Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Čistota vody v potrubí a nádrži karavanu.

Poslední aktualizace před 1 rok
I
Ivan a HankaČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

fun napsal:

Snad si ji nenapustil naftou?:o

Někde to tu Rudy popisoval... stalo se.

Ale k tématu:) ... nejsem chemik, ale předpokládám, že ty "origo" přípravky, které zde uvádíte, budou mít podobné účinné složky (ono toho asi tolik vymyslet nejde), možná doplněné o nějaké "vychytávky", ale v zásadě by se to tolik lišit nemuselo.... i když to ví asi jen výrobce.

Nikdo mi tu dávkování nepotvrdil, ani zásadně nevyvrátil, tak to asi zkusím a snad se mi bydlík nerozteče:).

Krystalická soda se dává do praček, myček, k namáčení prádla ... kyselinu citronovou jíme ve všem možném (konzervant E330) a Savo ... v tom se koupeme, někde ho i pijeme, jen záleží na koncentracích.

Takže jaru a čisté vodě zdar.
Ivan, Hanka a psice
R
RudyČlen
Přidáno před 5 let

Citovat

fun napsal:

Citovat

Rudy napsal:
Mám stejnou pixli doma. Letos ji však nepoužiji, neb díky vlastní nešikovností mám zbrusu novou nádrž. Na německých webech ten přípravek chválí.

Snad si ji nenapustil naftou?:o

No jo, typická chyba začátečníka ;). Zato mám nádrž fungl novou a letos ji čistit nemusím :D

Automatické sloučení 22.03.2019 11:49:

Citovat

Ivan a Hanka napsal:


Krystalická soda se dává do praček, myček, k namáčení prádla ... kyselinu citronovou jíme ve všem možném (konzervant E330) a Savo ... v tom se koupeme, někde ho i pijeme, jen záleží na koncentracích.

Takže jaru a čisté vodě zdar.

Nevím, neporadím ze sodou ani s kyselinou. Nicméně při pokusech o vyčištění nádrže od nafty jsem byl překvapen účinností čističe do myčky (lahvička z Lídlu za cca 40 kč). Po její aplikaci zmizel z nádrže veškerý usazený vodní kámen a nádrž byla opticky naprosto čistá. Zápach nafty to taky eliminovalo (pro ty, kteří vodu z nádrže nepijí by to asi bylo O.K.) nicméně nakonec jsem se rozhodl nádrž vyměnit. Těch cca 6 000,- Kč mi nestojí za případné zdravotní rizika.
Chtěl jsem jen napsat, že by bylo zajímavé vyzkoušet ten čistič na instalaci v karavanu. Teoreticky by to nemělo nic naleptat (myčka je nerezová, má polyetylenové díly, plastové spojky i hadice) a zdravotně to musí být taky bezproblémové.
Upravil Rudy dne 22.03.2019 12:49, před 5 let
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 5 let
Výrobce odvápňovače Durgol tvrdí, že je jejich přípravek 5x až 10x rychlejší než ocet nebo kyselina citrónová a zároveň mnohem šetrnější. Našel jsem, že je na bázi kyselina amidosulfonové. Možná i čistič myčky obsahuje kyselinu amidosulfonovou.
Fun
Smile
D
decequitČlen
Přidáno před 2 roky
Zdravím, je možné oživit toto vlákno a poradit jak Savem nebo octem vyčistit nádrž na pitnou vodua trubky?

Mám Carado T447 letos na jaře nově koupené. 122l nádrž včetně boileru 20l jestli se nepletu. Wc se splachuje z nádrže také.

Jaké množství Sava tedy dát, jedno celé víčko? Případně ocet jaké množství? Preferuji jednou z těchto řešení

To že pak mám nádrž naplnit a pustit vodu do všech rozvodů a vodu třikrát vyměnit jsem četl
Upravil decequit dne 23.10.2022 20:26, před 2 roky
Q
QwerNováček
Přidáno před 2 roky
Ahoj, já čistím nádrž na vodu přípravkem na to určeným (jeden littr cca 350 kc)a celý rok mám v nádrži stříbrnou mřížku. Typ na čistič do myček je dobrý, vyzkouším
G
go-goNováček
Přidáno před 2 roky
Nádrž naplním teplou vodou,/cca 10l / do toho nasypu 2pytlíky jedlé sody + vinný ocet /nechám rozpustit a zapnu vodovodní baterie a nechám protéct.Pak propláchnu čistou vodou.
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 1 rok
Savo nedoporučuji, ani ocet a kyselinu citronovou. Savo je nejhorší.
Jednou ročně čistím tímto přípravkem:
Čistič zásobníků vody Hedola H11 Plus
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 1 rok
Já používám (někde jsem to četl a říkal jsem si, že to je dobrý nápad) tablety na čištění zubní protézy z Německa. Celé plato stálo asi 2€, tak vždycky hodim několik tablet do nádrže a napustím vodu. Nechám třeba hodinu rozpustit a potom postupně pustím i jednotlivé kohoutky, aby se to dostalo i do trubek a kohoutků a nechám takhle do druhého dne. Druhý den vypustím přes kohoutky a propláchnu čistou vodou.
Výhodou je, že je to zdravotně nezávadné (a neškodí to ani trubkám nebo něčemu jinému), opravdu to čistí a dezinfikuje a ještě mám potom vyčištěnou i odpadní nádrž (a je to za pár korun) Wink
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 1 rok
Tablety na čištění zubních protéz jsme zkoušeli přidávat do odpadní nádrže k zabránění vzniku zápachu. Ale neosvědčili se. Levné taky nejsou. Nakonec jsem použil přípravek k tomu určený Thetford Grey Water Fresh.
Upravil Fun dne 09.12.2022 11:33, před 1 rok
PetrDubiPetrDubiČlen
Přidáno před 1 rok
Tak dotaz zněl na nádrž s pitnou vodou, do odpadní bych ty tablety na zubní protézy fakt nedával, protože je to k ničemu (což jsi mimochodem zjistil taky) - asi jako pověsit voňavý stromeček do žumpy Grin
A cena byla někde v Netto opravdu kolem 2€ a to balení vydrží minimálně na 5-10 čištění té nádrže na pitnou vodu. Vzhledem k tomu, že jí většina lidí čistí maximálně 1-2x za rok, tak je to supr cena a máš na několik let klid. Cenově to bude srovnatelný s dalšíma domácíma čističemu, který jsou tu zmíněný.

Ten Grey water fresh do odpadní vody v létě taky kolikrát přidávám a funguje to dobře.
D
decequitČlen
Přidáno před 1 rok
Tak se dle rád chystám provést čištění jedlou sodou a vinným octem. Poradí někdo poměr a jestli nádrž na 100 litrů naplnit celou? Když tam dám 10 litrů tak to možná natáhne rozvod vody a splachovac wc ale nevycistim boky ani strop nádrže na vodu. Co myslíte?
Vlasta1Vlasta1Člen
Přidáno před 1 rok

decequit napsal:

@decequit - Tak se dle rád chystám provést čištění jedlou sodou a vinným octem. Poradí někdo poměr a jestli nádrž na 100 litrů naplnit celou? Když tam dám 10 litrů tak to možná natáhne rozvod vody a splachovac wc ale nevycistim boky ani strop nádrže na vodu. Co myslíte?

Myslím, že jsi si odpověděl sám.😉
A
Arny62Člen
Přidáno před 1 rok
Dámy a pánové: mohu se zeptat zda někdo řešil jestli nalít stříbro a především nějakou složku s nanočásticemi je v pořádku pro organismus? Pro všechny ty co si lejou chlór (savo apod.) doporučuji si přečíst co to dělá s organizmem. Věřím, že to už nikdo dělat chtít nebude...
Stříbro a jeho nanočástice (koloidní stříbro) jsou dávno zakázané (od roku 2008 v ČR) pro vnitřní použití.

Sypat do sebe chemii je mezi karavanisty asi běžné, viz všechny ty e-shopy s chemii pro pitnou vodu. Tedy - poté již nepitnou.
Výrobci chemie a později výrobci léků Vám snad rádi poděkují :-)
FunFunHlavní administrátor
Přidáno před 1 rok

Arny62 napsal:

@Arny62 -

Sypat do sebe chemii je mezi karavanisty asi běžné, viz všechny ty e-shopy s chemii pro pitnou vodu. Tedy - poté již nepitnou.
Výrobci chemie a později výrobci léků Vám snad rádi poděkují :-)

To je krutá pravda, tá tam liju dihydrogenmonoxid ve velkém množství i 120 litrů. Co to potom se mnou dělá nechceš vidět.Grin
M
Martin a JohankaČlen
Přidáno před 1 rok

Fun napsal:

@Fun -

Arny62 napsal:

@Arny62 -

Sypat do sebe chemii je mezi karavanisty asi běžné, viz všechny ty e-shopy s chemii pro pitnou vodu. Tedy - poté již nepitnou.
Výrobci chemie a později výrobci léků Vám snad rádi poděkují :-)

To je krutá pravda, tá tam liju dihydrogenmonoxid ve velkém množství i 120 litrů. Co to potom se mnou dělá nechceš vidět.Grin


To mně dost pobavilo! My jsme ještě horší, lejeme tam přes 200l. Ale Vážně:

Jezdíme na divoko a na dlouho a daleko , tedy často s jistotou nevím jakou vodu do nádrže leju. Proto na pití, vaření, čištění zubů zásadně balenou nebo pokud je jistý zdroj, doplňujeme použité 6-7 l petky na okamžitou spotřebu.
Jinak do nádrže (pokud už voda sama nesmrdí chlorem) vždy přidáváme pár kapek Sava. Nádrž a rozvody jsou na pohled zcela čisté.
Přesto jednou za rok naleju do nádrže 3l octa 20 l vody. Nechám zavřené odstát, projedu se po hrbaté silnici aby se nádrž pořádně ošplouchala a vypustím přes všechny baterie naráz. Po té propláchnout čistou vodou a je hotovo.

Jinak Savo je super i do odpadní nádrže proti zápachu v létě. Čím tepleji tím více...

Pro ekonadšence, chlornan sodný se na vzduchu celkem ochotně rozkládá...

Martin
sipadansipadanČlen
Přidáno před 1 rok

Martin a Johanka napsal:

@martin a Johanka -

Fun napsal:

@Fun -

Arny62 napsal:

@Arny62 -

Sypat do sebe chemii je mezi karavanisty asi běžné, viz všechny ty e-shopy s chemii pro pitnou vodu. Tedy - poté již nepitnou.
Výrobci chemie a později výrobci léků Vám snad rádi poděkují :-)

To je krutá pravda, tá tam liju dihydrogenmonoxid ve velkém množství i 120 litrů. Co to potom se mnou dělá nechceš vidět.Grin


To mně dost pobavilo! My jsme ještě horší, lejeme tam přes 200l. Ale Vážně:

Jezdíme na divoko a na dlouho a daleko , tedy často s jistotou nevím jakou vodu do nádrže leju. Proto na pití, vaření, čištění zubů zásadně balenou nebo pokud je jistý zdroj, doplňujeme použité 6-7 l petky na okamžitou spotřebu.
Jinak do nádrže (pokud už voda sama nesmrdí chlorem) vždy přidáváme pár kapek Sava. Nádrž a rozvody jsou na pohled zcela čisté.
Přesto jednou za rok naleju do nádrže 3l octa 20 l vody. Nechám zavřené odstát, projedu se po hrbaté silnici aby se nádrž pořádně ošplouchala a vypustím přes všechny baterie naráz. Po té propláchnout čistou vodou a je hotovo.

Jinak Savo je super i do odpadní nádrže proti zápachu v létě. Čím tepleji tím více...

Pro ekonadšence, chlornan sodný se na vzduchu celkem ochotně rozkládá...

Martin


@martin

TVL, ty máš 200 l jen na sprchování, to bych omezil zákonem, je to plýtvání přírodními zdroji.
Zuby se čistí kupovanou vodou v Kongu, ne v Turecku, nebo v Maroku, tím si akorát popravíš přirozenou biofloru a stáváš se náchylnějším pro příště.
V nádrži na pitnou vodu stačí stříbro, nic jiného tam nepatří a majitel vozu musí umět rozeznat kde natakovat.
No a když je už voda vážně špatná, tak se používají tablety a filtr, ale pořád se pije z nádrže. Natož vaření ... měl bys jet ještě o kousek dál, tam to teprve začíná být zajímavé ....
O
OlsenNováček
Přidáno před 1 rok
Ja mam v nadrzi pernamentne 300 - 400 gramov striebra o rydzosti 800/1000. Striebro je v prvom rade antibakterialne.
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 19
Členové online 2
KamaLada, pechacci

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,503,959 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.41557 sekund | Průměrně za: 0.41557 (0) sekund | Dotazy: 137 | Použitá paměť: 2.33MB/4MB