Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Horkovzdušný bufík z Ruska

Poslední aktualizace před 3 roky
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Matyas Frkan napsal:

Ahojte,
Ako ste vyriešili to cvakanie čerpadla? Dal som to namontovať do autorizovaného servisu a uchytili to na nosník tak, že pomaly trasie autom. Zvuk je to akoby kladivkom niekto búchal o kov.
Niečím by to chcelo odtlmiť.
Inak všetko funguje v pohode, reguláciá ako napísali predo mnou. Ventilátor fučí stále,aj keď nekúri.


my měli to čerpadlo tady: http://www.carava..._id=113121

a skoro ani nebylo slyšet.

:_
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
M
Matyas FrkanČlen
Přidáno před 9 let
Moje je počuť tak na 30 metrov. Som ho používal dnes v noci, 7stupňov na rybách a plašilo nielen mňa, ale aj ryby !)
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Matyas Frkan napsal:

Moje je počuť tak na 30 metrov. Som ho používal dnes v noci, 7stupňov na rybách a plašilo nielen mňa, ale aj ryby !)


nejdřív bych zkusil reklamovat tu montáž, potom vyzkoušet jiné čerpadlo, potom předělat upevnění na gumovou podložku.
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
M
Matyas FrkanČlen
Přidáno před 9 let
Asi hej. Zaujímala by ma ta možnosť odtlmenia. Zatiaľ som jediný komu vadí klopanie čerpadla a chyba bude asi v montáži. Takže otázka znie ako to utlmiť? Guma na spodok? Cez šróby sa to nebude prenášať?
Zvuk som si všimol už pri montáži, takže to dali na nejakú penu zo spodu. Ale zjavne to nefunguje.
jirkajjirkajČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Matyas Frkan napsal:

Asi hej. Zaujímala by ma ta možnosť odtlmenia. Zatiaľ som jediný komu vadí klopanie čerpadla a chyba bude asi v montáži. Takže otázka znie ako to utlmiť? Guma na spodok? Cez šróby sa to nebude prenášať?
Zvuk som si všimol už pri montáži, takže to dali na nejakú penu zo spodu. Ale zjavne to nefunguje.


Ahoj,k čerpadlu se dodává original gumový držák a čerpadlo je zasunuté do toho držáku .
mbmbČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

Matyas Frkan napsal:

Ahojte,
Ako ste vyriešili to cvakanie čerpadla? Dal som to namontovať do autorizovaného servisu a uchytili to na nosník tak, že pomaly trasie autom. Zvuk je to akoby kladivkom niekto búchal o kov.
Niečím by to chcelo odtlmiť.
Inak všetko funguje v pohode, reguláciá ako napísali predo mnou. Ventilátor fučí stále,aj keď nekúri.


Nediv se, vyrobili to do Zilů ap.nebo spíš špatně okopírovali...za málo peněz, málo muziky...:D
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO +EBERSPACHER+ BRANO/ATESO
M
Matyas FrkanČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

jirkaj napsal:

Citovat

Matyas Frkan napsal:

Asi hej. Zaujímala by ma ta možnosť odtlmenia. Zatiaľ som jediný komu vadí klopanie čerpadla a chyba bude asi v montáži. Takže otázka znie ako to utlmiť? Guma na spodok? Cez šróby sa to nebude prenášať?
Zvuk som si všimol už pri montáži, takže to dali na nejakú penu zo spodu. Ale zjavne to nefunguje.


Ahoj,k čerpadlu se dodává original gumový držák a čerpadlo je zasunuté do toho držáku .

Ok dik, ľahnem pod auto a skontrolujem...
misusmisusČlen
Přidáno před 9 let
Má to origo držák a ten je ještě lépe pridělat na další silentblok,pak to zmlkne.
Pro MB těžko to okopírovali špatně,když čerpadlo používají stejný jako Eber nebo Weba.
Martin75Martin75Člen
Přidáno před 9 let
Čistě náhodou - přímu v Rusku jste to nikdo nezkoušel koupit? Mají např. prodejnu v Petrohradu. A cena je poloviční - 17 200 RUBlů proti 14 500,- CZK...

http://www.autote...als/sh/280

http://www.autote...r-44d.html
Zdenek a AlenaZdenek a AlenaČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

misus napsal:

Má to origo držák a ten je ještě lépe pridělat na další silentblok,pak to zmlkne.
Pro MB těžko to okopírovali špatně,když čerpadlo používají stejný jako Eber nebo Weba.


:^
Zdeněk 69 Alena 61, vnuk Péťa 19 občas i Matěj 12
mbmbČlen
Přidáno před 9 let

Citovat

misus napsal:

Má to origo držák a ten je ještě lépe pridělat na další silentblok,pak to zmlkne.
Pro MB těžko to okopírovali špatně,když čerpadlo používají stejný jako Eber nebo Weba.


A jak jsi na přišel? Myslíš, že Webasto montuje made in CCCP ?
Mám na ta topení ( mimo CCCP )autorizaci a vím své. Tvůj názor ti ale nevyvracím, je to tvoje volba...Já bych si to do auta ale nedal.
A jsou i tací, kteří si dali 4 kw balšaju mašinu přímo pod prdel a určitě jim ještě byla zima.!r
Miloš a Zuzka
hlavně v teple...Autorizovaný servis WEBASTO +EBERSPACHER+ BRANO/ATESO
coupicicoupiciČlen
Přidáno před 9 let
Máme 4 kw a není problém ani s hlukem ani s regulací,prostě nastavím nižší teplotu a je to.Plynové v podstatě nepoužíváme.Je pod sedadlem spolujezdce a nic nevybruje,za mě bezva,ale už jsem to tu psal.Soused ho má v obytce taky a totéš.webasto měl pětkrát na opravě a pořád zlobí,když nenaskočí zapne rusa a je teplo a to jezdí každej víkend v zimě.
obytka s alkovnou, jirka42 gábina37,david8 kuba 5 roků
misusmisusČlen
Přidáno před 9 let
Balsoj masina pouziva cerpadla Avers a Thomas Magnete,vyrobce cerpadel pro Eber.
Kamos ma Eber a to cerpadlo vcetne konektoru je uplne stejny,akorat je tam jina nalepka.
A povidala baba futer neni argument,jestli si to MB nikdy nevidel,nebo nemontoval,tak to nehodnot. Ja mam planar 2d a puvodne sem taky vahal,ale po pul roce a zimnich cestach za me rusak super.
Naopak kamarada stve ze Eber nema moznost ovladat vykon ! Coz planar umi.
Chapu averzi na vyrobky made in Russia,ale to o jejich kvalite nic nerika.
JozaJozaČlen
Přidáno před 9 let
jediný co jsem dodával navíc byl tlumič výfuku - venku to trochu hvízdalo, ale s tlumičem v pohodě. Bohužel když jsem ho pořizoval nebyl ještě v nabídce 2KW - úplně by mě stačil. 4 KW je dost
G
gekonNováček
Přidáno před 9 let
Po té co jsem zde četl přidám i svou trošku do mlýna.
° Pokud trkač (podavaci čerpadlo) děla moc kravál je vetšinou špatně přidělané (spatny sklon, to k cemu je přidelane tak rezonuje a podobně. Osobně stim problém nemáme.
° Hluk je srovnatelny s ostatními značkami. Pokud dela vrtulka ventilatoru divny zvuk (rezonuje) je mozne ze pro montáži jste zkroutili plastovy obal topeni (dělá té turbince tu vnejší stěnu) u planaru jsem se stím nesetkal, resili jsme to u stareho ebru. jinak výfuk opravdu topeni ztiší ale jen zvenku kde popravde receno, je to asi jedno zvuk bufíku je zvukem tepla..,


kdybyste meli jakekoliv dotazy tak se klidne optejte, pokud budu vedet odpovím, pokud ne tak se dotážem vyrobce.

https://www.faceb...5412161681

"Autoslužby ŽIŽKOFF" ( http://zizkoff.ma... nove nabíme a montujeme teplovzdusná topeni znacky Planar včetně záručního i pozáručního servisu. Díky spolupráce přímo se zastoupením ( http://www.autote...nt/4-o-nas ). Máme vše potřebné.

Aby jsme neprodávali zajíce v pytli rozhodl jsem se topení namontovat do svého vozidla Mercedes Sprinter 4x4 a pořádně jej otestovat. Zatím má za sebou vice jak 100 hodin provozu a zatím mne dělá radost a ubezpečuje mne že jsem udelal dobře.

Velikostí, hlučností atd odpovída standartu 2kw topení od západních výrobců, a vzhledem k standardním místům pro uchycení se dá vyměnit za topná zařízení jiných značek, pokud je jejich oprava finančně náročná.

Cena 2Kw topení je 14500kč včetně montážní sady (bez montáže). Samozrejmosti je 2letá záruka.

Topení v provoze je k vidění po domluve se mnou 720344444 v "podstatě" kdykoliv v Praze.
P
PospaFNováček
Přidáno před 8 let
Ahoj všichni. Cvakání,termostat- regulace,výfuk. Funguje perfektně!
Začnu popořádku. Čerpadlo cvaká ,ale venku ,uvnitř se musím vždy soustředit ,když si nejsem jistý jestli jede nebo né a až po chvíli ho slyším jen ve předu- namontované na origo gumě,sil.bloku!
S regulací jsem zápasil.. nejdřív jen ovl. výkonu ted jen ovl. teploty nastavím min. a ted v zimně frčí chvilku na plno ,pak jej termostat ubere na požadovanou tepl. prakticky na minimalní výkon .V zimně fajn na podzim mi vadilo ,že při nahřátí auta ,zhasl a jen lehce foukal- nevím zda se znovu zapne když klesne teplota ,ale asi ano.
Mám VW Caravellu spací úpravu ,používám jej denně . Topení jede jako čert! V mrazech s ním i jezdím auto nezahřáté ,ale planar děckám topí do zadu hned!! Má naběháno min. už od lonska co jsem ho koupil 400 hod. Jednou mne nechal ve štychu.. relé mi odešlo v létě,(vozím už náhradní,vybilo mi to baterku) asi mi tam při montáži dali starší i podle vzhledu.
Výfuk - mám nadstavovaný přes celé auto s 1x kolenem ,délky origo + 3m trubky. Na plno vrčí celkem dost ,jen venku, ale na střední výkon už není skoro slyšet.
Všem doporučuji!!!! Pískání ventilátoru jsem registroval jen v létě párkrát . jinak nic. Zatím spokojenost maximální...a spotřeba 00nic!
Na nádrži se mi to skoro neprojeví jen náká desetinka.
Pospa
misusmisusČlen
Přidáno před 8 let
ozkouseno v nadmorske vysce 2000m a den + noc bez problemu.
Upravil misus dne 10.03.2016 23:18, před 8 let
misus Připojili následující obrazek:
100_0265.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen 100_0262.jpg Obrázek nebyl nalezen
sipadansipadanČlen
Přidáno před 8 let
Před nějakým časem jsem se snažil získat oficiální stanovisko k vysokohorským výškovým limitům těchto topení, jelikož manuál o této fyzikální problematice nic neříká.
Mám docela dost zkušeností s problémy s přehříváním ve 2000 m a výše a nejednou jsem byl v nesnázích, tak mne zajímalo, jak si stojí mašina "Made in Russia" oproti "Made in Germany".
Musím říci, že mateřská fabrika mi neodpověděla, ale dostal jsem následující odpověď z jejich amerického zastoupení:

Hello,
Before 2 000 meter will work properly
After 2 000 meter problem
Unit will start collect exhaust product and work NOT properly after 2-3 weeks Stop or make less heat
Call me 203 395 9602
Thank you Sergei Andreev

AUTOTERM LLC
68 BRIDGEPORT AVE
MILFORD CT 06460 USA
PH: (203)395-9602
FAX: (203)283-0582
Skype: autoterm
www.planarstore.com

Dealer Opportunities Available


Ne, že bych ho chtěl instalovat, jsem věrný zákazník Eberspaecheru po mnoho let, ale pokud vydrží "jet" bez jakékoliv výškové kompenzace ve 2000 m byť jen týden, tak klobouk dolů před ruskou technikou ....
4.114683,118.628756
lachimlachimČlen
Přidáno před 8 let
Měl jsem v autě Eber. a koupil jsem si Planar ,takže můžu porovnávat.
Sehnal jsem si 3 nabídky : za nový Ebers. bych měl skoro 3 nové Planary a za starší Ebers. skoro 2 nové Planary .

Když porovnám topení - Na planaru nastavím 20 °C a je tam 20°C . jsou tam 2 termostaty v základu
Na Ebers. nejnižší výkon 26 °C nebo víc. :(
čerpadlo - Planar není skoro slyšet venku ,uvnitř vůbec.
Ebers. vevnitř cvakalo
výfuk - Planar dokoupený malý tlumič ,při rozjezdu hlučnější
Ebers. velký tlumič méně hluku
ventilátor - Planar hluk stejný jako Ebers.

Já jsem s Planarem spokojený i se základní verzí .
Michal a Alena !)
sipadansipadanČlen
Přidáno před 8 let
Ekonomická výhodnost je evidentní .....

Nicméně, pokud budu chtít mít Planar jako hlavní zdroj tepla ve voze, je dobré znát odpovědi například na následující otázky ...

1. Do jaké nadmořské výšky je tedy garantována jeho funkčnost, resp. za jak dlouho přestane topit např. ve 2 300 m při -5 a při -25 C. Marně prozatím hledám kvalifikovanou odpověď
2. Podle jakého klíče si mohu spočítat například délku rozvodu teplého vzduchu, počet výdechů apod.. ??? Též jsem neobjevil

Jako přídavné topení bez jakéhokoliv tepelného odporu na sání a výdechu je to v pohodě, ale taková instalace do obytky nestačí, je potřeba zajistit vhodnou distribuci aniž by se systém přehříval - a přehřívá se každé topení, pokud se dosáhne jeho limitů ...

Zná někdo odpovědi ????
4.114683,118.628756
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Mediální partner

odak.cz

hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 22
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,536,286 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.27283 sekund | Průměrně za: 0.27283 (0) sekund | Dotazy: 135 | Použitá paměť: 2.29MB/4MB