Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Čistota vody v potrubí a nádrži karavanu.

Poslední aktualizace před 1 rok
M
matusinecČlen
Přidáno před 15 let
:_ JAK SE POUŽIVA CERTINOX TANKREIN. DĚKUJI :_

MATE STÝM NĚKDO SKUŠENOSTI
Upravil matusinec dne 22.05.2009 17:55, před 15 let
matusinec Připojili následující obrazek:
certinox-tankrein_1.jpg Obrázek nebyl nalezen
JirkaJirkaČlen
Přidáno před 15 let
Již několik let mám v nádrži hrst stříbrných kontaktů z vyřazené rozvodné skříně nějakého stroje a voda je bez problémů. Občas tam naliji citronovou šťávu co se prodává v takovém tom žlutém plastovém citronku. Žádné řasy, zápach ani pachutě. :_ Vždy to bylo do nových čistých nádrží. Nevím jak by to fungovalo ve starých již zanesených.
rencarencaNováček
Přidáno před 14 let
Zdravím všechny potřebuji poradit, stalo se nám,že voda v bydlíku nám nějak zapáchá. Při poslední vyjížďce jsme vodu nevypustili a auto asi 14 dní stálo. Nádrž na vodu máme vymytou, pokud natankujeme čistou vodu tak z kohoutků nám teče stále zapáchající smradlavá voda,ale opravdu v nádrži je čistá a voňavá. Prosím o radu. Bydlíka máme chvíli a nevíme si rady je potřeba vždy při dojezdu vodu vypustit? Čím a jak máme trubky vymýt?
Lubos a DasaLubos a DasaČlen
Přidáno před 14 let
Zdravím, asi by pomohla dezinfekce potrubí. Zkus nalít do nádrže vodu se savem, natáhni to do potrubí a nech to nějakou dobu působit. Potom to několikrát propláchni a měl by být pokoj. Do vody je také možné přidávat dezinfekční přípravky na bázi stříbra, které by měly potlačit tvorbu mikroorganismů. Jinak myslím, že je při delším stání lepší vodu vypouštět, obzvlášť teď v těchto vedrech.

==========================
téma sloučeno, fun
Zdraví
Luboš a Dáša
Upravil Fun dne 12.07.2010 15:18, před 14 let
Karel ProkopKarel ProkopČlen
Přidáno před 14 let
Obávám se že pokud voda tvrdě zasmrádne (hlavně v těch průhledných rozvodech) tak pomůže jen výměna potrubí. Já preferuju barevné hadice od Ládi Bartúňka za cca 40 penny/m. Je to dost ale voda se v nich nekazí. Stříbro je osvědčená lodní dezinfekce. Savo mi přijde účinné ale i agresívní (nezkoušel jsem). Pravda je že co nesmrdí zpravidla nečistí (u lepidel nelepí).
Pokud jsme měli fest zasmrádlé karavany pomohla jen výměna rozvodových hadic. Nádrž (polyethylen) nesmrdí.
brumlabrumlaČlen
Přidáno před 14 let
já používám leta kyselinu citronovou, do natankované vody=50 l / dávám lžičku a zatím po 5 letech v pohodě....
H
homČlen
Přidáno před 14 let
Tak mě napadá co takhle použít na vyčistění nádrže na pitnou vodu krystalickou sodu cena asi 30kč za kilo k dostání v drogériích.
Používá se na čistění pivního potrubí.
Já jí používám na čištění svojí pípy.
Funguje to i když pípu zapomenu vyčistit a zbytky pivka v trubkách kvasí třeba měsíc. Rozpustím nechám působit přes noc propláchnu a pivíčko je jako křen bez žádných pachutí.!^
Bylo by to elegantní a přitom levné.
Co vy na to?????
JanekJanekČlen
Přidáno před 14 let
Savo pánové, savo. Dá se koupit v několika druzích, dřív jsem to vůbec nemohl, protože mi nevoní chlor, ale teď používám na všechno. Pípu vyčistí za pár minut, řádně propláchnu a je to jak nové. Do nádrže vody panáka, drží nezkažená a není to vůbec cítit. Vždyť se už používá do bazénů, studní atd. Fakt to funguje. Janek
campercamperČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Janek napsal:
Savo pánové, savo. Dá se koupit v několika druzích, dřív jsem to vůbec nemohl, protože mi nevoní chlor, ale teď používám na všechno. Pípu vyčistí za pár minut, řádně propláchnu a je to jak nové. Do nádrže vody panáka, drží nezkažená a není to vůbec cítit. Vždyť se už používá do bazénů, studní atd. Fakt to funguje. Janek


Také používám savo. Používá se i do studní!
Vedle nás parkují cisterny, které rozváží vodu do výčepních automatů. Jsou to pečlivky pod neustálou kontrolou hygieny. Na pravidelné čištění používají zásadně přípravky na bázi chloru. Nic jiného spolehlivě nefunguje.
Do nádrže dávám také "štamprdli" a bez zápachu i pachuti...:)
CZECHczCZECHczČlen
Přidáno před 13 let
Chtěl jsem to i s obrázkem výrobků, ale neumím to sem nějak dostat. Každý shop by to měl mít skladem. Co mam zkušenost tak to fungovalo, hlavně ten na smrad v odpadní nádrži.


YACHTICON PURA TANK
Obsah 500 ml,
slouží k desinfekci nádrží, potrubí a čerpadel na pitnou vodu. Vhodné používat pravidelně 2x v roce nebo při delším odstavení karavanu.
• pro 160 litrů objemu vodní nádrže
• aktivní kyslík bez chuti a zápachu
• usmrtí řasy a bakterie
• ekologický

YACHTICON PURY CLEAN
Obsah 500 g
K čištění a desinfekci odpadních nádrží a systémů. Velmi účinný koncentrát odstraňuje pachy. Desinfikuje fekální nádrže, automaticky odstraňuje usazeniny, je na bázi kyslíku.



YACHTICON CLEAN A TANK
Obsah 500 g
Rychle a důkladně odstraňuje vápenité usazeniny, nepříjemné chutě a pachy ve vaší vodní nádrži.
50 gramů na 5 litrů vody.
Upravil CZECHcz dne 12.01.2011 23:55, před 13 let
PepiPepiČlen
Přidáno před 13 let
Ahoj,souhlasím Savo 2x za rok propláchnu ,levné a je to v pohodě.Po 5 letech nádrž na pitnou vodu jako nová,z odpadu jsem nikdy nic necítil.Dávám to čas od času i do kazety WC.:_
H
HabasekČlen
Přidáno před 13 let
Jelikož výrobce uvedl na trh více přípravků s obchodním označením Savo,dovoluji si upozornit,že je nutné zakoupit pro tyto účely Savo originál s červeným uzávěrem.(vyrábí se i Savo na praní,vytírání,protiplísňový atd..)

Pro dezinfekci vody v nádržích (když berete vodu z neprověřeného zdroje jako je veřejný vodovod,kašny atd.) je dávkování
9-12ml na 1000L vody.Potom je nutné dostat směs (voda a Savo) i do trubek a nechat 30 min.působit.Po této době je voda dezinfikovaná a současně dojde i k rozložení účinné látky.Voda je bez zápachu a je určena ke spotřebě.Pozor ne ke konzumaci!!

Další dezinfekci,kterou by jsme měli min.dvakrát do roka provézt,je totální(šoková) dezinfekce celého vodovodního řádu a zároveň i odpadní nádrže na vodu.Zde je dávkování 25ml na 1000L.I zde nechat působit 30-60min a poté vypustit a celé opakovat ještě jednou.
I když u tohoto procesu dojde také k rozložení účinné látky (chlornan sodný)je důležité celý vodovodní řád důkladně několikrát propláchnout.

Tak alespoň na něco jsou ty školení. !h
Upravil Habasek dne 13.01.2011 13:25, před 13 let
G
Nováček
Přidáno před 13 let
Jak mám ale chápat,že je voda určená ke spotřebě,ale né ke konzumaci?:x
jarda77jarda77Člen
Přidáno před 13 let
Možná chápat tak že voda ke konzumaci je na pití a ta ke spotřebě na mytí, mytí nádobí a splachování WC,
DoskocilDoskocilČlen
Přidáno před 13 let

Citovat

hom napsal:
Tak mě napadá co takhle použít na vyčistění nádrže na pitnou vodu krystalickou sodu cena asi 30kč za kilo k dostání v drogériích.
Používá se na čistění pivního potrubí.
Já jí používám na čištění svojí pípy.
Funguje to i když pípu zapomenu vyčistit a zbytky pivka v trubkách kvasí třeba měsíc. Rozpustím nechám působit přes noc propláchnu a pivíčko je jako křen bez žádných pachutí.!^
Bylo by to elegantní a přitom levné.
Co vy na to?????


Před sezonou proplachuji celý vodovodní system taky roztokem krystalické sody, pak propláchnu čistou vodou.
Vypuštěný roztok sody pak ještě použiji na vyčistění odpadů tak, že výtok zašpuntuji a sodu nechám cca hodinu působit v odpadním potrubí, které naplním celé - od dřezu a umyvydla - jako spojené náboby, pak vypustím. Poprve z odpadu vylítlo dost usazených nečistot.:r
G
Nováček
Přidáno před 13 let
To mě napadlo taky,ale mám za to,že každý by chtěl mít v nádrži na pitnou vodu vodu,kterou může použít třeba na kafe,nebo na uvaření brambor.Pít vodu je samozřejmě nesmysl,od toho jsou:D jiný tekutiny!^
H
HabasekČlen
Přidáno před 13 let
přesně jak píše Jarda, i když se nám výrobce dušoval,že po převaření může být i určena ke konzumaci.Ale v bezpečnostních listech to výrobce neuvádí.(pro mě platí,co je psáno ......)Takže já osobně bych ji raději nekonzumoval.
Ale nám přece nejde o to,abychom udělali z dešťové vody vodu pitnou.Jde nám o to,aby v potrubí a nádrže na vodu byly čisté, dezinfikované bez nežádoucích bakterií,plísní,řas,slizu,zápachu a já nevím čeho všeho.A to chlornan (Savo)opravdu umí. :^

Ludek LiberecLudek LiberecČlen
Přidáno před 13 let
Jak píše Jirka Fl. -- do nádrže jsem dal stříbrné řetězy , co už nikdo nenosí a hotovo . Trubky a odp. nádrž také čistím SAVEM a když se sprchuji ,tak u toho nekecám .
H
HabasekČlen
Přidáno před 13 let
Ještě malou poznámku k technické sodě. (dekahydrát uhličitanu sodného)

Jsem rád,že jste se tady o ní zmínili.
Na trhu se prodává krystalická(balená 1kg cena cca.22kč) a mletá (balená 300g cena cca.16kč).Rozdíl je v tom,že mletá je 3x silnější(účinější) než krystalová.Jinak jsou naprosto stejné.
Soda má mimo jiné vynikající vlastnost,a to že dokáže změkčit vodu a zabraňuje tak tvorbě a usazování vodního kamene,na kterém se postupně usazují další nečistoty.(pro naše drahé polovičky,proč kupovat nesmyslně předražené výrobky z reklam na odstraňování vodního kamene,když soda dokáže to samé)
Je pravda,že soda opravdu vyčistí potrubí,uvolní většinu usazenin,ale určitě nedokáže dezinfikovat.
Proto pokud opravdu budeme důslední,proveďme nejprve očistu roztokem technické sody,propláchněte čistou vodou a následně použit
Savo.Popsáno výše.

Pro Vojtu:existuje přípravek,který nám zajistí, že při čerpání vody ze zdrojů kde si nejsme jisti kvalitou(kašny,čerpací stanice,studánky,studny atd..)
Je to český výrobek,který má obchodní název SAGEN.(cena cca.15kč)je to bílý krystalický prášek ve vodě rozpustný.Účinnou látkou je stříbro(0,8%). Balen je po 10g.Na 1000L stačí jedna dávka (10g).
Někteří z nás Sagen pamatují z povinné vojenské služby.
Sice voda je nezávadná a určena ke konzumaci,ale má takovou divnou
pachuť.

Tak a už Habásku přestaň rozdávat rozumy a koukej jít něco dělat!!! !h



G
Nováček
Přidáno před 13 let
Habasku dík.Ještě by mě zajímalo,jestli po vyčištění a propláchnutí nádrže a trubek savem bude voda potom pitná.Mě taky nejde o udělání pitný vody z louže,ale o to ,když pitnou naplním,aby mi taky pitná tekla z kohoutku.!)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 7
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,526,178 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.20151 sekund | Průměrně za: 0.20151 (0) sekund | Dotazy: 133 | Použitá paměť: 2.26MB/4MB