Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Vodík a diesel?

Poslední aktualizace před 14 let
tronictronicČlen
Přidáno před 15 let
Plním svůj slib.Vodíkový vyvíječ jsem dnes namontoval a úspěšně vyzkoušel jeho funkci.Test proběhne cestou na velikonoční sraz do Jinolic.Na srazu předvedu,odpovím na zvídavé otázky a vyhodnotím výsledky testu.
Upravil tronic dne 04.04.2009 22:24, před 15 let
tronic Připojili následující obrazek:
p4020267a.jpg
harleyharleyČlen
Přidáno před 15 let
No,jsem zvědavej jak ti to pojede.Ale nezapomeň,že novej motor není za dvacku.Už nevím kdo tam psal,že v dešti nebo vlhku to jede líp.Já si myslím,že je to tím že je chladněji a tím pádem má motor lepší plnění válců.Mám motor TD a v zimě je citelnej nárůst výkonu a není to mokrým sněhem.
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 15 let
Tak už to dorazilo sem :D
Tohle jsem řešil s kamarádem se kterým jsem pracoval v USA, posílal mi to loni. Zapálil jsem se do toho a chtěl jsem to dovážet z USA.
Soused, který dělá na vývoji motorů TEDOM - diesel předělaný na CNG, mi na to řekl asi tohle: jen se usmál a řekl, pojede to líp, teda alespoň se ti to bude zdát, ale výroba vodíku je dost nákladná, v jediným autě na světě to funguje zatím v BMW a kdyby to bylo tak jednoduché, tak to má kde kdo. Spotřebu motoru řídí PC a víc paliva atd. bez úpravy tam prostě nepustí a má pravdu. Manželka má doma vyvíječ na vodík, kterým letují bižuterii a dolévá se tam líh ještě s něčím, bylo to docela drahé a ta mašina je dost složitá,můžu nafotit a funguje úžasně. Jak tady někdo psal, tak se dříve ke karburátoru dávalo sání přes vodu,ale co to mělo za následek: co bylo v motoru ze železa zrezlo, kroužky, výfuk rychleji atd...
P. Piller mi dál řekl, že Turbo a jiné součástky to ani náhodou nezkousnou a jestli si chci odrovnat motor,ať to udělám, že na přisávání vody fakt není stavěnej a v tomto zařízení nedochází k ničemu jinému než k uvolňování vody, je to jako rychlovarná konvice a žádný vodík z ní nejde, jen voda v podobě bublinek a tedy páry...
Jirka, Jana, Zuzka 18, Luky15
VOLVO XC90 + HOBBY Kmf 545 Silver Line Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
Upravil jirkamds dne 05.04.2009 01:44, před 15 let
PeropPeropČlen
Přidáno před 15 let
Dobrej,nebudu se k tomu dál vyjadřovat,již jsem o tom psal. Všechno je ve vývoji. Ovšem jak tady píše jirkamds, tak si odporuje. Ne jedné straně píše,že má doma vyvíječ na vodíki a s ním letuje a na druhé straně píše,že z vyvíječe vodíku jde jen pára a tím by asi letovat nešlo.Zkouší se všechno možné a je vidět že to jde. Je to úsudek z odborné literatůry a určité zkušenosti. Takže se nedá dát na úsudek jednoho pána. Per.
cestovatel ze Šumavy;y
tronictronicČlen
Přidáno před 15 let
Jirkamds,na velikonočním srazu Ti předvedu jak ten vodík dělá při zapálení malé výbuchy.To voda ani její pára neumí.
Tento vyvíječ je jen doplněk palivové soustavy,v žádném případě neumí vyrobit tolik vodíku,že bych už naftu nepotřeboval.Mým ideálem je snížit spotřebu z 10ti na 8 litrů.Pokud toho nedosáhnu,moje investice půjde pánu Bohu do oken.My oba Vám přísaháme ( klikni na obr. ),že Vám zde podáme pravdivé informace o výsledcích testů.
Upravil tronic dne 05.04.2009 21:53, před 15 let
tronic Připojili následující obrazek:
Obrázek nebyl nalezen
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 15 let
Troniku, tak to potom beru vše zpět, chtěl jsem ti napsat, jestli jsi to zkoušel zapalovat?, to by potom mělo fungovat,jen mi nejde do hlavy, jak máš vyřešený chlazení, vždyť při tom uvolňování se to dost hřeje... V tom vyvíječi, co máme na bižu je veliký chlazení a i tak se to dost hřeje...
Jirka, Jana, Zuzka 18, Luky15
VOLVO XC90 + HOBBY Kmf 545 Silver Line Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
J
jirkamdsČlen
Přidáno před 15 let
Perop: já si neodporuju, jen jsem to napsal asi blbě... myslel jsem v tom jakoby vyvíječi co měl ten pán v těch krabicích u toho Opela... a v tom co má žena v práci.

V USA jsme dělali blbosti s rajským plynem, což není žádná novinka, bylo to mokré NITRO s benzinem, jelo to jako prase,ale nic to nevydrželo, tohle je jiný a jestli to bude fungovat, pak to bude fakt obrovský průlom.
Troniku: pošlu ti odkazy na ty videa z USA, je tam toho hodně, pokud by tě to zajímalo...
Jirka, Jana, Zuzka 18, Luky15
VOLVO XC90 + HOBBY Kmf 545 Silver Line Jablonec nad Nisou
www.servis-elektro.cz
www.motokary-liberec.cz
Upravil jirkamds dne 05.04.2009 22:48, před 15 let
tronictronicČlen
Přidáno před 15 let
Já sám zatím vím méně než Ty Jirko.V návodě,který jsem k tomu dostal nic o chlazení nebylo.:_
tronictronicČlen
Přidáno před 15 let
Jirko určitě mě to zajímá.Pošli vše co máš.:^
tronictronicČlen
Přidáno před 15 let
Tak velikonoční setkání a výjezd na něj za použití vyvíječe vodíku je za námi a s tím přišlo i zklamání v podobě neušetřené nafty.
NEFUNGUJE TO!!
Vodík to sice vyvíjí,ale zdá se mi že se udělá v bublátoru vodní špunt a do sání se vodík přes něj nedostane,a když tak to vůbec nejde poznat.Jo a hřeje se to.
Takže se to nepovedlo a mamka se mnou nemluví a je z toho nějaká smutná.;h
Klikni na obr.
Upravil tronic dne 14.04.2009 16:28, před 15 let
tronic Připojili následující obrazek:
opice.jpg
HrochHrochČlen
Přidáno před 15 let
Mrzí nás, že to nefunguje le každopádně ti děkujeme za test tohoto zařízení a upřímné hodnocení. Myslím, že kdyby jsi cestou zpět zavřel mamku pod kapotu a oddechovala do sání ona sníží se ti spotřeba minimálně o 90%, jelikož po sobotní a nedělní noci by to zajisté byla velmi výbušná směs ;) .
Tak a teď jsem rád, že to Renča nečte, jelikož bych se asi bál jet na Karavangum sraz.
RenikRenikNováček
Přidáno před 15 let
Hrochu,hrochu,tak ten Karavangum sraz si hodně rozmysli!!!!......... víš ona mamka sice pod kapotou zavřená nebyla,ale občas nakoukne na fórum, co se píše.....
Jirka a MartinaJirka a MartinaČlen
Přidáno před 14 let
Koukám že se tady několik nadšenců napálilo Silvestrovským vydáním TV novy.:D
tronictronicČlen
Přidáno před 14 let
To jó a na vlastní peněženku
:|
H
homatČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Vita napsal:
zběžně prohlížím odkazy a fakta jsou zajímavá
uvádí se úspora 2-3 l/100 to by znamenalo u našich 100 kW motorů se spotřebou 12l/100 skoro 1/4 = 25 kW
a to při spotřebě vyvíječe plynu 800W (ještě kousek a budeme mít perpetum mobile)

poslední odkaz vede na stránky profesionálních výrobků - zde je uvedeno u zařízení se spotřebou 150W že vyrobí 1,2l plynu za minutu.
Vy co jste od aut, kolik l vzduchu si za minutu vezme ten náš 2,8l motor ? Poznáme tam vůbec ten litr plynu ?
(počítám dobře - bez turba 3000 ot/min * 2,8 = 8400l /min vzduchu ?)

Mají na těch stránkách i vyvíječ co umí 20 l plynu za minutu při spotřebě 2,4 kW ale to asi alternátor neutáhne :-(


U spalovacích motorů se dodržuje tzv. stechiometrická směs tedy poměr paliva a vzduchu. U benzínu je to tuší 14,7:1, nikoliv v litrech ale v kilogramech. To znamená, že na jeden kilogram benzínu potřebuji 14,7 kilogramů vzduchu (je dosaženo lambda 1). 14,7 kilogramů vzduchu se rovná cca 10.000 litrů.
U vznětových motorů není přesně dán směšovací poměr vzhledem k neřízení množství nasávaného vzduchu (když neberu v úvahu EGR, nasává vznětový motro vždy maximum objemu), ale v průměru je to něco cca okolo 19 kilogramů vzduchu na kilogram nafty.

když se vrátím k tomu benzínu tak při spotřebě 8 litrů benzínu na 100 kilometrů potřebuji 80.000 litrů vzduchu, když bych je jel průměrnou rychlostí 100km/hod, tak "vyvíječ" připraví 72 litrů plynu, to je zhruba 0,1%.
Omnia mea mecum porto

!y!u:a:a
Upravil homat dne 16.02.2010 16:19, před 14 let
BenjaminBenjaminČlen
Přidáno před 14 let
Jen pro zajímavost, pan Vranka, z úvodního videa v tomto vláknu, který "vyvinul zařízení na úsporu PHM" jím nazvané hydromotor, to zkoušel i v televezním pořadu Den D, kam chodí uchazeči žádat investory o peníze na své projekty a podnikatelské záměry. Video je přístupné i na internetu - na odkazu třetí uchazeč, název Hydromotor. Jak vystupoval a jak dopadl posuďte sami.

Odkaz: http://www.ceskat...:05-1.html
Obytná nástavba Gladiator na pickupu Ford F-150
VitaVitaČlen
Přidáno před 14 let
opravil bych výpočet - 72 z 80.000 je zhruba 0,1%

a díky za DenD - Z.V. znám - dobře jsem se u videa bavil - bývalý voják, pojišťovák, nyní vynálezce ? ... a dost mi ještě dluží
H
homatČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Vita napsal:
opravil bych výpočet - 72 z 80.000 je zhruba 0,1%

a díky za DenD - Z.V. znám - dobře jsem se u videa bavil - bývalý voják, pojišťovák, nyní vynálezce ? ... a dost mi ještě dluží


no jo chybička, díky za upozornění, opravím to
Omnia mea mecum porto

!y!u:a:a
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: tronic, EXPEDICE APALUCHA, Robert, Vita, furgon, Perop, SteMi, matus, fredy, harley, jirkamds, Hroch, Renik, Jirka a Martina, homat, Benjamin
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 17
Členové online 0

Celkem členů: 15,970
Nejnovější člen: paveljurik
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,437,351 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.22750 sekund | Průměrně za: 0.2275 (0) sekund | Dotazy: 120 | Použitá paměť: 2.14MB/4MB