Ach ne! Kde je JavaScript?
Váš webový prohlížeč nemá povolen JavaScript nebo nepodporuje JavaScript. Pro správné zobrazení tohoto webu nebo pro upgrade na webový prohlížeč, který podporuje JavaScript, povolte JavaScript ve webovém prohlížeči.
Výkup karavanu! Vykoupíme Váš obytný vůz, nebo karavan za hotové,volejte 606118358 www.vykupkaravanu.cz
Partneři webu:
hykro.cz odak.cz
https://www.cwn.cz/

Solden

Poslední aktualizace před 5 let
J
Jarda a IvetaČlen
Přidáno před 14 let
Nemá někdo tip na dobré stání v Soldenu? Samozřejmě nejépe někde u lanovky.
Díky moc J+I
Iveta+Jarda
Upravil Jarda a Iveta dne 18.11.2009 09:50, před 14 let
P
PipinaNováček
Přidáno před 14 let
V celém údolí podél cesty je spousta míst,ale myslím,že v zimě nepoužitelných,přímo v Soldenu ja překrásný camp s perfektním zázemím 3 min. od lanovky.více info je na www.camping-solde... Info o celé oblasti je na www.oetztal.com. můžu poslat i pár fotek celé údolí až do itálie přes timelsjoch jsme cca před měsícem projeli a musím konstatovat,že alpy opět nezklamaly.
Já naopak sháním info o nějakém stání ,kde je možno lyžovat a zároven i nějaké koupání - nemusí to být ani termál, nejlépe Itálie,anebo Korutany.
J
Jarda a IvetaČlen
Přidáno před 14 let
Díky za info :_
S tím koupáním mi napadá asi Kronplatz a nebo Zillertal - tady jsou běžně bazény a dá se tady i bez problémů stát delší dobu. Pokud by to bylo na " dojetí ", pak by toho bylo více. Tedy myšleno mimo kemp. tak pokud by to bylo ok, dej vědět a já něco najdu ve svých pamětích.
Iveta+Jarda
Upravil Jarda a Iveta dne 23.11.2009 08:37, před 14 let
P
PipinaNováček
Přidáno před 14 let
Obě lokality jsoi zajímavé,můžeš napsat něco podrobnějšího o těch místech?
D
dethleffsČlen
Přidáno před 14 let
Ahoj Jardo ,v Soldenu jsme stáli jenom přes den a to na horním parkovišti nad vesnicí je to v takovém esu,večer nás hnali od lanovky do kempu Tak jsme přejeli o 10 km výše Hochgurgl-Obergurgl a udělali dobře.Stání přímo u spodní lanovky mimo vesnici bez problému 3 dni/viz fotka na našich stránkách/ i lyžování super o mnoho méně lidí než v Soldenu.Oba areály Hoch-Oberg. jsou propojeny lanovkou,moc pěkné.Udaje z 2007.Mějte se fajn.čus dethleffs!n
www.dethleffs.wgz.cz
!n[mail][/mail]
Upravil dethleffs dne 23.11.2009 09:13, před 14 let
J
Jarda a IvetaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

Pipina napsal:
Obě lokality jsoi zajímavé,můžeš napsat něco podrobnějšího o těch místech?


Dorazil jsem z cest - až bude trochu čas, něco ti pošlu.
Iveta+Jarda
J
Jarda a IvetaČlen
Přidáno před 14 let

Citovat

dethleffs napsal:
Ahoj Jardo ,v Soldenu jsme stáli jenom přes den a to na horním parkovišti nad vesnicí je to v takovém esu,večer nás hnali od lanovky do kempu Tak jsme přejeli o 10 km výše Hochgurgl-Obergurgl a udělali dobře.Stání přímo u spodní lanovky mimo vesnici bez problému 3 dni/viz fotka na našich stránkách/ i lyžování super o mnoho méně lidí než v Soldenu.Oba areály Hoch-Oberg. jsou propojeny lanovkou,moc pěkné.Udaje z 2007.Mějte se fajn.čus dethleffs!n
www.dethleffs.wgz.cz


Díky moc za info. Mrknu na to a případně se ještě ozvu.
Iveta+Jarda
P
PipinaNováček
Přidáno před 14 let

Citovat

Jarda a Iveta napsal:

Citovat

Pipina napsal:
Obě lokality jsoi zajímavé,můžeš napsat něco podrobnějšího o těch místech?


Dorazil jsem z cest - až bude trochu čas, něco ti pošlu.

přededm děkuji
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 8 let
Prosím někoho, kdo byl, o aktualizaci, dá se stát na divoko někde v oblasti Sölden nebo jak bylo zmíněno Hochgurgl-Obergurgl.
LAIKA X710R
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
byl jsem v Sölden před měsícem. Stáli jsme nahoře, nikde jsem zákazové značky neviděl. Nepadal sníh, neuklízeli parking. Kvůli sluníčku je možná lepší stát až za tunelem. Tam začínají lanovky v 9,00, vepředu už v 8,00. To pro milovníky prvního lana. Pozor na jízdu dolů, kola byla pěkně rozpálená. Jinak dole v Söldenu je kemp.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

Dasa a Jirka napsal:

Ahoj,
byl jsem v Sölden před měsícem. Stáli jsme nahoře, nikde jsem zákazové značky neviděl. Nepadal sníh, neuklízeli parking. Kvůli sluníčku je možná lepší stát až za tunelem. Tam začínají lanovky v 9,00, vepředu už v 8,00. To pro milovníky prvního lana. Pozor na jízdu dolů, kola byla pěkně rozpálená. Jinak dole v Söldenu je kemp.
Jirka


Můžeš prosím upřesnit kde je to nahoře, je to tady v centru https://www.google.com/maps/place/46%...0?hl=cs-CZ
LAIKA X710R
Dasa a JirkaDasa a JirkaČlen
Přidáno před 8 let
Ahoj,
stáli jsme na Gletscherstraße 32, 6450 Sölden, 46.941268, 10.932322
více sluníčka bylo na Gletscherstraße 40, 6450 Sölden, 46.923035, 10.945355
zespoda jezdí skibus, ale byly hodně plný a dlouho se čekalo, z centra Söldenu lanovka ještě nejela.
Jirka
Jirka, Dáša a Klaudie, minipes Týna
ViktorViktorČlen
Přidáno před 8 let
Docela mne zaujalo středisko Hochgurgl-Obergurgl...celkem dobré sněhové podmínky, přes 90km v současné době otevřených sjezdovek.....
Jak jsem zde pochopil, mnoho aktuálních informací ohledně stání přes noc zde není, tak jsem napsal na infocentrum s dotazem možnosti nočního stání ve výše uvedených střediscích. Zde odpověď :

Sehr geehrter Herr Lukjanov,
herzlichen Dank für Ihre freundliche E-Mail und Ihr Interesse an Obergurgl-Hochgurgl, der Diamant der Alpen.
In Obergurgl-Hochgurgl gibt es keine Campingmöglichkeiten. Der nächstgelegene Campingplatz befindet sich in Sölden und ist ca. 14 km von Obergurgl entfernt.
Hier finden Sie nähere Information zu anderen Campingplätzen im Ötztal: http://www.oetzta...archfilter
Für weitere Fragen stehen wir Ihnen gerne zur Verfügung.

Mit freundlichen Grüßen,
Fabienne Holzknecht

Přesto si myslím, že můj dotaz plně nepochopili a rvou mne do kempu - co jsem nastudoval z fotek, tak by se tam určitě stát dalo...
Nemá skutečně někdo aktuální info ohledně nočního stání ? (i z minulých let)

Díky Viktor
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 8 let
Aktuální info z Vánoc 2015.
Sölden - dole se nedalo nikde stát, jen v kempu, ale tam moc nejezdím a myslím si, že ani tam to nešlo, protože jsem viděl stát obytku v centru na takovém polopodzemním parkovišti vedle autobusů.
Na cestách nebyl sníh, tak jsme vyrazili nahoru na ledovec v těchto místech https://www.google.com/maps/place/46%...0?hl=cs-CZ jsme narazili na ceduli s cenami za výjezd, to asi platí v letní sezóně, protože když jsme se vraceli, ceny již byly zakryty. Nicméně jsme se dostali k mýtnici, kde svítila všude červená a závory dole, bylo kolem 18 hodiny, takže jsme přespali u ní https://www.google.com/maps/place/46%...0?hl=cs-CZ.
Ráno již byla zelená a mohli jsme vyrazit nahoru, dá se spát zde https://www.google.com/maps/place/46%...0?hl=cs-CZ, ale jak zde bylo řečeno dá se jet ještě dále přes tunel, kde krásně svítí sluníčko zde https://www.google.com/maps/place/46%...0?hl=cs-CZ. Toto stání nemělo chybu.
Cesta dolů je pro brzdy masakr.

Automatické sloučení 04.01.2016 15:53:
Aktuální info z Vánoc 2015.
Hochgurgl-Obergurgl - přijížděli jsme večer a nevšimli jsme si parkoviště u cesty je zde https://www.google.com/maps/place/46%...0?hl=cs-CZ ale nevím jestli se tam může spát přes noc, my jsme jeli výše kde jsme byli přímo u sjezdovky zde https://www.google.com/maps/place/46%...0?hl=cs-CZ.
LAIKA X710R
Upravil tomasbok dne 04.01.2016 16:53, před 8 let
tomasbok Připojili následující obrazek:
p1370757-1920.jpg Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen Obrázek nebyl nalezen p1370762.jpg Obrázek nebyl nalezen
X
xturerNováček
Přidáno před 8 let
V Soldene sú len malé parkoviská s nočným zákazom státia. Väčšina parkovania je v poschodových garážach. Cesta na ľadovec je v zime, keď je pustené cele stredisko uzatvorená! V niektorých častiach ju dokonca pretína frekventovaná zjazdovka.
Obergurgl-Hochgurgl je u spodnej lanovky v Pill veľké parkovisko, ale so zákazom nočného státia. V zime je stredisko zapratané snehom a každé miestečko na parkovanie majú obsadené hostia hotelov a apartmánov. Na konci cesty v Hochgurgl je mýtnica na Timmelsjoch. Od mýtnice je cesta v zime uzatvorená. GPS 46.909229, 11.053006 Je tu slnečné parkovisko, zákazkové značky obmedzujúce státie som nevidel. Cesta dobre udržiavaná nakoľko tam je heliport. Len pár áut a hneď starší vlek s nádhernou zjazdovkou, ktorý je celý deň takmer ľudoprázdny!
tomasboktomasbokČlen
Přidáno před 8 let

Citovat

xturer napsal:

V Soldene sú len malé parkoviská s nočným zákazom státia. Väčšina parkovania je v poschodových garážach. Cesta na ľadovec je v zime, keď je pustené cele stredisko uzatvorená! V niektorých častiach ju dokonca pretína frekventovaná zjazdovka.
Obergurgl-Hochgurgl je u spodnej lanovky v Pill veľké parkovisko, ale so zákazom nočného státia. V zime je stredisko zapratané snehom a každé miestečko na parkovanie majú obsadené hostia hotelov a apartmánov. Na konci cesty v Hochgurgl je mýtnica na Timmelsjoch. Od mýtnice je cesta v zime uzatvorená. GPS 46.909229, 11.053006 Je tu slnečné parkovisko, zákazkové značky obmedzujúce státie som nevidel. Cesta dobre udržiavaná nakoľko tam je heliport. Len pár áut a hneď starší vlek s nádhernou zjazdovkou, ktorý je celý deň takmer ľudoprázdny!


Musím upřesnit, že už to tak není, ohledně toho starého vleku, pár lidí a parkoviště v Hochgurgl. Je zde vybudované krásné moto muzeum s restaurací a super lanovka pro 10 osob, parkoviště zde je, ale jen takové malé viz video zde: http://www.obergurgl.com/top-mountain...sspoint-en.
LAIKA X710R
X
xturerNováček
Přidáno před 8 let

Citovat

tomasbok napsal:

Citovat

xturer napsal:

V Soldene sú len malé parkoviská s nočným zákazom státia. Väčšina parkovania je v poschodových garážach. Cesta na ľadovec je v zime, keď je pustené cele stredisko uzatvorená! V niektorých častiach ju dokonca pretína frekventovaná zjazdovka.
Obergurgl-Hochgurgl je u spodnej lanovky v Pill veľké parkovisko, ale so zákazom nočného státia. V zime je stredisko zapratané snehom a každé miestečko na parkovanie majú obsadené hostia hotelov a apartmánov. Na konci cesty v Hochgurgl je mýtnica na Timmelsjoch. Od mýtnice je cesta v zime uzatvorená. GPS 46.909229, 11.053006 Je tu slnečné parkovisko, zákazkové značky obmedzujúce státie som nevidel. Cesta dobre udržiavaná nakoľko tam je heliport. Len pár áut a hneď starší vlek s nádhernou zjazdovkou, ktorý je celý deň takmer ľudoprázdny!


Musím upřesnit, že už to tak není, ohledně toho starého vleku, pár lidí a parkoviště v Hochgurgl. Je zde vybudované krásné moto muzeum s restaurací a super lanovka pro 10 osob, parkoviště zde je, ale jen takové malé viz video zde: http://www.obergurgl.com/top-mountain...sspoint-en.



Tak tomu sa hovorí budovateľské tempo. Bol so tam koncom marca a bola tam len malá chatka a znudený vlekár...:x
M
mariaČlen
Přidáno před 7 let
ahoj, chystáme se tam mezi svátky. Byl jste někdo v kempu přímo v Soldenu? Připadá mi to hrozně drahý. Případně jak je to se skibusy z Langenfeldu?

Snad bychom zvládli jeden den na divoko nahoře. Jel jsem tudy párkrát v létě na motorce, naposledy minulý rok, ale v té rychlosti to nějak nezvládám sledovat. Ani jsem si nevšiml tunýlku. Pamatuji si jen mýtnici a nějaký muzeum na vršku, než to padne do It.

Díky
DudlaDudlaČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

maria napsal:

ahoj, chystáme se tam mezi svátky. Byl jste někdo v kempu přímo v Soldenu? Připadá mi to hrozně drahý. Případně jak je to se skibusy z Langenfeldu?

Snad bychom zvládli jeden den na divoko nahoře. Jel jsem tudy párkrát v létě na motorce, naposledy minulý rok, ale v té rychlosti to nějak nezvládám sledovat. Ani jsem si nevšiml tunýlku. Pamatuji si jen mýtnici a nějaký muzeum na vršku, než to padne do It.

Díky


Z Langenfeldu jezdi skibus snad kazdych 30 min, pokud budes bydlet v Camping Oetztal, tak se muzes v kempu v lyzarne obout do vyhratejch preskacu a kolem detskeho hriste to vzit pesky (cca 200m) k Aqua domu od ktereho odjizdi skibus

Tunylek je na Gletscherstrasse, lec se k nemu ted jiz autem nejspise nedostanes, dostanes se max k mitnici prave pro , pro tunylek k ledovci, nicmene mitnice jiz bude nejspise zavrena. Do Ita se jezdi cestou od Hochgurglu prez Hochalpenstrasse..., oet bude jiz zavrena.
Dusan 76 + Radka 81 = Nikol 05 a Barca 09
Hyundai SantaFe 2,2 CRDi a Burstner Flipper 490 TK
Upravil Dudla dne 11.12.2016 15:37, před 7 let
klappeklappeČlen
Přidáno před 7 let

Citovat

maria napsal:

ahoj, chystáme se tam mezi svátky. Byl jste někdo v kempu přímo v Soldenu? Připadá mi to hrozně drahý. Případně jak je to se skibusy z Langenfeldu?

Snad bychom zvládli jeden den na divoko nahoře. Jel jsem tudy párkrát v létě na motorce, naposledy minulý rok, ale v té rychlosti to nějak nezvládám sledovat. Ani jsem si nevšiml tunýlku. Pamatuji si jen mýtnici a nějaký muzeum na vršku, než to padne do It.

Byl jsem přímo v kempu v Söldenu a mohu ho jen a jen doporučit. 200 m od kempu jezdí kabinka na ledovec, přímo u kempu staví Skibus, pokud byste chtěli až ke Giggljochbahn, ke které je lepší příjezd pro děti.

V kempu super zázemí - lyžárna, sušárna, perfektní sociálky a jako bonus malá horolezecká stěna přímo u recepce a 3x v týdnu wellness zdarma.

Díky
Martin (39), Renča (38), Barča (9), Kája (7)
Vy můžete zobrazit všechny příspěvky v tomto fóru.
Vy nemůžete začít nový diskusní příspěvek v tomto fóru.
Vy nemůžete odpovědět v této diskusi.
Vy nemůžete začít v anketu v tomto fóru.
Vy nemůžete na tomto fóru nahrát přílohy.
Vy můžete stáhnout přílohy v tomto fóru.
Uživatelé, kteří se účastnili diskuse: Pipina, Jarda a Iveta, dethleffs, tomasbok, Dasa a Jirka, Viktor, xturer, maria, Dudla, klappe, upman, vladkamarek
Mediální partner


hykro.cz
Přihlášení
Ještě nejste členem? Klikněte zde a zaregistrujte se.
Zapomenuté heslo?
Uživatelé online
Hosté online 15
Členové online 0

Celkem členů: 15,972
Nejnovější člen: Roman1973
TOPlist

Copyright © 2023

Powered by PHPFusion. Copyright © 2024 PHP Fusion Inc.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

Theme by PHP Fusion Inc
44,510,028 unikátních návštěv | Vygenerované za: 0.53346 sekund | Průměrně za: 0.53346 (0) sekund | Dotazy: 150 | Použitá paměť: 2.4MB/4MB