. Jednoznačně ale lepší stabilita, zejména při předjíždění kamionů a busů.


Aktualizuji svůj dotaz, na kolik tlakujete měchy podle stavu vozovky a stylu jízdy? Omlouvám se, ale v poslední době se zde řeší jen nepodstatná témata, kdo, kdy a jak v poslední době montoval měchy.


Dotaz je potřeba upřesnít o jaký typ a výrobce použitého vzduchového pérování se na vozidle jedná. Různé velikosti měchů od výrobců mají také rozdílné hodnoty používaných tlaků.
Jak správně uvádíš tak od jednoho zahraničního výrobce dochází při nízkém tlaku k poškození pryže na měchu. Nejedná se o materiál měchů ale špatně vyrobené konzole(úchyty měchů) o které se vlnovec při nížším tlaku poškodí.
Tlak u vlnovců Rubena 170/2 nesmí klesnout pod 0,5 Atm a maximální 7 Atm. Za více jak 10 roků co používáme do výroby originál výrobky vlnovců z Rubeny jsme ještě neřešili poškození měchu nízkým tlakem.
Upravil LANA dne 31.03.2019 00:52, před 5 let
P
paveldČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, mám dvojměchy z rubeny a hliníková sedla mi vytočil kamarád z hliníku. Mám to už delší dobu. Ted´ jsem to vytáhl ze skříně spolu s kolínkama a spojkama a vší tou ostatní bižuterií od festa. Bohužel zjistil jsem, že trubku mám 12mm a vše ostatní na 10mm. Tak mi chybí desítka trubička, ovládací panel s ventilkem a manometrama zpětný klapky pro dvouokruh a držáky na plechovku ducato 2011.
Dá se to koupit zvlášť ? Nebo jen celý komplet? díky
LANALANAČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

paveld napsal:

Ahoj, mám dvojměchy z rubeny a hliníková sedla mi vytočil kamarád z hliníku. Mám to už delší dobu. Ted´ jsem to vytáhl ze skříně spolu s kolínkama a spojkama a vší tou ostatní bižuterií od festa. Bohužel zjistil jsem, že trubku mám 12mm a vše ostatní na 10mm. Tak mi chybí desítka trubička, ovládací panel s ventilkem a manometrama zpětný klapky pro dvouokruh a držáky na plechovku ducato 2011.
Dá se to koupit zvlášť ? Nebo jen celý komplet? díky


Vyrábíme všechny sady přídavného vzduchového pérování na vozidla do 3,5 tuny. Můžeme tedy nabídnout různé komponenty a dílce včetně ovládacích panelů.
Jirka VospalekJirka VospalekČlen
Přidáno před 5 let
Ahoj, měchy z Klokočí mám také. Potvrzuji super jednání (odvoz do Hranic, co a jak a i přes potíže s instalací vše klaplo jak mělo a mohu jen doporučit) a kvalitní práce. Prověřeno v Norsku - na trajektech jsem foukal hore dole. Mě se osvědčil tlak 2,2 ATM na dálnici, 1,5-1,8 na horší silnici a min. 1 ATM na kočičích hlavách atd.

Systém drží tlak bez úniku - opravdu dobře instalované. Mají to kluci vymakané, vč. vedení hadic, spojek atd.

Stabilita při jízdě a při míjení vozidel, vyhýbání se díře atd. - ohromné zlepšení. Co oceňuji já, za 15 dní jsem jen jednou musel vytáhnout klíny, jinak vše vyrovnaly měchy. Současně se při stání zvýšila stabilita auta - méně se kývá když se já otáčím na posteli :)

Pohodlí - ano, je to lepší a znát je to hlavně v nástavbě, na místě řidiče moc ne nebo jsem si už zvyknul. Ale nábytku a nástavbě obecně to jistě prospívá. Pohled na ručičky za jízdy po nerovnostech ukazuje, kolik toho utlumí. Dlouhou jsem váhal ale dnes bych do toho šel znova, ať z novým autem nebo hranáčem. S jakýmkoliv.

Děkuji a všem doporučuji!
Ixeo 710 i, Fiat
H
hymer662Člen
Přidáno před 5 let

Citovat

Jirka Vospalek napsal:

Ahoj, měchy z Klokočí mám také. Potvrzuji super jednání (odvoz do Hranic, co a jak a i přes potíže s instalací vše klaplo jak mělo a mohu jen doporučit) a kvalitní práce. Prověřeno v Norsku - na trajektech jsem foukal hore dole. Mě se osvědčil tlak 2,2 ATM na dálnici, 1,5-1,8 na horší silnici a min. 1 ATM na kočičích hlavách atd.

Systém drží tlak bez úniku - opravdu dobře instalované. Mají to kluci vymakané, vč. vedení hadic, spojek atd.

Stabilita při jízdě a při míjení vozidel, vyhýbání se díře atd. - ohromné zlepšení. Co oceňuji já, za 15 dní jsem jen jednou musel vytáhnout klíny, jinak vše vyrovnaly měchy. Současně se při stání zvýšila stabilita auta - méně se kývá když se já otáčím na posteli :)

Pohodlí - ano, je to lepší a znát je to hlavně v nástavbě, na místě řidiče moc ne nebo jsem si už zvyknul. Ale nábytku a nástavbě obecně to jistě prospívá. Pohled na ručičky za jízdy po nerovnostech ukazuje, kolik toho utlumí. Dlouhou jsem váhal ale dnes bych do toho šel znova, ať z novým autem nebo hranáčem. S jakýmkoliv.

Děkuji a všem doporučuji!

Naprosto stejné zkušenosti a navíc doplním, že primární smysluplná investice do obytka.
TivatTivatČlen
Přidáno před 5 let
Také já mám již uvedené měchy od dubna. Potvrzuji všeobecnou zkušenost bezvadného jednání a precizní montáže s umístěním kompresoru dle dohody.
Zároveň jsem vyměnil přední pružiny za delší a s větším počtem závitů, místo těch řídkých original. Auto se sice min. o 5 cm zvedlo, vypadá trošku jako off-road, tvrdé rány přes příčné prahy mostů se změnily na drncnutí.
Tak otestujeme to za týden na 10tis. km Skandinávií.
"my dva cestováním zrajeme jako naše víno "
www.winex.cz ...°bydlotoulky
M
michal-bČlen
Přidáno před 5 let
@Tivat - kde a za jake jsi menil ty pruziny vepredu? A orientacni cena i s montazi? Diky m.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 14
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,539,211 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.68743 sekund | Průměrně za: 0.68743 (0) sekund | Dotazy: 108 | Použitá paměť: 2.08MB/4MB